29 Nisan 2015;Microsoft Etkinliğine Dair....

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

saylhamiosun

Üye
    Konu Sahibi
29 Nisan 2015;Microsoft Etkinliğine Dair....
29.04.2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan Microsoft etkinliği çerçevesinde,siz son kullanıcıların;

1.WP10 ve Uygulama Marketine dair beklentileri nelerdir?
2.Microsoft,son kullanıcıya sürpriz mahiyetinde ''akla hayale gelmeyecek'' şekilde yeniliklere imza atarsa tepkiniz ne olur?
3.İlk 2 sorunun aksi gelişmeler olduğu takdirde(1 eksik 1 fazla veya full facia),Microsoft'a cevabınız ne olacak?

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
2015 yılı bence Ms için bir dönüm noktası ilk iki olursa zaten uçar yok 3.olursa çok şey kaybeder

• Beğen
Tepkiler: erhanercan

ihsan.snmz

Üye
Valla kardeş ben 3 4 yılda bir telefon birisiyim. Ama şunu söyleyeyim bir daha Nokia almayı duşunmuyorum. Herhangi bir nedeni de yok telefon duşse bozulsa başka marka alırım. Yani gelecek şeyler veya gelmeyecek şeyler pek mühim değil benim gibi müşteriler için.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
"Build2015 will be The most important event in The history of microsoft"

Bu mesajı Nawzil paylaştı. "Build 2015 Microsoft tarihinin en önemli etkinliği olacak" diyor. Ne açıdan neler paylaşılacak. Ne tanıtılacak bilmiyoruz. Tahminlerimiz tabi ki var. Ama hem yazılım hem de donanım açısından önemli duyuruların etkinliğin ilk günü yapılacağı kesin.

Öncelikle önemli bir Windows 10 Mobile sunumu yapılacağı kesin gibi. Etkinliğin diğer iki gününün geliştiricilere ayrılacağı düşünülürse ilk günde ne yapılırsa son kullanıcılar için onunla kalacak. Bu yüzden Windows 10 Mobile tanıtımı sonrası muhtemelen Lumia 840 ve Lumia 840 XL'nin tanıtımı yapılacak.

Yeri gelmişken sorular sorulmadan cevabı vereyim. Lumia 840 5" Full HD ekran, 14 MP Pureview arka ve 5 MP ön kamera ve 64-bit Snapdragon 610 ya da 410 chipsete sahip olacak. Lumia 840 XL ise aynı donanımı 5.7" Full HD ekranla birlikte barındıracak. Tabi bunlar benim tahminlerim.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N ve Nextman
csH

csH

Üye

Bu mesajı Nawzil paylaştı. "Build 2015 Microsoft tarihinin en önemli etkinliği olacak" diyor. Ne açıdan neler paylaşılacak. Ne tanıtılacak bilmiyoruz. Tahminlerimiz tabi ki var. Ama hem yazılım hem de donanım açısından önemli duyuruların etkinliğin ilk günü yapılacağı kesin.

Öncelikle önemli bir Windows 10 Mobile sunumu yapılacağı kesin gibi. Etkinliğin diğer iki gününün geliştiricilere ayrılacağı düşünülürse ilk günde ne yapılırsa son kullanıcılar için onunla kalacak. Bu yüzden Windows 10 Mobile tanıtımı sonrası muhtemelen Lumia 840 ve Lumia 840 XL'nin tanıtımı yapılacak.

Yeri gelmişken sorular sorulmadan cevabı vereyim. Lumia 840 5" fu ll HD ekran, 14 MP Pureview arka ve 5 MP ön kamera ve 64-bit Snapdragon 610 ya da 410 chipsete sahip olacak. Lumia 840 XL ise aynı donanımı 5.7" fu ll HD ekranla birlikte barındıracak. Tabi bunlar benim tahminlerim.
940 olmaz mı yani

Emre

Üye
lumia 840 ve 940 tasarımını çok merak ediyorum :hmmm

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Ben merakla bekliyorum iyi geçmesini bekliyorum hatta son 10,15 senedir Nokia kullanıyorum he şimdi Ms oldu ayrı Apple o kadar beni cezbetmiyor ama Samsung'lar çok hoşuma gidiyor yapılan özellikler çok iyi bence parmak izi yüz tanıma çift ekran ile video izlerken başka bir şey yapabiliyorsun neyse sonuçta samsung sevsem de Android sevmiyorum Win sistemi bence güzel kullanışlı tek eksikleri özelliği bol telefonlar ben teknolojinin nimetlerinden kolaylıklarından faydalanmayı seven bir kişiyim umarım Ms her şeyi çok iyi yapar

• Beğen
Tepkiler: braayn

saylhamiosun

Üye
    Konu Sahibi
WP10'nun işletim sistemi bazında biz son kullanıcıları tatmin edeceğini ümid ediyorum.Keza etkinliğin 2. ve 3. günü itibariyle hem uygulama marketi,hem de geliştiriciler açısından güzel gelişme ve sürprizlere gebe olacağı kanısındayım.

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Markete dair bir beklentim yok, belki çok küçük bir ihtimalle instagram betadan çıkar. Onun dışında Ali Kemal başkanın söylediği tarzda bir 840 ve 840 XL gelirse şaşırmam. 800 serisinin hakkı olan QSD600 serisi işlemcilerle bir cihaz gelmeli artık. Donanım desteği olarak belki diğer çipset üreticilerine izinler çıkarsa iyi olur.

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
lumia 840 ve 940 tasarımını çok merak ediyorum :hmmm

Niye taktın bu kadar, hayalini kurduğun şeyleri nokiadan olan kişi yalanladı. Cevabını duyabiliyorum tabi şimdiden -yaptıklarında daha büyük sonuçlar doğursun diye-

• Beğen
Tepkiler: sfgnrl
Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye

Yeri gelmişken sorular sorulmadan cevabı vereyim. Lumia 840 5" fu ll HD ekran, 14 MP Pureview arka ve 5 MP ön kamera ve 64-bit Snapdragon 610 ya da 410 chipsete sahip olacak. Lumia 840 XL ise aynı donanımı 5.7" fu ll HD ekranla birlikte barındıracak. Tabi bunlar benim tahminlerim.
s615 işlemci olsa bari

symbianbelle

symbianbelle

Üye
Bence intel işlemci ile bir kaç model çıksa çok hoş olur. 940 modeli intel ve snapdragon olarak seçenekli olsa dadından yenmez

braayn

braayn

Üye
Ms yetkilileri bu etkinlik bizim için önemli vs gibi kelimeler beni heyecanlandırmıyor.Bekleyip göreceğiz.Builde insanlık için büyük bir adım atılacak mı?

Kelv1n

Kelv1n

Üye
Herkezin beklentisi farklı işte bu etkinlik ms in kaderini değiştirebilir , örneğin mağazada uygulama yönünde bir gelişmeye gidildiğine dair bir izlenim verilmezse 10 yıllık nokia serüvenime artık iphone la devam edicem ama en ufak bir ışık gösterirse 940 veya 840 alır microsoft a devam ederiz. :D

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Bekleyip görelim umarım 940 tanıtımı da yapılır

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Bence cihazdan çok yazılım üzerine çalışmalı. Şuan donanım sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum. Lumialar stabil zaten birkaç optimizasyon ile özellikle final W10 ile daha güzel olabilir. Ancak mağaza konusunda geliştiricilerin üzerine gitmeli. Daha fazla iş ortağı ve daha fazla reklama ihtiyacı var. Onun dışında daha fazla stoğa ihtiyacı var Lumialar her yerde bulunmuyor.

• Beğen
Tepkiler: sfgnrl
-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
Bence cihazdan çok yazılım üzerine çalışmalı. Şuan donanım sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum. Lumialar stabil zaten birkaç optimizasyon ile özellikle final W10 ile daha güzel olabilir. Ancak mağaza konusunda geliştiricilerin üzerine gitmeli. Daha fazla iş ortağı ve daha fazla reklama ihtiyacı var. Onun dışında daha fazla stoğa ihtiyacı var Lumialar her yerde bulunmuyor.
stok konusu çok onemli. Suan hiçbir cihaz kolay bulunmuyor. Stok eritme stratejisi başarılı oldu ama artık eritmeninde otesine geçti durum...

• Beğen
Tepkiler: Mad EagLe
papakudioflu

papakudioflu

Admin
stok konusu çok onemli. Suan hiçbir cihaz kolay bulunmuyor. Stok eritme stratejisi başarılı oldu ama artık eritmeninde otesine geçti durum...
stok eritme değil de Nokia etiketli cihazların bitirilmesi stratejisiydi bana göre ki bitirdiler zaten. artık lumia 640 ve 640 xl bolca gelecektir

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
stok eritme değil de Nokia etiketli cihazların bitirilmesi stratejisiydi bana göre ki bitirdiler zaten. artık lumia 640 ve 640 xl bolca gelecektir
umarım dediğiniz gibi olur.
çinli arkadaşlarımızla konuşup Microsoft logolu (lumia 1520 başta olmak üzere :)) bizim cihazlara kasa/kapak ürettirebilir miyiz acaba ? dokunmatikteki yazı kalkmasa da kasada Microsoft yazsın isterdim yani. Nokia yazısını gören gömmeye başlıyo bilmeden...

• Beğen
Tepkiler: emz, Aybin.Kilic ve Esendağlı
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt