Sony Xperia Sp Vs. Gm Discovery Vs. Nl 820 Vs. Huawei Ascend P6 Vs. Iphone 4

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
GuiTaRisT111

GuiTaRisT111

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia Sp Vs. Gm Discovery Vs. Nl 820 Vs. Huawei Ascend P6 Vs. Iphone 4
Evet başlık biraz uzun oldu. Ama gayet açık. Beklentiler standart (internet, müzik, oyun, film, mesajlaşma vs. vs.). Listedeki cihazlardan hangisi daha uygun?

Sony Xperia SP
General Mobile Discovery
Huawei Ascend P6
Nokia Lumia 820
iPhone 4 (buna bütçe yetmeyebilir)

Önerileriniz bekleniyor.

LG.G2.32GB

LG.G2.32GB

Üye
Evet başlık biraz uzun oldu. Ama gayet açık. Beklentiler standart (internet, müzik, oyun, film, mesajlaşma vs. vs.). Listedeki cihazlardan hangisi daha uygun?

Sony Xperia SP
General Mobile Discovery
Huawei Ascend P6
Nokia Lumia 820
iPhone 4 (buna bütçe yetmeyebilir)

Önerileriniz bekleniyor.
Huawei Ascend P6

fk555897

fk555897

Üye
iPhone 4'e bütöe yetmeyip Xperia SP'ye nasıl bütçe yetiyor. Bence Xperia SP al. Aralarında en iyisi.

Invoke

Invoke

Üye
Ben direk SP derim ama şöyle de bir olay var SP 1200 gmd 600 lira.

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
Müzik olarak ses konusunda Sony daha kaliteli ses veriyor. Oyun olarakta SP nin bugüne kadar kasma veya sorun çıkardığını hiç duymadım.
Diğer cihazlar hakında bi bilgim yok :)

enesrsln

enesrsln

Üye
Bence LG Optimus G'yi incele. Fiyatı SP'ye çok yakın. Özellikleri çok daha iyi. Sana özelliklerini yazayım. 4.7 inch True HD IPS+(Plus) ekran. 2 GB Ram. 1.5 Ghz 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemci. 13 MP kamera. Aynı zamanda 1080p Full HD çekim yapabiliyor. Önündeki kamera da 720p çekim yapıyor. Grafik işlemcisi Adreno 320. Telefonu kullanıyorum ve hiçbir şikayetim yok. Kasma,donma,takılma vs. yok. Oynayamadığım oyun yok. Hoparlör ses seviyesi de bana gayet yeterli geldi. Hafızası 32 GB ve maalesef SD kart takılamıyor. Ama bunun çok sorun olacağını sanmıyorum 32 GB gayet yeterli. Bataryası 2100 mAh ve çıkartılamıyor. Tasarımı da bana gayet hoş geliyor. Arka kapak cam kaplamalı ve gayet sağlam bir cihaz. Bence Teknosa'ya uğra ve telefonu biraz incele. Eğer üstüne para ekleyebilirsen G2 de düşünebilirsin. Optimus G ile ilgili sorun olursa bana mesaj atman yeterli.

LG.G2.32GB

LG.G2.32GB

Üye
Bence LG Optimus G'yi incele. Fiyatı SP'ye çok yakın. Özellikleri çok daha iyi. Sana özelliklerini yazayım. 4.7 inch True HD IPS+(Plus) ekran. 2 GB Ram. 1.5 Ghz 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemci. 13 MP kamera. Aynı zamanda 1080p fu ll HD çekim yapabiliyor. Önündeki kamera da 720p çekim yapıyor. Grafik işlemcisi Adreno 320. Telefonu kullanıyorum ve hiçbir şikayetim yok. Kasma,donma,takılma vs. yok. Oynayamadığım oyun yok. Hoparlör ses seviyesi de bana gayet yeterli geldi. Hafızası 32 GB ve maalesef SD kart takılamıyor. Ama bunun çok sorun olacağını sanmıyorum 32 GB gayet yeterli. Bataryası 2100 mAh ve çıkartılamıyor. Tasarımı da bana gayet hoş geliyor. Arka kapak cam kaplamalı ve gayet sağlam bir cihaz. Bence Teknosa'ya uğra ve telefonu biraz incele. Eğer üstüne para ekleyebilirsen G2 de düşünebilirsin. Optimus G ile ilgili sorun olursa bana mesaj atman yeterli.
çok güzel dedin şimdi lg artık atağın büyüğünü yaptı

