Windows Phone Düşüşte

• 15 Ağustos 2014
  • 744 Okunma
  • 24 Cevap

1. Arkadaşlar ilk olarak haberin kesinlikle alıntı olmadığı ve arada benimde yorumumun bulunduğunu belirterek habere başlayalım.

Pazar araştırma şirketi IDC'nin yaptığı 3 aylık araştırmaya göre bir tablo yayınlandı

< Resmi açmak için tıklayın >

Tabloya göre ANDROID geçen yıla göre yüzde 33.3 yükseliş
    IOS geçen yıl yüzde 13 seviyesinden 11.7'ye geriledi.
    Ve Windows Phone ise hem satış adeti hem de pazar payı kaybına uğradı. Platformun yüzde 10'lara doğru tırmanan pazar payı olumsuza döndü. Pazarda yüzde 8.2'den 7.4'e geriledi
    Yetersiz uygulama sayısı, geciken güncellemeler ve yeni çıkacak olan note 4, iphone 6 gibi cihazlardan sonra benim tahminime göre dahada düşecektir.

Yazan: enterneoll
    Ayrt0n Senna bunu beğendi.
  2. Windows Phone doğru yolu koşarak değil adımlayarak gitmeyi tercih ettiği sürece istediği pazar payına ulaşamayacak.Bunu windows phone kullanmayı çok seven birisi olarak söylüyorum malesef

muratalperr55 bunu beğendi.
  3. wp8 bu mantalite ile devam ederse kendi kendini bitiren ilk işletim sistemi olacak. bir defa akıllı telefon değil ki wp8 telefonları, kullanıcı wp8'i tercih etsin.

Mobil cihaz ile gönderdi
  4. SHS

SHS
    Bir gün herkes android kullanacak :cool

Mobil cihaz ile gönderdi
    Dede ve The Shadow bunu beğendi.
  5. ios varken mümkün değil. gönlümden geçen birgün herkesin sailfish kullanması :D

Mobil cihaz ile gönderdi
    Aybin.Kilic bunu beğendi.
  6. SHS

SHS
    o da biter, bi fiyasko cihaza bakar :ehe

Mobil cihaz ile gönderdi
  7. düşüş sebebi birazda telefon firmalarının anroide yönelmesi ve windows uygulamalarda geri kalması

8. Çok üzüldüm:( Nokia'yı alarak kullanıcı çekeceğini sandı zavallı Microsoft

O değilde Blackberry daha kötü ona harbi üzüldüm

9. düşüş uzerine düşüş :yuru

Mobil cihaz ile gönderdi
  10. :yuru Android forever :cool

11. nokia son durumu satılmadan önceki halini düşünün Sorunsuzdu ne oldu ? arka kapılar ardında

12. Beter olsun

iPhone ile gönderdi
    EmekHırsızı ve Nuru Dasdemirli bunu beğendi.
  13. Uzun zamandır bir yenilik yapmadılar. Ben böyle bir düşüş bekliyordum. Android'li rakipleri hızla ilerlerken WP yerinde saydı.

iPhone ile gönderdi
  14. o microsoftun elinde istese böyle konuşmayın belki ilerde büyük bir güncelleme verebilir

15. sanki bunun için biraz geç kaldı 1 yıldan uzun süredir adam gibi sadece 1 güncelleme çıktı o da daha düzgün bir şekilde dağıtılamıyor daha fazla düşüş hakediyor bence. yeni telefon yapıcağına olanları düzeltsin

Samsung ile gönderdi
    Microsoft Corporation ve RetaXter bunu beğendi.
  16. Ne android, ne ios, ne de wp! Hepsinin çok büyük eksiklikleri var şu an.

Mobil cihaz ile gönderdi
  17. Symbiancılarla uğraşanın hazin sonu diye düzeltilmeli baslık :ehe

Samsung ile gönderdi
    Dede, ~N.A.W.Y~, nsren ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  18. Android ve iOS'un eksikleri var ama "büyük" değil.

iPhone ile gönderdi
  19. microsoft diğer üreticileri telefon yapması için teşvik etmesi gerekli. sadece nokia ile olmaz.
    ayrııca çok stabil bir sistem deniyor ama birçok oyun 512mb ram'i desteklemiyor. nokia hala 512mb ram'li telefon üretiyor.
    arayüzü de hiç güzel değil. hiç göze hitap eden bir sistem değil. sadece stabilite ile olmaz.
    sonuç olarak wp'un düşmesi normal.
    ios da düşüşe geçecek. os x kullanımı ortada. ios kullanımı da zaman içinde düşer. çünkü çinliler çok uygun fiyata çok iyi telefon üretiyor. çoğu global olarak dünyaya açılmış değil. onlar tüm dünyaya satmaya başladıkça android kullanımı daha da artaraktır.

Mobil cihaz ile gönderdi
  20. Üzülüyorum nokiaya ya :( symbianı ve meego denilen işletim sistemleri ile devam etseydi hiç birşey olmazdi microsoft nokiayı satın aldı diye seviniyordum daha iyi olur diye ama durum ortada

Mobil cihaz ile gönderdi
    Aybin.Kilic bunu beğendi.

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
19/12/2018 - 01:59