Telefon Tavsiyesi Yurt Dışına Çıkıcam Yardımcı Olurmusunuz ?

Sponsorlu Bağlantılar

berfo98

berfo98

Üye
    Konu Sahibi
Valla gm5 plus da bide android one olunca ki yakındada nougat güncellemesi gelicek. 2,3 yıl götürür diye düşünüyorum arka kamerasını çok merak ediyorum sadece geri kalan şeyde sıkıntı yok birde çok basit görünüyo telefon tabi bunu launcher gibi şeylerle halledilir. 1000 tl ye bence çok makul bir cihaz wp ise sıkıntı bence ya uygulamalar kendinin değil diyor resmi değiller microsoftun koyduğu yaptıgı uygulamalarmış mesela messenger uygulaması yok sanırsam facebook için görüntülü arama bana şart. Tek kafamdaki şey suan gm 5 plusun arka kamerası saat 5 gibi telefon almaya cıkıcam

furyzer0

furyzer0

Üye
Valla gm5 plus da bide android one olunca ki yakındada nougat güncellemesi gelicek. 2,3 yıl götürür diye düşünüyorum arka kamerasını çok merak ediyorum sadece geri kalan şeyde sıkıntı yok birde çok basit görünüyo telefon tabi bunu launcher gibi şeylerle halledilir. 1000 tl ye bence çok makul bir cihaz wp ise sıkıntı bence ya uygulamalar kendinin değil diyor resmi değiller microsoftun koyduğu yaptıgı uygulamalarmış mesela messenger uygulaması yok sanırsam facebook için görüntülü arama bana şart. Tek kafamdaki şey suan gm 5 plusun arka kamerası saat 5 gibi telefon almaya cıkıcam
Messenger var ama bildiğim kadarıyla arama şu an Türkiye bölgesinde aktif değil bence sen gm5plus al çünkü uygulamadan yakınırsın gibi geliyor bana wp alırsan:) ara yüz konusunu launcher ile halledersin mesela sony ve htc nin resmi launcherları herkese açık bunları kullanabilirsin

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

berfo98

berfo98

Üye
    Konu Sahibi
Valla bu gidişle öyle duruyor beyazmı siyahmı alsam :) birde 2.partlarda sorun yok diyorlar bu 2.part dedikleri çift sim kartlılarmı
Hocam gittim lg g4 aldım :) h815tr modeli 1.5 yıllık garantisi var 2.el tanıdık yerden aldım tertemiz cihaz darbesi ciziği hiçbirşeyi yok bayan kullanmış zaten 900 tl ye aldım :)

zencibitc

zencibitc

Üye
Selamın Aleyküm Arkadaşlar forumda ne zamandır dolanıyorum ve baya inceledim telefon tavsiyeleri kısmını. Yazıma başlıyım

Ukraynaya gidiyorum (Tıp eğitimi için) Hem Telefon+ Hemde Laptop alıcam 2 si toplam 3000 tl yi geçmiycek şekilde olucak.

Telefonu tahminen 1300 1400 Lira vermeyi düşünüyorum. (Daha laptopada karar veremedim.)

-Çok oyun oynayan birisi değilim öyle acıyım 1 saat,40dk,30 dk oyunda takılı kalmam. canım sıkılırsa öyle 5 10 dakika takılırım.
-Çok müzik dinleyen birisiyim yola cıksam,çarşıda gezsem bile dinlerim müzik hayattır.
-Kamera çok önemli yurtdışına çıkacagım içinde kamerası iyi olmasını istiyorum fotoğraf çok cekiceğim için.
-Ön kamerasıda iyi olmasını istiyorum çünkü ailem ile görüntülü konuşma yapıcam.
-Şu ana kadar htc desire 20,iphone5,note2,note3,htc one m7 gibi cihazları kullandım.
-Android nedense artık beni sıktı bilmiyorum.
-Adobe olsun,office olsun program kullanırım.(Çok değil ders zamanı genelde)
-Batarya performansının iyi olmasını istiyorum çünkü örneğin kütüphanedeyken dosya filan acıp video izliceğim icin sarj çabuk biticek.
-Nedense metal hastalığımıdır artık bilmiyorumda,bir plastik telefona 1300-1400 vermek içimden gelmiyor.
-Büyük ekran tercihim 5-5,5 inc altı kullanamam.