• Beğen
Tepkiler: enesrsln

PYTHONs

Üye
her ne kadar donanımları şu su busu iyi olsada (tam bilmiyorum) , benim tercihim SP den yana olur. Sonuçta Huawei, GMD ve LG gibi markalar android den önce adı bile yoktu. Ha iphone alıcak olursan bence iP5 al derim .Lumia yı boşver derim ayrıca symbian a yaptıkları ilgisizliği bunada yapabilirler

Invoke

Invoke

Üye
G, SPden iyidir, aklınızda bulunabilir, ben listede olmadığı için girmemiştim. Ekranı kesinlikle daha iyidir + Kamerası + İşlemcisi de aynı şekilde daha iyidir. Güncelleme eksiği var sadece telefon hala 4.1.2 de lgnin bu ona güncelleme vereceğini de sanmıyorum ama SP'nin 4.3 alacağı da kesin. Ayrıca walkman clearaudio gibi artıları var spnin ama G'nin donanımı Xperia Z'ye denk :)

big.LITTLE

big.LITTLE

Üye
Liste çok dengesiz olmuş ya :alkis
Gmd 650 lira civarında Sp 1200 lira:zong:

Kerim.

Kerim.

Üye
1200e sp alacagina 650ye discovery al abartilacak bir fark yok aralarinda ve degmez fiyat farkina bana gore.

Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
lumia kraldır her turlu yakında güncellemede geliyor

enesrsln

enesrsln

Üye
her ne kadar donanımları şu su busu iyi olsada (tam bilmiyorum) , benim tercihim SP den yana olur. Sonuçta Huawei, GMD ve LG gibi markalar android den önce adı bile yoktu. Ha iphone alıcak olursan bence iP5 al derim .Lumia yı boşver derim ayrıca symbian a yaptıkları ilgisizliği bunada yapabilirler
Bence LG'yi General Mobile ile bir tutma. Televizyon sektöründe kendini kanıtlamış bir firma. Her ne kadar telefon piyasasını Apple ve Samsung eline geçirmiş olsa da LG çok daha kaliteli telefon üreterek ve aynı zamanda Samsung ve Apple'dan daha ucuza satarak (ÖRN: G2 1599 TL, Note 3 2199 TL iPhone 5S 3000 TL) başarılı bir şekilde satışlarını devam ettiriyor ve bu yarışta ben de varım diyebiliyor.

• Beğen
Tepkiler: GuiTaRisT111
TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Sp

GuiTaRisT111

GuiTaRisT111

Üye
    Konu Sahibi
iPhone 4'e bütöe yetmeyip Xperia SP'ye nasıl bütçe yetiyor. Bence Xperia SP al. Aralarında en iyisi.

iPhone 4, Xperia SP kadar ucuzlamadı.
Ben direk SP derim ama şöyle de bir olay var SP 1200 gmd 600 lira.

Benim aklım da orda kaldı. Xperia SP çok istiyorum ama yarı fiyatına aynı performansı almak da var.
Müzik olarak ses konusunda Sony daha kaliteli ses veriyor. Oyun olarakta SP nin bugüne kadar kasma veya sorun çıkardığını hiç duymadım.
Diğer cihazlar hakında bi bilgim yok :)

Teşekkürler hocam. Xperia SP'nin dual-core işlemcisi, quad-core işlemcilere kafa tutabilir mi?
Bence LG Optimus G'yi incele. Fiyatı SP'ye çok yakın. Özellikleri çok daha iyi. Sana özelliklerini yazayım. 4.7 inch True HD IPS+(Plus) ekran. 2 GB Ram. 1.5 Ghz 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemci. 13 MP kamera. Aynı zamanda 1080p fu ll HD çekim yapabiliyor. Önündeki kamera da 720p çekim yapıyor. Grafik işlemcisi Adreno 320. Telefonu kullanıyorum ve hiçbir şikayetim yok. Kasma,donma,takılma vs. yok. Oynayamadığım oyun yok. Hoparlör ses seviyesi de bana gayet yeterli geldi. Hafızası 32 GB ve maalesef SD kart takılamıyor. Ama bunun çok sorun olacağını sanmıyorum 32 GB gayet yeterli. Bataryası 2100 mAh ve çıkartılamıyor. Tasarımı da bana gayet hoş geliyor. Arka kapak cam kaplamalı ve gayet sağlam bir cihaz. Bence Teknosa'ya uğra ve telefonu biraz incele. Eğer üstüne para ekleyebilirsen G2 de düşünebilirsin. Optimus G ile ilgili sorun olursa bana mesaj atman yeterli.

Önemli eksikleri var ya. Batarya çıkarılamıyor. SD kart takılamıyor. Bir de G2 alabilecek olsam bu listede GM Discovery'nin ne işi var :)

PureFood

PureFood

Üye
farklılık istersen 820 yerine 920 bak derim.

GuiTaRisT111

GuiTaRisT111

Üye
    Konu Sahibi

Zaten en çok SP hoşuma gitti ama bütçeyi biraz sarsıyor. SP alacaksam biraz beklemem gerekiyor. iPhone 5 çok pahalı hocam. iPhone 4 ise iOS 8 almaz diye düşünüyorum. Şu an Lumia 620 kullanıyorum ve bir değişiklik olsun istiyorum. Hem Nokia satıldığı için bazı endişelerim var. O yüzden Lumia 820'yi listeden kaldıralım. Huawei'ye de pek güvenemiyorum onu da listeden kaldıralım. iPhone 4 bütçeyi çok sarsıyor onu da listeden kaldıralım. GM Discovery ve Sony Xperia SP kaldı. Teşekkürler hocam.
G, SPden iyidir, aklınızda bulunabilir, ben listede olmadığı için girmemiştim. Ekranı kesinlikle daha iyidir + Kamerası + İşlemcisi de aynı şekilde daha iyidir. Güncelleme eksiği var sadece telefon hala 4.1.2 de lgnin bu ona güncelleme vereceğini de sanmıyorum ama SP'nin 4.3 alacağı da kesin. Ayrıca walkman clearaudio gibi artıları var spnin ama G'nin donanımı Xperia Z'ye denk :)

Bütçeyi aşıyor ama o kadarı :D

PYTHONs

Üye
Zaten en çok SP hoşuma gitti ama bütçeyi biraz sarsıyor. SP alacaksam biraz beklemem gerekiyor. iPhone 5 çok pahalı hocam. iPhone 4 ise iOS 8 almaz diye düşünüyorum. Şu an Lumia 620 kullanıyorum ve bir değişiklik olsun istiyorum. Hem Nokia satıldığı için bazı endişelerim var. O yüzden Lumia 820'yi listeden kaldıralım. Huawei'ye de pek güvenemiyorum onu da listeden kaldıralım. iPhone 4 bütçeyi çok sarsıyor onu da listeden kaldıralım. GM Discovery ve Sony Xperia SP kaldı. Teşekkürler hocam.

Bütçeyi aşıyor ama o kadarı :D
Önemli degil herzaman :)

GuiTaRisT111

GuiTaRisT111

Üye
    Konu Sahibi
Liste çok dengesiz olmuş ya :alkis
Gmd 650 lira civarında Sp 1200 lira:zong:

Evet çok dengesiz. Çünkü 1200 lira verip güvenilir bir marka almak da var, ama yarısını verip aynı performansı almak da var :D Bilmiyorum n'apsam
1200e sp alacagina 650ye discovery al abartilacak bir fark yok aralarinda ve degmez fiyat farkina bana gore.

Sağol hocam sen de aklımdasın.
lumia kraldır her turlu yakında güncellemede geliyor

Yeah Lumia4ever !

:emzik:
farklılık istersen 820 yerine 920 bak derim.

Pek bir farklılık hissedeceğimi sanmıyorum ekran büyüklüğü dışında :D Çünkü şuan kullandığım telefon Lumia 620 görüldüğü üzere.

• Beğen
Tepkiler: PureFood
PureFood

PureFood

Üye
mobilden giriyorum pardon dostum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...