yılın patent davasinda karar aciklandi

Sponsorlu Bağlantılar

doctorrr

doctorrr

Üye

Gidip imajını düzeltmek için reklam yapma fırsatı eline geçmiş olabilir ama şöyle bir durumda var birisi size Samsung Apple çakması diyince hayır değil diyemiyoruz malesef.
apple bu tableti durdurmak istedi :hmmm ya varya ucuzluğun ve karaktersizliğin dibidir bu yaa :ah

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları

MasteLaa

MasteLaa

Üye

Tabi eğer standart Galaxy tasarımını değiştirirse bundan sonraki modeller için bunu söyleyemeyiz yani inşallah söyletmeyecek bir tasarıma geçerler :tebessüm:
Apple in yaptigi sacmaliklar da var koseleri oval diye dava aciliyor..Bunun yaninda zoyle bir sey var İphone 5 islemcilerini Samsung uretiyor..İslemci alis verisini keserse ne olacak i5 in durumu acaba..uretimi mi duracak veya gec mi cikacak..Parca alis verisleri onemli ama bunun yaninda da Samsung neden durdursun parca alis verisi durdurmak Apple in yaninda Samsung a da zarar..Samsung boyle bir sey yapmaz..Bunun yaninda Apple da deli bir sirket degil Samsung un parca alis verisini kesmeyecegini biliyorlar kanimca..Apple ve Samsung batmaz merak etmeyin benim takildigim nokta bu kadar az ucrete carptirilmasi Samsung un..

abandonware

abandonware

Üye

Apple in yaptigi sacmaliklar da var
koseleri oval diye dava aciliyor..Bunun yaninda zoyle bir sey var İphone 5 islemcilerini Samsung uretiyor..İslemci alis verisini keserse ne olacak i5 in durumu acaba..uretimi mi duracak veya gec mi cikacak..Parca alis verisleri onemli ama bunun yaninda da Samsung neden durdursun parca alis verisi durdurmak Apple in yaninda Samsung a da zarar..Samsung boyle bir sey yapmaz..Bunun yaninda Apple da deli bir sirket degil Samsung un parca alis verisini kesmeyecegini biliyorlar kanimca..Apple ve Samsung batmaz merak etmeyin benim takildigim nokta bu kadar az ucrete carptirilmasi Samsung un..

az paraya çarptırılması birazda kırmızı çizgiğim yerden kaynaklanıyor. kendin cevaplamışsın zaten :)

MasteLaa

MasteLaa

Üye
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
ya arkadaş tutturdunyz samsung işlemci vermez diye Hasan samsung bir milyar dolar ödeyecek de satılan her iphone 5 in işlemcisinden kaç para kazanacak? Küçük düşünüyorsunuz.. Şu reklama gelirsek rekabet açusından bence etik bi reklam değil hiçbi firma kendi reklamında rakibinin adını veya ürününü kullanmamalı.. Samsung değil de apple mı sözleşmesinde güvendiği birşey olmasa neden dava açsın arasını bozsun??

abandonware

abandonware

Üye
ya arkadaş tutturdunyz samsung işlemci vermez diye Hasan samsung bir milyar dolar ödeyecek de satılan her iphone 5 in işlemcisinden kaç para kazanacak? Küçük düşünüyorsunuz.. Şu reklama gelirsek rekabet açusından bence etik bi reklam değil hiçbi firma kendi reklamında rakibinin adını veya ürününü kullanmamalı.. Samsung değil de apple mı sözleşmesinde güvendiği birşey olmasa neden dava açsın arasını bozsun??

o apple'ı değil elmayı kullanıyor :ehe

- - - Eklendi - - -

Dava davadir patent ihlali var isin icinde nedeni onemli olacagini sanmiyorum :hmmm

patent davasından şu ana kadar böyle bir ceza görmedim :hmmm olay yeterince abartılıyor bence; altı üstü bir patent davası + samsung; elinin kiri kadar para ödeyecekki karara itiraz etme yolu hala daha var :oke: son olarak diyer arkadaşlara diyorum; batma gibi bişi söz konusu veya bir intikamda söz konusu değil, dava gitti kavga bitti.

Uruloki

Uruloki

Üye
Cok dogru tazminat verir versin toplamda 10 milyar para versin simdi apple cephesine bakalim islemci stogu bitince ne olcak sayayim iphone4-4s , ipod touch(eger yenisi uretilicekse bu 1 sene durmak zorunda), ipad 2-3 satisi duracak piyasa iphone 5 beklrrken 1 sene bu olmayacak simdi bir haftada(yznlis hatirlamiyorsam) 34 milyarlik satis yapti bu bir ayda 100 milyari bulsa bu saydigim urunlerle sence kim zararli cikar bunu dusun esas

mcnpl4

mcnpl4

Üye
oyle basit olmamali bu isler. cok ciddi bi anlasmadir basit miktarlarla odenmez karsiligi.