Çok araştırdım şöyle bir taslak oluşturdum:

-LG G4(Çok kronik sorunları varmıs bootloop,ghostscreen gibi işte diyolar 600 serisinden sonra felan yok diyede güvenemiyorum.
-Htc A9(Bu Telefona 2 gb ram koymaları beni şahsen üzdü.
-Lenovo P1(Batarya iyimiş öyle diyorlar.)
-S6 edge 2.el düşünüyorum hoş bir telefona benziyor.
-GM5(Tasarımı hoşuma gitmedi)
-Sony xperia z5(Bu telefona olumlu yaklaşanda var çok olumsuz yaklaşanda yani gezdim bir telefoncuyu 2.elini beyaz temiz bir telefondu tanıdık burada 1200 tl diyor fu ll aparat 1 aylık cihaz şahsen cezbetti fiyatıda, ancak şöyle bir şey duydum birinden sony z serini türkiye piyasasından çekicek diye.)
-EK OLARAK ARKADAŞLAR LUMİA SERİSİNE GÖZÜM ÇOK KAYMAYA BAŞLADI 640 XL ÖRNEĞİN WP İyileşiyor gibi. market olsun cart olsun curt olsun. w10 dan sonra iyileşti diyolar kanım kaynıyo açıkcası :)

Arkadaşlar durum bu görüşlerini ve tavsiyelerinizi ayrıntılı bir şekilde izah ederseniz çok memnun olurum telefonuda bu pazar alıcam :) şimdiden teşekkürler.
hocam zaten sony nin satışları düşük piyasadan niye kaldırsın ? sony amiral gemilerini z değilde x ismi ile satıcak bukadar basit

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Kulaklık kötü çıkıyor olabilir ama en azından 30 liralık kulaklık alırsan keyifle dinliyorsun. Ben aceleyle mecbur aldım ama daha üst modellerinden bulsam alacaktım fiyatına göre çok iyi kulaklıkları var. Ve gm arkadaşımda var güzel telefon. Kulaklıkla dinlemedim de hoparlör sesi baya yüksek ama kalite yok. Tasarımı falan da hoş

man20

man20

Üye
Valla bu gidişle öyle duruyor beyazmı siyahmı alsam :) birde 2.partlarda sorun yok diyorlar bu 2.part dedikleri çift sim kartlılarmı
Hocam gittim lg g4 aldım :) h815tr modeli 1.5 yıllık garantisi var 2.el tanıdık yerden aldım tertemiz cihaz darbesi ciziği hiçbirşeyi yok bayan kullanmış zaten 900 tl ye aldım :)
Hayırlı olsun. Evden ne için çıktın ne aldın :) umarın g4'ün kronik sorunlarıyla karşılaşmazsın bide şarj performansı memnun eder umarım.

berfo98

berfo98

Üye
    Konu Sahibi
Hocam :D dün aldıkda ghostscreen çıktı sarj sorunu cıktı içiyo benzin gibi sarjı. Gittim abiyle konuştum abi böyle böyle sağolsun anladı beni gm5plus vericek birazdan gidicem almaya değiştircek yani allah korusun bidaha lg aman aman

man20

man20

Üye
Hocam :D dün aldıkda ghostscreen çıktı sarj sorunu cıktı içiyo benzin gibi sarjı. Gittim abiyle konuştum abi böyle böyle sağolsun anladı beni gm5plus vericek birazdan gidicem almaya değiştircek yani allah korusun bidaha lg aman aman
İyi bari anlayışlı biri çıkmış. Almayadabilirdi ya da senin zararına da alabilirdi.

berfo98

berfo98

Üye
    Konu Sahibi
Aynen saolsun :) Tek bir sorunum var bu bildirim ışığı bildirim gelince niye yanmıyo ?

Üst Alt