Xperia Neo mu? - N8 mi?

Sponsorlu Bağlantılar

axpe

axpe

Üye
    Konu Sahibi
Xperia Neo mu? - N8 mi?
Arkadaşlar bu iki telefondan hangisini tercih etmeliyim?

Yorumlarınızı bekliyorum.

Şimdiden Teşekürler!

61semih

61semih

Üye
Xperia Neo :oke:

• Beğen
Tepkiler: yumyjikk2
Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Xperia Neo.

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Ben kesinlikle N8 diyorum .

>Pessimistic.

>Pessimistic.

Üye
N8......

silver021

silver021

Üye
Xperia neo elbetteki.
karsilastirmasini bile yapsan n8 in ne kadar ezik kaldigini kendi gozunlede gorebilirsin. ayrica hdmi portu xperia neodada mevcut. android 2.3 ginger kullanior 1ghz snapdragon islemci vede 512 mb paylasimli ram ile n8 i al asagi eder. 8 megapixel barindiran xperia neo hd video kayitta yapabiliyor. 720p 30fps. n8 de ne var dersen cakma bi 12 megapixel kamera gerisi faso fiso. salla gitsin. ;)

pRime.

pRime.

Üye
Xperia neo elbetteki.
karsilastirmasini bile yapsan n8 in ne kadar ezik kaldigini kendi gozunlede gorebilirsin. ayrica hdmi portu xperia neodada mevcut. android 2.3 ginger kullanior 1ghz snapdragon islemci vede 512 mb paylasimli ram ile n8 i al asagi eder. 8 megapixel barindiran xperia neo hd video kayitta yapabiliyor. 720p 30fps. n8 de ne var dersen cakma bi 12 megapixel kamera gerisi faso fiso. salla gitsin. ;)

N8'de çakma 12 mpx mi?! :kop:
380 mb ram var ayrıca android kesin uçar bu ramle :kop:
Sana daha yazardım da sadece seyredeceğim ve güleceğim. ;)
Ha
Ha
Ha

rapman

rapman

Üye
Xperia neo elbetteki.

"Beğen" butonu var da, bir de "Beğenme" butonu olsa çökmüştü şuan ha, her yerde Nokia'nın aleyhine atıp tutma ya :vur

silver021

silver021

Üye
Nasilda cekemeyenler var su forumda ya :d hayret birsey. cakma 12 megapixel tabikide. benim nikonun optik kamerasida 12 megapixel. ama bir karsilastirma yapalim ne kadar cakma kalior o rakamlar ondan sonra konusun derim. ;) telefonlar isterlerse 20 megapixel koysun ama cekebilicegi goruntu netligi degismez ! sonuc olarak dijital baskiyla islior hafizasina. optikle dijitali karsilastirmaya kalkismayin derim bence. haydi size iyi forumlar diliorum cakma 12ciler :d

OğuzcanAbi

Üye
bende n8 diyorum !)

franzliszt

franzliszt

Üye
Xperia neo elbetteki.

nasıl oluyorsa o çakma kamerası raw çekebiliyor ama birde çakma kamerası en iyi seçildi , o çakma kamerası 1.83 boyuyla en büyük lens çakma ama dilin karışmış olmasın bütün kameralı telefonlara çaktı kamerası dicektin heralde :naughty::naughty:

----------Eklendi @ 19:04:10 ---------- Yazıldı @ 19:01:13 ----------

bu foruma n8 i çekemeyenler bölümünü açmak lazım orada kendi kendilerini tatmin etsinler sallayıp dursunlar gerçekten lazım böyle bir bölüm. demekki bu kadar rahatsız ediyor n8 .

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
N8 varken o dediğin telefonu karşılaştırman hata diyorum sadece :)
çakma dediğin kamerayı şöyle bir ay kullan ondan sonra hiçbir telefonun kamerası seni tatmin etmez:evet:

shadow_170

shadow_170

Üye
Arkadaşlar elbette Xperia Neo daha iyi tamam ben gidip kamerası çakma felan demicem ama 12mp için yanımda bi kütük bulundurmak istesem gider dijital kamera alırım.İşlemci ve RAM fazlasıyla yeterli ve flash player 10.2 destekliyo (şu an bilinen en son sürüm olduğu için oda) kamerası belki 12mp kadar iyi olmayabilir ama 8mp kameralar içinde en iyilerden birisi.Video olarakta n8 den kaliteli ancak bir fark varki o herşeyi değiştiriyo zaten Android 2.3 mükemmel bir U.I var cihazda.Geçenlerde türkcell Tim e gittim adam n8 i kötüleye kötüleye bitiremedi hergün şikayet geliyo diyo yok telefonum kasıyo yok donuyo kalıyo diye kamera dışında hiçbişey yok onda dedi.Xperia Neo şu an Sony Ericsson un en iyi 3 veya 4. cihazı diyebiliriz (Play çok farklı bi tür olduğu için bundan iyide diyebiliriz kötüde) ama diğerlerinden pekte alt kalır bi yanı yok emin ol.Son olarak artık Nokia ile hiçbir markayı kıyaslamaya çalışmayın lütfen arkadaşlar sanki takım tutar gibi marka tutmayalım şu an Nokia Sony Ericsson-Samsung-Htc-Lg-Apple-Motorola ve bunlar gibi markaların hiçbirisiyle boy ölçüşebilcek durumda değil bunu lütfen anlayın artık.

• Beğen
Tepkiler: hfu
silver021

silver021

Üye
shadow icimden gecenleri nasil guzel soylemissin helal olsun sana be. haklisin kardes sonuna kadar. sony ericson son derece saglam cihazlar uretiyor su zamana kadar cevremde kullananlarin hic bir sorun yasadigini gormedim. ama nokia dersen tusu kopar iki kere yere duser catlar dagilir bir daha toparlayamazsin. ama tabiki nokianin ilk cikan telefonlari saglam olabilir ama her acidan artik nokia bitti pek cogumuzun gozunde. sen en dogru olani yapiorsun. experia neo yu daha once gordum super bir tasarimi var bence mukemmel bir telefon. ama bir n8 ide gordum arkadaslarimda var ama inan bana bes para etmez. benim samsung wavein ekraninin yaninda baya bir sonuk kaldi. arayuzu igrenc telefon android kadar saglam bir platform uzerine kurulu degil. androidde yuzbinlerce uygulama var. her acidan daha ustun xperia neo.

LuckyDALT0N

LuckyDALT0N

Üye
xperia neo bencede.Nokia'dan fazla medet umma :spr:spr

franzliszt

franzliszt

Üye
biz bir tarafımızdan sallamıyoruz elimizde xperida var n8 de neyin ne olduğunu çok güzel şekilde görüyoruz kamera kalitesinide görüyoruz geri dünüşüm malzemelerinden yapılan sony xperia modellerinide çok iyi biliyoruz iki cihazda mevcut girip fotosunu profilimde yanyana görebilirsiniz sistem olarak xperialar android kullanıyorlar şık cihazlar ama çok büyük atladığımız noktalar var bazıları nokia bitti derken bitti dediğiniz cihazın ayrıntılarda gizli bir gücü var örnek
sony xperialar dvix açmıyor ,
gps performansı n8 kadar iyi değil
kamerası kesinlikle n8 kadar iyi değil bak ne diyorum kesinlikle ! adamlar test ede ede foloş ettiler n8 bu konuda rakipsiz şuan ileride kaptırabilir bu ünvanı ama halen rakipsiz heleki xperia lar çok iyi foto yakalayamıyorlar k790 bile daha iyi yakalar buyrun deneyin yada deneyelim
mkv açmıyor , avi , xvid, mpeg4 hd lerin bazılarını açıyor hepsini açmıyorlar nazlı bir durum
ikinci elleri para etmiyor
tek flaşa sahipler
ahize sesi xperialarda genel olarak düşük
bluetooth 3 yok
fm transmitter yok (hadi bu ekstra olsun)
n8 deki usb bağlama wireless mouse kontrol yok , usb diskleri harici diskleri bağlamak veri yollamak almak yok.
dolby digital plus ( ki bu çoğu firmanın yavaş yavaş anlaşma sağladığı bir teknoloji htc ve lg de bu kervana katıldı mükemmel bir olay)

yani ben bariz bir artısını göremedim

sony xperia neo ve android 2.3 ün getirdikleri + kendi xperia deneyimim
internet süper
ekran amoled olmasa bile renk panelleri çok iyi(xperia x10) ki neo da bravia engine var bu bariz artı
qualcom ve adreno 2. sürüm işlemciye sahip bu çok popüler yeni nesil galaxy lerde 1.4 lüğü kullanılacak ( htc desire da 1.9gh yapmış bir işlemcidir overlock için güzel )
android ve arayüz bakımından çok daha iyi symbian 3 ve n8 e göre ama buda göreceli .

bana kimse maval okumasın android iyi hoş ama adam gibi programda çok yani 8, 9 tane gerisi fasa fiso hergün takip ediyorum en son adam gibi google docs programı geldi.
yani eğer biz cihazdan bahsedeceksek n8 donanım anlamda çok dolu bir cihaz bir kere nazlanmıyor ne atıyorsan açıyor xperialar adamı hasta eder bu konuda dvix yok avi yok mkv yok bnların dışında n8 grafik kartı sayesinde 60 fps hd oynatıyor ama adreno buna izin vermiyor eğer biz adam gibi karşılaştırcaksak donanım anlamda n8 bariz üstün , ama sen symbianı sevmezsin sırf android için alıyorsan ozaman sony seçme git lg optimus ,galaxys , motorola atrix 4g al ,htc al ama gelip burda n8 i sırf karalamak adına saçmalamak yersiz bu cihaz ne kasıyor nede takılıyor arkadaş neyi yediremiyorsunuz ? neyine yetmiyor yani cihaz alıp ses bankasımı yükleyeceksin hd oyun oynuyorsun ücretsiz programları widgetları yüklüyorsun tweet var face var ıvır zıvır symbian 3 için bir sürü widget var zaten ofis programları ücretsiz ne istiyor bu kullanıcı eksiği nedir arkadaş ,?? cpu ya takıyor coğu insan ama zaten n8 hızlı bir alet başka nedir sorun biri anlatsın çıkıp ,, nokia omap işlemci n900 da kullandı gücü 1.6 gh e kadar çıkan cortexdi ama su gibi götürüyordu pili tekrar arm 7 ye dönüp işi broadcom grafik işlemci ile çözdüler milletin ağzına düştüler. ozaman biri bana anlatsın bu n8 nasıl 60 fps hd açarken xperia 1gh lik qualcomuyla kasa kasa açıyor(şahsen denedim ), samsung galaxys açamıyor(denedim), waveden bahsetmiyorum bile diğer cihazlar felç konuma geliyor ne oluyor demekki 1gh kesmiyor , mpu da önemli bir durum şuan .mali kullanan galaxys 2 ve nvidia lı lg optimus gibi cihazlar için bu çoçuk oyuncağı ama tek işlemcili cihazlarda iyi bir grafik işlemcin yksa kalıyorsun işte . demekki bitti dediğiniz nokiada size gerçekleri gösterebiliyormuş bnu çoğu adam bilmez video izlerken yüksek kare değeri kullanırsanız akıcılık o derece zevk verir izleyene hep hava atan adamları görüyoruz yok biz 90 milyon triangle çizebiliyoruz lan bırak çizmeyi hadi aç bana bu videoyu ( bilinmeyen nokta ; n8 32 milyon poligon ------ wave,xperialar,galaxys serisi -( galaxys2 hariç) 28 milyon üstüne çıkamazlar video için konuşuyorum(oyunda galaxys wave 90 milyon görür oyun performansınada hız yansır) .. daha bu videolara dolby plus eklentisi bile gömmeden birde onu gömsem zaten açamıcaklar ama n8 açıyor ?? alın size teknoloji özürlü cihaz ben böyle anlatıncada nokia fanatiği damgası yiyorum ama birisininde nokianın sanıldığı kadar olmadığınıdan bahsetmesi lazım, n8 bir n900,optimus , galaxys2 , atrix 4g gibi bir cihaz değildir , programlarla uğraşan romlarla uğraşan işin b..nu çıkartan kullanıcı cihazıda değildir multimedya donanımlı bir cihazdır, ama çoğu donanımıda bu cihazlarda yoktur kendine özgü donanıma sahiptir ve bence parasını hak eden cihazdır . yani vazgeçin artık yediremeyip sallamayı eski nokialarlada alakası yok yeni symbianın (ara yüzü milleti çok fena yanıltıyor aynı kullanmış adamlar ama kodlanma farklı + qt desteği+açık kod desteği var- 3x hız artı anna sürümü ile yeni tarayıcıya sahip olacak ). uzun yazdım ama n8 i karşılaştırmak isteyenlere ek bilgi olur .
ben android alacaksam başka marka alırım
donanımı güçlü günlük sağlam bir cihaz alacaksam n8 alırım

• Beğen
Tepkiler: tandogucem, Cezzbedici3, J_JoKeR_R ve 1 kişi daha
axpe

axpe

Üye
    Konu Sahibi
arkadşalr bir sitede okumuştum bu 1ghz işlemci hikayesi yalanmış ortalama hepsi işlemcinin sadece 600-700 mhz arası bir bölümünü kulanabilo tablo şeklinde yapmışlar ama nokia n8 de işlemci 680 mhz tam olarak hepsini kulanıo yani bu 1 ghz davası görünürde yüksek

pRime.

pRime.

Üye
biz bir tarafımızdan sallamıyoruz elimizde xperida var n8 de neyin ne olduğunu çok güzel şekilde görüyoruz kamera kalitesinide görüyoruz geri dünüşüm malzemelerinden yapılan sony xperia modellerinide çok iyi biliyoruz iki cihazda mevcut girip fotosunu profilimde yanyana görebilirsiniz sistem olarak xperialar android kullanıyorlar şık cihazlar ama çok büyük atladığımız noktalar var bazıları nokia bitti derken bitti dediğiniz cihazın ayrıntılarda gizli bir gücü var örnek
kamerası kesinlikle n8 kadar iyi değil bak ne diyorum kesinlikle ! adamlar test ede ede foloş ettiler n8 bu konuda rakipsiz şuan ileride kaptırabilir bu ünvanı ama halen rakipsiz heleki xperia lar çok iyi foto yakalayamıyorlar k790 bile daha iyi yakalar buyrun deneyin yada deneyelim
mkv açmıyor , avi , xvid, mpeg4 hd lerin bazılarını açıyor hepsini açmıyorlar nazlı bir durum
tek flaşa sahipler
bluetooth 3 yok
n8 deki usb bağlama wireless mouse kontrol yok , usb diskleri harici diskleri bağlamak veri yollamak almak yok.
dolby digital plus ( ki bu çoğu firmanın yavaş yavaş anlaşma sağladığı bir teknoloji htc ve lg de bu kervana katıldı mükemmel bir olay)

internet süper
ekran amoled olmasa bile renk panelleri çok iyi(xperia x10) ki neo da bravia engine var bu bariz artı
qualcom ve adreno 2. sürüm işlemciye sahip bu çok popüler yeni nesil galaxy lerde 1.4 lüğü kullanılacak ( htc desire da 1.9gh yapmış bir işlemcidir overlock için güzel )
android ve arayüz bakımından çok daha iyi symbian 3 ve n8 e göre ama buda göreceli .

bana kimse maval okumasın android iyi hoş ama adam gibi programda çok yani 8, 9 tane gerisi fasa fiso hergün takip ediyorum en son adam gibi google docs programı geldi.
yani eğer biz cihazdan bahsedeceksek n8 donanım anlamda çok dolu bir cihaz bir kere nazlanmıyor ne atıyorsan açıyor xperialar adamı hasta eder bu konuda dvix yok avi yok mkv yok bnların dışında n8 grafik kartı sayesinde 60 fps hd oynatıyor ama adreno buna izin vermiyor eğer biz adam gibi karşılaştırcaksak donanım anlamda n8 bariz üstün , ama sen symbianı sevmezsin sırf android için alıyorsan ozaman sony seçme git lg optimus ,galaxys , motorola atrix 4g al ,htc al ama gelip burda n8 i sırf karalamak adına saçmalamak yersiz bu cihaz ne kasıyor nede takılıyor arkadaş neyi yediremiyorsunuz ? neyine yetmiyor yani cihaz alıp ses bankasımı yükleyeceksin hd oyun oynuyorsun ücretsiz programları widgetları yüklüyorsun tweet var face var ıvır zıvır symbian 3 için bir sürü widget var zaten ofis programları ücretsiz ne istiyor bu kullanıcı eksiği nedir arkadaş ,?? cpu ya takıyor coğu insan ama zaten n8 hızlı bir alet başka nedir sorun biri anlatsın çıkıp ,, nokia omap işlemci n900 da kullandı gücü 1.6 gh e kadar çıkan cortexdi ama su gibi götürüyordu pili tekrar arm 7 ye dönüp işi broadcom grafik işlemci ile çözdüler milletin ağzına düştüler. ozaman biri bana anlatsın bu n8 nasıl 60 fps hd açarken xperia 1gh lik qualcomuyla kasa kasa açıyor(şahsen denedim ), samsung galaxys açamıyor(denedim), waveden bahsetmiyorum bile diğer cihazlar felç konuma geliyor ne oluyor demekki 1gh kesmiyor , mpu da önemli bir durum şuan .mali kullanan galaxys 2 ve nvidia lı lg optimus gibi cihazlar için bu çoçuk oyuncağı ama tek işlemcili cihazlarda iyi bir grafik işlemcin yksa kalıyorsun işte . demekki bitti dediğiniz nokiada size gerçekleri gösterebiliyormuş bnu çoğu adam bilmez video izlerken yüksek kare değeri kullanırsanız akıcılık o derece zevk verir izleyene hep hava atan adamları görüyoruz yok biz 90 milyon triangle çizebiliyoruz lan bırak çizmeyi hadi aç bana bu videoyu ( bilinmeyen nokta ; n8 32 milyon poligon ------ wave,xperialar,galaxys serisi -( galaxys2 hariç) 28 milyon üstüne çıkamazlar video için konuşuyorum(oyunda galaxys wave 90 milyon görür oyun performansınada hız yansır) .. daha bu videolara dolby plus eklentisi bile gömmeden birde onu gömsem zaten açamıcaklar ama n8 açıyor ?? alın size teknoloji özürlü cihaz ben böyle anlatıncada nokia fanatiği damgası yiyorum ama birisininde nokianın sanıldığı kadar olmadığınıdan bahsetmesi lazım, n8 bir n900,optimus , galaxys2 , atrix 4g gibi bir cihaz değildir , programlarla uğraşan romlarla uğraşan işin b..nu çıkartan kullanıcı cihazıda değildir multimedya donanımlı bir cihazdır, ama çoğu donanımıda bu cihazlarda yoktur kendine özgü donanıma sahiptir ve bence parasını hak eden cihazdır . yani vazgeçin artık yediremeyip sallamayı eski nokialarlada alakası yok yeni symbianın (ara yüzü milleti çok fena yanıltıyor aynı kullanmış adamlar ama kodlanma farklı + qt desteği+açık kod desteği var- 3x hız artı anna sürümü ile yeni tarayıcıya sahip olacak ). uzun yazdım ama n8 i karşılaştırmak isteyenlere ek bilgi olur .

Ellerine sağlık üstad.

J_JoKeR_R

J_JoKeR_R

Üye
tek flaşa sahipler
bluetooth 3 yok

internet süper

ellerine sağlık

hoss gitti bu adam geldi ya

Üst Alt