yılın patent davasinda karar aciklandi

Sponsorlu Bağlantılar

Uruloki

Uruloki

Üye
Belkide ama pinch to zoom la telefon olmuyor n900 de cok farkli bir harket vardi yani illa bu olay cozulur

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
tamam da iş sırf onla bitmiyor ki bir sürü patent kullanılıyor bir cihazın üretiminde telefonun bilgi kısmından öğrenebilirsin.. hepsi rekabet de etseler birbirlerine muhtaçlar..

abandonware

abandonware

Üye
yazı tipleriniz o kadar güzelki okuyamıyorum :hmmm neyse benim cpu yetmedi herhalde :ehe

codblackops2

codblackops2

Üye

apple da o kadar servet ile batmaz. Eğer ki bi ülke olsaydı sıralamada 22inci büyük ülke apple olurdu.
:hmmm
ben zannetmiyorum olacağını şimdi düşün samsung dedi ki ben anlaşmayı yırtıyorum sana işlemci yok apple da diyicek o zaman ben de yırtıyorum sana da hiç patent yok pinch to zoom mesela en ufak örnek e ne anladık biz bu işten kimse telefon üretemez böyle olursa herkes birbirine muhtaç bu sektörde onu demeye çalışıyorum

- - - Eklendi - - -

düşmez kalkmaz bir Allah kardeşim hiç belli olmaz ne olacağı.

belli olmaz haklısın.

biri birini donuna kadar soymadan ikisinden biri batmaz :D

Uruloki

Uruloki

Üye
Abi apple in sandigin cogu patent nokianin nokianin ust yonecitilerinden biri biz iphone u 1998 de uretmistik demesi acaba ne yani tabi birbirlerine muhtaclar ama misal surekli pinch to zoom dan gidiyoruz oyle diyeyim davada bu cimdikleme ile yakinlastirma yapmanin adi dahi gevmiyor cok cok sallama patentler cunku o cimdik hareketini google zaten android sistemi icin aldi yani samsung tab10.1v gibi baska cihazlarda cikarip bu patent ihlalaerini kaldirabilir yani zaten sistemin ihtiyaci olan patetntleri google almis durumda sonuc her turlu samsung gomer ama olay buyumesin diyorlar bence bakalim daha sonuz cikmadi tam olarak

MasteLaa

MasteLaa

Üye
İtiraz bile gelebilir.

Uruloki

Uruloki

Üye
Gelecek zaten baska mahkemelerin kararlarini da gosterbilirler kanit olarak ayrica mahkemenin samsung un iddaalarina bakmamasi cok sacma bir oaly resmen tarafli davranmislar

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
bekleyip görelim neler olacak bu rekabet beni çok bağlamıyor samsung ürünü de apple ürünü de kullanmıyorum :D Yakında bir macbook da alabilirim gerçi :hmmm

codblackops2

codblackops2

Üye
MasteLaa

MasteLaa

Üye
Gelecek zaten baska mahkemelerin kararlarini da gosterbilirler kanit olarak ayrica mahkemenin samsung un iddaalarina bakmamasi cok sacma bir oaly resmen tarafli davranmislar

Samsung un iddialarinin mahkeme ile alakasi var miydi ki :hmmm apple ile bir alakasi yokdu galiba..

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici

Samsung un iddialarinin mahkeme ile alakasi var miydi ki :hmmm apple ile bir alakasi yokdu galiba..

Samsung birşey iddia etmemiş ki biz tasarımlarını çaldık ama apple da başkasından çaldı demiş :D

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları

KINGDOOM

Üye
Arkadaşlar ben hala bazı fanboylar görüyorum ve üzülüyorum.sen bi ürünü alıp kullanıyorsun diye bu o firmanın yaptığı şeylerde haklı olduğunu göstermez sonuçta yapmış ise bedelini ödeyecektir. Pinc zoom işi tamam ama bu dikdörtgen şekilden dava açması sizce de komik değil mi? Belki de apple birşeyden korktuğu için böyle ufak şeyleri bile dava ettiği hiç aklınıza gelmedi mi? Reklam payı da gözardı edilemez sonuçta ya apple samsung da birşey kiskaniyor ya da kendi başarısının samsung tarafından gecilmesinden korkuyor ya da reklam için yapıyorlar batmaları söz konusu bile değil sonuçta böyle ufak rakamlara saygılar...

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Öncelikle davada 6 tane patent ihlali var deniliyor sadece Pinch to zoom'a takılmamak gerekiyor. Samsun'un Apple a işlemci satması veya satmamalı konusunda kararı ne olursa olsun apple'i etkilemez. Herseyden önce bu tür uluslararası ticaret anlaşmalarının belli kriterleri var ve buna uymayan çok ağır yaptırımlara karşılaşır. Ve su anda alınacak bir karar iphone5 i etkilemez belki daha sonraki modelde etkisi olabilir. Bu tür büyük ölçekli firmalar fabrika üretim planlarını 1 yıllık 3yillik olarak yaparlar. Yani Samsun'un donanım fabrikalarında bu yıl ve önümüzdeki yılın üretim planları kapasite kullanımı hammadde ihtiyacı hepsi planlanmış durumda. Bu olay Samsungun tazminatı ödemesiyle kapanmaz tabi ama kısa vadede etkili bir cevap da veremez Samsung belki yeni anlaşmalarda bu Olayları gozonunde bulundurabililer.

• Beğen
Tepkiler: El-CD ve kullanıcıadları
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Hay ağzına sağlık be abi ya bi anlatamadım şunu :ah

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Arkadaşlar ben hala bazı fanboylar görüyorum ve üzülüyorum.sen bi ürünü alıp kullanıyorsun diye bu o firmanın yaptığı şeylerde haklı olduğunu göstermez sonuçta yapmış ise bedelini ödeyecektir. Pinc zoom işi tamam ama bu dikdörtgen şekilden dava açması sizce de komik değil mi? Belki de apple birşeyden korktuğu için böyle ufak şeyleri bile dava ettiği hiç aklınıza gelmedi mi? Reklam payı da gözardı edilemez sonuçta ya apple samsung da birşey kiskaniyor ya da kendi başarısının samsung tarafından gecilmesinden korkuyor ya da reklam için yapıyorlar batmaları söz konusu bile değil sonuçta böyle ufak rakamlara saygılar...

Mahkemede olmadığımızdan tam olarak yorum yapamayız.Dikdörtgen şeklinden gayet dava açılabilir eğer gidip Apple'ın kullandığının birebir aynısını kullanırsa gayette patent ihlali olur ki standar Galaxy tasarımı ekran çevresindeki şeritinden tut oval yapısına ve kıvrımlarına kadar Iphone tasarımından çalıntı.E bu durumda aynı dikdörtgeni kullanıyor diye patent davası açılabilir.Çünkü bu tasarımın patenti Apple'da.

- - - Eklendi - - -

apple batar google batmaz
android,google,google chrome çok kazanıyor adamlar :hmmm

Çok kazanıyorda demekki Apple daha çok kazanıyorki dünyanın gelmiş geçmiş en değerli şirketi...

- - - Eklendi - - -

Cok dogru tazminat verir versin toplamda 10 milyar para versin simdi apple cephesine bakalim islemci stogu bitince ne olcak sayayim iphone4-4s , ipod touch(eger yenisi uretilicekse bu 1 sene durmak zorunda), ipad 2-3 satisi duracak piyasa iphone 5 beklrrken 1 sene bu olmayacak simdi bir haftada(yznlis hatirlamiyorsam) 34 milyarlik satis yapti bu bir ayda 100 milyari bulsa bu saydigim urunlerle sence kim zararli cikar bunu dusun esas

Kardeşim Iphone 5'i 3 ay erteledi bu durumdan diyelim edeceği zararı kat kat çıkarır Samsung'tan heleki bahsettiğimiz firma Apple ise.Gidip Samsung hem çok iyi paralar kazandığı bir müşterisini bırakmış hemde ona sağlam paralar ödemiş olacak.Bu durumda Apple'da Samsung'ta zarar eder ama Samsung daha çok yaralanır.

El-CD

El-CD

Üye
+1 :good: samsung işlemcileri vermek zorunda; çünkü anlaşma yapılmış fakat işlemcileri teslim süreşini geciktirebilir :ehe

- - - Eklendi - - -

yanlış. yanlız galaxy s3'den 40 milyoar $ kazandı :good:

- - - Eklendi - - -

son olarak; samsung'un eline reklam fırsatıda geçti:

:kop2: Doğru pardon yazıyı hatırladım 10'larca milyar dolar diyordu şimdi anımsadım ;) dediğim gibi teknoloji firması için çerez bu firma hele ki gelişmiş bir şirketse :ok2:

Uruloki

Uruloki

Üye
hala daha tum seyleri aciklamis olmama ragmen istedigimiz yaziyi okuyorsunuz neyse samsung un iddasi kendi patentleri icinde gecerli yani apple da benim patentlerimi caldi dedi fakat juri sallamadi bile iste bu haksizlik cunku amerikanin disindaki mahmekeler farkli kararlar verdi ayrica sadece dh i okuyupda yorum yapmadin bakin yurtdisi sitelerinde ne yaziyor

incitemfm

incitemfm

Üye
hala daha tum seyleri aciklamis olmama ragmen istedigimiz yaziyi okuyorsunuz neyse samsung un iddasi kendi patentleri icinde gecerli yani apple da benim patentlerimi caldi dedi fakat juri sallamadi bile iste bu haksizlik cunku amerikanin disindaki mahmekeler farkli kararlar verdi ayrica sadece dh i okuyupda yorum yapmadin bakin yurtdisi sitelerinde ne yaziyor

aynen kardesim sadece amerikada böyle

lordufuk

lordufuk

Üye

Çok kazanıyorda demekki Apple daha çok kazanıyorki dünyanın gelmiş geçmiş en değerli şirketi...

Kim dedi apple dünyanın en değerli şirketi diye:nono:Alakası bile yok kardeşim dünyanın en değerli şirketi coca cola :naughty:ayıp ediyorsun

Üst Alt