(((WiNDOWS 98 CEPTE)))((128 MB RAM TELEFON))((E51,5320xm, N79, N95, N96, N82, 5800, 6220c ...))

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Indiana Jones

Üye
    Konu Sahibi
(((WiNDOWS 98 CEPTE)))((128 MB RAM TELEFON))((E51,5320xm, N79, N95, N96, N82, 5800, 6220c ...))
Alıntı Değildir.
1.verdiğim linkten dosyayı indirin.klasörü rar. dan çıkarın.
2.klasörün içindeki ınstall klasörünün içindekilerini hepsini telefona kurun.
3.Hafıza kartında cdos adlı bir klasör oluşturun onun içinede win98 adlı bir klasör oluşturun.şöyle olucak(e:/cdos/win98)
4.klasörün içindeki dosbox.conf ve mapper dosyalarını hafıza kartıdaki data klasörünün içine atın.(dosbox.conf dosyasını kendim düzenledim)
5.klasördeki W98.img yi hafıza kartında oluşturduğunuz cdos/win98 klasörüne atın.
6.klasörün içindeki dosbox.sisx progrmını telefona kurun ve çalıştırın. windows 98 açılış ekranı gelicek daha sonra mavi bir ekran gelicek sonra siyah ekran gelicek biraz bekledikten sonra açılacak.(En fazla 7 dk da açılır.)
LinK:
Not:Fareyi hareket ettirebilmek için arama (Yeşil)tuşa basınız.
Programda çıkmak için arama sonlandırma (Kırmızı) tuşa basınız.

Eğer dosboxu çalıştırdığınızda açılmıyorsa Telefonu kapatıp açın ve deneyin.

Görüntüler kendi telefonumdandır.(Nokia E51)

Teşekkür Butonuna Basmayı Unutmayın:bigstar::bigstar::bigstar::bigstar:

Not:Ram ı düşük olan telefonlar klasördeki dosbox.sisx programı yerine eklentideki dosbox.slim programını kursun.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: hackhesabı, kara-ask, vuslatsiz ve 196 diğerleri

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
teşekkürler..

• Beğen
Tepkiler: Metin MF ve BrainFree

ozhilal

Üye
Alıntı Değildir. 1.verdiğim linkten dosyayı indirin.klasörü rar. dan çıkarın. 2.klasörün içindeki ınstall klasörünün içindekilerini hepsini telefona kurun. 3.Hafıza kartında cdos/win98 dizinini oluşturun.şöyle olucak(e:/cdos/win98) 4.klasörün içindeki dosbox.conf ve mapper dosyalarını hafıza kartıdaki data klasörünün içine atın.(dosbox.conf dosyasını kendim düzenledim) 5.klasördeki W98.img yi hafıza kartında oluşturduğunuz cdos/win98 klasörüne atın. 6.klasörün içindeki dosbox.sisx progrmını telefona kurun ve çalıştırın. windows 98 açılış ekranı gelicek daha sonra mavi bir ekran gelicek sonra siyah ekran gelicek biraz bekledikten sonra açılacak. hepsi bu kadar.
LinK:
dostum öncelikle ellerine saglik,bot of driver c diyor vede orda takiliyor,birde ben cdos/win98 dosyayi bu sekilde acamadim cdoswin98bu sekolde acabildim yani sorun ondan olabilirmi,yani su / ayraci hicbirsekilde yazamadim,bu karakterler kullanimalamz diyor acaba neden,sen nasil hallettin bilgi verirsen sevibirim.yardimci olabilirsen tesekkür ederim,bu arada ellerin dert görmesin,saygilarimla

Indiana Jones

Üye
    Konu Sahibi
hafıza kartında cdos adlı bir klasör olustur.onun içinede win98 adlı bir klasör oluştur.w98.img yide win98 klasörüne at.

--------------- Ekleme ---------------

hafıza kartında cdos adlı bir klasör olustur.onun içinede win98 adlı bir klasör oluştur.w98.img yide win98 klasörüne at.

@n!wa+*R

@n!wa+*R

Üye
Dostum link hata veriyor eklenti halinde koyarmısın?

