Yardım Z2 .. Z3 .. Z3+ .. Z5 .. Z5 premium ROOT Atma Bölümü

Sponsorlu Bağlantılar

Burhan1995

Burhan1995

Üye
    Konu Sahibi
Z2 .. Z3 .. Z3+ .. Z5 .. Z5 premium ROOT Atma Bölümü
Merhaba, yazı uzun olabilir ama işlem kısa. Ayrıntılı Anlattım o yüzden :)

Gerekenler;

bilgisayar telefonunuzu görsün diye Xperia Z1, Z2, Z3, Z3+ , Z5 Compact, Z5, Z5 Premium telefonunuz hangisi ise onun driverlerini kurun bilgisayara.
-------------------------------------
FlashTool Programı: (132 mb)
Bir Adet Xperia Telefon
Bilgisayar ve USB kablosu.
SuperSU indirin; (3 mb)

TWRP dosyası; (Linki kopyala yeni sekmeye yapıştır)

Z2 için; dl.androplus.org/Xperia%20Z2%20D6502_D6503_D6543/Z2_AndroPlusKernel_v71_Permissive.zip

Z3 Compact için; dl.androplus.org/Xperia%20Z3%20Compact%20D5803_D5833/Z3C_AndroPlusKernel_v71_Permissive.zip

Z3 için; dl.androplus.org/Xperia%20Z3%20D6603_D6653_D6643/Z3_AndroPlusKernel_v71_Permissive.zip

Z3+ için (Yani Z4); Tabletler içinde olur; dl.androplus.org/Xperia%20Z4%20Tablet%20SGP712_SGP771/Z4T_SGP771_AndroPlusKernel_v8.zip

Z5 Compact için; dl.androplus.org/Xperia%20Z5%20Compact_E5823/Z5C_AndroPlusKernel_v7.zip

Z5 için;

Z5 Premium İçin ; dl.androplus.org/Xperia%20Z5%20Premium_E6853/Z5P_AndroPlusKernel_v4a.zip

Önce bu söylediklerimi yapın sonra yazının diğer kısmını Okuyun. Tamamlaya Tamamlaya İlerleyin. Aklınız Karışmasın.

Flashtool son sürümdür. İndirip Kurun ve TWRP dediğimiz 15 mb lik ZİP dosyasınıda indirin. Zipten Çıkartın. masaüstünde dursun. SuperSU yu zipten çıkarmayın. onu indirdiğiniz gibi Telefonun hafızasına yollayın. dursun orda, orta yere atın dursun.

TWRP Zip in İçinde: META-INF ve boot.img dosyası var. bizim işimiz boot dosyası ile. ama klasörü silmeyin. dursun. ikiside masaüstünde dursun.

Flashtool u açın biraz bekleyin ekrandaki küçük pencerenin kapanmasını. Program kendine gelsin.

Programı Sorunsuz Açıtk. Şimdi bu böyle dursun..

telefondan Geliştirici seçeneklerden USB hata ayıklama yı açın

Bilmiyor musunuz ?.. okuyun ; Telefondan ayarlara girip en altta telefon hakkında yere girin. yine en altta Derleme numarası veya Yapım numarası var 7 defa basın açılacaktır. Geri yaptığınızda zaten Telefon Hakkında nın hemen üstüne geliyor Tüm telefonlarda böyle.
Girin oraya hemen altta USB hata ayıklama Modunu açın. Sonra Telefondan Güvenlik bölümünden Bilinmeyen Kaynaklara İzin ver yerini açın yani aktif edin.

Telefonu KAPATIN. BEKLEYİN TAM OLARAK KAPANSIN.

USB kablosunu sadece bilgisayara takın. Telefona Değil.. o dursun şimdilik.. Fashtool a girin Sol üstte Siyah Şimşek işareti var. basın ona ufak bi pencere geldi karşınıza alttakini seçin FASTBOOT MODE ..

Biraz daha büyük bir pencere açıldı. Sol taraftaki DEĞİL. Ortadaki de DEĞİL. Sağ taraftaki bölümden
Select kernel to Flash yazıyor oraya basın ve orda o şekil bekleyin.. Şunu yapın; Telefon halen kapalı USB kablosu PC ye takılı ve son olarak telefondan SES ARTTIRMA ya basılı tutarak kabloyu telefona takın, taktıktan sonra elinizi tuştan çekin. Bildirim LED inde mavi ışık yanınca tamamdır.

sizden bir dosya açmanızı isteyecek Program..

sağ altta ( .sin ) değil (.elf ) değil •••| .img |••• olanı seçip masaüstünüzdeki boot dosyası görünecektir onu aç deyin. otomatik olarak kendisi kuracaktır telefona.. 3 saniyede kuruyor zaten. programda OKAY yazdımı tamamdır. CLOSE deyin. bilgisayarla ve programla işimiz bitti. Sadece telefonla işimiz kaldı.

telefondaki kabloyu çıkartın telefonu açın. telefon tam açılacakken SONY LOGOSU açıkken bildirim çubuğu Mor yanacak o sırada hemen ses kısmaya 3 defa ard arda basın. TeamWin açılacak. Dokunmatik aktif merak etmeyin. karşımıza bir uyarı çıkarsa alttaki mavi çubuğu sağa doğru sürükleyin direk. çıkmazsa zaten çıkmaz. Arayüz açılacak. INSTALL seçin. üst bölümde telefon hafızasını seçin.. Hafıza kartını DEĞİL.

SuperSU.zip dosyası en altta olmalı.. En başta atmıştık ya telefonun hafızasına.. İşte onu seçin. Alttaki Mavi Çubuğu Sağa doğru Sürükleyin 15 sn. bekleyin kuruyor hemen zaten. sonra Reboot System deyin Telefon yeniden başlayacak. Bu kadar Bitti. Root işlemi Bitti.

Hiçbir şeye basmadan açılmasını bekleyin. Google Play den Root Checker indirip programla test edin rootlu mu diye.. İşlemleri doğru yaptıysanız olmuştur..

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: 'Şeref'

baho66

Üye
Sağolasın ama bootloader kilidini açmak gerekiyor olabilir. Dikkat edelim telefon resetleniyor. Rehber mesaj...

gericikoyluyobaz

gericikoyluyobaz

Üye
z1 compac 5.1.1 çalısırmı

stfm

stfm

Üye
Kardeş hangi sürümler için olduğunu yazmamışsın ve baho66 nın da dediği gibi önce bootloader kilidini kaldırmak lazım.

Xperia Z3 Dual (D6633) 5.1.1 için Kernel mevcut mudur?

Burhan1995

Burhan1995

Üye
Bootloader de Flashtooldan 5 saniyede açılıyor. Telefon resetleniyor. Tüm bilgilerinizi kaydedin öyle yapın. Tüm android sürümleri için geçerlidir. Android 2.3 ten android 6 ya kadar.

volkan crazy

volkan crazy

Üye
z3 5.1.1 rootlanirmi ?

kralberk13

kralberk13

Üye
kingo root olmuyomu ?

kralberk13

kralberk13

Üye
ben denemek istemiyorum olur felan garanti iptal :D

Burhan1995

Burhan1995

Üye
evet Z3 5.1.1 e rootlanıyor.
Kingo Root olmuyor. hepsi yalan dolan.

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref'

dodurga

Üye
Merhaba
Xperia z5 premium um var Flash toplam ile
Boot unlock yapıp Marsmallow 6 yükledim

Yazdıklarınızı aynen yaptım hatta başka kernellerde denedim ama TWRP Flash lanmıyor ve root olmuyor

Acaba Marsmallow yükledikten sonra tekrar bootunlock mı yapmak gerekiyor

Son düzenleme:
goldmobile

goldmobile

Üye
Bootloader açılsa root kolay
Kinqo root hallediyor zaten

dodurga

Üye
flashtool ile bootloader i actim marshmallow yükledim sadece root yapamiyorum

sebo7

sebo7

Üye
imei ve bazı özellikler siliniyor diyorlar doğrumu

kralberk13

kralberk13

Üye
flashtan root atmadığım için birşey diyemeyeceğim normal atınca silinmiyor

sebo7

sebo7

Üye
recovery den atıncamı?
Bu DRM olayı nedir

zencibitc

zencibitc

Üye
recovery den atıncamı?
Bu DRM olayı nedir
drm sony e özel olan fonksiyonların dosyası diyebiliriz. bootloader kilidi kalkarsa bu özellikler gider ve asla geri gelemez. bootloader kilidi kaldırmadan root yöntemi varsa öyle yapın. sony e özel dediklerim ise ekran ayarlarında süper canlı mod gibi özellikler. ve kamera gece çekimindeki performansını kaybediyor.

dodurga

Üye
z5 premium, flashtool ile Marshmallow yükledim yine flashtool ile özel kernel yükleniyor ancak TWRP VE ROCOWERY yüklenmiyor

• Beğen
Tepkiler: tekunicorn
goldmobile

goldmobile

Üye
Uyumlu olmadığı içindir

Üst Alt