7 Senelik Kungfu Bilip Kavgada Hiç Bir Şey Yapamamak.

Sponsorlu Bağlantılar

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
Bence bunun sebebi egzersizlik yani arkadaşlarınla oynadıgın oyun veya televizyonda izledigin şeyler degil o spor için gerekli egzersizler en basitinden bi örnek veriyim gitara yeni başlayan bi ögrenci notaları perdeleri ezbere bilmesine ragmen çalamamaz genelde hepsi elinin sanki kendi eli olmadıgını hareket ettirecegi veya basıcagı perdeyi bilip görüp basamadıgını söyler ama bunu çözmek için gitar çalmazlar onun yerine 1 2 3 4 1 4 2 3 gibi anlamsız egzersizler yapıp önce parmaklarını açarsın sendeki durumda hemen hemen böyle yani yapıcagın hareketi çok iyi bilebilirsin ama vicudun o hareket için hazır degil
mantıklı :hmmm ama egzersizde yapıyorum denenbilir

mesutgaga

mesutgaga

Üye
devamlı egzersiz yapmayanlar sokakta nasıl dövüşüyor :D önemli olan duyguları kontrol edebilmek.

oznkrts

oznkrts

Üye
devamlı egzersiz yapmayanlar sokakta nasıl dövüşüyor :D önemli olan duyguları kontrol edebilmek.

Oda bi tecrübe kardeş hafife alma onun egzersizi yedigi dayaktır istersen yapabilirsin yani :D

mesutgaga

mesutgaga

Üye
:D önemli olan cesareti dogru kullanabilmek.rakiple karşı karşıya geldiginde.heycanlanmamak.ve atak icin dogru zamanı beklemek :D

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
:D önemli olan cesareti dogru kullanabilmek.rakiple karşı karşıya geldiginde.heycanlanmamak.ve atak icin dogru zamanı beklemek :D
evet işte bir olay çıkacağını anladığım anda heyecan basıyor bir bilsen

mesutgaga

mesutgaga

Üye
kendini kontrol etmek demek sadece bedenine hüküm edebilmek degil.bedeninden bagımsız olan bir ruha sahibiz ve ruh 4 boyutlu duygularla donatılmış.kısacası her ikisine sahip cıkabilen hayatta yıkılmıyor :D

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
kendini kontrol etmek demek sadece bedenine hüküm edebilmek degil.bedeninden bagımsız olan bir ruha sahibiz ve ruh 4 boyutlu duygularla donatılmış.kısacası her ikisine sahip cıkabilen hayatta yıkılmıyor :D
aynen biliyorum. Ben biyokinezi filan yapıyorum. Yani vicuda hükmedip göz rengini, saç rengini filan değiştirmek. Mesela bşryerim ağrıdığı zaman hissetmemeye çalışıyorum ve hissetmiyorum. Ama bir olay sırasında bunu deniyorum yani heyecanlanmamamı deniyorum ama olmuyor.

mesutgaga

mesutgaga

Üye
aynen biliyorum. Ben biyokinezi filan yapıyorum. Yani vicuda hükmedip göz rengini, saç rengini filan değiştirmek. Mesela bşryerim ağrıdığı zaman hissetmemeye çalışıyorum ve hissetmiyorum. Ama bir olay sırasında bunu deniyorum yani heyecanlanmamamı deniyorum ama olmuyor.
bu sorun fazla odaklanmaktan kaynaklanıyor.sen rakibe o kadar çok odaklanıyorsun ki kendi bedenini kontrol edemiyorsun.bir de odaklanma becerini yönetmeyi dene kendine odaklan.ben bu sorunları aştım kimseyi büyütmemek lazım

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
bu sorun fazla odaklanmaktan kaynaklanıyor.sen rakibe o kadar çok odaklanıyorsun ki kendi bedenini kontrol edemiyorsun.bir de odaklanma becerini yönetmeyi dene kendine odaklan.ben bu sorunları aştım kimseyi büyütmemek lazım
yok kendime odaklanıyorum zaten heyevanlanmamın gitmesini istiyorum ama gitmiyor.

oznkrts

oznkrts

Üye
Yahu ne gerek var bu kadar inceltip odaklanmaydı falan filanla ugraşmaya bırak abi kungfuyu türk usulü yapcan zaten bu devirde kung fumu kaldı yuaaaa der adama dogru koşarsın adam hiç istifini bozmadan çeker vurur seni ayık ol yani :P

mesutgaga

mesutgaga

Üye
yok kendime odaklanıyorum zaten heyevanlanmamın gitmesini istiyorum ama gitmiyor.
çok ilginç.hem rahatça odaklanabilip hem de dövüşememen.ama odaklanıpta nasıl heyecanını kontrol edemiyorsun?neyse kısır döngüdesin galiba :D

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
çok ilginç.hem rahatça odaklanabilip hem de dövüşememen.ama odaklanıpta nasıl heyecanını kontrol edemiyorsun?neyse kısır döngüdesin galiba :D
sorma ya bende anlamadım gitti. Ama yakından sorabileceğim kimsede yok. Arkadaşlarla konuşamam böyle konuları zaten
Yahu ne gerek var bu kadar inceltip odaklanmaydı falan filanla ugraşmaya bırak abi kungfuyu türk usulü yapcan zaten bu devirde kung fumu kaldı yuaaaa der adama dogru koşarsın adam hiç istifini bozmadan çeker vurur seni ayık ol yani :P
öğrenmeden önce bende öyle düşünüyordum

mesutgaga

mesutgaga

Üye
kungfu özel tekniklerini genelde büyük maçlarda deniyoruz.sokakta senden farkım yok

mesutgaga

mesutgaga

Üye
saol genede belki ölmüştür :D

Üst Alt