yılın patent davasinda karar aciklandi

Sponsorlu Bağlantılar

incitemfm

incitemfm

Üye
İşlemci ve diğer parçaların üretimi için apple la samsung arasında bir anlaşma vardır öyle sen bize dava açtın hadi ben de sana işlemci vermiyim de gör diye bi saçmalık olur mu hiç? Samsung böyle bişey yaparaa pazarda diğer müşterileri de olası bi tedirginlik yaşar ve herkes kendi parça üretimine geçmeyi düşünebilir yahut başka firmalara yönelebilir.. Pazardaki tek parça üreticisi samsung değil bunu unutmayın ve şirketler anlaşmalarla sözleşmelerle hareket ederler olası anlaşmaya aykırı maddelerde de yaptırım uygulanır ve genellikle cezaları ağırdır..
iphone ve samsung işlemcisi arasındaki optimizasyon mükemmel anlaşma bozulursa iphone birdaha zor böyle optimize olur

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
emin ol kardeşim ne apple samsung batsın ister ne de samsung apple batsın ister hepsi birbirinden para kazanıyor ama samsung çirkefe yatıyor patent ücreti için apple teklif yapmış zamanında kabul etseydi böyle sorunlar olmazdı dünyanın parasını kazanıyorken neyi esirgiyor çok saçma değil mi sence de?

incitemfm

incitemfm

Üye
emin ol kardeşim ne apple samsung batsın ister ne de samsung apple batsın ister hepsi birbirinden para kazanıyor ama samsung çirkefe yatıyor patent ücreti için apple teklif yapmış zamanında kabul etseydi böyle sorunlar olmazdı dünyanın parasını kazanıyorken neyi esirgiyor çok saçma değil mi sence de?
şuan samsungun başında bir türk olsa ne pahasına olursa olsun anlaşmaları yırtmıştı

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
şuan samsungun başında bir türk olsa ne pahasına olursa olsun anlaşmaları yırtmıştı

Öyle kolay değil o işler.. Artık şirketleri tek bir kişi yönetmiyor.. O sözleşmeleri yırtması samsungu mobil pazardan silip atabilir bile..

mcnpl4

mcnpl4

Üye
bi lafla anlasma bitmez belli bi suresi vardir. ayrica bi gelir kaynagi isterse satmasin islemciyi.

Uruloki

Uruloki

Üye
bakin eger apple parayi nakit cerdiyse satmadigi islemcininparasini samsung oder sobrasinda anlasmayi tek tarafli fesheder boyle haklari var koskoca sirket sanki dunku cocuklar gibi anlasmayi bozamaszin diyemezsin anlasma maddelerinde bunlar mevcut mal benim satmiyorum olay biter iste o zaman efsane sona erer iphone 5 i sene sonra goruruz he samsungdada suc yok degil sonucta apple mahkeme devam eder bile indirime gidip yeniden taklif yapmis samsung kabul etmemis ki bence samsung un bir bildigi var ki kabul etmedi hem daha sonuc okeylenmis degil samsung itiraz edecek kabul mazsa bir ust mahkemeye o da olmazsa temyize ki baska mahkemelerin kararlarini kanit diye sunabilir ve ayrica mahkeme resmen tarafli davranmis samsung un iddalarina bakmamislar bile

Symbianize

Symbianize

Üye
bakin eger apple parayi nakit cerdiyse satmadigi islemcininparasini samsung oder sobrasinda anlasmayi tek tarafli fesheder boyle haklari var koskoca sirket sanki dunku cocuklar gibi anlasmayi bozamaszin diyemezsin anlasma maddelerinde bunlar mevcut mal benim satmiyorum olay biter iste o zaman efsane sona erer iphone 5 i sene sonra goruruz he samsungdada suc yok degil sonucta apple mahkeme devam eder bile indirime gidip yeniden taklif yapmis samsung kabul etmemis ki bence samsung un bir bildigi var ki kabul etmedi hem daha sonuc okeylenmis degil samsung itiraz edecek kabul mazsa bir ust mahkemeye o da olmazsa temyize ki baska mahkemelerin kararlarini kanit diye sunabilir ve ayrica mahkeme resmen tarafli davranmis samsung un iddalarina bakmamislar bile

Bizimde kiralik dairelerimiz var istedigimiz zaman parasini verip adami disari atamiyoruz sozlesmenin bitmesini bekliyoruz bi gariplik yokmu ayrica ozaman sozlesme niye var en ufak seyde yokedilmesi icinmi ?

El-CD

El-CD

Üye

Bizimde kiralik dairelerimiz var istedigimiz zaman parasini verip adami disari atamiyoruz sozlesmenin bitmesini bekliyoruz bi gariplik yokmu ayrica ozaman sozlesme niye var en ufak seyde yokedilmesi icinmi ?

+1 :yuru

Uruloki

Uruloki

Üye
kardesim senin dairenle samsung apple anlasmasi ayni mi hem futbol takimlari sozlesmeyi feshediyorlar bu nasil
oluyor ayrica sizin sozlesmede hata var canim 15 onceden aoylerek istedigin gibi cikarabilirsin bizkmde dairelerimiz var ve samsung un avukatlari bunlari dusunmustur bu kadar saf olamaz degil mi adamlar hem ben burda islemci
satmasin diyorum samsung un ne yapacagi belli degil
bu konuda ;)

- - - Eklendi - - -

kardesim senin dairenle samsung apple anlasmasi ayni mi hem futbol takimlari sozlesmeyi feshediyorlar bu nasil
oluyor ayrica sizin sozlesmede hata var canim 15 onceden aoylerek istedigin gibi cikarabilirsin bizkmde dairelerimiz var ve samsung un avukatlari bunlari dusunmustur bu kadar saf olamaz degil mi adamlar hem ben burda islemci
satmasin diyorum samsung un ne yapacagi belli degil
bu konuda ;)

ayrica en ufak seyde demissin adam 1 milyar dolar oduyecek kira almayacak 400-500tl milyar dolar oduyecek farkindasindir eminim ki

mcnpl4

mcnpl4

Üye
bi yanlis var sanki. samsung zeki de apple degil mi. sure bitmeden anlasmayi bitirme durumunda tazminat alinir en iyi kosul olarak. tazminat da aldigi paradan daha fazlasi olmak zorunda. iki tarafli yapilan bi anlasma tek tarafli bozulup bozan taraf zararsiz cikamaz.

- - - Eklendi - - -

1 milyar ciddi para ama samsungun telefon satislarinin yaninda zorlayici bi fiyat degil

El-CD

El-CD

Üye
bi yanlis var sanki. samsung zeki de apple degil mi. sure bitmeden anlasmayi bitirme durumunda tazminat alinir en iyi kosul olarak. tazminat da aldigi paradan daha fazlasi olmak zorunda. iki tarafli yapilan bi anlasma tek tarafli bozulup bozan taraf zararsiz cikamaz.

- - - Eklendi - - -

1 milyar ciddi para ama samsungun telefon satislarinin yaninda zorlayici bi fiyat degil

galaxylerden 10 milyar kazanç sağlamış bu para çerez gelir

abandonware

abandonware

Üye
apple in zamaninda caldigi gibi samsung da caldi olsun bu kadar nokia yaya zamaninda dava acan apple 80ilyon odedi ee apple batti yok simdi samsung a da vir sey olmaz ayrica bu ise android i sokmalarina guluyorum durum o noktaya gelirse google cok sert bir darbe vurur kesin ve net apple zor duruma duser ayrica su andan itibaren samsung islemci satisini durdursun bakalim tek islemci uzerine kurulan sistemi ne kadar zamanda toplayacaklar ve ayrica iphone 5in arifesindeyken stoklari eridigi zaman ne yapacaklar zart diye islemciyi degistiremezler nerden baksanaiz alacagi 1 milyar dolarin 100 katiyla zarara girer apple cunku steve amca oldugu gun 60 milyar zarar yapmisti simdi dusunu samsung cikicak diyecek islemci satmiyoruz peki verilen siparisi nasil yetistirecek apple ve ya stoklari eridiginde ne yapacak en az 1 ay durur piyasasi ios ailesini net bir sekilde o yuzden samsung merhametli davraniyor apple bugun hicbir parcasini kendisi uretmezken yaptiklari buyuk hata tim cook yakinda batirir bu sirketi

+1 :good: samsung işlemcileri vermek zorunda; çünkü anlaşma yapılmış fakat işlemcileri teslim süreşini geciktirebilir :ehe

- - - Eklendi - - -

galaxylerden 10 milyar kazanç sağlamış bu para çerez gelir

yanlış. yanlız galaxy s3'den 40 milyoar $ kazandı :good:

- - - Eklendi - - -

son olarak; samsung'un eline reklam fırsatıda geçti:

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Gidip Samsung malzeme vermezse Apple batar diyorsunuz hala ya ! Bu tarz şirketlerin anlaşmalarını tek taraflı olarak bozulursa bozan taraf çok daha zararlı olur.Ayrıca Apple sizce gerizekalı bir şirket olduğu için mi dünyanın en değerli şirketi...Samsung anlaşmasından sonrasınıda bin kere düşünmüş ve alternatifler üretmiştir.Siz düşünebiliyorsunuzda orda çalışan onlarca üst düzey yönetici düşünemiyor mu bunları heleki böyle davalar açtıktan sonra.Ayrıca gidip böyle devam ederse Google darbeyi vurur falan denmiş.Google kim ki Apple'a darbe vuruyor bir düşünün bunu.Kendisinden büyük bir şirkete nasıl darbe vuracak acaba.2 milyonu teklif etmiş fakat kabul etmeyen Samsung kendi hatasını çekiyor şuan.1 milyar şirketi batırmaz tabi ama boş yere ödenen 1 milyardan çok Apple çakması olduğunun tescillenmesi sorun yaratacaktır Samsung için.Ayrıca Samsung'ta gerizekalı yöneticilerden oluşmuyor gidipte davada kaybetti diye duygusal düşünüp Apple'a malzeme vermiyorum çok çok büyük tazminatlarıda ödeyeceğim demez.Hala gidip Apple para kazanamayınca, korkunca davalara başladı, anca böyle para kazanır deniliyor...

• Beğen
Tepkiler: abandonware
abandonware

abandonware

Üye
Gidip Samsung malzeme vermezse Apple batar diyorsunuz hala ya ! Bu tarz şirketlerin anlaşmalarını tek taraflı olarak bozulursa bozan taraf çok daha zararlı olur.Ayrıca Apple sizce gerizekalı bir şirket olduğu için mi dünyanın en değerli şirketi...Samsung anlaşmasından sonrasınıda bin kere düşünmüş ve alternatifler üretmiştir.Siz düşünebiliyorsunuzda orda çalışan onlarca üst düzey yönetici düşünemiyor mu bunları heleki böyle davalar açtıktan sonra.Ayrıca gidip böyle devam ederse Google darbeyi vurur falan denmiş.Google kim ki Apple'a darbe vuruyor bir düşünün bunu.Kendisinden büyük bir şirkete nasıl darbe vuracak acaba.2 milyonu teklif etmiş fakat kabul etmeyen Samsung kendi hatasını çekiyor şuan.1 milyar şirketi batırmaz tabi ama boş yere ödenen 1 milyardan çok Apple çakması olduğunun tescillenmesi sorun yaratacaktır Samsung için.Ayrıca Samsung'ta gerizekalı yöneticilerden oluşmuyor gidipte davada kaybetti diye duygusal düşünüp Apple'a malzeme vermiyorum çok çok büyük tazminatlarıda ödeyeceğim demez.Hala gidip Apple para kazanamayınca, korkunca davalara başladı, anca böyle para kazanır deniliyor...

mesajlarımızın saniyesine bak :)

- - - Eklendi - - -

senin yazdığını tamda be yazıyordum :ehe

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
+1 :good: samsung işlemcileri vermek zorunda; çünkü anlaşma yapılmış fakat işlemcileri teslim süreşini geciktirebilir :ehe

- - - Eklendi - - -

yanlış. yanlız galaxy s3'den 40 milyoar $ kazandı :good:

- - - Eklendi - - -

son olarak; samsung'un eline reklam fırsatıda geçti:

Gidip imajını düzeltmek için reklam yapma fırsatı eline geçmiş olabilir ama şöyle bir durumda var birisi size Samsung Apple çakması diyince hayır değil diyemiyoruz malesef.

• Beğen
Tepkiler: abandonware
abandonware

abandonware

Üye

Gidip imajını düzeltmek için reklam yapma fırsatı eline geçmiş olabilir ama şöyle bir durumda var birisi size Samsung Apple çakması diyince hayır değil diyemiyoruz malesef.

tabi oda var :hmmm fakat s3 için çokta geçerli değil gibi :) neyse sonuçta ben one x kullanacam :ehe

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
tabi oda var :hmmm fakat s3 için çokta geçerli değil gibi :) neyse sonuçta ben one x kullanacam :ehe

Tabi eğer standart Galaxy tasarımını değiştirirse bundan sonraki modeller için bunu söyleyemeyiz yani inşallah söyletmeyecek bir tasarıma geçerler :tebessüm:

doctorrr

doctorrr

Üye
acaba samsung şimdi kendine adamakıllı bi' tasarımcı bulacak mı?

Üst Alt