Lumia 920 Sadece ön cam değişir mi?

Sponsorlu Bağlantılar

giray38

giray38

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 920 Sadece ön cam değişir mi?
Arkadaşlar biraz önce lumia 920 telefonum elimden fırladı ve ön camı kırıldı. Bu kadar düşürmeye sonunda kırıldı diyebiliriz aslında :D. Telefonun dokunmatiğinde herhangi bir sıkıntı yok pixel doktor uygulamasıyla dikkatlice baktım herhangi bir ölü pixel de yok. Biraz araştırma yaptım sadece ön camı 40-50 tl arası değişiyor. Fakat bazı forumlarda sadece ön camın değiştiremeyeceğini yazmışlar ve bahsi geçen dokunmatikle beraber değişim fiyatları da çok uçmuş durumda(300-400tl). Telefonumun sadece ön camını değiştiremez miyim? Daha önce bu işlemi yaptıran arkadaşımız var mı? Varsa ne kadar fiyata yaptırdı?
Hayırlı ramazanlar ..

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Lumia 920'de dokunmatik panel ile ön camın aynı olmadığını biliyorum ama kesin emin değilim. Yani değiştirebilmen gerekiyor normal şartlarda.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Lumia 920'de ön cam, Digitizer (dokunmatik pad) ve ekran tek parça. Aslında üç parça ama ince silikon bir bantla birbirlerine yapıştırılmış. Bunları birbirinden ayırıp cam değişimini mümkün kılan aparatları var ama siz kendi imkanlarınızla bunu yapamazsınız.

En iyi çözüm bu işi yapabilen bir teknik servis bulmanız. Yoksa tamir ücreti telefondan daha pahalı.

• Beğen
Tepkiler: lumiacı ve bulutsuzgece
DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
Arkadaşlar biraz önce lumia 920 telefonum elimden fırladı ve ön camı kırıldı. Bu kadar düşürmeye sonunda kırıldı diyebiliriz aslında :D. Telefonun dokunmatiğinde herhangi bir sıkıntı yok pixel doktor uygulamasıyla dikkatlice baktım herhangi bir ölü pixel de yok. Biraz araştırma yaptım sadece ön camı 40-50 tl arası değişiyor. Fakat bazı forumlarda sadece ön camın değiştiremeyeceğini yazmışlar ve bahsi geçen dokunmatikle beraber değişim fiyatları da çok uçmuş durumda(300-400tl). Telefonumun sadece ön camını değiştiremez miyim? Daha önce bu işlemi yaptıran arkadaşımız var mı? Varsa ne kadar fiyata yaptırdı?
Hayırlı ramazanlar ..
Sadece dokunmatik çok ucuz değişebilir ama işinin ehli birisi lazım :) Bana sorarsan bulaşma.. ekran değişimi için bana gönderirsen 150 T'lye değişebiliriz. Amaç ticaret değil yardımcı olmak yanlış anlaşılmasın.

giray38

giray38

Üye
    Konu Sahibi
Bugün bi kaç telefoncuya sordum çoğu dediğiniz gibi 150-200 tl arası fiyat çıkardı. En sonunda bi tanesi sadece ekranı değiştirebileceğini söyledi 80 lira fiyat çıkardı saat 6 da gidip göreceğiz nasıl iş çıkardığını

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Sadece dokunmatik çok ucuz değişebilir ama işinin ehli birisi lazım :) Bana sorarsan bulaşma.. ekran değişimi için bana gönderirsen 150 T'lye değişebiliriz. Amaç ticaret değil yardımcı olmak yanlış anlaşılmasın.

Lumia 1320 var bende. Ekran bozuldu dokunmatik sağlam. Kaça yaparsınız?

Üst Alt