WP Mango Kullanıcılarına Kötü Haber

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
klongs

klongs

Üye
    Konu Sahibi
touchwizz benziyor sense in ios la bir alakası yok

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
insan insana benziyorken sistemde sisteme benzer daha hoş bi üslupla tartışılsa daha doğru olur.

mesut1979

Üye
ben wp7 ,ios a benziyor diyene telefon ve isletim sisteminden haberi yok derim neresi benziyor wp nin iosa benziyor diyen tek tek benzerliklerini yazsin konusalim burda.

klongs

klongs

Üye
    Konu Sahibi
wp ve ios un ortak özellikleri: flash player yok sd kart yok kişiselleştirme zayıf ev ekranı yok duvar kağıdı yok widget yok itunes e benzer zune var(zunesiz kullanamıyorsun) bluetooth kısıtlı(sadece wp lu telefonlar arasında dosya transferi yapılabiliyor) kapalı kaynak kodlu gerçek bir multitasking yok istediğin zil sesini atayamıyorsun

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
wp ve ios un ortak özellikleri: flash player yok sd kart yok kişiselleştirme zayıf ev ekranı yok widget yok itunes e benzer zune var bluetooth kısıtlı(sadece wp lu telefonlar arasında dosya transferi yapılabiliyor) kapalı kaynak kodlu gerçek bir multitasking yok

İşte bunlar doğru dostum.Ama şunu da unutma ki bunlar,her iki sistemde de ortak olan "eksiklikler".Başka sistemi kopyalama nedir;
-Örneğin Belle ve iOS'te Android pull-down barın bulunması.
-Ya da Android'teki iOS'tan alınma galeri uygulaması. vs vs...
NOT:Bu arada imzandaki Hz.Mevlana'nın sözü güzelmiş.Tuttum bunu;)

klongs

klongs

Üye
    Konu Sahibi
ben pek bir farklılık yok demek istiyorum android niye tutuldu açık kaynak kodlu olduğu için kısıtlama olmadan kullanabildiğin için android wp gibi olsa bu kadar tutarmıydı

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
ben pek bir farklılık yok demek istiyorum android niye tutuldu açık kaynak kodlu olduğu için kısıtlama olmadan kullanabildiğin için android wp gibi olsa bu kadar tutarmıydı

Sanmam.Ama wp7 çok özel bir sistem.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Açık kaynak kodlu olması özgürce olsada risklide ve korunmasız..

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
bence yeterince hızlı gelişiyor.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
android işletim sistemini ilk olarak 1.6 sürümüyle kullanmıştım bluetooth var ama aynı bu günkü wp ve ios gibi kullanılıyordu ve 2.0 sürüme geçene kadar türkiye den market erişimi yoktu. bu arada 1.6 sürümler yükseltilemiyordu. bu bahsettigim 4 veya 5 yıl önceydi yani symbianın ortalıgı kasıp kavurdugu dönemler. Bugün nokia wp ile bişeyler yapmaya çalışıyor ve güzel işler çıkartıyor wp de widget var duvar kagıdıda var istedigin zil sesini atama da var 1.5yıllık bir işletim sistemi için düşünürsek android os den hızlı geliştigini görürüz.

gelelim kapalı bir sistem olmasına son kullanıcı için kapalı fakat geliştiriciler için açık bir sistem bu yüzden custom romları çıkabiliyor ve microsoft her yükseltmede kullanıcıya yeni kişiselleştirme izinleri veriyor eminim wp8 sürümü yayınlandıgında kullanıcılar açık kaynak kodlu olmamasını fazla dert ermeyecek kadar sistem üzerinde yetkiye sahip olabilecekler.

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt