ANKET!!! Sizin Favori markanız...

Sponsorlu Bağlantılar

Sizce piyasadaki en iyi ilk üç bilgisayar (pc, laptop, notbook vb.) markası nedir?

• ACER

Kullanılan: 0 0.0%
  • ASUS

Kullanılan: 20 46.5%
  • MSI

Kullanılan: 3 7.0%
  • CASPER

Kullanılan: 2 4.7%
  • DELL

Kullanılan: 2 4.7%
  • HP

Kullanılan: 4 9.3%
  • IBM

Kullanılan: 1 2.3%
  • SONY

• TOSHİBA

• DİĞER

Kullanılan: 5 11.6%

• Kullanılan toplam oy
    43
ozakin70

ozakin70

Üye
    Konu Sahibi
ANKET!!! Sizin Favori markanız...
Merhaba arkadaşlar merak ettiğim bi konuda piyasayı daha iyi öğrenmek ve sizlerin düşüncelerinizi almak için anket yapayım dedim ''Sizce piyasadaki en iyi ilk üç bilgisayar (pc, laptop, notbook vb.) markası nedir?'' Benim örneğimdeki gibi yazın.
İsterseniz kısaca açıklayabilirsinizde...

Bence ASUS>DELL>TOSHİBA Nedenine gelecek olursak bi kere adamlar parçaların çoğunu özellikle Asus kendi yapıyor ve sistem dağılımını iyi yapıyorlar. Laptolarda çelik ve aluminyum kasaya geçildi artık bu 3 markada başladı üretime sistemi soğuk tutmak için.
Evet arkadaşlar sizinde ilk TOP3 'ünüzü öğrenelim:oke:

• Beğen
Tepkiler: Mad EagLe

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
samsung, lenovo, exper, msi, packard bell bunlarıda ekle hadi packard bell falanda neyse de en çok kullanılanları eklememişsin ankete.

Şimdi herkes sony diyecek toshiba diyecek ben kendi yorumumu yapayım asus...

Sony, toshiba tabiki daha iyi ama notebook alırken en iyi markayı almak boşuna israf geliyor bana fiyat donanım ve sağlamlık üçlüsünü harmanlayarak seçim yapmak doğru olur bunun içinde şahsi fikrim asustur tabiki sorunlu cihazları olabiliyor ama hangisinin olmuyorki ?

Asusta model seçeneğide çok mesela genelde orta sınıf notebooklarda gt630 tercih ediliyor neredeyse her marka bunu kullanıyor iyi bir kartmı evet kötü değil ama asusta bu yok gt610 koyuyor bir başka model yapıyor 620 koyuyor 50 tl, 100 tl neyse ekliyor gt 635 var genelde asuslarda ama üstüde var tabiki yani asus alırken bir nevi toplama pc alabiliyorsunuz aynı modelin 4-6 ve 8 gb ramlisini bulabiliyorsunuz adeta laptop toplama seçeneği sunuyor müşterilerine mesela diğer markalarda şu var alacaksınız herşeyi tamam ama rami 4 gb siz 8 istiyorsunuz ama yok haliyle bu kötü oluyor ya da herşey sizin istediğiniz gibi ama siz oyun oynayacaksınız gt 650m olsun istiyorsunuz i7 falan ama bakıyorsunuz herşeyi tam gt630 var üzerinde ama asusta bu sorun biraz daha az bol seçeneği var.

Sağlamlık konusuna gelince toshiba ve sony'den sonra asus gelir.

Diğer markalarda ise fiyat belki biraz daha düşük oluyor ama sağlam olmayabiliyorlar ya da en önemlisi ısınma sorunu olabiliyor bu çok önemli gerçekten rahatsız ediyor ve sorunlar çıkarabiliyor mesela casper piyasadaki notebooklardan daha düşük fiyata satıyor bilgisayarlarını alıyorsunuz 100 tl az verip ama o 100 tl ile soğutucu almanız gerekebiliyor hp'tede bu sorunlar olabiliyor genellemek doğru olmaz marka karalamak gibi ama malesef bu iki cihaz bir de packard bell bu konuda sabıkalı uzak durun derim.

Sony ve toshibaya gelince Asus varken hayatta tercih edilecek cihazlar değil asusun malzeme kalitesi biraz daha kötüdür ama onlar malzeme için para almıyor isim yaptıklarından para alıyorlar bilgisayardan anlamayanlar kulaktan dolma aa en iyi laptop sony , toshiba deyip alabiliyorlar yanlış alınır ancak nasıl alınır bütçe sıkıntınız olmaz 5000 liralık bir laptop alacak olursunuz alırsınız yıllarca kullanırsınıız ona lafım yok ama 1500-2000 lira arası bir notebook alacaksınız gidip i5'li sony veya toshiba yerine i7'li ya da daha iyi ekran kartlı daha yüksek ramli ısınma sorunu olmayan bir notebook almanız daha mantıklı olur.

