Haber Samsung Galaxy S9'da 1000 fps Kamera Kullanılacak

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S9'da 1000 fps Kamera Kullanılacak
Samsung, Sony tarafından geliştirilen 1000 fps kamerayı da göz önünde bulundurarak, rekabette geri kalmamak adına kendi üretimi 1000 fps kameraya, Galaxy S9'da yer verecek.

Sony, Motion Eye adını alan ve ilk olarak Xperia XZ Premium ve XZs modellerinde kullandıktan sonra Xperia XZ1'de de yer alan, çipli belleğe sahip kameraları ilk üreten firma olmuştu. Şimdi ise,Güney Koreli Samsung Semiconductors, Kasım ayında benzer nesil bir kamera üretimine başlayacağını ve yeni nesil Galaxy S akıllı telefonda bu kameranın kullanılmaya hazır olacağını belirten bir açıklama yaptı.

Çipli belleğe sahip kameraların en büyük avantajı, 1000 fps gibi yüksek kaliteli videoları çok daha hızlı bir şekilde depolama yeteneğine sahip olmasıdır. Depolanan bu verileri ana RAM'e aktarmak çok yavaş olacaktı, bu nedenle Sony piksel, kontrol mantığı ve bellek olmak üzere üç katmanlı bir yonga inşa etti.

Samsung'un tasarımının biraz farklı olduğu belirtiliyor. DRAM çipinin bağlandığı geleneksel bir iki katmanlı çip kullanan Samsung, anlaşılan bu, bazı patentleri ihlal etmekten kaçınmak için bu yolu izlemiş olabilir.

Samsung'un tasarımı Sony kadar sofistike olmasa da, şirketin bir avantajı var. Şöyle ki Samsung'un hem görüntü sensörleri hem de bellek yongaları üreten dahili üretim tesisleri bulunuyor. Sony ise kullanacağı bellekleri dışarıdan tedarik etmek zorunda.

Şu anda Samsung, telefonlarında Samsung ve Sony tarafından üretilen sensörlerin bir karışımını kullanıyor. Örneğin, Kore Galaxy S8 versiyonunda Samsung görüntü algılayıcı, ABD modellerinde ise Sony algılayıcısı bulunmakta. Galaxy S9 ise tamamında Samsung sensörlerini kullanabilir.
Samsung Galaxy S9'da 1000 fps Kamera Kullanılacak

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
1.000 Fps? Yazılımsaldır.
Aksiyon Kamerası İle 1080p 120 Kare Zor Çekiyom :D

• Beğen
Tepkiler: Buğra

MaxipmaN

Üye
o neymiş öyle daha 1080p 60fps çekemiyorlar.

• Beğen
franklinda

franklinda

Üye
Sony ile kamera yarıştırıyor samsung ama bu yarış sony de kalır nokiadan 1.000 fps 41mp kamera gelir tüm gelenler yine nokianın kamerayı uzunca süre arattırır :blink:

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Buğra
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Sony Xperia XZ1 zaten bayağı yüksek FPS ile şuanda kayıt yapabiliyor.
Yazılımsaldır O Gerçek Olacağını Zannetmiyorum Ona Ne İşlemciDayanır nede Kamera :D Bende AKsiyon Kamerası Var 1080p 120 Kare Çekiyor.Daha Doğrusu İddasi O Yönde Ama Daha U1 Kartım Oldugu İçin Çekemiyorum :D Yazma Hızı Min 60 Mb Olmalı Kart Dayanmıyor Kasıyor Videolar Yoksa :D

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Yazılımsaldır O Gerçek Olacağını Zannetmiyorum Ona Ne İşlemciDayanır nede Kamera :D Bende AKsiyon Kamerası Var 1080p 120 Kare Çekiyor.Daha Doğrusu İddasi O Yönde Ama Daha U1 Kartım Oldugu İçin Çekemiyorum :D Yazma Hızı Min 60 Mb Olmalı Kart Dayanmıyor Kasıyor Videolar Yoksa :D
Orasını bilemem ama bildiğin bayağı ağır çekim yapıyor cihaz :ehe

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Sony ile kamera yarıştırıyor samsung ama bu yarış sony de kalır nokiadan 1.000 fps 41mp kamera gelir tüm gelenler yine nokianın kamerayı uzunca süre arattırır :blink:
Olabilir neden olmasın , 808 var iken kim vardı karşısında Nokia'nın ?

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Buğra ve MAERKEK
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Görmek Gerek.Ona Bakarsan Wp lerde Perde Hızı 4.000 Diye Geçiyo Halbuki O Hızlara Bi Tek DLSR Çıkıyo :D Öyle Bir Perde Hızı Yok Yani Telefonlarda :D Max 1\1000 Filandır

Karşısında Olan Kişi
Buyur 960 FPS özelliğine sahip Xperia XZ1 :eller:

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Buyur 960 FPS özelliğine sahip Xperia XZ1 :eller:

O Cihaz Bu Videodakileri Çeksin Ben Bütün Sony Kullanıcılarına Neyse Bişey Demiycem :D

Al Sana Ağır Çekim
Bunlar Gerçek Fpsler Bide Ona Bak :D

0MG90

0MG90

Üye
O Cihaz Bu Videodakileri Çeksin Ben Bütün Sony Kullanıcılarına Neyse Bişey Demiycem :D

Al Sana Ağır Çekim
Bunlar Gerçek Fpsler Bide Ona Bak :D
Mobil kamerayla aksiyon kamerasını karşılaştırmak? Birde Xiaomi? Neyin kafasını yaşıyorsunuz bilmiyorum.

Samsung'da ilk önce kendi kamerasını iyileştirsin. Zamanında Sony'e o kadar laf attınız alın bunu izleyin şimdi kim daha iyi. Sığ düşüncelerden bir an önce çıkarsınız umarım.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
S
Mobil kamerayla aksiyon kamerasını karşılaştırmak? Birde Xiaomi? Neyin kafasını yaşıyorsunuz bilmiyorum.

Samsung'da ilk önce kendi kamerasını iyileştirsin. Zamanında Sony'e o kadar laf attınız alın bunu izleyin şimdi kim daha iyi. Sığ düşüncelerden bir an önce çıkarsınız umarım.

Sende Yaşamak İstermisin?

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Tartışmaya girmeyelim babamızın firması değil bunlar sonuçta :)

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tartışmaya girmeyelim babamızın firması değil bunlar sonuçta :)
Girmedim : ? Sadece Gerçek Yüksek Fpsler Değil Onu Kıyaslamak İçin Attım : ? Biri Arkadaşa 1080p 120 Fps Her Cihazda Aynıdır Söylesin : ? Bu İş Cep Telefonu Aksiyon Kamerası Diye Ayrılmaz Fps Neyse Odur.O Yüzden S9 Da O Fpsyi Veremez İmkanı Yok : ?
+
Şuna Bir Baksın Bakalım Gerçek 1.000 Fps Çeken Cihazlar Kaç Para Nasıl BişeySonrada Attıklarına Baksın : ?

ibrother

ibrother

Üye
Galaxy s8 ve note 8 zaten 960fps yapıyor. Fullhd de ise son çıkan tüm cihazlar en fazla 240fps yapıyor bu büyük oranda işlemci gücüyle de alakalı bir durum.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Galaxy s8 ve note 8 zaten 960fps yapıyor. Fullhd de ise son çıkan tüm cihazlar en fazla 240fps yapıyor bu büyük oranda işlemci gücüyle de alakalı bir durum.
240 Fpsyi Anca 720p De Alırsınız. 1080p 2K O Çözünürlükte 1.000 Fps İmkansız Bana Güvenin Öyle Bir Telefon Olmaz.Olsa Çanta Kadar Bişey Olması Lazım Öyle Kolay Mı O İş.Sırf Hafıza KArtı Yerine SSD Kullanmanız Lazım 4K İçin Ortalama 60 MB Yazma Hızı Lazım Üstünü Siz Düşünün

ibrother

ibrother

Üye
240 Fpsyi Anca 720p De Alırsınız. 1080p 2K O Çözünürlükte 1.000 Fps İmkansız Bana Güvenin Öyle Bir Telefon Olmaz.Olsa Çanta Kadar Bişey Olması Lazım Öyle Kolay Mı O İş.Sırf Hafıza KArtı Yerine SSD Kullanmanız Lazım 4K İçin Ortalama 60 MB Yazma Hızı Lazım Üstünü Siz Düşünün

Zati bende full hd demedim ama hd de demedim hatamı kabul ediyorum.bu arada yeni tip hızlı samsung hafıza kartları daha iyi yani samsung evo plus kartlar 90mb okuma 95mb yazma oranı var ve telefon hafızası da aynı hızda.(mb megabayt cinsinde dir mbps değil) yani sıkıntı yok .işlemciler gelişmeli.

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Zati bende fu ll hd demedim ama hd de demedim hatamı kabul ediyorum.bu arada yeni tip hızlı samsung hafıza kartları daha iyi yani samsung evo plus kartlar 90mb okuma 95mb yazma oranı var ve telefon hafızası da aynı hızda.(mb megabayt cinsinde dir mbps değil) yani sıkıntı yok .işlemciler gelişmeli.
Yani Ful HD 120 Kare İçin Min 60 MB Gerekli. 1.000 Fpsye Rahat 200 300 MB Yazma Hızı Lazım Öylede Bir Kart Yok Anca SDD Var :D

• Beğen
Tepkiler: ibrother

Cadillac34

Üye

Bir kaç kez Samsung telefonların kameralarına baktım ama sanki photoshop gibi görüntü veriyor. Şimdi kullanacağı kamera özelliği nasıl olur bilemem ama Sony ile yarışmak bence mantıksız. Bir de İphone kamera özelliklerini görmek gerekir.

Üst Alt