Telefonu Değiştirmeyi Düşünüyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Nazarnet

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu Değiştirmeyi Düşünüyorum
Merhaba arkadaşlar.
Arkadaşlar kullanmakta olduğum telefonu (Samsung GT-M5650) değiştirmeyi düşünüyorum. Zamanında telefoncu komşumuzun bana öve öve sattığı telefondan memnun değilim uzun zamandır memnun değildim ama değiştirme imkanım ve zamanım yoktu.

Memnun olmama sebeplerim ise;

1- Bana gelen çağrılarda belli bir süre telefon çok sessiz çalıyor kısa çağrılarda çaldığını dahi duymuyorum ayarı var mı diye araştırdım maalesef ki bu telefonda böyle imiş.
2- Gelen çağrıyı kabul etmek biraz zaman alıyor açıklamak gerekirse telefon çaldığı zaman tuşa basıyorum telefon halen çalıyor kulağıma götürüp biraz bekleyince konuşabiliyorum.
3- Telefonun hoparlörü bana yetersiz geliyor müzik dinlerken tatmin edici ses vermiyor ve kalabalık ortamlarda çaldığını dahi duymuyorum titreşim sayesinde anlayabiliyorum.
4- Menü hızını yeterli bulmuyorum bazı zamanlarda takılıyor.
5- Yanlışlıkla ara tuşuna bastığım çağrıyı iptal etmek için 5-6 kez çağrı iptal tuşuna basıyorum ilk seferde algılamıyor.
Şuan için aklıma gelen en önemli sebeplerim bunlar.

Almak istediğim telefonda aradığım özellikler ise;

1- Üst kısımda yazdığım sebeplerin hiçbirini yaşamak istemiyorum.
2- Dokunmatik bir telefon istiyorum altında tuşlar olan telefonları istemiyorum.
3- Çok büyük telefonları sevmiyorum ama şimdiki telefonların geneli büyük yapılı olduğu için göz ardı ederim ama Samsung Galaxy Note hiç düşünmüyorum.
4- Bir telefonda olması gereken özelliklerin olmasını istiyorum örneğin görüntülü konuşma hiç kullanmasam dahi olmasını istiyorum belki bir gün lazım olur diye.
5- Kamerası iyi olsun.
6- Sağlam ve dayanıklı olmasını istiyorum elimden düşebilir yada küçük darbelere maruz kaldığında hemen arıza verecek telefonları tercih etmiyorum çünkü ikinci telefon Nokia 5800'ın iki kez iç ekranını değiştirmek zorunda kaldım.
7- Telefonu genellikle çağrı yapma alma için kullanırım günde 25-30 kez çağrı gelir yada çağrı yaparım ama internet veya oyun çok nadir oynarım hatta oyun telefona hiç yüklemem dahi ayda bir kaç kez müzik dinlerim bu durumda dahi şarjı bir günü çıkarmayan telefonu kesinlikle istemem yoksa perişan olurum.
En önemli aradığım özellikler bunlar şimdilik.

Tabi birazda gösterişli olmasını isterim. Şuan 3 telefon taşımaktayım bir tanesi şirketin bana verdiği telefon diğer iki telefonda şahsi telefonum Nokia 5800 telefonu alalı 4 yıl olmasına karşı kullanım açısından halen memnunum ama biraz ağır ve kaba olmasından dolayı bu yıl sonuna doğruda onuda değiştirmeyi düşünüyorum tabi önceliğim 1-2 yıl önce aldığım Samsung telefonu değiştirmek.

Kullanmakta olduğum Samsung telefonumdan dolayı artık Samsung markasına karşı soğudum diğer telefonlarının ne kadar başarılı olduğunu bilsem dahi ilk tercihlerim arasına girmiyor. Nokia'nın telefonlarını severdim
ama son çıkardığı Lumia serileri Sony telefonları kadar çekici durmuyor buda beni Sony telefonlara yönlendirdi. Almak istediğim marka şuan için Sony ama hangi modeli iyi pek bilmem çünkü Sony televizyonlarından başka bir Sony ürünü kullanmadım. İleride almadığıma pişman olur muyum sorusunu sorduğum telefon markası ise HTC büyük bir kararsızlık içerisindeyim almışken iyisini alıyım en az 5 sene kullanayım diyorum.

Etrafımda A markasını kullanan kişiye soruyorum nasıl memnun musun diye kendi telefonunu övüyor B telefonun hep olumsuz yanlarını söylüyor B telefonu da kullanan diğer telefonu kötülüyor tarafsız yorum alamıyorum.

Telefonu Ekim ayı bayramdan önce Almanya'dan getirecekler 500€ üstü telefonlara pek bakmıyorum ama 500 veriyorsun 50 daha ekle bir üst modelini al daha iyi denirse tabi tercih edebilirim. Şuan için Sony Honami kod adlı telefonun satışa çıkmasını bekliyorum özellikleri nasıl olacak fiyatı ne olacak ona göre karar vereceğim yüksek bir fiyattan çıkarsa Xperia Z düşünüyorum alternatif olarak HTC One diyebilirim. Neden bu iki telefon derseniz ikisi de bir markanın amiral gemisi ikisi de dayanıklı telefonlar arasında gözüküyor. Eğer bu telefonlar harici öneriniz varsa öğrenmek isterim.

Diğer bir sorum ise bu telefon arefe günü elimde olacak Android telefon hiç kullanmadım bu telefonun imei numarasını nasıl öğrenebilirim? İmei numarasını öğrendim diyelim bu telefonun harcını sabah erkenden bankaya yatırsam Ptt' den e-devlet şifresi alıp o gün içerisinde online kayıt yapılıp geçici kullanıma açılabilir mi yoksa bayramdan sonra ki haftaya kadar beklemem mi lazım? Bu telefonu Türkiye' de kullanıma açıldığı zaman tekrar Almanya'da kullanılma imkanı oluyor mu?