Indiana Jones

Üye
    Konu Sahibi
eklenti halinde koyma yetkim yok

--------------- Ekleme ---------------

link çalışıyor

@n!wa+*R

@n!wa+*R

Üye
Adminden iste yada neyse ben nette bulurum:oke:

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
dosya boyutu büyük olduğu için eklenti konulamıyor..

gokkurt

gokkurt

Üye
:hmmm ben 5800da denedim ama açılış çok yavaş ayrıca kullanışlı gelmedi bana. açılış sonrası hiçbişey yapamadım fare işaretçisini hareket ettirmek de çok kolay değil, zaten sola hiç çekemedim. başlat menüsüne basamadım bile. ya ben beceremedim ya da sistem iyi çalışmıyo.

Indiana Jones

Üye
    Konu Sahibi
fare yi hareket ettirebilmek için arama(yeşil)tuşa basmalısın

gokkurt

gokkurt

Üye
hadi tamam onu yaptık. ama görüntü de iyi değil. yani bende öyle. yazılar okunmuyo bile

Indiana Jones

Üye
    Konu Sahibi
bendede görüntü iyi değil

gokkurt

gokkurt

Üye
peki bunun bi çözümü yok mu? yani olmalı yoksa kullanılacak bi yanı yok bana göre.

RIFATS

RIFATS

Üye
Hocam önce harcadığın emek için teşşekkürler Dediğin herşeyi yaptım dos box u aç diyorum mavi ekran açılıyo 98 Lite diye bi logo çıkıyo ama ondan sonrası yok. bi ara tuşlara basarken yazılar çıktı ordan Normal i tıkladım (Açılış şekli olarak düşünerek ) Ama ondan sonra herşey kayboldu şimdi dos box u aç diyorum hiç bir tepki yok Bi yardım!....

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
S.E P1İ RAM 128 MB UIQ3 dosbox unda çalışır mı bu?.Bu arada yavaş yavaş 2000 e doğru geliyoruz.Ama artık işletim sistemleri bios destekli çalıştıgından 2000 den sonrası zor gözüküyor

Indiana Jones

Üye
    Konu Sahibi
Hocam önce harcadığın emek için teşşekkürler Dediğin herşeyi yaptım dos box u aç diyorum mavi ekran açılıyo 98 Lite diye bi logo çıkıyo ama ondan sonrası yok. bi ara tuşlara basarken yazılar çıktı ordan Normal i tıkladım (Açılış şekli olarak düşünerek ) Ama ondan sonra herşey kayboldu şimdi dos box u aç diyorum hiç bir tepki yok Bi yardım!....
dosbox çalıştırdığında önce açılışş ekranı gelicek sonra mavi bi ekran gelicek yaklaşık 2-3 dk geçtiğinde siyah bi ekran gelecek 2-3 dk daha geçtiğinde açılacak.

Perfect!

Üye
teşekkürler ama bunu kuruca arama yapılamıyor demi yani telefon özellikleri gidiyor

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
Bu arada resimlere bakmadım ama Windows 98 e edit mi yaptın?NLite de falan çıkarma olayı
eğer öyleyse Windows 2000 LİTE vardı harcadıgı ram 26 MB civarıydı.Onu vereyim istersen bir dene (98 sonrasının BIOS desteği ile çalıştıgından olacagını sanmam ama gene de denemeye değer)
Halil09 bu modüldür oyun gibi düşün.Nasıl NGAGE oyunlarını çalıştırmak için bir modül yükleyip sonra oyunlarını oynamak için modüle girip çalıştırıyoruz aynen ı şekil.Telefon ile falan bir alakası yok yani.Ha düşünmedim mi evet düşündüm.Symbianı kaldırıp yerine WİNDOWS 2000 LITE kurmak ama olması çok çok zor

Perfect!

Üye
tamam ben normal win sandım. Xp de var da onda belki farklıdır diye

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
tamam ben normal win sandım. Xp de var da onda belki farklıdır diye
XP olayı farklı o çin telefonunda işletim sistemi olarak XP gömmüşler (tabiki telefona uyarlıyarak)Aslında ben destekliyorum boyle seyleri eski sistemleri uyarlayıp cepte kullanmayı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt