5800 523x telefonların şarjının daha fazla gitmesi için değişik bir yöntem......

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
aakmann

aakmann

Üye
    Konu Sahibi
5800 523x telefonların şarjının daha fazla gitmesi için değişik bir yöntem......
nokıa 5800 -523* telefonları olanların hepsinde ac-8e şarj cihazı vardır büyük ihtimalle ben kendim denedim ac-3e şarj cihazıyla telefonu şarj ettim telefon normalden birazdaha fazla uzun sürede şarj oluyor ama normaldende daha fazla şarjı gidiyor aradaki far bende gözle görülür derecede ...... inşallah sizdede işe yarar. neden bu fark derseniz iki adaptörün voltu aynı ama amperi farklı bundan dolayı şarj süresi far ediyor...

Süleyman

Süleyman

Üye
bu tür telefonların ac 8e de verilen akım artmış ve daha kısa sürede şarj amaçlanmıştır. Senin dediğin yöntem sonucunda fark olur fakat uçuk kaçık bir fark olmaz.

aakmann

aakmann

Üye
    Konu Sahibi
biliyorum ama gerçekten fark oluyor uçuk kaçık fark olmasada telefonun pili yavaş ve daha iyi şarj oluyor

Süleyman

Süleyman

Üye
şoklama yöntemini bilirsiniz. O ne kadar yararlı değil ise ac-8e lerde o kadar yararlı değil aslında. Normal bir bataryayı ac-8e le bir ay doldur boşalt yapsak bataryadan eser kalmaz :ehe
yöntem güzel. Bilgi için teşekkürler fakat kimsenin kullanacağını sanmam. Herkes aceleci çünkü :D

aakmann

aakmann

Üye
    Konu Sahibi
gerçektende öyle batarya ne kadar hızlı şarj edilirse ömrü okadar kısalır zaten yapmak isteseler bile o adaptörü almaya üşenirler benim evde olduğu için deneme şansım oldu :)

Süleyman

Süleyman

Üye
gerçektende öyle batarya ne kadar hızlı şarj edilirse ömrü okadar kısalır zaten yapmak isteseler bile o adaptörü almaya üşenirler benim evde olduğu için deneme şansım oldu :)
bende bir kere ac-3e ile şarj ettim normalde 1,30-2 saat te şarj olan telefon 2-2,30 saatte daha şarj olmamıştı :D

MarjinaL -TR

MarjinaL -TR

Üye
Pilin kapasitesinin üstünde şarz ederseniz. Bataryanın ömrünü azaltabilirsiniz.

Süleyman

Süleyman

Üye

burada arkadaşın yaptığı kapasite üstü şarj değildir. Yeni telefonların şarj aletleri farklı. Yani normalde 5 volt veriyorsa yeni telefonların şarj aletleri 10 volt veriyor. Daha hızlı dolması için. Arkadaşta eski telefonların şarj aletlerini kullanmış. Yavaş şarj eder ama iyi şarj eder. Yani burada kapasite aşımı gibi bir şey söz konusu değil.

HakaN-06

HakaN-06

Üye

Öyle bir sorun olmaz pil dolunca gücü kesiyor cihaz. Arkadaşın dediği şey Ankaradan İstanbula 100 km değilde 70le gitmek. Sonuçta varacağın yer aynı bir şey fark etmez. Psikolojik sanırım :D

Süleyman

Süleyman

Üye

Öyle bir sorun olmaz pil dolunca gücü kesiyor cihaz. Arkadaşın dediği şey Ankaradan İstanbula 100 km değilde 70le gitmek. Sonuçta varacağın yer aynı bir şey fark etmez. Psikolojik sanırım :D
yok pisikolojik ile alakası yok.
Mesela senin elinde 6300 ın veya eski ince uçlu bir telefonun şarj aleti varsa dene. Çok yavaş doluyor. Ama birazda olsa (fazla değil) süre uzuyor. Mesele şuan kullanımda 1-2 tırnak bazen birden düşüyor. Ama onunla şarj edince hep tek tırnak. Hiç göremezsin 1-2 tırnak birden düştüğünü. :oke:

- - - Eklendi - - -

hani sindire sindire yer derler. Bu da onun gibi birşey. Batarya şarjı sindire sindire yiyor :D

MarjinaL -TR

MarjinaL -TR

Üye

burada arkadaşın yaptığı kapasite üstü şarj değildir. Yeni telefonların şarj aletleri farklı. Yani normalde 5 volt veriyorsa yeni telefonların şarj aletleri 10 volt veriyor. Daha hızlı dolması için. Arkadaşta eski telefonların şarj aletlerini kullanmış. Yavaş şarj eder ama iyi şarj eder. Yani burada kapasite aşımı gibi bir şey söz konusu değil.
biraz daha açık anlatsaymış... İyi okumamışım. :D

aakmann

aakmann

Üye
    Konu Sahibi
sonuçta minik bile olsa bir değişiklik oluyor yok ekran ışığını azalt titreşimi kapat bunları kapatmakla olcak iş değil bunlar :)

Atacan-

Atacan-

Üye
Uzun süreli şarj eden,şarj aleti daha verimli, hele bide kapalı halde şarj ettiğinizde Fark büyük :)

aakmann

aakmann

Üye
    Konu Sahibi
bu şarj cihazı daha hızlı şarj etmek için yapılmış ama bi pili nekadar hızlı şarj ederseniz ömrünü azaltmış oluruz

Süleyman

Süleyman

Üye
bu şarj cihazı daha hızlı şarj etmek için yapılmış ama bi pili nekadar hızlı şarj ederseniz ömrünü azaltmış oluruz

eski telefon bataryaları için öyle. Fakat böyle bir durum olmasın diye zaten lion batarya kullanılmış.

LeaD3R

LeaD3R

Üye
iyiymiş
Teşekkürler

osmanmert99

osmanmert99

Üye
Gerçekten farkk ediyor çünkü ben bnm şarj cihaznı kaybetmiştim 6300 şarj cihazı aldm onunla 2 kat daha uzun süryor sarj olması ama daha uzun gidiyordu bnde tel bozuluyomu die telaslanmstm neyseki deilmiş.

aakmann

aakmann

Üye
    Konu Sahibi
tabi bişey olmaz ne olacak gelen wolt aynı sadece amper farklı telefon yavaş ve daha iyi şarj oluyor :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt