7 Senelik Kungfu Bilip Kavgada Hiç Bir Şey Yapamamak.

Sponsorlu Bağlantılar

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
beyler bir şey soracağım benim kung fu ya giden arkadaşım bana dedi ki mesela o benim omzuma vurdu ya o vurulan yer gelişirmiş. Yada kung fu cular duvara yumruk attıkları için elleri sertmiş. Yani insanın bir yerime darbe gelince o yer dahamı güçlü oluyor? Mesela elimi duvara hafif vurunca acıyor ama brn her gün vursam vursam ama tabi dikkatli bir şekilde abartılmayacak halde o elim gelişirmi?okulda buğuşuyoruz akşam eve geldiğimde omzum kollarım bacağım ağrıyor o yüzden sordum iyi bir şey mi diye.

mesutgaga

mesutgaga

Üye
beyler bir şey soracağım benim kung fu ya giden arkadaşım bana dedi ki mesela o benim omzuma vurdu ya o vurulan yer gelişirmiş. Yada kung fu cular duvara yumruk attıkları için elleri sertmiş. Yani insanın bir yerime darbe gelince o yer dahamı güçlü oluyor? Mesela elimi duvara hafif vurunca acıyor ama brn her gün vursam vursam ama tabi dikkatli bir şekilde abartılmayacak halde o elim gelişirmi?okulda buğuşuyoruz akşam eve geldiğimde omzum kollarım bacağım ağrıyor o yüzden sordum iyi bir şey mi diye.
çok abartıyosun :D kungfuda öyle birşey yok.ama çinde böyle işkenceler var sanırsam.kum torbasına yumruk atılır genelde :D

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
çok abartıyosun :D kungfuda öyle birşey yok.ama çinde böyle işkenceler var sanırsam.kum torbasına yumruk atılır genelde :D
şu resimdeki karıya Bi takma diş takta güzelleşsin be :D arkadaş valla rüyalarıma girerse sen bittin :D

kartal835

kartal835

Üye
Ne kadar ger*z*kalızın edebımı bozdurma , wing chun arastır senın gıttıgın sporlar bebek ısı gıbı IPMaN Bruclee gıbı kısıler wıng chun ogrenmısyır bruclee bunu dwgıstırmıstır ıpmanda gellısmıstır EMIN BOZTEPEYI IZLEYINMESUT UN BEYIN HUCRESINDE SORUN OLDUGU KESINLESMISTIR. kung fu calıstıgında yada baska sppor kasların acır sonra yavas yavas o bolgen guclenırEN SON EBMAS ve bu sporu amerıkada fbı elemanlarınada ogreılıyor

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
Ne kadar ger*z*kalızın edebımı bozdurma , wing chun arastır senın gıttıgın sporlar bebek ısı gıbı IPMaN Bruclee gıbı kısıler wıng chun ogrenmısyır bruclee bunu dwgıstırmıstır ıpmanda gellısmıstır EMIN BOZTEPEYI IZLEYINMESUT UN BEYIN HUCRESINDE SORUN OLDUGU KESINLESMISTIR. kung fu calıstıgında yada baska sppor kasların acır sonra yavas yavas o bolgen guclenırEN SON EBMAS ve bu sporu amerıkada fbı elemanlarınada ogreılıyor
evet. Hareket çalıştığımda kollarım ağrımaya başlıyor. Ama bu ağrının gelişme ağrısı olduğunu biliyorum. Her geçen gün daha geç ağrıyor. Yani eskisine göre geliştiğimi hissediyorum. He birde yemek işi çok önemli. Eğer sağlıksız beslenirsen o bölgenin aksine yıpranma riski var.

mesutgaga

mesutgaga

Üye
ne diyo bu :D neyse bak seni tanımıyorum biraz edepli konuşmasını öğren :D

mesutgaga

mesutgaga

Üye
şu resimdeki karıya Bi takma diş takta güzelleşsin be :D arkadaş valla rüyalarıma girerse sen bittin :D
bu shakira dostum :D dişsiz hali.gerçek mi diye sormuştum evet demişti :D ama bence fotoşok

ama resme her baktığımda gülmekten kırılıyorum :D

Invoke

Invoke

Üye
Ben gülmekten kırılamıyorum kardeş, hatta rahatsız oluyorum, 5-6dır görüyorum, kocaman da resim. Bu kadar sık kullanma bence. :/

s.ileli

s.ileli

Üye
biliyorum tamamda işte gerçek kavgada elim ayağım error veriyor, kımıldayamıyorum. Buna nasıl çözüm bulunur? Mesela şuanki gibi nasıl bilinçli olabilirim?
Gercek kavgada ilk hareketi yapana kadar oyle olur buna sebep adrenalin salgisidir. Ilk yumruktan sonra hersey duzelir normale doner kavgani edersin. En a z indan bende böyle ilk yumrugu attiktan sonra tutabilene askolsun

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
Gercek kavgada ilk hareketi yapana kadar oyle olur buna sebep adrenalin salgisidir. Ilk yumruktan sonra hersey duzelir normale doner kavgani edersin. En a z indan bende böyle ilk yumrugu attiktan sonra tutabilene askolsun
doğru diyorsun. bende öyle düşünüyorum.

:D umarım birgün bıkarım :D
bu resim gerçek değil. ünlülerin dişsiz hali diye haberde görmüştüm. ama harbi işsizsin :D

• Beğen
Tepkiler: mesutgaga ve s.ileli
Invoke

Invoke

Üye
Açıkca söyledim fikrimi, cidden rahatsız oluyorum. Sen alıntılayıp bir daha koyuyorsun...

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Konstrasyon çok önemli bu uzakdoğu dövüş sanatlarında. Sanat akıyor gerçekten o hareketler bir müthiş hani kavgcı biri olmasan bile karşı tarafa gözdağı vermek için ideal bence. Hele bi de ustaysan :D

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Ilkokulda misin? 2 kisiye 3 kisiye tek dalmak her babayigidin harci degil :) kavgada kungfu falan dinlenmez direk kafa goz girisilir. Bende 4 senedit taekwando biliyorum ama kavgada hic bir zaman taekwando kullanamadim, kullanamayacagimda, cunku kavgada kural olmaz. Bu sporlarin yardimci olacagi tek sey hiz ve guc kazanmak konusunda yardimci olmaktir

Üst Alt