Haber Windows Phone çöküş'e geçti !

Sponsorlu Bağlantılar

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Bak bunu bilmiyordum nokıa microsoft u destekliyor mu ama microsoft kendi başına da ilerleyebilir cihazları sağlam ve güzel tek eksik işletim sistemi bir android li cihaz çıkarsa iş tamamdır
mesela bir gurup geliştiriciyi yanınıza ortak aldınız
işi kim biliyorsa o destek verip yönlendirir fakat aksi yönde değiştiren de olur "fikir ayrılığı" burada Nokia nın adamlarına mıcrosoft el koydu
Nokia dan bağımsız ilerledi ilerledi duvara tosladı
şimdi Nokia adamlarını geri alıyor tahliye başladı

mıcrosoft ta kendi başına hiçbirşey yapamaz mobil ile PC çok farklı yol
mıcrosoft' un en büyük sorunlarından bir tanesi kimseyi yanına olmamasıdır
hiç bir yerde açık yok boğuyor sistemi sorun burada, Nokia ilk günlerinde gecsem bende gecerdim o gün bugündür adamların cihazını bile almadım
1520 vardı ana kartı yandı sistemi regale ederken :D

yeumyang

yeumyang

Moderator
mesela bir gurup geliştiriciyi yanınıza ortak aldınız
işi kim biliyorsa o destek verip yönlendirir fakat aksi yönde değiştiren de olur "fikir ayrılığı" burada Nokia nın adamlarına mıcrosoft el koydu
Nokia dan bağımsız ilerledi ilerledi duvara tosladı
şimdi Nokia adamlarını geri alıyor tahliye başladı

mıcrosoft ta kendi başına hiçbirşey yapamaz mobil ile PC çok farklı yol
mıcrosoft' un en büyük sorunlarından bir tanesi kimseyi yanına olmamasıdır
hiç bir yerde açık yok boğuyor sistemi sorun burada, Nokia ilk günlerinde gecsem bende gecerdim o gün bugündür adamların cihazını bile almadım
1520 vardı ana kartı yandı sistemi regale ederken :D
Bekleyip görelim bakalım nokıa cihaz çıkarınca microsoft ne olacak hala lumia ları nokıa nin zanneden kullanıcılar var daha 1 hafta önce konusu açılmıştı işyerinde bir arkadaş lumia nokıa nin diyordu dedim nokıa telefon üretmiyor 2016 da geri dönecek lumia mıcrosoft un dedim şaşırdı biri nokıa lumia 520 kullanıyor cihaz birkere denize düşmüş 2 kerede tatlı suya temas etmiş cihaz hala çalışıyor sağlam cihazmış cihazın içinden su çıkıyordu dedim cihazın ana kartı yanar çalışmaz demiştim çalışıyor

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Windows Phone çöküş'e geçti !
Yine değişen birşey yok buralarda :)

Xsodia

Xsodia

Üye
Selamlar herkese
Bu konu harbi tuhaf bir sürü android kullanıcısı Yorum yapmış ama sanki konu windows phone u karalama kampanyasına dönüşmüş.
Android hali hazırda artık büyümüş ebeveyn olmuş bir işletim sistemi.
Yani işin özü kendi gelişimini neredeyse tamamlamış çıkalı 10 yıl olmuş ve yorum yapan arkadaşların hangisi android 1.0 versiyonunu kullandı.
Ben wp cihaz aldığımda bu işletim sistemini yeni olduğunu ve yavaş yavaş gelişeceğini biliyordum ve hala gelişmekte.
Bir de microsoft çalışmıyor diyene ulan adam wp tutsun diye windows a entegre etmiş çünkü tek platform yapıp uygulama sayısını arttırmak istiyor
Şuna eminim flash player olmasaydı android bu gün bu halde olmazdı_ :)

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic ve baysal.onur
Rygebin

Rygebin

Üye
Selamlar herkese
Bu konu harbi tuhaf bir sürü android kullanıcısı Yorum yapmış ama sanki konu windows phone u karalama kampanyasına dönüşmüş.
Android hali hazırda artık büyümüş ebeveyn olmuş bir işletim sistemi.
Yani işin özü kendi gelişimini neredeyse tamamlamış çıkalı 10 yıl olmuş ve yorum yapan arkadaşların hangisi android 1.0 versiyonunu kullandı.
Ben wp cihaz aldığımda bu işletim sistemini yeni olduğunu ve yavaş yavaş gelişeceğini biliyordum ve hala gelişmekte.
Bir de microsoft çalışmıyor diyene ulan adam wp tutsun diye windows a entegre etmiş çünkü tek platform yapıp uygulama sayısını arttırmak istiyor
Şuna eminim flash player olmasaydı android bu gün bu halde olmazdı_ :)
Windows mobile döneminden beri 13 sene geçti...

Bende Wp kullanıyorum ama eksik tarafları olduğunun farkındayım..

Android 1.0 a değil 6.0 a tekabül etmesi gerekirdi 13 sene de..

