Haber Windows Phone Düşüşte

Sponsorlu Bağlantılar

enterneoll

enterneoll

Üye
    Konu Sahibi
Windows Phone Düşüşte
Arkadaşlar ilk olarak haberin kesinlikle alıntı olmadığı ve arada benimde yorumumun bulunduğunu belirterek habere başlayalım.

Pazar araştırma şirketi IDC'nin yaptığı 3 aylık araştırmaya göre bir tablo yayınlandı

Tabloya göre ANDROID geçen yıla göre yüzde 33.3 yükseliş
IOS geçen yıl yüzde 13 seviyesinden 11.7'ye geriledi.
Ve Windows Phone ise hem satış adeti hem de pazar payı kaybına uğradı. Platformun yüzde 10'lara doğru tırmanan pazar payı olumsuza döndü. Pazarda yüzde 8.2'den 7.4'e geriledi
Yetersiz uygulama sayısı, geciken güncellemeler ve yeni çıkacak olan note 4, iphone 6 gibi cihazlardan sonra benim tahminime göre dahada düşecektir.

• Beğen
Tepkiler: Ayrt0n Senna

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Windows Phone doğru yolu koşarak değil adımlayarak gitmeyi tercih ettiği sürece istediği pazar payına ulaşamayacak.Bunu windows phone kullanmayı çok seven birisi olarak söylüyorum malesef

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper
Seglopsi

Seglopsi

Üye
wp8 bu mantalite ile devam ederse kendi kendini bitiren ilk işletim sistemi olacak. bir defa akıllı telefon değil ki wp8 telefonları, kullanıcı wp8'i tercih etsin.

SHS

SHS

Üye
Bir gün herkes android kullanacak :cool

• Beğen
Tepkiler: Dede ve The Shadow
SHS

SHS

Üye
o da biter, bi fiyasko cihaza bakar :ehe

blackaid

blackaid

Üye
düşüş sebebi birazda telefon firmalarının anroide yönelmesi ve windows uygulamalarda geri kalması

0MG90

0MG90

Üye
Çok üzüldüm:( Nokia'yı alarak kullanıcı çekeceğini sandı zavallı Microsoft

O değilde Blackberry daha kötü ona harbi üzüldüm

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
düşüş uzerine düşüş :yuru

The Shadow

The Shadow

Üye
:yuru Android forever :cool

Emre

Üye
nokia son durumu satılmadan önceki halini düşünün Sorunsuzdu ne oldu ? arka kapılar ardında

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
Beter olsun

• Beğen
Tepkiler: EmekHırsızı ve Silinen Üye 2381601
fk555897

fk555897

Üye
Uzun zamandır bir yenilik yapmadılar. Ben böyle bir düşüş bekliyordum. Android'li rakipleri hızla ilerlerken WP yerinde saydı.

Emre

Üye
Uzun zamandır bir yenilik yapmadılar. Ben böyle bir düşüş bekliyordum. Android'li rakipleri hızla ilerlerken WP yerinde saydı.
o microsoftun elinde istese böyle konuşmayın belki ilerde büyük bir güncelleme verebilir

enterneoll

enterneoll

Üye
    Konu Sahibi
o microsoftun elinde istese böyle konuşmayın belki ilerde büyük bir güncelleme verebilir

sanki bunun için biraz geç kaldı 1 yıldan uzun süredir adam gibi sadece 1 güncelleme çıktı o da daha düzgün bir şekilde dağıtılamıyor daha fazla düşüş hakediyor bence. yeni telefon yapıcağına olanları düzeltsin

• Beğen
Tepkiler: Microsoft Corporation ve RetaXter

Silinen Üye 2381601

Kapalı Hesap
Ne android, ne ios, ne de wp! Hepsinin çok büyük eksiklikleri var şu an.

MaxipmaN

Üye
Symbiancılarla uğraşanın hazin sonu diye düzeltilmeli baslık :ehe

• Beğen
Tepkiler: Dede, ~N.A.W.Y~, nsren ve 1 kişi daha
Fenomenon

Fenomenon

Üye
microsoft diğer üreticileri telefon yapması için teşvik etmesi gerekli. sadece nokia ile olmaz.
ayrııca çok stabil bir sistem deniyor ama birçok oyun 512mb ram'i desteklemiyor. nokia hala 512mb ram'li telefon üretiyor.
arayüzü de hiç güzel değil. hiç göze hitap eden bir sistem değil. sadece stabilite ile olmaz.
sonuç olarak wp'un düşmesi normal.
ios da düşüşe geçecek. os x kullanımı ortada. ios kullanımı da zaman içinde düşer. çünkü çinliler çok uygun fiyata çok iyi telefon üretiyor. çoğu global olarak dünyaya açılmış değil. onlar tüm dünyaya satmaya başladıkça android kullanımı daha da artaraktır.

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Üzülüyorum nokiaya ya :( symbianı ve meego denilen işletim sistemleri ile devam etseydi hiç birşey olmazdi microsoft nokiayı satın aldı diye seviniyordum daha iyi olur diye ama durum ortada

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic

Üst Alt