Kusura bakmayın arkadaşlar uzun oldu farkındayım ama bir telefon alacaksam bilinçli bir şekilde almak istiyorum. Öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden yorum yazan herkese teşekkür ederim.

çomolokko

Üye
telefon öneremem ama telefonları karşılaşırman sana bi site önereyim kiyas.la bu siteden alacağın telefonlar arasından karşılaştrma yapabilirsin kolay bi şekilde iyi günler

Nazarnet

Üye
    Konu Sahibi
telefon öneremem ama telefonları karşılaşırman sana bi site önereyim kiyas.la bu siteden alacağın telefonlar arasından karşılaştrma yapabilirsin kolay bi şekilde iyi günler
Sadece özellik karşılaştırması olacak ise özelliklerini az çok biliyorum ama detaylı bir karşılaştırma ise çok yararlı olabilir. Size de iyi günler.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
oncelikle arefe gunu gelen cihaz buyuk ihtimalle kayit işlemleri yetişmez. Fakat şoyle de bir durum var cihaz gelir gelmez btk tarafindan kilitlenmez. Ysni bayram boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz.

Xperia Z ile HTC ONE arasında ben ONE'I tavsiye ederim fakat HTC ONE'da şebeke üzerinden görüntülü görüşme yok.

ANIL

ANIL

Admin
Evet Xperia Z ve One arasında tercihim kesinlikle One olur. S800 platformu ile gelecek LG G2'de düşünülebilir.

Nazarnet

Üye
    Konu Sahibi
oncelikle arefe gunu gelen cihaz buyuk ihtimalle kayit işlemleri yetişmez. Fakat şoyle de bir durum var cihaz gelir gelmez btk tarafindan kilitlenmez. Ysni bayram boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz.

Xperia Z ile HTC ONE arasında ben ONE'I tavsiye ederim fakat HTC ONE'da şebeke üzerinden görüntülü görüşme yok.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bende yetişmez diye tahmin ediyordum artık işlemleri başlatırım. Hatırladığım kadarıyla telefonu kayıt ettirin diye bir süre veriyorlar o zaman zarfı içerisinde kayıt olur umarım.
HTC one ve Sony Xperia Z arasında çok gel git yapıyorum ama tam karar veremiyorum etrafımda HTC kullanan biri yok inceleme fırsatım dahi olmadı Xperia Z inceledim güzel bir telefon çokta kullananı var. Sony'nin Honami kod adlı telefonu Almanya'da 600€ gibi bir fiyattan satışa çıkarsa almayı düşünebilirim. Pahalı olursa da Z ile One arasında karar vermeye çalışacağım.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
honami icin 630€ gibi bir fiyat duydum ama emin degilim.

Nazarnet

Üye
    Konu Sahibi
Evet Xperia Z ve One arasında tercihim kesinlikle One olur. S800 platformu ile gelecek LG G2'de düşünülebilir.
One hakkında forumlarda birkaç olumsuz yorum okudum biraz beni tereddütte bıraktı ölü pikseller ve kamerasının çok iyi olmadığı ve bazı ürünlerinde kapak arasında boşluk olduğu falan söylendi ama performans olarak iyi bir cihaz özelliklerini inceledim son noktayı Honaminin çıkacağı tarih ve fiyatı belirleyecek. LG G2 pek incelemedim ama dayanıklılıkta ne kadar başarılı olur emin değilim biraz ön yüzden Samsung modellerini andırıyor benim için en başta aradığım şey dayanıklılık telefonu çok düşürüyorum şimdi ki Nokia 5800 ekranını uygun fiyatla değiştirebiliyorum ama o telefonların ekranları kırılırsa bana çok pahalıya patlar.

- - - Eklendi - - -

honami icin 630€ gibi bir fiyat duydum ama emin degilim.
Eğer fiyat duyumunuz doğru ise bahsedilen özelliklerden kırpılma olmazsa ilk tercih edeceğim telefon Honami olur.

MaxipmaN

Üye
ıphone boyut olarak iyi

By_Casparov

By_Casparov

Üye
bnde htc one ı önereblirim bir kullanıcısı olarak. bundan önce one x vardı tek elle mesaj yazarken köşedeki harfleri kullanmak için tek el yetmiyodu :D
one da ise mesela yatarken telefonu tek elle kullanabliyorum. tercih senin istediğin tüm özellkler bu telefonda mevcut.

Nazarnet

Üye
    Konu Sahibi
ıphone boyut olarak iyi
Evet haklısınız boyut olarak Iphone iyi yalnız darbelere karşı çok dayanaklı değil bizim muhasebecinin Iphone 4 telefonunun dışının çizikler ile dolu olduğunu görünce Iphone' dan soğudum. Ama Iphone boyutunda özelliklerinden kırpılmamış dayanıklı bir telefon çıkarsa seve seve alırım.

- - - Eklendi - - -

bnde htc one ı önereblirim bir kullanıcısı olarak. bundan önce one x vardı tek elle mesaj yazarken köşedeki harfleri kullanmak için tek el yetmiyodu :D
one da ise mesela yatarken telefonu tek elle kullanabliyorum. tercih senin istediğin tüm özellkler bu telefonda mevcut.
Kullanıcı yorumu benim için çok önemlidir verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Pek mesaj yazmam daha doğrusu sevmem mesaj yazmayı. Yalnız bu telefon hakkında duyduğum bir kaç şikayet var kamerasının çok başarılı olmadığı ölü piksellerin olduğu ısınma olduğu zaman donduğu ve bazılarında kapak arası boşluk olduğu söyleniyor bu durumları hiç yaşadın mı?

Üst Alt