2 proje çöpe attılar..

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Anlamıyorum ki bu firmayı sen pc de yazılım yaparken telefonlara da el at madem kullanılacak bir ürünün yok piyasadan çık.

Xsodia

Xsodia

Üye
windows 6 ,7 ,7.5 hesaba katmıyorum çünkü türkiyeye satış yoktu mağaza bile tr ye hizmet vermiyodu benim dediğim windows 8 den bu yana hala eksikleri olduğunu bende farkındayım ama windows 10 mobile kullanıyorum oyunlarda cayır cayır yanan telefon eskisi kadar ısınmıyor gelişme var bunu kimse inkar edemez.
sana da katılıyorum bir otg desteği gelmedi. lumia 950 de gösteriyolar sanki çok değişik bişey ilk bunlar yaptılar lan androidde kaç senedir kullanıyorlar. Lumia yı tercih etmemin sebebi andriod kadar sorunlu olmaması ve nokia sağlamlığına inanmamdı.
ama hala memnunum.

• Beğen
Tepkiler: baysal.onur
Rygebin

Rygebin

Üye
windows 6 ,7 ,7.5 hesaba katmıyorum çünkü türkiyeye satış yoktu mağaza bile tr ye hizmet vermiyodu benim dediğim windows 8 den bu yana hala eksikleri olduğunu bende farkındayım ama windows 10 mobile kullanıyorum oyunlarda cayır cayır yanan telefon eskisi kadar ısınmıyor gelişme var bunu kimse inkar edemez.
sana da katılıyorum bir otg desteği gelmedi. lumia 950 de gösteriyolar sanki çok değişik bişey ilk bunlar yaptılar lan androidde kaç senedir kullanıyorlar. Lumia yı tercih etmemin sebebi andriod kadar sorunlu olmaması ve nokia sağlamlığına inanmamdı.
ama hala memnunum.
Gelişme olduğunu asla inkar edemem. Ama neden Project Astorio dosyaları geri çekilde verdikleri söze ne oldu sirf o dosyalar için bir hevese kapılmıştım :(

Emre

Üye
Mobil çok geniş bir alandır fakat herkesi içinde barındırmaz.

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
şu anda bütün wp kullanıcıları windows10mobile rtm sürümünü bekliyor.ve çok büyük bir beklenti var.eğer beklentileri karşılanırsa wp yürür.ama karşılayamazsa wp diye bişey kalmaz.microsoftta(umarım) bunun farkındadır.şubata kadar büyük olasılıkla durum netleşmeye başlar.mayıs sonunda da herşey netleşir

eko1113

Üye
Buradaki tüm arkadaşlar eminim uzun yıllardır Microsoft PC sürümlerini zaten kullanıyor. Bilindiği üzere piyasada tek hakim. Ama arkadaşların çoğunun fikirlerine katılıyorum. Microsoft mobil pazarında çok güçsüz kaldı. Sunduğu yazılım desteği çok kötü. Ücretsiz internet paketim vardı tek şart sadece Opera browser kullanmaktı. Bir baktım resmi opera browser Microsoft telefonda yok. Bildiğiniz gibi sunulan uygulamalar yeter diyebileceğimiz sayı ve kalitede ama seçenek çok kısıtlı. Android kullanmaya özendiren zaten özgürlüğü. En ucuz android telefondan en pahalısına yapılacak birşeyler bulunabiliyor. Piyasada satılan o adi çin işi tabletler çocuk oyuncağına dönüşebiliyor. İsterim ki Microsoft yaptığı mobil yazılımlar da renkli olsun hatta daha fazla firma bu işlerle ilgilensin. Piyasada rekabet artsın. Biz tüketiciler daha iyiyi daha ucuza alabilelim.

Xsodia

Xsodia

Üye
astoria nın sadece apk android kısmı rafa kalktı tek taraflı bir olay değil win 32 ve ios kısmı halen gelişmekte bana göre zaten bir apk windows mobile cihazda çalışması zor çünkü kullandığımız telefonların sistemi andride yetmeyecek kadar yetersiz ama ios için durum farklı çünkü ios çok yüksek donanıma ihtiyaç duymuyor.
ikincisi uygulama üreticileri baş kaldırmış apk gelirse uygulama satamayız diye . :D

MoonLife01

MoonLife01

Üye
    Konu Sahibi
Sizce İos ve Android'te ki uygulamaları illegal bir şekilde Wp telefonlarında çalıştırmak,telif hakkına girmezmi ? Microsoft bence bunu düşünüp rafa kaldırdı.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Nokia bile apk kurulumu için ne kadar çok uğraştı
jolla bile sadece sistem gelişene kadar apk desteği vermek için tam 9 ay sistem yazdı
jolla apk desteği verdi fakat iki sene oldu halen apk sorunu bitmedi.

Farklı sisteme apk kurmak öyle basit iş değil
apk kurmak için yazılımın açıkları olmak zorunda mıcrosoft o kadar risk almaz
heleki kendi uygulama dünyasını zehirlemez.

symbian geliştirip verseydi şuan cihazlar dünya çapında rekor üzerine rekor kırardı
Nokia ayrı bir saf mıcrosoft ayrı bir saf ikiside dayaklık
gerçi toplumda sahip çıkmadı bence herkes hak etti bu olanları.
Sizce İos ve Android'te ki uygulamaları illegal bir şekilde Wp telefonlarında çalıştırmak,telif hakkına girmezmi ? Microsoft bence bunu düşünüp rafa kaldırdı.
Kullanıcı için sorun yok fakat vergi levhası olan her firma için bir bedel vardır.

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Nokia bile apk kurulumu için ne kadar çok uğraştı
jolla bile sadece sistem gelişene kadar apk desteği vermek için tam 9 ay sistem yazdı
jolla apk desteği verdi fakat iki sene oldu halen apk sorunu bitmedi.

Farklı sisteme apk kurmak öyle basit iş değil
apk kurmak için yazılımın açıkları olmak zorunda mıcrosoft o kadar risk almaz
heleki kendi uygulama dünyasını zehirlemez.

symbian geliştirip verseydi şuan cihazlar dünya çapında rekor üzerine rekor kırardı
Nokia ayrı bir saf mıcrosoft ayrı bir saf ikiside dayaklık
gerçi toplumda sahip çıkmadı bence herkes hak etti bu olanları.

Kullanıcı için sorun yok fakat vergi levhası olan her firma için bir bedel vardır.

APK'lar WP'de çalışmıyordu.WP'deki emülatörde çalışıyordu.emülatör de olsa açıklarının olmayacağı anlamına gelmez.eğer yabancı forumları da takip ederseniz WP üzerindeki Android emülatörüne de root yapıldığını görürsünüz.MS, Astoriayı kapatarak çok büyük bir uçurumun kıyısından döndü bence.tamamen iptal etmeli aslında

yeumyang

yeumyang

Moderator
ama hala memnunum.
Kullanmanızın nedenleri arasında nokıa sağlamlığı nı da eklemişsiniz zaten kullanan çoğu kişi bu yüzden tercih ediyor harbi sağlam cihazları var kullanan arkadaşlar vardı ama nokıa geri dönünce kullanıcıların bir kısmı nokıa ya geri dönecektir buda mıcrosoft için kayıp anlamındadır windows 10 la mobilde kendini kurtar di kurtar di yoksa mobilden çekilecektir veya başka altarnatif üretecektir zaten mobil bölümü zarar ediyor satışları iyi değil

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Ms artık itiraf etmeli
Ya para için insanları oyalıyor
Yada beceremiyor

Bir yandan madem para için yapmıyor ise ve kapalı sitem wp ile piyasaya giriyorsa neden play store onlarca ms uygulaması var. Demekki yaptığı işi de sevemiyor.
Ama yazıklar olsun diyorum nokia ya el değdirdin ve yaktın. Binlerce geliştirici ortada kaldı fabrikalar kapandı. Baştan bir kültür ve ülke meydana getirmek gibi oldu. Fikir düşünce yalnış olunca hep hatalı yürüdü. Yani saha sağlam ama içindeki futbolcular hasta.
Kasa sağlam içi boş

Emre

Üye
Ms artık itiraf etmeli
Ya para için insanları oyalıyor
Yada beceremiyor

Bir yandan madem para için yapmıyor ise ve kapalı sitem wp ile piyasaya giriyorsa neden play store onlarca ms uygulaması var. Demekki yaptığı işi de sevemiyor.
Ama yazıklar olsun diyorum nokia ya el değdirdin ve yaktın. Binlerce geliştirici ortada kaldı fabrikalar kapandı. Baştan bir kültür ve ülke meydana getirmek gibi oldu. Fikir düşünce yalnış olunca hep hatalı yürüdü. Yani saha sağlam ama içindeki futbolcular hasta.
Kasa sağlam içi boş
Karaktersizlik MS'nin diğer adıdır zaten.

• Beğen
Tepkiler: hasan3472ty
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Hiç mi bir wm seveni yok photoshop ile rezaleti karikatür şeklinde Microsoft blog sayfasına atsınlar.
Ornegin bir bebek 4 yaşında koşuyor wp aynı
Güneş doğuyor wp batıyor. Çiçek açıyor wp ölüyor. Android gelişiyor wp kutular ile parmaklar gibi duruyor. Vs Vs.

Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye
beyler ben ms nin startejik hata yaptığını nadir görürüm ama bu 4-4,5 senelik sürede instagram hala beta whatsapp kaç senede geldi gibi düşünürsek microsoft 4 yıl önceki yerde ve hiç ilerleme kaydetmedi ve bence parası bol ve mobili önemsemiyor wpyi unutun eğer ciddi birşeyler yapmazsa kesinlikle wp bölümü batacak!!!!

Üst Alt