Püf Noktası WP'den Android'e geçtim pişmanım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OBM

Üye
    Konu Sahibi
WP'den Android'e geçtim pişmanım
Merhaba arkadaşlar geçen ay itibari ile Lumia 720 model cihazımı ekranı kırıldığı için satıp yerine Asus Zenfone 5 aldım. İlk gözlemim asus un iyi olduğu üzerineydi fakat Android yüzünden diğer android li cihazlardan da soğudum. Saçma sapan hatalar, telefonun durduk yere kendini kapatıp açması, masanın üzerinde hiç bir işlem yapmazken kendi kendine ısınması, internet e bağlantım turbo olmasına rağmen çok geç bağlanması, kameranın yağlıboya gibi çekmesi renkleri algılamaması, günde 3 defa şarj a takmam, Bilinmeyen bir hata ile karşılaşıldı hataları, Android uygulamayı durdurdu hatası, uygulama yerine reklam indirmiş olman vb. vb. yani anlayacağınız telefon kanadında hayatımın en büyük hatasını yaptım 720 yi sattığıma bin pişman oldum. Şimdi Asus u bulabilirsem 925 ile takas edeceğim. Siz siz olun kimsenin gazına gelip android li cihaz a geçmeyin haber programında haberden çok reklam okumayın.

• Beğen
Tepkiler: PureFood, DarkredBlue61, Basteryus ve 4 diğerleri

luckysleven

luckysleven

Üye
Asusa bir ara bende sarmistim ama zenphone6 almak istiyordum demekki direkten donmusum : ) ayrica neden boyle bir sey yapmak istemisim hala anlayabilmis degilim : ) Androide gecilecekse tercih edilmesi gereken iki model var onlarda note3-4 ve g3 gerisi faso fiso cihazlar..

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61, StartTheGame, csll ve 1 kişi daha
pirenuri

pirenuri

Üye
Windows Phone aşırı stabil bir işletim sistemi ve arayuzu çok farklı. Bu sebeple androide alışamamış olabilirsiniz. Arkadaşın da dediği gibi WPden androide geçilecekse en iyi cihaz note 3-4 g3 belki s5 . Diğerlerine geçersen Windows Phoneu özlersin. Ayrıca androidde 2-3 ay devam edersen androide de alışırsın bence.Bir şey daha eklemek istiyorum. 1000lira altında android cihaz almayın. Gerçekten pişman olursunuz. 1000 lira altı yani orta segment de en iyi işletim sistemi WPdir

• Beğen
Tepkiler: luckysleven, csll, maydinmaydin ve 3 diğerleri
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
androdide geçmeyi planlıyorum ama pişman olurmuyum bilmiyorum aklımda note 4 veya xperia z3 var keşke alırken z3 alsaydın windows phoneda yaşadığın stabiliteyi samsungların cihazlarında bulamazdın buna en iyi örnek htc ve xperia serileridir. sen zenfone 5 almışsın ama inşallah geri dönersin windows phone'a

insidee_

insidee_

Üye
Merhaba arkadaşlar geçen ay itibari ile Lumia 720 model cihazımı ekranı kırıldığı için satıp yerine Asus Zenfone 5 aldım. İlk gözlemim asus un iyi olduğu üzerineydi fakat Android yüzünden diğer android li cihazlardan da soğudum. Saçma sapan hatalar, telefonun durduk yere kendini kapatıp açması, masanın üzerinde hiç bir işlem yapmazken kendi kendine ısınması, internet e bağlantım turbo olmasına rağmen çok geç bağlanması, kameranın yağlıboya gibi çekmesi renkleri algılamaması, günde 3 defa şarj a takmam, Bilinmeyen bir hata ile karşılaşıldı hataları, Android uygulamayı durdurdu hatası, uygulama yerine reklam indirmiş olman vb. vb. yani anlayacağınız telefon kanadında hayatımın en büyük hatasını yaptım 720 yi sattığıma bin pişman oldum. Şimdi Asus u bulabilirsem 925 ile takas edeceğim. Siz siz olun kimsenin gazına gelip android li cihaz a geçmeyin haber programında haberden çok reklam okumayın.
burda bırbırınızı gaza getırmeyın bosuna dedıgın sorunların bazıları donanımsal bazıları asusun arayuzu yuzunden telefon dunyasına yenı gıren bı markadan telefon alırsan bunları goze almıs olman lazımdı.wpyı androıdle kıyaslama bıle sacmalık tutturmussunuz bı stabıl oda olmasa nolcaktı bu wp

• Beğen
Tepkiler: hitafnalsa ve cyborg78
cyborg78

cyborg78

Üye
1- Android
2- Symbian
3- Wp

bence birincisi şuan, son model wp ile pc'deki micstoft aynı görseli hiç güzel deqil, neo öyle kutular var seçiyon ordan carta curta

kahraman333333

kahraman333333

Üye
1- Android
2- Symbian
3- Wp

bence birincisi şuan, son model wp ile pc'deki micstoft aynı görseli hiç güzel deqil, neo öyle kutular var seçiyon ordan carta curta
sen önce q yerine g kullan sonra eleştiri yaparsın

• Beğen
Tepkiler: Sucrofe, knfıeman, luckysleven ve 3 diğerleri
emz

emz

Üye
1- Android
2- Symbian
3- Wp

Kullanmadan ota çöpe atlamayın.
Bende iphone 5, lumia 525, ipad mini, galaxy s5 ve galaxy note 8-10" saydıklarımın hepsi var ve hala kullanıyorum.ha sorarsan hala Windows phone derim çünkü 3GB ram olan, son model 2014 edition diye satılan bote 10.1" sama sadece 1,40 gb ram bırakıyor ki birazcık hızlı işlemler yaparsan tak diye kapağı koyup kitliyor kendini ama siz fark etmiyorsunuz. Bunu profesyonel kullanıcılar anlar anca. Sonra 3 saniye sonra geri geliyor falan. Benimle bu konuda kafa tutmayın uğraşamam anlatmakla çünkü kabul etmiyor androidciler. Sizdeki apk kurma olayını Google kaldırmayı düşünüyor. Eğer o olursa hiç bir avantajı yok. Ayrıca şu ab mağaza da sizinkilerin gerçekten gerekli olanlarının %80'i var. Önce bir hafta kullanın sonra gelin. Ya da root atmadan, cihazı 10-15 sn aralığında açın, rehbere tıklayınca girin, ya da oyunlarda kasma yaşamayın (hemde güç tasarrufu aktifken) , uygulamaları sd karta kurun öyle gelin. Sadece avantajınız mağazaydı o da bitiyor ki sizde apk varsa bizde de xap ya da appx var. Ve bizde aynı sizin gibi (tek farkı bilgisayardan) kurabiliyoruz. Neyi eksik kaldı sistemin? Cevabını bulup gelin. İos zaten steve jobs tam sonra sapıttı. Şu an benim telefonum olan Lumia 525, babamın iphone 5'ten iki kat hızlı ve kararlı çalışıyor. Bunlara bakında gelin. Ota çöpe araştırmadan yorum yazmayın.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ndrcnr, xlalper, luckysleven ve 1 kişi daha

OBM

Üye
    Konu Sahibi
burda bırbırınızı gaza getırmeyın bosuna dedıgın sorunların bazıları donanımsal bazıları asusun arayuzu yuzunden telefon dunyasına yenı gıren bı markadan telefon alırsan bunları goze almıs olman lazımdı.wpyı androıdle kıyaslama bıle sacmalık tutturmussunuz bı stabıl oda olmasa nolcaktı bu wp

Bu arada kardeşim bana telefon kullanmayı anlatma 720 nin yanında Note 3 te kullanıyordum zenfone 5 i yeni aldım zaten Note 3 ten de memnun değilim 5'' bi telefon için çok fazla ayrıca Telefonda oyun oynamak face de takılmak istiyorsan PC al bana girdiğim internet in hızı maillerin gelmesi Office dosyalarındaki stabillik ve genel anlamda hız lazım Android ilk önce bir hata ile karşılaşmaktan kurtarsın kendini 2 telefonda da en az günde 2 kez bu saçma sapan uyarı geliyor.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Bence herkes en iyi sistemler ve telefonlar nasıl kıyaslanır o konuda ortak bir fikir üretmeli. Herkese göre farklılık gösterebiliyor. iOS ve Android kıyası farklı üçü arasındaki kıyas çok çok farklı. Size şöyle belirteyim, Audi reklamı var göreniniz olmuştur. Bir çok anahtarı duvara asılmasında logosu oluşuyor.Otomobil sektöründe çok şükür öyle bir otomobili var ki anlıyoruz sürüşü ile sağlamlığı ile. Ama ne yazıkki Mobil pazarda bunların hepsini birleştirsek de sağlam bir sürüş elde edemeyiz. Bu nedenle öyle destansal tartışma sonrası hakaret olmasında ( alıştık artık anlıyoruz ilk mesajlardan ) gerisi sorun değil :oke:

Keyifli Forumlar
Not:
@papakudioflu ortak benim WP735 unutma :cool

• Beğen
Tepkiler: m542tf, bulutsuzgece ve cyborg78
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
O reklamı da izleyelimde az ortam feraahlasın :cool

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: habbuj, cagrii_72, ceza87 ve 5 diğerleri
pirenuri

pirenuri

Üye
Gidip jolla alacam var ya aslında. Forumda kendi kendime dolanırım. Hem tartışmalara dahil bile olmam. Mis gibi valla #ÇareJolla

• Beğen
Tepkiler: magrur ve Nextman
ERsin YAvuz

ERsin YAvuz

Üye
Bence herkes en iyi sistemler ve telefonlar nasıl kıyaslanır o konuda ortak bir fikir üretmeli. Herkese göre farklılık gösterebiliyor. iOS ve Android kıyası farklı üçü arasındaki kıyas çok çok farklı. Size şöyle belirteyim, Audi reklamı var göreniniz olmuştur. Bir çok anahtarı duvara asılmasında logosu oluşuyor.Otomobil sektöründe çok şükür öyle bir otomobili var ki anlıyoruz sürüşü ile sağlamlığı ile. Ama ne yazıkki Mobil pazarda bunların hepsini birleştirsek de sağlam bir sürüş elde edemeyiz. Bu nedenle öyle destansal tartışma sonrası hakaret olmasında ( alıştık artık anlıyoruz ilk mesajlardan ) gerisi sorun değil :oke:

Keyifli Forumlar
Not:
@papakudioflu ortak benim WP735 unutma :cool
abi sna wp1520yi verlim olmaz mı :)

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Benim Tanıdığım WP ve karşılaştırma konusunda en yetkili ve bilgili kişi @papakudioflu dostum geldi. :bigstar:

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
O reklamı da izleyelimde az ortam feraahlasın :cool

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

O değil de usta, reklam çok zekice hazırlanmış.
Düşüneni alnından öpmek lazım :kıskıs:

• Beğen
Tepkiler: Nextman
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Benim Tanıdığım WP ve karşılaştırma konusunda en yetkili ve bilgili kişi @papakudioflu dostum geldi. :bigstar:
Ben sistemleri karşılaştırmayı doğru bulmuyorum. Birebir kişiye en yakın değişik platformlardan cihazlar belirlenir ve kişinin ihtiyaçlarına en uygun cihazlar belirlenir.

• Beğen
Tepkiler: MixRadio, cyborg78 ve Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Ben sistemleri karşılaştırmayı doğru bulmuyorum. Birebir kişiye en yakın değişik platformlardan cihazlar belirlenir ve kişinin ihtiyaçlarına en uygun cihazlar belirlenir.
Seninle bu yüzden ortağız. :)

Ortağız öyle değilmi :blink::blush: :D

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Normaldir,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt