Öneri Windows Phone 8 Eksik Ve Istekler Anketi

Sponsorlu Bağlantılar

windows phone8 kullanıcı istekleri

• Kullanılan toplam oy
    124
  • Anket kapatılmış .
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Windows Phone 8 Eksik Ve Istekler Anketi
Sizlerin de katılımıyla Windows Phone 8'deki eksiklikleri ve isteklerinizi belirlediğimiz listemiz tamamlandı. Hem bu maddelerin dikkate alınması hem de acil olanların belirlenmesi için anket sonucunda bu rakamı 10'a düşüreceğiz. Anketimiz açık anket olup istediğiniz kadar madde için oy kullanabilirsiniz. Oylama işlemi tamamlandığında en fazla oy alan ilk 10 madde bizim asıl listemizi oluşturacak ve hem burada oluşturacağımız mail kampanyasında, hem de change.org'da oluşturacağımız imza kampanyasında kullanılacak. O yüzden sizlerden ricam gerçekten kullanıcı deneyiminizi geliştireceğine inandığınız maddelere oy vermeniz.
Unutmayın, katılım ne kadar çok olursa etkisi de bir o kadar fazla olur. O yüzden anketimize katılmak için sadece bu ankete özel üyelik şartı yoktur. Sitemizin ziyaretçileri de anketimize katılabilir ve oy kullanabilirler.

Katılımınız ve destekleriniz için teşekkürler.

FOR ENGLISH
“Maxicep” which is one of the biggest mobile and tech portals of Turkey is editing a poll about user suggestions for “WP8 and its shortcomings”.

The poll includes nearly 30 suggestions. Users & guests can vote for whatever they want among the choices. (Multiple voting possible).

The poll will be available for voting until 15.04.2013. After the voting process, suggestions will be ordered according to their ratings and the first 10 of them will be sent to Nokia and Microsoft.

1- Bildirim merkezi
A “notification center” for all notifications.

(WP8.1 güncellemesi ile gelecek - 2014 ilk çeyrek)

2- Zil ayarlarına titreşimsiz sessiz modu. (sadece sessiz)
A “silent mode” (without vibration) in ringing options. (Only silent)

3- Baglantı kısa yolları.
A “connection shortcuts menu” for turning Bluetooth, Wifi, NFC, Silent Mode, Plane Mode etc. on or off from one screen.

4- Video kaydı sırasında duraklatma ve zoom yapma özellikleri.
“Pause” and “zoom” functions in video recording.

(GDR2 güncellemesi sonrasında Zoom özelliği pro camera ile geldi)

5- Klasör & dosya yönetimi ile depo hafızası ve SD kart içeriğinde dosya arayabilme.
“Folder & file managing” and “availability of searching files in the phone storage and SD card.”

(WP8.1 güncellemesi ile "kısmi" olarak gelecek - 2014 ilk çeyrek)

6-Görev yöneticisinden uygulamaları tek tek veya tümünü birden sonlandırabilme.
Killing processes from task manager one by one or all in the same time.

(GDR3 güncellemesi sonrasında tek tek kapatma özelliği geldi)

7- SD karta oyun ve uygulama kurabilme
Availability of setting up applications and games into SD card.

8-Gelen aramalar için numara engelleme (karaliste).
Blacklist for coming calls.

(GDR2 güncellemesi sonrasında Arama ve SMS engelleme özelliği geldi)

9- Uygulama ve sms bildirimlerine özel zil sesi atama
Availability of setting custom ringtones for SMS etc.

(GDR3 güncellemesi sonrasında geldi)

10-Sistem ve uygulamalar için birbirinden bağımsız zil sesleri seviyesi ayarı.
Independent volume level for system and applications.

11-Kullanıcı tarafından ayarlanan alarm, telefon kapalıyken de çalmalı.
The alarm which is set by user also must ring when the device is off.
(???)

12--Fm Radyo, Fm transmitter, USB OTG ve görüntülü görüşme aktivasyonu
FM Radio, FM Transmitter, USB OTG and Video Call features.

(GDR2 güncellemesi sonrasında FM Radyo özelliği geldi - Lumia 620 hariç)

13- Xbox’a da oyunları aşağı kaydırmaya gerek kalmaksızın çabuk açmak için ilk harf sistemi getirilmeli.
Initial letters must be shown in Xbox for opening a gamewithout scrolling down.

(Durumu Belirsiz???)

14- Klavyeye ileri-geri tuşlarının konulması
“Back” and “forward” arrows in keyboard for sliding cursor easily.

(Durumu Belirsiz???)

15-Internet Explorer'a anasayfa ayarları, çıkış, önceki ve sonraki sayfa butonları konulmalı.
Homepage settings, exit, back and forward buttons must be added to Internet Explorer for quick browsing.

(Buton olarak gelmeyecek ancak sağa-sola kaydırma ile önceki-sonraki sayfaya geçme geliyor)

16-Internet Explorer'a upload desteğinin eklenmesi
Availability of uploding files in Internet Explorer.

17-Bluetooth isminin telefondan değiştirilebilmesi ve önce Bluetooth'u açmaya gerek kalmaksızın gönderme/paylaşma seçeneklerine varsayılan olarak “bluetooth ile gönder” seçeneğinin eklenmesi. Kullanıcı bu ayarı seçtiğinde bluetooth’un kendiliğinden açık hale gelmeli.
Availibility of changing device name in bluetooth options and as a default option there must be a “send with bluetooth” option in file sharing options without turning on bluetooth first. When user select it, bluetooth must turn itself on.

(Durumu Belirsiz???)

18- İletim raporlarında kişinin numarası yerine adı görünmeli.
Contact's name must be seen SMS delivering reports instead of his/her number.

(Durumu Belirsiz???)

19-Kilit ekranında hareketli gif desteği.
Animated gif support in Lockscreen.

(Gelmeyecek - Ancak bunun yerine Kilit Ekranı Efektleri Geliyor)

20-Desteklenen ses ve video formatları artırılmalı.
Supported audio and video types must be increased.

(GDR2 güncellemesi sonrasında ses formatlarında artış sağlandı, video formatları da artırılacak)

21- Ekran döndürme sensörünün kapatılabilmesi
Availability of turning the screen rotation sensor off.

(GDR3 güncellemesi sonrasında geldi)

22-Müzik ve video oynatıcıda sonraki/önceki butonlarına ek olarak ayrı butonlar halinde "ileri/geri sarma butonları" konulması.
Seperate “backward” and “forward” buttons in addition to previous and next buttons in music and video player.

(Durumu Belirsiz???)

23- Video oynatıcı için altyazı desteği.
Subtitle support for video player.

24- Hem video hem fotoğraf modunda ekranda (vizörde) yakınlaştırma/uzaklaştırma "butonlarının" görünmesi.
“Zoom in” and “zoom out” buttons in either photo and video mode on viewfinder.

(WP8.1 güncellemesi ile kolay zoom özellikleri gelecek - 2014 ilk çeyrek)

25-QWERTY klavyeye alternatif olarak ALFANUMERİK klavyenin eklenmesi
An alternative “alphanumeric keyboard” in addition to QWERTY keyboard.

(Durumu Belirsiz???)

26- Fotoğraf çekimi için zamanlayıcı
A timer option for photo shooting.

27-Batarya durumu, batarya ikonunda yüzde olarak görülebilmeli
Battery level must be seen in percentage on the battery icon.

28- İnternet Explorer için açılır pencere desteği
“Pop-up windows support” for Internet Explorer.

(Durumu Belirsiz???)

29- Gelen aramalarda titreşim arama sonuna kadar devam etmeli
Vibration must be continue until the end of ringing.

(Durumu Belirsiz???)

30-DNS/Network IP değişikliği yapabilme
Availibility of changing DNS/Network Ip

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: pirenuri, nanotex, m542tf ve 3 diğerleri

musicianfaruk

musicianfaruk

Üye
Müthiş bi liste olmuş emeğine sağlık abi . Şu eksikler zaten tamamlansa lumianın yanına yaklaşabilcek telefon tanımam . Hepsi olmasa bile %70 i falan halledilirse tadından yenmez

• Beğen
Tepkiler: bozokluht

IVI-Elia

Üye
Emeğinize sağlık.

