yılın patent davasinda karar aciklandi

Sponsorlu Bağlantılar

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
apple batıyo dersiniz dedim! Lafını bil konuş koskoca apple samaungdan alacağı parçalara muhtaç değil heralde sadece daha az maliyetli oluyor iş gücü azalıyor ve daha çok kar ediyor,adamlar haklarını aradılar ve aldılar helal olsun aynısını samsunga yapan varsa samsungda hiç durmasın dava etsin bunun ağlamakla çocuklukla alkası yok buna küresel rekabet denir veya serbest piyasa kapiş ;)

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları ve El-CD

El-CD

El-CD

Üye
Oh iyi olmuş. Özenti değil yaratıcı olsunlar.

incitemfm

incitemfm

Üye
apple batıyo dersiniz dedim! Lafını bil konuş koskoca apple samaungdan alacağı parçalara muhtaç değil heralde sadece daha az maliyetli oluyor iş gücü azalıyor ve daha çok kar ediyor,adamlar haklarını aradılar ve aldılar helal olsun aynısını samsunga yapan varsa samsungda hiç durmasın dava etsin bunun ağlamakla çocuklukla alkası yok buna küresel rekabet denir veya serbest piyasa kapiş ;)

bknz: batık nokia

SheFy

SheFy

Üye
samsungu sevmiyordum bu saatten sonra hic sevmiyorum.

15097

15097

Üye
Apple: :zuhaha:
Samsung: :zzz:

• Beğen
Tepkiler: abandonware, kullanıcıadları ve El-CD
mcnpl4

mcnpl4

Üye
pinc to zoom gayet normal bence. cunku apple'a ait bisey kullanirsin ama ucretini odeyip. calman gerekmez

amcalu1

amcalu1

Üye
Pinch to zoom olmayan telefon söyleyin komedi gibi :D apple ın satışlar düşünce yeni para kazanma şekli tazminat olacak herhalde

El-CD

El-CD

Üye
Pinch to zoom olmayan telefon söyleyin komedi gibi :D apple ın satışlar düşünce yeni para kazanma şekli tazminat olacak herhalde

:ehe 5800 , x6 , n97 daha bir sürü sayarım :hmmm Ama unutma pinch to zoom ' u apple iphone 2g ile getirdi.

15097

15097

Üye
Evet.Multi touch desteği olmayan telefonlarda pinch to zoom asla olmaz/olamaz :oke:

Uruloki

Uruloki

Üye
apple in zamaninda caldigi gibi samsung da caldi olsun bu kadar nokia yaya zamaninda dava acan apple 80ilyon odedi ee apple batti yok simdi samsung a da vir sey olmaz ayrica bu ise android i sokmalarina guluyorum durum o noktaya gelirse google cok sert bir darbe vurur kesin ve net apple zor duruma duser ayrica su andan itibaren samsung islemci satisini durdursun bakalim tek islemci uzerine kurulan sistemi ne kadar zamanda toplayacaklar ve ayrica iphone 5in arifesindeyken stoklari eridigi zaman ne yapacaklar zart diye islemciyi degistiremezler nerden baksanaiz alacagi 1 milyar dolarin 100 katiyla zarara girer apple cunku steve amca oldugu gun 60 milyar zarar yapmisti simdi dusunu samsung cikicak diyecek islemci satmiyoruz peki verilen siparisi nasil yetistirecek apple ve ya stoklari eridiginde ne yapacak en az 1 ay durur piyasasi ios ailesini net bir sekilde o yuzden samsung merhametli davraniyor apple bugun hicbir parcasini kendisi uretmezken yaptiklari buyuk hata tim cook yakinda batirir bu sirketi

• Beğen
Tepkiler: abandonware ve incitemfm
incitemfm

incitemfm

Üye
apple in zamaninda caldigi gibi samsung da caldi olsun bu kadar nokia yaya zamaninda dava acan apple 80ilyon odedi ee apple batti yok simdi samsung a da vir sey olmaz ayrica bu ise android i sokmalarina guluyorum durum o noktaya gelirse google cok sert bir darbe vurur kesin ve net apple zor duruma duser ayrica su andan itibaren samsung islemci satisini durdursun bakalim tek islemci uzerine kurulan sistemi ne kadar zamanda toplayacaklar ve ayrica iphone 5in arifesindeyken stoklari eridigi zaman ne yapacaklar zart diye islemciyi degistiremezler nerden baksanaiz alacagi 1 milyar dolarin 100 katiyla zarara girer apple cunku steve amca oldugu gun 60 milyar zarar yapmisti simdi dusunu samsung cikicak diyecek islemci satmiyoruz peki verilen siparisi nasil yetistirecek apple ve ya stoklari eridiginde ne yapacak en az 1 ay durur piyasasi ios ailesini net bir sekilde o yuzden samsung merhametli davraniyor apple bugun hicbir parcasini kendisi uretmezken yaptiklari buyuk hata tim cook yakinda batirir bu sirketi
benimde demek istediğim o. bu paralar öyle şirketlerin çerez parası ama işlemci anlaşması ne süreli bilmiyorum ama vermesse apple ne yapar? o işlemci değişirse iphone stabilliğini kaybeder

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
İşlemci ve diğer parçaların üretimi için apple la samsung arasında bir anlaşma vardır öyle sen bize dava açtın hadi ben de sana işlemci vermiyim de gör diye bi saçmalık olur mu hiç? Samsung böyle bişey yaparaa pazarda diğer müşterileri de olası bi tedirginlik yaşar ve herkes kendi parça üretimine geçmeyi düşünebilir yahut başka firmalara yönelebilir.. Pazardaki tek parça üreticisi samsung değil bunu unutmayın ve şirketler anlaşmalarla sözleşmelerle hareket ederler olası anlaşmaya aykırı maddelerde de yaptırım uygulanır ve genellikle cezaları ağırdır..

• Beğen
Tepkiler: emreilhans, kullanıcıadları ve El-CD
Emrgncy

Emrgncy

Üye
apple da samsung da bedava reklam yapıp gündemde kalıyor, olan diğer firmalara oluyor...

Bunların yaptığı danışıklı dövüş...

Üst Alt