• Beğen
Tepkiler: abandonware
Uruloki

Uruloki

Üye
Benim demek istedigim samsung un kati degil apple a zarar verme amaci samsung ki dediklerim olursa iphone 5 yerine ne satilacak ve ya satilamayan tum iphone ailesinin yerine ipad yerine ne satilacak nerden baksan bu satilacak cihazlarin yarisi samsung olur yani ben kucuk dusunmuyorum samsung ceo su olsam apple coktan zarardaydi diyorum

abandonware

abandonware

Üye
Cok dogru tazminat verir versin toplamda 10 milyar para versin simdi apple cephesine bakalim islemci stogu bitince ne olcak sayayim iphone4-4s , ipod touch(eger yenisi uretilicekse bu 1 sene durmak zorunda), ipad 2-3 satisi duracak piyasa iphone 5 beklrrken 1 sene bu olmayacak simdi bir haftada(yznlis hatirlamiyorsam) 34 milyarlik satis yapti bu bir ayda 100 milyari bulsa bu saydigim urunlerle sence kim zararli cikar bunu dusun esas

apple'ın 34 milyarlık satış yapması bardağın görünen yüzü. bu satıştan samsunga giden yaklaşık 10-15 milyar $ işlemci vb fiyatlarda var. yanlız apple zarar yapmaz. iş patentle sınırlı değil.

Uruloki

Uruloki

Üye
Bence aralarinda soguk ruzgarlar esicek uzun sure boyunca hemen duzelmez aralari ve benim boyle seyler yazmamin amaci milletin apple i goge yukseltmesi samsung un elinde boyle bir koz var bakin apple da hirsiz bir firma nokia yaya 800milyon dolar odedi patent ihlali yuzunden keza unlu mac bilgisayarlar steve amca zamaninda ibm den caldi bunlari niye kimse soylemiyor

• Beğen
Tepkiler: abandonware
mcnpl4

mcnpl4

Üye
baya gecikme yasicakti bu da ciddi zarar ama iki konuyu birbirine karistirmamak lazim islemci ureten birimle tasarim yapan birimler farkli yoneticilerden yonetiliyodur bence. ama kim bilir samsung bu isten ne kazaniyodur bir milyon icin degmez

- - - Eklendi - - -

kendi cevremizde de oluyo boyle seyler kucuk paralar diye gormezden gelebiliyoruz

abandonware

abandonware

Üye
Bence aralarinda soguk ruzgarlar esicek uzun sure boyunca hemen duzelmez aralari ve benim boyle seyler yazmamin amaci milletin apple i goge yukseltmesi samsung un elinde boyle bir koz var bakin apple da hirsiz bir firma nokia yaya 800milyon dolar odedi patent ihlali yuzunden keza unlu mac bilgisayarlar steve amca zamaninda ibm den caldi bunlari niye kimse soylemiyor

tam olarak ibm den çalma değil; kısmen fakar kendine has ayrıcalıkları vardı pclerin. dediğin gibi apple markasının adından ve hitab ettiği "elit" bir kesimden dolayı hep haklı gibi duruyor.

Uruloki

Uruloki

Üye
Benim dediklerim komplo teorisi ki 1 senelik surecte satacagi cihazlarla o zarari kapatir yani o yazdiklarimida dikkate alirsan sevinirim

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
ben apple ı göklere çıkarmıyorum şahsen sevdiğim bir firmada değil sadece bunları yapıyorsa bir dayanağı vardır Hasan iphone5 üretiminin durabileceğini sen düşünüyorsun da tim cook düşünemiyor mu? demek ki var bir bildikleri belki iphone5 işlemcilerini çoktan satın aldılar foxconn da üretime geçtiler olamaz mı samsung işlemciyle tehdit etmediğine göre onların da ellerini kollarını bağlayan birşey var demek ki a..bekleyip görelim zamanla neler olacak..

codblackops2

codblackops2

Üye
apple batar google batmaz
android,google,google chrome çok kazanıyor adamlar :hmmm

Uruloki

Uruloki

Üye
Abi on siparise ciktiginda tum hepsi satildi cihaz kalmadi mi demiyorlar mi ee yeni islemciyi ne yapacaklar yani degil mi ve evet tim cook da dusunuyordur yani iki firmada dusunuyordur benim dediklerim komplo zzten olacagi belli degil yani bkleyip gorecegiz

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
ben zannetmiyorum olacağını şimdi düşün samsung dedi ki ben anlaşmayı yırtıyorum sana işlemci yok apple da diyicek o zaman ben de yırtıyorum sana da hiç patent yok pinch to zoom mesela en ufak örnek e ne anladık biz bu işten kimse telefon üretemez böyle olursa herkes birbirine muhtaç bu sektörde onu demeye çalışıyorum

- - - Eklendi - - -

apple batar google batmaz
android,google,google chrome çok kazanıyor adamlar :hmmm

düşmez kalkmaz bir Allah kardeşim hiç belli olmaz ne olacağı.

Üst Alt