erdincpolat

erdincpolat

Üye
1 bildirim merkezi
9 Uygulama ve sms bildirimlerine özel zil sesi atama
10-Sistem ve uygulamalar için birbirinden bağımsız zil sesleri seviyesi ayarı.
30-DNS/Network IP değişikliği yapabilme
14- Klavyeye ileri-geri tuşlarının konulması
15-Internet Explorer'a anasayfa ayarları, çıkış, önceki ve sonraki sayfa butonları konulmalı.
17-Bluetooth isminin telefondan değiştirilebilmesi ve önce Bluetooth'u açmaya gerek kalmaksızın gönderme/paylaşma seçeneklerine varsayılan olarak “bluetooth ile gönder” seçeneğinin eklenmesi. Kullanıcı bu ayarı seçtiğinde bluetooth’un kendiliğinden açık hale gelmeli.
26- Fotoğraf çekimi için zamanlayıcı
27-Batarya durumu, batarya ikonunda yüzde olarak görülebilmeli

bunlar şiddetle beklediklerim

yumyjikk2

Üye
ben lumia 920 kullanıyorumda 2.maddedeki titreşimsiz zil sesi kapama modunu ben suan kullanabiliyorum,sorun sizin telefonunuzdamı benimkindemi anlamadım :D

katil_197

katil_197

Üye
ali kemal abi ben isteklerde sana şunu demeyi unutmuşum androidlerdeki gibi 2 çeşit menü olacak bi kolay menü normal menü olsun yani kolay menü sağ sol hareketleriyle olsun bunu yapa bilirmisin

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
arkadaşlar anket acıldı.lütfen hepimiz en gerekli gördügümüz maddelere oy verelim.

katil_197

katil_197

Üye
hepsine verdim :)

tanercoskun

tanercoskun

Üye
En cok istedigim 10 maddeyi seçtim. Inşallah olur :-)

yeminli06

yeminli06

Üye
Ellerine sağlık çok güzel bir anket olmuş. Gerekli birimler bunları önemser ve çözüm bulur inşallah

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Elinize emeğinize sağlık ustalarım teşekkürler :)

n000k

n000k

Üye
telden gördüm anketi hemen oylamak için pc ye geçtim :) hepsi lazım aslında ama öncelikle hemen gelmesini istediğim 10 maddeyi oyladım.. umarım Microsoft kullanıcılarına kulak verirde, bizde rahat nefes alırız :)

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
AA ben 10 tane seçmeden verdim tuh ya neyse seçtiklerim benim için en onemlileriydi :) bu fikir çok iyi olmuş teşekkürler :)

drakoja1

drakoja1

Üye
ben lumia 920 kullanıyorumda 2.maddedeki titreşimsiz zil sesi kapama modunu ben suan kullanabiliyorum,sorun sizin telefonunuzdamı benimkindemi anlamadım :D

direk ses açma/kapatma tuşları üzerine bi kombinasyondan bahsediyor burda bildiğim kadarıyla.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
direk ses açma/kapatma tuşları üzerine bi kombinasyondan bahsediyor burda bildiğim kadarıyla.

evet ses tuşlarina bir kere bastiginizda sag ustten titreşim ve titreşim+zil sesi yapildigi gibi sessiz mod da olmali.

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
şu bluetooth uygulamasından bahsederken aynı maddeye wifi olayınıda eklesek iyi olmazmıydı dosya göndermede bluetooth otomatik açılsa wifi gerektiğinde yani internete girmek istediğimizde wifi oto açılsa

pirenuri

pirenuri

Üye
Ali kemal abi 27 ye Batarya tam dolduğunda uyarı gelmesini de ekleseydin çok daha iyi olurdu :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
şu bluetooth uygulamasından bahsederken aynı maddeye wifi olayınıda eklesek iyi olmazmıydı dosya göndermede bluetooth otomatik açılsa wifi gerektiğinde yani internete girmek istediğimizde wifi oto açılsa

bunlari tartişmak icin artik cok gec. İnşallah bir daha ki calişmamizda daha fazla katilimla daha etkili bir liste oluştururuz.

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
başarı birlikte olunca güzeldir tek taraflı başarı zaten başarı değildir şimdi olmazsa daha sonrası için eksiklerimizi paylaşacağızki çözüm bulalım

Üst Alt