• Beğen
Tepkiler: Invoke ve ozakin70
0343434

0343434

Üye
Toshiba-Samsung-Sony bence.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
1- kesinlikle asus kalite sağlamlık ve iyi fiyat.
2- toshiba sağlam kaliteli ama pahalı. uzun yıllar tık demiyor.
3- sony parası olan için hava hoş. o kadar para verdikten sonra zaten iyi birşey alıyorsunuz :oke:

• Beğen
Tepkiler: Invoke ve Mad EagLe

MaxipmaN

Üye
bende dell n5110 var kasa işçiliğini beğenmiyorum ama mağazaa inceledim benimki gibi güç tuşu ve bazı plastik kısımlar oynamıyordu şansızlık benimki

NovaThor

NovaThor

Üye
Casper al keyfine bak.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye

casper al servis kapısını aşındır :kop:

arkadaşım aldı geçen sene i7'li aldı eve getirdi açtı mavi ekran verdi :D servise götürdü 50 tl para aldılar yaptılar sonra başka sorunları çıktı en sonunda geri iade etti zar zor aylarca uğraştı. Bir arkadaşımda daha var i5'lisi gt630m'liden çocuk zaten oyun falan oynamıyor sadece sosyal ağlarda kullanıyor ve ısınma sorunu var diyo :)

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye

arkadaşım aldı geçen sene i7'li aldı eve getirdi açtı mavi ekran verdi :D servise götürdü 50 tl para aldılar yaptılar sonra başka sorunları çıktı en sonunda geri iade etti zar zor aylarca uğraştı. Bir arkadaşımda daha var i5'lisi gt630m'liden çocuk zaten oyun falan oynamıyor sadece sosyal ağlarda kullanıyor ve ısınma sorunu var diyo :)
genel casper efsanesi ısınma mavi ekran :kop2:

şu MSI cx61 kafama yattı ya çok ucuz ciddi ciddi :hmmm

NovaThor

NovaThor

Üye
Casperin laptobunu onermem haklisiniz fakat masaustu pc krallarindan ;)

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
belki yeri değil ama soralım gta 4 tarzı oyunları hangi marka pcde sorunsuz oynarım bilgisi olan varmı?:)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye

genel casper efsanesi ısınma mavi ekran :kop2:

şu MSI cx61 kafama yattı ya çok ucuz ciddi ciddi :hmmm
nedir o link ver bakayım msı deyince ilgimi çekiyor :ehe
Casperin laptobunu onermem haklisiniz fakat masaustu pc krallarindan ;)
evet ama eskiden öyleydi eski popülerliğini kaybetti casper.
belki yeri değil ama soralım gta 4 tarzı oyunları hangi marka pcde sorunsuz oynarım bilgisi olan varmı?:)

marka ile alakalı değil donanım ile alakalıdır ekran kartı bunda en önemli etken eğer oynamak istiyorsan ısınma sorunu olmayan bir cihazda oynamalısın ekran kartın ne kadar iyi olursa oyundan da bi o kadar zevk alırsın daha iyi grafik kasmadan oynatma gibi :oke:

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye

nedir o link ver bakayım msı deyince ilgimi çekiyor :ehe

evet ama eskiden öyleydi eski popülerliğini kaybetti casper.

marka ile alakalı değil donanım ile alakalıdır ekran kartı bunda en önemli etken eğer oynamak istiyorsan ısınma sorunu olmayan bir cihazda oynamalısın ekran kartın ne kadar iyi olursa oyundan da bi o kadar zevk alırsın daha iyi grafik kasmadan oynatma gibi :oke:
demek istediğm bu saydıklarını destekleyen pc hangi markada var asus iyi geliyor bana biraz :)

ozakin70

ozakin70

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Asus un N56 sına bi bakın puanlamada 95 almış bi canavar ben hayran kaldım cok süper alet bu arada oyun acma konusunda Asus basta sonra Sony geliyor yinede donanımsal olarak incelemek gerekir bu genelde böyle :thumbup:

KayraBey

KayraBey

Üye
Konu başlığını görünce gireyim de BİM'i seçeyim dedim ama olmadı :d:

Türe

Türe

Üye
Msi , monster , alienware

Üst Alt