Turkcell MaxiPlus 5 XLeysV2_Sony Xperia Z

Sponsorlu Bağlantılar

mcEnGin34

mcEnGin34

Üye
    Konu Sahibi
XLeysV2_Sony Xperia Z
Turkcell MaxiPlus 5 Rom

XLeysV2_Sony Xperia Z mcEnGin - CNirvana
· Sony Xperia Z uygulamaları eklendi. (Sony Xperia Launcher, Walkman, Albüm, Galeri, Filmler)
· Sony Xperia Yazı fontu eklendi.
· Sony Xperia Widgetleri eklendi.
· 1.08 Ghz Kernel
· Arama Ekranı düzenlendi.
· Mesajlar Ekranı düzenlendi.
· Ayarlar Ekranı düzenlendi.
· Kamera Ekranı düzenlendi.
· Startus Bar düzenlendi.
· Alarm, FM Radyo, Ses kaydedici, E-Posta, Hesap Makinesi, İnternet, İndirilenler, Takvim iconları düzenlendi.
· Gmail, Haritalar, Google Play Store, Youtube güncellendi.
· Media Sesleri güncellendi.
· Alternatif Chrome, Opera Clasic eklendi.
· Office Suite eklendi.
· Apns-config eklendi. (Avea, Vodafone interneti için)
· Hosts dosyası düzenlendi. (Free programlardaki reklamları engellemek için)
· Gprs test edildi. (Konumuzu sorunsuz bulabiliyor.)
· Framework deodex yapıldı. (Daha stabil çalışması için)

Rom Kurulumu;
ClockworkMod Recovery v6.0.2.8 kurunuz.
-mounts and storage
-format /cache
-format /data
-format /system
Sisteminizi temizleyiniz.
++++++Go Back++++++ ile geri gelip
-install zip from sdcard
-choose zip from sdcard
- Update_deodex.zip
Seçip Flashlayınız.
Kurulum bittikten sonra;
-reboot system now ile sistemi yeniden başlatınız. Açılış biraz uzun sürecektir. Sabırla bekleyiniz.

Download Linki:

CWM Recovery v6.0.2.8:

İndirmiş olduğunuz CWM_Recovery.rar dosyasının içindeki öncelikle telefonunuz Root'lu değil ise ROOT'cu_V1.2.0_1.apk kurup root yetkisi verip yeniden başlatınız. flashify-backup klasörünü olduğu gibi hafızakartına kopyalayınız.
Flashify.apk telefonunuza kurunuz. Dikkat Google Play'den indireceğiniz Flashify telefonunuzu brick yapar. Benim verdiğim Flashify.apk kullanmanız gerekiyor.
Flashify kurduktan sonra Root yetkilerine izin ver uyarılarını onaylayınız.
Üst sekmeden BACKUP/RESTORE tıklayınız. recovery.img seçip yükleyiniz. Yup uyarısı gelince yeniden başlatıcaktır ve CWM Recovery v6.0.2.8 yüklenmiş olacaktır. recovery_original_maxiplus5.img seçerseniz orijinal recovery'e geri dönecektir.

anılbaran

anılbaran

Üye
:tşk:

mcEnGin34

mcEnGin34

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim.

legolasd

Üye
teşekkürler mc engin indirdim deneyeceğim.tekrar tesekkur ederim yukledim çok güzel özellikle sarj konusunda çokiyi.

akşam11

Üye
Bende yükledim gerçekten çok iyi :) şarjda iyi olmuş bugün 12 gibi romu yükledim şarjım %87 felandı şimdi eve geldim aradan 5 saat geçti %82 oldu devamını istiyoruz :) Bi tek google playe giriş yaptım yükleniyo yükleniyo bişey olmuyo bitek o sorun var onuda tekrar yüklicem

mcEnGin34

mcEnGin34

Üye
    Konu Sahibi
Google play yapılmazsa telefonu kapatıp açın çalışır. Yorumlarınız için teşekkürler iyi günlerde kullanın.

lyder2852

Üye
turkcell t40 için geçerlimi bu arkadaşlar?

mcEnGin34

mcEnGin34

Üye
    Konu Sahibi
Bu ROM sadece Turkcell maxiplus 5 içindir.

lyder2852

Üye
bide turkcell t40 için rom cıkarsanız cıkalı baya oluyor ama piyasada costum rom yok

mcEnGin34

mcEnGin34

Üye
    Konu Sahibi
T40 kullanmaldığım için maalesef T40 için rom yapamam. Turkcell'in yeni çıkan telefonları zaten hep bir engeli var. Maxiplus 5 için rom geliştiren birkaç kişiden biriyim. T40 için de elbet birileri üzerinde çalışıyordur.Sabırla beklemenizi öneririm. Yanlış bir rom yükleme sonucu telefonunuzu tamamen kullanılmaz hale getirebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: akşam11
Preloader

Preloader

Üye
Abi telefonum brick oldu allaha şükür düzelttim şimdi bu romu kuracağım fakat bi sorum olacak V5 rom ile arasındaki farklar neler ?Abi an itibariyle romu kurdum ilk izlenimlerim : açılış ekranı çok güzel :) , rom V5e göre çok daha geç açıldı , farklı yazı stili çok hoş bir hava katıyor , dokunmatik ekran sesi çok hoş :) arayüz harika fakat şarj ibaresi olmaması eksi yanı diğer yandan hiçbir problem göremiyorum ellerine sağlık abicim teşekkürler sen de olmasan bu telefon çöp vallahi :tebessüm::tşk:Yeni izlenim kapanış acayip hızlı :aha:Yeni izlenim : Status Bar çok kasıyor Rom V5e göre bir de arayüz stabil çalışmıyor neden bilmem google maps'e girince Xperia launcher durdu hatası alıyorum

ciristall

Üye
Abi hersey cok guzel ama walkman a nasıl muzık eklıcez

uyducu33

Üye
androıd process ıslemı durdu hatası alıyorum nasıl duzelte bılırım.bırde telefonu kapatıp acınca sıfreleme basarısız oldu dıyor.telefonu sıfırla yazıyor.bunlar nasıl duzelecek.telim maxıplus 5 ama bu rom yuklu.xperıa nırvana rom

mcEnGin34

mcEnGin34

Üye
    Konu Sahibi
ClockworkMod Recovery açınız.
-mounts and storage
-format /cache
-format /data
-format /system
Sisteminizi temizleyiniz. Sonra tekrardan sistemi kurunuz. Dikkat bu işlem telefon hafızasındaki tüm verilerinizi siler. (Rehber, Müzik, Resimler vs.)

uyducu33

Üye
yaptim ama gene olmuyor.

creyzii

Üye
@mcEnGin34 selamın aleyküm hocam indirmek için linke basıyorum ama indiremiyorum linki bi kontrol edebilirmisin ?

mcEnGin34

mcEnGin34

Üye
    Konu Sahibi
@creyzii link çalışıyor. Problem yok, farklı bir tarayıcıdan deneyiniz.

hkn68

Üye
Update_deodex.zip
sd kartta burayı bulamıyorum.

mcEnGin34

mcEnGin34

Üye
    Konu Sahibi
zip dosyayına rardan çıkarmadan hafıza kartına kopyalarsanız görecektir.

srknibrk

srknibrk

Üye
eyvallah abicim muhteşem bir romabicim yükledim en kaliteli rom bu ama tek sıkıntı launcher ayarlarının ingilizce olması baška da yok, birde bildirim seslerini de değiştirseydin daha güzel olurdu