XXJL2 üzerine JVKA1 Yüklemesi Scoil Hub ve mesenger etkin

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
tesadüf05

tesadüf05

Üye
    Konu Sahibi
XXJL2 üzerine JVKA1 Yüklemesi Scoil Hub ve mesenger etkin
Arkadaşlar JID versiyonun üzerine JVKA1 i kurduğumuzda social hub ve mesengerı kullanamıyoruz fakat XXJL2 üzerine kurduğumuzda her iki özellikte etkin oluyor ayrıca kieste en son sürüm olarak gözüküyor. ( Arkadaşlar windowslive yi etkinleştirdiğinizde anlık mesajlaşmayı aktifleştirmeyin yoksa şarj dayanmıyor lazım olduğunda kullanın bence )

XXJL2 link :

XXJL2 için Aydın hocamın verdiği Türk csc link

Türkiye için fw linki (ganstera arkadaşımızdan alıntı link kendisi anlatımı kaldırmış )

Şifre: (ganstera)

princepsp

Üye
spoof oluyormu?

princepsp

Üye
Hımm merakla bekliyorum

soserious

Üye
spoof yapılabılır ama spoof ettıgınız oyunu ana menuden değilde samsung apps'e girip indirdiklerimden acabılırsınız suanlık.

emrezx

Üye
jvka1 i yükledikten sonra reset attınızmı telefona, reset atınca social hub çalışmaz sanırım..

tesadüf05

tesadüf05

Üye
    Konu Sahibi
jvka1 i yükledikten sonra reset attınızmı telefona, reset atınca social hub çalışmaz sanırım..

Attım çalışıyor. Ama o yıldız kare varya TUR şeçipte resetlersen çalışmıyor.

emrezx

Üye
Attım çalışıyor. Ama o yıldız kare varya TUR şeçipte resetlersen çalışmıyor.
hmm anladım bnde ondan bahsetmiştim, çümkü bi arkadaşım öle yapmıştı ve çalışmamıştı...

aydink_1903

aydink_1903

Üye
Bu yöntem doğru bir yöntem değildir, Multiloader ile yaptığınız her yüklemeden sonra mutlaka Pre-Configuration Set yapmalısınız aksi halde yüklediğiniz CSC aktif olmaz bu da size her türlü problem olarak geri döner. Aslında Kies den update yaptıktan sonra bile Pre-configuration set yapmak lazım sağlıklı bir update için.

Kolay Gelsin

didyou

Üye
Aslında XXJL2 deki ShpApp.App dosyasını JVKA1 için yüklesek SHP çalışmazmı?

aydink_1903

aydink_1903

Üye
Aslında XXJL2 deki ShpApp.App dosyasını JVKA1 için yüklesek SHP çalışmazmı?
Onu şu FW den bunu şu FW den alayım yamalı bohça yapayım olayına girerseniz telefonunuz problemlerden kurtulmaz.

JVKA1 de Social hub yoktur bu kadar net sağlıklı bir JVKA1 yüklemek için Pre-configuration Set yapmanız lazım ve bu durumdada Social hub mümkün değil.

Kolay Gelsin

didyou

Üye
Bende sizin fw var ve onu yükledikden sonrada Pre-configuration Set yaptım ama SHP çalışıyor?

tesadüf05

tesadüf05

Üye
    Konu Sahibi
Bu yöntem doğru bir yöntem değildir, Multiloader ile yaptığınız her yüklemeden sonra mutlaka Pre-Configuration Set yapmalısınız aksi halde yüklediğiniz CSC aktif olmaz bu da size her türlü problem olarak geri döner. Aslında Kies den update yaptıktan sonra bile Pre-configuration set yapmak lazım sağlıklı bir update için.

Kolay Gelsin

Ne gibi sorun yaratabilirki ben daha önceki multiloader yüklemelerimde zaten bu dediğiniz olayı yapmadım hiç bi sorun yaratmadı ve halen o şekilde kullanıyorum.

aydink_1903

aydink_1903

Üye
Bende sizin fw var ve onu yükledikden sonrada Pre-configuration Set yaptım ama SHP çalışıyor?
Benim yayınladığım XXJL2 tabanlıdır, bir takım modifikasyonlar yaparak Product Code u TUR yaptım, doğal olarak Pre-Configuration Set yapınca SHP gitmez, JVKA1 tabanlı bir CFW yaptım ama onu yayınlamadım. Sizin bahsettiğiniz XXJL2 tabanlıdır. SHP li XXJL' den en önemli farkı birinde Product Code u DBT olurken diğerinde TUR olur.

Kolay Gelsin

--------------- Ekleme ---------------

Ne gibi sorun yaratabilirki ben daha önceki multiloader yüklemelerimde zaten bu dediğiniz olayı yapmadım hiç bi sorun yaratmadı ve halen o şekilde kullanıyorum.
Ben böyle uyarı yazıları yazınca hep aynı sorun yok cevaplarına o kadar alıştımki artık şu olur bu olur diye yazmaya gerek bile duymuyorum bir müddet kullanın zaman genelde hep beni haklı çıkarıyor, umarım bu uyarıları dikkate almayan bazı arkadaşlar gibi yolunuz servise düşmez. Hayırlısı olsun.

Kolay Gelsin

didyou

Üye
Benim yayınladığım XXJL2 tabanlıdır, bir takım modifikasyonlar yaparak Product Code u TUR yaptım, doğal olarak Pre-Configuration Set yapınca SHP gitmez, JVKA1 tabanlı bir CFW yaptım ama onu yayınlamadım. Sizin bahsettiğiniz XXJL2 tabanlıdır. SHP li XXJL' den en önemli farkı birinde Product Code u DBT olurken diğerinde TUR olur.

Kolay Gelsin

Ben böyle uyarı yazıları yazınca hep aynı sorun yok cevaplarına o kadar alıştımki artık şu olur bu olur diye yazmaya gerek bile duymuyorum bir müddet kullanın zaman genelde hep beni haklı çıkarıyor, umarım bu uyarıları dikkate almayan bazı arkadaşlar gibi yolunuz servise düşmez. Hayırlısı olsun.

Kolay Gelsin

JVKA1 tabanlı cfw yi yayınlicakmısınız?

tesadüf05

tesadüf05

Üye
    Konu Sahibi

Kolay Gelsin

Uyarın için teşekkür ederim. Peki senin yayınladığın XXJL2 üzerine bu işlemi yapsak ve TUR seçsek resetlesek kullanabilirmiyiz Social hub ve mesengere ??

aydink_1903

aydink_1903

Üye
Uyarın için teşekkür ederim. Peki senin yayınladığın XXJL2 üzerine bu işlemi yapsak ve TUR seçsek resetlesek kullanabilirmiyiz Social hub ve mesengere ??
Benim yayınladığımda TUR seçeneği var ve seçince Social hub çalışıyor Product Code TUR kalıyor. Diğer SHP li XXJL2 de TUR seçeneği çıkmıyor. Product Code DBT olarak değişiyor.

Kolay Gelsin

tesadüf05

tesadüf05

Üye
    Konu Sahibi
Benim yayınladığımda TUR seçeneği var ve seçince Social hub çalışıyor Product Code TUR kalıyor. Diğer SHP li XXJL2 de TUR seçeneği çıkmıyor. Product Code DBT olarak değişiyor.

Kolay Gelsin

sizin yayınladığınız XXJL2 nin üzerine JVKA1 i kurdum social hub etkin ve mesenger var Product Code ise *#5239870*# kodu tuşlayın karsınıza bir menu gelecek oradan
Pre-configuration u secin ve şifre olarak *#27236*# girip TUR seç (ganstera arkadışıma teşekkür ederim) TUR u seçtim gerçi zaten seçili idi çünki sizin dediğiniz yönetemle ( Yükleme yapıldıktan sonra Tuşlara basıp
*#272*SSDD#

kodu girilecek burada SS: telefondaki saat DD: dakika. Telefon 10:23 gösteriyorsa

*#272*1023#) TUR u seçmiştim. Özetle JVKA1 i kullanıyorum kies en son sürüm dior hem TUR seçili hemde social hub ve mesenger aktif. Bi sorun yaşarmıyım ??

Arkadaşlar Aydın hocamın cepkingde paylaştığı ilk türk fw adı altında XXJL2 onun üzerine JVKA1 i ML ile güncellerseniz Produc kodu TUR seçerseniz Social Hub ve mesengerdan yararlanırsınız ayrıca kies Bu son sürümdür dio hiç bi sorun gözükmüyor Bada 2.0 gelene kadar benim firmwarem bu JVKA1 (Aydın hacama teşekkür.)

byreal16

Üye
tesadüf05 aydın hocanın verdigi jl2 nin içine atacagımız kendi yaptıgı tur csc dosyası varmı acaba cepking den indiremedim link yok varda inmiyor aydın hocam csc dosyasını tekrar paylaşırmısınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt