Xperia Neo mu? - N8 mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
biz bir tarafımızdan sallamıyoruz elimizde xperida var n8 de neyin ne olduğunu çok güzel şekilde görüyoruz kamera kalitesinide görüyoruz geri dünüşüm malzemelerinden yapılan sony xperia modellerinide çok iyi biliyoruz iki cihazda mevcut girip fotosunu profilimde yanyana görebilirsiniz sistem olarak xperialar android kullanıyorlar şık cihazlar ama çok büyük atladığımız noktalar var bazıları nokia bitti derken bitti dediğiniz cihazın ayrıntılarda gizli bir gücü var örnek
sony xperialar dvix açmıyor ,
gps performansı n8 kadar iyi değil
kamerası kesinlikle n8 kadar iyi değil bak ne diyorum kesinlikle ! adamlar test ede ede foloş ettiler n8 bu konuda rakipsiz şuan ileride kaptırabilir bu ünvanı ama halen rakipsiz heleki xperia lar çok iyi foto yakalayamıyorlar k790 bile daha iyi yakalar buyrun deneyin yada deneyelim
mkv açmıyor , avi , xvid, mpeg4 hd lerin bazılarını açıyor hepsini açmıyorlar nazlı bir durum
ikinci elleri para etmiyor
tek flaşa sahipler
ahize sesi xperialarda genel olarak düşük
bluetooth 3 yok
fm transmitter yok (hadi bu ekstra olsun)
n8 deki usb bağlama wireless mouse kontrol yok , usb diskleri harici diskleri bağlamak veri yollamak almak yok.
dolby digital plus ( ki bu çoğu firmanın yavaş yavaş anlaşma sağladığı bir teknoloji htc ve lg de bu kervana katıldı mükemmel bir olay)

yani ben bariz bir artısını göremedim

sony xperia neo ve android 2.3 ün getirdikleri + kendi xperia deneyimim
internet süper
ekran amoled olmasa bile renk panelleri çok iyi(xperia x10) ki neo da bravia engine var bu bariz artı
qualcom ve adreno 2. sürüm işlemciye sahip bu çok popüler yeni nesil galaxy lerde 1.4 lüğü kullanılacak ( htc desire da 1.9gh yapmış bir işlemcidir overlock için güzel )
android ve arayüz bakımından çok daha iyi symbian 3 ve n8 e göre ama buda göreceli .

bana kimse maval okumasın android iyi hoş ama adam gibi programda çok yani 8, 9 tane gerisi fasa fiso hergün takip ediyorum en son adam gibi google docs programı geldi.
yani eğer biz cihazdan bahsedeceksek n8 donanım anlamda çok dolu bir cihaz bir kere nazlanmıyor ne atıyorsan açıyor xperialar adamı hasta eder bu konuda dvix yok avi yok mkv yok bnların dışında n8 grafik kartı sayesinde 60 fps hd oynatıyor ama adreno buna izin vermiyor eğer biz adam gibi karşılaştırcaksak donanım anlamda n8 bariz üstün , ama sen symbianı sevmezsin sırf android için alıyorsan ozaman sony seçme git lg optimus ,galaxys , motorola atrix 4g al ,htc al ama gelip burda n8 i sırf karalamak adına saçmalamak yersiz bu cihaz ne kasıyor nede takılıyor arkadaş neyi yediremiyorsunuz ? neyine yetmiyor yani cihaz alıp ses bankasımı yükleyeceksin hd oyun oynuyorsun ücretsiz programları widgetları yüklüyorsun tweet var face var ıvır zıvır symbian 3 için bir sürü widget var zaten ofis programları ücretsiz ne istiyor bu kullanıcı eksiği nedir arkadaş ,?? cpu ya takıyor coğu insan ama zaten n8 hızlı bir alet başka nedir sorun biri anlatsın çıkıp ,, nokia omap işlemci n900 da kullandı gücü 1.6 gh e kadar çıkan cortexdi ama su gibi götürüyordu pili tekrar arm 7 ye dönüp işi broadcom grafik işlemci ile çözdüler milletin ağzına düştüler. ozaman biri bana anlatsın bu n8 nasıl 60 fps hd açarken xperia 1gh lik qualcomuyla kasa kasa açıyor(şahsen denedim ), samsung galaxys açamıyor(denedim), waveden bahsetmiyorum bile diğer cihazlar felç konuma geliyor ne oluyor demekki 1gh kesmiyor , mpu da önemli bir durum şuan .mali kullanan galaxys 2 ve nvidia lı lg optimus gibi cihazlar için bu çoçuk oyuncağı ama tek işlemcili cihazlarda iyi bir grafik işlemcin yksa kalıyorsun işte . demekki bitti dediğiniz nokiada size gerçekleri gösterebiliyormuş bnu çoğu adam bilmez video izlerken yüksek kare değeri kullanırsanız akıcılık o derece zevk verir izleyene hep hava atan adamları görüyoruz yok biz 90 milyon triangle çizebiliyoruz lan bırak çizmeyi hadi aç bana bu videoyu ( bilinmeyen nokta ; n8 32 milyon poligon ------ wave,xperialar,galaxys serisi -( galaxys2 hariç) 28 milyon üstüne çıkamazlar video için konuşuyorum(oyunda galaxys wave 90 milyon görür oyun performansınada hız yansır) .. daha bu videolara dolby plus eklentisi bile gömmeden birde onu gömsem zaten açamıcaklar ama n8 açıyor ?? alın size teknoloji özürlü cihaz ben böyle anlatıncada nokia fanatiği damgası yiyorum ama birisininde nokianın sanıldığı kadar olmadığınıdan bahsetmesi lazım, n8 bir n900,optimus , galaxys2 , atrix 4g gibi bir cihaz değildir , programlarla uğraşan romlarla uğraşan işin b..nu çıkartan kullanıcı cihazıda değildir multimedya donanımlı bir cihazdır, ama çoğu donanımıda bu cihazlarda yoktur kendine özgü donanıma sahiptir ve bence parasını hak eden cihazdır . yani vazgeçin artık yediremeyip sallamayı eski nokialarlada alakası yok yeni symbianın (ara yüzü milleti çok fena yanıltıyor aynı kullanmış adamlar ama kodlanma farklı + qt desteği+açık kod desteği var- 3x hız artı anna sürümü ile yeni tarayıcıya sahip olacak ). uzun yazdım ama n8 i karşılaştırmak isteyenlere ek bilgi olur .
ben android alacaksam başka marka alırım
donanımı güçlü günlük sağlam bir cihaz alacaksam n8 alırım
sen çok yaşa:oke:

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
<font face="Comic Sans MS"><font color="Black"><font size="4"><b><br />
<br />
ellerine sağlık<br />
<br />
hoss gitti bu adam geldi ya</b></font></font></font>
<br />
<br />
gerçekleri tarafsız söylüyor. itirazı olan varsa söylesin ben her türlü savunurum.

shadow_170

shadow_170

Üye
bak şimdi franzlist sen bunları söylüyosun ama bunları sanırım eski xperia serisine yani x10 ve x10 mini-x8 gibi cihazlar için söylüyosun ve onlar için haklısın fakat xperia arc-neo-pro ve play için bu dediklerinin hemen hemen hiçbiri geçerli değil divx felan videoları açmıyo demişsin doğru açmıyo ama cihaz değil video oynatıcısı açmıyo android market ten kolayca bulabileceğin bi video oynatıcı ile bu sorunu halledebilirsin hd video izleme konusuna gelince bunu zaten tarayıcıda flash videoları bile hiç kasmadan hd izleyebiliyosun daha ne olsun he dersenki 1080p izlenmiyo o olabilir he bunu çözen cihazlarda samsung da lg de htc de var.Bu arada sen Android i biraz küçük görüyosun şu anda yeni çıkan uygulama oyun ne varsa hepsi android e çıkıyo ama nokia n8 ilk çıktığında bi kaç uygulama felan çıktı symbian^3 için ondan sonra tamamen durdu hiçbir gelişme yok.He bide flaş ışığı yok demişsin oda led var fakat bunu kullanmana hemen hemen gerek kalmıyo çünkü Exmor-R denen süper bi sensör var.Sen n8in avantajları ile neo nunkileri saymışsın bende sana sayayım.

Neonun avantajları

Mükemmel bi şekilde internette dolaşma.
Mükemmel ve inanılmaz kullanışlı bir arayüz
Androidin avantajları
Kasma donma yok
Daha hoş ve hafif bir tasarım

n8 in avantajları
12mp kamera
adamın kafasına atsan adamın kafası yarılır telefona bişey olmaz(işte Nokia nın temel felsefesi)
he sen gidip 1 milyara yakın para verdiğin telefona bunu yapcaksa alma zaten.

işte bu kadar.

franzliszt

franzliszt

Üye
dvix oynatan programları istediğin kadar yükle hd de kasıyor çözemiyorlar istersen deneyelim , ister rockplayer ister başka programla her türlü kasıyor çünkü yerleşik program değiller galaxys deki gibi dvix durumu yok .. yani sonradan oynatabiliyor(sadece çok düşük çözünürlükte olursa kasmıyor ) ama hd leri oynatamıyor dvixleride kasa kasa izliyorsun buyrun deneyin..
exmor-R cmos bir algılayıcıdır n8 dekide cmos dur sadece reklam uğruna tıpkı sony nin lenslerin de havayla yazdığı g lens ler gibi sırf hava uğruna zeiss i sindirme cabası gibi ,,başka yeni bir teknoloji gibi,, görünme cabasından başka bişey değildir teknolojimidir sonuna kadar teknolojidir ama zaten cmos yani fazlası yok yeni bir olay yok sadece iso değerleri cmosların iyidir ve gece çekimleri başarılıdır sonyericssonda markalaşma yapmaya çalışıyor exmor , bravia , gibi bu iyi birşey samsung nasıl süper amoledle öne çıktı nokia nasıl zeissla dolby ile çıkıyor ..şuana kadar symbian ,android ve maemo kullanmış durumdayım androidi küçük görmem zaten böyle birşeyde demem linux kernelli bir sistemi kötüleyemeyiz ama symbianıda kötüleyemeyiz kullanmadan takılıyor diyemeyiz ben kullanıyorum takılsa paylaşırım derimki kasıyor takılıyor açmıyor yazarım zaten insan böyle bir cihazı kullanırmı, buna tahammül edermi ? manyak olması lazım. ? önceki nesil symbianda 'belki' rastlayabilirsin ama symbian 3 le karıştıramayız bunu. fazlaca saçma videolar var yok kasıyor yok 680 yavaş olmuş bir kere akıl var mantık var sen nokia sın pazar liderisin bir sürü fabrikan bu iş için çalışan mühendisin var adamlar fazlaca 1 gh üstüne düşünmüşlerdir. işlemci yerine broadcom grafik işlemci ile anlaşmaya varıp yeni iki model anlaşması yaptılar biri bcm2727(n8 de kullanıldı) n8 i her anlamda yavaşlıktan kurtaran olay.

diğeri BCM 2763 (1080p projesi için) biraz piyasadan bahsedelim

benim okuduğum bilgilere göre nokia yeni canavarlarında yine çift işlemci kullanmayacak 1080p oynatmak içinse bcm 2763 yongasını kullancak bu grafik işlemcisin gücü inanılmaz 20 megapixel net görüntü yakalayabiliyor 1080p kayıt oynatma sağlıyor . yanlış hatırlamıyorsam 190 milyon poligon çiziyor nokia broadcomla anlaşırken

nvidia tegra lar ,samsung exynos 4210 işlemcilerde 1080p desteğini sundular , ama diyorlarki alemde kral ; ''Marvell Armada 628 ''

marvel armada 628-- 3 işelmcili arm mimarisine dayanıyor bir işelmcisi 624mhzde çalışıyor güç tüketmemek için... diğer ikisi ise 1.5 gh hızında çalışıyorla (overlock olmadan net hızı)
tam bir hayvan usb 3 destekliyor aynı anda ikitane 1080p video açabiliyor saniyede 200 milyon poligon çizebiliyor broadcom 2763 gibi ama kalite olarak marvel daha iyi diye biliyorum ,...... marvelli yada broadcom 2763 lü cihaz almakta fayda var... bunlar en son teknolojiyi verecekler nvidia larda güzel ama bu bahsettiklerim pro kullanıcıları mest eder
şuanda firmalar hızı geçtiler grafik işlemeye 1080p üstüne odaklandılar asıl hedef çok güçlü grafikli oyunlar oynatmak için
xperia play belki bir adım ama aşşağıdaki işlemciler bu adımında üstüne yönelik durumda heleki marvel .

Uruloki

Uruloki

Üye
hakan abi harmattan(N9/N950) cihazı kesinleşti diyebilirim daha önce klavyeden geçemeyince cihazı tekrar düzenlediler ve amerika patent dairesine tekrar gidildi esas bomba şu cihazın üzerinde intel atom 1.6ghz işlemci var büyük bir ihtimal millet şaşırdı ne oluyor diye çift çekirdek moorestowndan bahsediliyor birde üzerine bcm2763 gelirse galaxy s2 htc sensatipn yalan olur ama nokia çıkarmalı bu cihazı

franzliszt

franzliszt

Üye
hakan abi harmattan(N9/N950) cihazı kesinleşti diyebilirim daha önce klavyeden geçemeyince cihazı tekrar düzenlediler ve amerika patent dairesine tekrar gidildi esas bomba şu cihazın üzerinde intel atom 1.6ghz işlemci var büyük bir ihtimal millet şaşırdı ne oluyor diye çift çekirdek moorestowndan bahsediliyor birde üzerine bcm2763 gelirse galaxy s2 htc sensatipn yalan olur ama nokia çıkarmalı bu cihazı

nokianın tepesini attırdılar demekki hasan :D atom kullanılacaktı ama bu kadar erken beklemiyordum intelle anlaşması demekki böyle yarıcakmış

Uruloki

Uruloki

Üye
ama konuşulanlar öyle hatta biraz daha bilgi 2013 de stephon elop gidip meamo olayını başlatan adam başa gelmesi muhtamel ayrıca symbian bittiği zaman hala daha meego ya devam edicekmiş nokia yani kalan kaynkları wp7 ve meego ya aktaracakmış birde işlemci kesin değil ama çok yüksek bir ihtimal o hatta fcc dosylarında var ve modeli intel atom z160(ya da 660 tam hatırlamıyorum) olarak geçiyor

silver021

silver021

Üye
1.6 ghz atom islemciyi nasil sogutmayi dusunuorlar uruloki. ? telefona fanmi bagliyacaklar ?

ens_06

Üye
:D arkadaş android deilmi xperia o yeter işte
benim samsung wave s8500 var :D
arkadaş lg nin kötü bi android telefonu adam istediğini yapıyo kıskanıyorum vallahi :D androidden şaşma :D

pRime.

pRime.

Üye
1.6 ghz atom islemciyi nasil sogutmayi dusunuorlar uruloki. ? telefona fanmi bagliyacaklar ?

Galaxy s2 çift çekirdek 1.2 ghz işlemciyi veya moto atrix 1.4 ghz işlemciyi nası soğutursa onlar da öyle soğutur için rahat olsun.
:oke:

Uruloki

Uruloki

Üye
32nm işlemciyi galaxy s2 deki qualcomm ile karıştırma istersen yazın sıcağında bile oyun oynarken benim 3 senelik işlemcim ısınmıyorsa sen intele güven

Uruloki

Uruloki

Üye
düzeltiyorum platform medfield büyük ihtimal çünkü özellikleri de tam o yönde

shadow_170

shadow_170

Üye
Hakan dediğin gibi olması lazım artık insanlar gittikçe bilinçli alıyo cihazları eskiden nokia dedinmi millet tamam başkasına bakma diyodu neden bile gerekmiyodu en iyi nokia yapar deniyodu fakat bu android ve yeni cihazların çıkmasıyla insanlar nokianın ne kadar geri kaldığının farkına vardı bu satışlarınada yansıdı zaten yanlış hatırlamıyosam 2010 da %24 düşüş yaşamış nokia eğer bu senede iyi bişey çıkarmazlarsa bu bi %35-40 a kadar düşer çok acil bi çıkış yapması lazım nokia nın.

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
1.60ghz işlemcimi :oha:
işte nokiadan beklenen hamle bunun rami cartu curtu falan bellimi?

johnm

johnm

Üye
Kamera İçin Alacaksanız Fotoğraf Makinesi Alın

Telefon İçin Alacaksanız Xperia Neo Alın

N8 Alıpta Hayatınızı Çürütmeyin

Telefon İnternet'teyken Birden Çöküyor Video İzlerken Donuyor Kamerasının ORtasında Aydınlık Sensörü Var Yukarı Aşşa Yaparken Ortası Parlıyor Videosu Paylaşılmıştı DH De :evet:

rapman

rapman

Üye
Kamera İçin Alacaksanız Fotoğraf Makinesi Alın

Telefon İçin Alacaksanız Xperia Neo Alın

N8 Alıpta Hayatınızı Çürütmeyin

Telefon İnternet'teyken Birden Çöküyor Video İzlerken Donuyor Kamerasının ORtasında Aydınlık Sensörü Var Yukarı Aşşa Yaparken Ortası Parlıyor Videosu Paylaşılmıştı DH De :evet:

Yok yav ciddi misin sen ? N8 alınca hayatımız çürüyor öyle mi ? Vay anasını bee ..
Önce bir telefonu eline al da, ondan sonra gel buraya atıp tut
:evet:

hardnesse

Üye
bende N8 var sorununu yazdım.(yetkisiz müdahale) kamera olarak okuduğum yorumlardan N8 kamerası yöneticilerini sevindirmiş çok sağlam kamerası var ama takılmalarına yavaş olması vs. gibi özellikler dersen sony ericson derim.nokıa nın 12mp olması yanıtmasın seni sony nin biliyorsunki fotoğraf makineleride var.

Neo yu çok incelemedim ama xperia arc çıktı daha türkiyeye gelmedi kesinlikle incelemeni tavsiye ediyorum tasarımı mükemmel.

N'name

N'name

Üye
Sadece 2 kelime: Nokia N8 :d:

Üst Alt