HTC 8S Kullanıcılarına Kötü Haber!

 • 6 Ağustos 2014
 • 1309 Okunma
 • 19 Cevap

 1. HTC, 8S by Windows Phone kullanıcılarını üzecek bir açıklama yaptı.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Windows Phone platformunda son günlerde güncelleme bakımından oldukça hareketli saatler yaşanıyor. Standart kullanıcılar merakla Windows Phone 8.1 güncellemesinin cihazları için yayınlanmasını beklerken geliştirici hesabına sahip kullanıcılar da Windows Phone 8.1 Update1 güncellemesini keşfetmekle meşgul.

  Geçtiğimiz Pazartesi günü Microsoft’un, Windows Phone 8.1 Update1 Geliştirici Ön İzleme sürümünü yayınlanmasıyla birlikte milyonlarca Microsoft Geliştirici Hesabı sahibi Windows Phone kullanıcısı bu güncellemeyi test etmeye başlamıştı. Bazı cihazlar ise Windows Phone 8.1 Update1 Ön İzleme sürümünü yükleme konusunda sorunlarla karşılaştı. Lumia serisinde daha çok Lumia 925′te rastlanan hatanın Joe Belfiore tarafından giderileceğinin açıklamasından sonra özellikle HTC 8S cihazlarda yaşanan sorunla ilgili Tayvanlı firmadan bir açıklama geldi.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  HTC destek forumlarında yapılan resmi açıklamaya göre Microsoft’la yapılan uzun tartışmalardan sonra HTC 8S’in Windows Phone 8.1 Update1 Ön İzleme donanım kriterlerini karşılamadığı açıklandı. HTC sorunla ilgili tam bir açıklama yapmaktan kaçınırken sorunun kaynağı da belirtilmedi.Öte yandan iyi bir haber de veren HTC, Windows Phone 8.1 Update1 güncellemesinin çok yakında HTC 8X cihazları için yayınlayacağını da belirtti.

  Microsoft uzun zamandır Windows Phone platformunun düşük maliyetli cihazlarda kullanılmasına yönelik yoğun çalışmalar yürütürken HTC kanadında böyle bir sorun çıkması bir çok kullanıcıyı şaşırttı. Soruna HTC 8S’in 4GB Dahili Hafızasının sebep olduğu iddiaları gelirken OEM üreticilerinin 4GB Dahili Hafızaya sahip Windows Phone 8.1 Update 1 yüklü cihazlarını tanıtması ise kafalarda soru işaretleri oluşturdu.
   


  Yazan: papakudioflu
  Mobil cihaz ile gönderdi
  beats ve bulutsuzgece bunu beğendi.
 2. Hayda kötü olmuş

  Lumia 620 ile gönderildi.
   
 3. Eveet. Destekler çekilmeye bizde de başlanıyor. Hayırlı olsun
   
  iPhone ile gönderdi
 4. Benim htc 8s e wp8.1 gdr 1 de dahil olmak üzere tüm güncellemeleri yaptım hatta gdr 1 yükleme sıkıntısı yarattığı için telefonu sıfırlıyıp güncelleme yaptım hafıza 1.3 gb ta yüksekdi güncellemede rahat yüklendi hala 1.1gb yer var düşme sebebi ise harita rehber vs sistem olayları htc yeni model çıkaracağı için bahaneler uyduruyor böyle şeyleri androidli telefonlardada yaptı daha önce.
   
  HTC ile gönderdi
 5. Hayır işin garibi Windows Phone işletim sistemine sahip 512mb ramli tek cihaz 8S gibi davranmaları.. 4gb hafızası olan tek telefon 8S mi ? ee madem yetersiz telefon, o zaman neden piyasaya sürdün ? alt seviye cihaz tamam kabul de yani güncelleme alamayacak kadar yetersiz nasıl olabilir ?

  Htc yine eline yüzüne bulaştırdı abi, kimse kılıf bulmasın yok rami düşük yok hafıza yok diye. İlla değiştir diyolar telefonu
   
 6. Oysa ki tipi bütün 512 MB Ramli Nokia cihazlarından daha güzel
   
  iPhone ile gönderdi
 7. GDR 1 ile güncellemeleri hafızaya kurma geldi deniliyordu, bu güncelleme de yapılırsa ilerisi için bi sorun kalmayacaktır -ki yapanlar var sanırım.
   
 8. Ben unlock kullanıyorum cihazı. bir kaç tanesi dışında 1gb ram isteyen tüm uygulama ve oyunları kasmadan açıyor cihaz. Sorun htcnin politikasında. Kendi hatalarını cihaza yamamaya çalışıyorlar.[DOUBLEPOST=1407316872,1407316636][/DOUBLEPOST]
  Güncellemenin boyutu 4gb'dan büyük mü ? öyleyse eyvallah ta microsoft Lumia 530'u çıkarttı ki 8s ile aynı özelliklere sahip. MS neden ölü cihaz çıkartsın ki ? güncelleme almayan cihazı kim alır şimdi ?
   
 9. Haberde hafızadan dolayı olduğu iddia edilmiş. Ama üstte başka bi arkadaşın yazdığına göre GDR1 kurulduktan sonra 1GB den fazla yer kalıyo, HTC'nin çakallığı sanırım.
  Bundan sonra çıkacak 4 GB'lik cihazlara gelirsek, GDR1 önyüklü geleceği için dahili hafıza dolsa bile SD karta kurulabileceği için sorun olmayacak galiba
   
  ndrcnr bunu beğendi.
 10. ben yavaştan lumia bakmaya başlıyım. WP harika bir işletim sistemi,androide iosa geçmem ama Microsoft zorlaştırıyor işimizi. 525 ile 925 arasında tercih yapıcaz artık..
   
 11. Hayır haberde hafızaya kaynaklandığı yönünde iddialar olduğunu belirttim. Fakat hemen akabinde 4GB hafızaya sahip GDR1 yüklü OEM cihazlarının da olduğunu belirttim. Sorun hafıza kaynaklı değil. Zaten firma da bu yönde bir bilgi vermiyor.

  Sorunun HTC'nin kullandığı driverları olduğunu düşünüyorum fakat Microsoft'la HTC'nin uzun süren tartışmaları da gösteriyor ki Htc bu driverları güncellememekte kararlı. Bu stratejiyi Android platformunda uygulayabilir fakat Windows Phone platformu böyle bir hareketi affetmez.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  PureFood, ykd96, Aybin.Kilic ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 12. Anladım, ben son cümleyi yanlış yorumlamışım:blush:
   
  papakudioflu bunu beğendi.
 13. HTC'nin çakallığı tamamen. Hazır 19 Ağustos'taki konferansta One (M8) for Windows modelini tanıtıcaz, insanları hemen yeni modele yönlendirmek için yapılmış bir hamle. Şimdiden söyleyeyim bu konuda kesinlikle Microsoft'un suçu yoktur, HTC kendi telefonlarına gereken önemi vermiyor.
   
  ndrcnr bunu beğendi.
 14. 8xden de keserse kan çıkar
   
  HTC ile gönderdi
 15. Htc 8s satılır. Ya işteydim haberi görünce yıkıldım resmen ya günü zor bitirdim. Bir daha htc tavsiye etmeyeceğim kimseye.

  MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.
   
 16. Peki 530 bu güncellemeyi nasıl alacak? Oda 4 GB

  Nokia Lumia 625 ile gönderildi.
   
 17. Kardeş nasıl kurdun bizde yapamazmıyız?
   
 18. Lumia 530 muhtemelen bu güncelleme yüklü olarak gelecek fakat sorun hafıza değil cihaz driverlarının güncellenmesi.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 19. Bende tam tablet ile takas etmeyi dusuyordum. :) neyse etmem artik.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 20. Bu bahaneyi nasıl öne sürebiliyorlar.. Şaka gibi. Orda oluyor da sende niye olmuyor?

  MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
18/12/2018 - 16:40