win7 yüklü laptopa win10 yüklemede sıkıntı

Sponsorlu Bağlantılar

jatvalca

jatvalca

Üye
    Konu Sahibi
win7 yüklü laptopa win10 yüklemede sıkıntı
merhaba arkadaşlar
orjinal win7 yüklü asus marka laptopum var.daha önceki zamanlarda win10 rezervesi yapmış hatta güncelleme bile gelmişti indirmiştim.yükleme sırasında laptop donup hata verdi sonrasındada ne win10 güncellemesi görünmekte nede herhangi bir güncelleme yüklemekte.yani güncelle çok görüyor ama bir türlü yüklemiyor
şimdi sizlere sorum media aracı indirip flash belleğe yükledim win 10 u
direk yüklersem herhangi bir sorun yaşarmıyım (product key)
biraz önce takıp denedim yüklemeye başlıyor key felan sormuyor
kendi masaüstüme taktığımda hemen key istiyor
değerli yardımlarınız için teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Jelly Beanci

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Yükseltmeden, format atarak win 10 yüklerseniz key gider.

• Beğen
Tepkiler: jatvalca
jatvalca

jatvalca

Üye
    Konu Sahibi

fnldstntn

Üye
Eger TH1 olan isoyu indirirsen direk keyi kabul etmesi gerek fakat hiç yükseltme yapmadan olurmu emin değilim. Yükseltme içi kb3035583 güncellemesinin yüklü olması gerek eğer yüklü değülse manuel olarak indirip yüklemeyi dene yüklü ise kaldırıp tekrar yükle.

• Beğen
jatvalca

jatvalca

Üye
    Konu Sahibi
Eger TH1 olan isoyu indirirsen direk keyi kabul etmesi gerek fakat hiç yükseltme yapmadan olurmu emin değilim. Yükseltme içi kb3035583 güncellemesinin yüklü olması gerek eğer yüklü değülse manuel olarak indirip yüklemeyi dene yüklü ise kaldırıp tekrar yükle.
sorun şuki yükseltme güncellemesini göremiyorum hatta bir sürü güncelleme var laptopta ama yükle dediğimde %0 da bekliyor (2-3 saat beklediğim halde) service pack 1 güncellemesini buldum oda 5.4 gb bilmiyorum ama iso yöntemini deneyeceğim gibi

fnldstntn

Üye
sorun şuki yükseltme güncellemesini göremiyorum hatta bir sürü güncelleme var laptopta ama yükle dediğimde %0 da bekliyor (2-3 saat beklediğim halde) service pack 1 güncellemesini buldum oda 5.4 gb bilmiyorum ama iso yöntemini deneyeceğim gibi

Bu update sorun gidericiyi,çalıştırmayı deneyin

• Beğen
jatvalca

jatvalca

Üye
    Konu Sahibi

Bu update sorun gidericiyi,çalıştırmayı deneyin
valla onu kaç kere denedim bilmiyorum sorunlar düzeltildi uyarısı veriyor ama sonuç hep aynı %0 hemde saatlerce beklememe rağmen

fnldstntn

Üye
W
valla onu kaç kere denedim bilmiyorum sorunlar düzeltildi uyarısı veriyor ama sonuç hep aynı %0 hemde saatlerce beklememe rağmen
Wsus offline adlı bir uygulama var onu d2neyin nasıl kullanıldığı internette var.. Olmadı son çare win 7 ile format atıp yükseltebilirsiniz...
Wsus offline adlı bir uygulama var onu d2neyin nasıl kullanıldığı internette var.. Olmadı son çare win 7 ile format atıp yükseltebilirsiniz...

tayren

tayren

Üye
Laptop harddisk de sorun yok değil mi?

• Beğen
jatvalca

jatvalca

Üye
    Konu Sahibi
Laptop harddisk de sorun yok değil mi?
bildiğim kadarı ile yok ama aldığım hata diske yazma hatası bu seferde %100 olup bitince bu hatayı alıyorum 0x80040053 gibi birşley

mami_61_29

mami_61_29

Üye
Arkadaşlar bana da yardımcı olur musunuz.bilgisayara cd den windows 7 ve 8 kurabiliyorum ama kurarken disk bölme ekranında windows bu bölüme kurulmaz ileride hata verebilir gibisinden uyarı veriyor ama yine de 7 ve 8 i kurabiliyorum.ama usb den windows 10 u bi türlü kurmuyor hata veriyor neden acaba.( windows gereken dosyaları yükleyemiyor.yükleme için gereken tüm dosyaların kullanılabilir olduğundan emin olun ve yüklemeyi yeniden başlatın.)
Hata kodu:0x8007025D

mTalk'tan gönderildi

skynet

Üye
Microsoft'un sitesinden iso dosyasını indirip usb belleğe rufus ile yazdırıp denediniz mi

mami_61_29

mami_61_29

Üye
Microsoft'un sitesinden iso dosyasını indirip usb belleğe rufus ile yazdırıp denediniz mi

Evet aynı dediğiniz gibi yaptım ama olmuyo bu hatayı veriyo

mTalk'tan gönderildi

skynet

Üye
Peki yükseltme şeklinde kuruluyor mu ?
Eğer bu şekilde kuruluyorsa kurun sonrada ayarlardan sıfırlayarak o şekilde de temiz kurulum gibi kullanın

mami_61_29

mami_61_29

Üye
Peki yükseltme şeklinde kuruluyor mu ?
Eğer bu şekilde kuruluyorsa kurun sonrada ayarlardan sıfırlayarak o şekilde de temiz kurulum gibi kullanın

Yükseltme şeklinde key istiyor benim windows orjinal değil yükseltemiyorum.onda da hata veriyor

mTalk'tan gönderildi

skynet

Üye
Yapmanız gerek şu:
İlk önce el değmemiş bir windows 7'yi kurun ama güncellemeyin
Sonra etkinleştirmek için daz loader kullanıp windows 7'yi etkinleştirin
Ardından da indirdiğiniz windows 10 iso dosyası ile yükseltme şeklinde kurarak windows 10'u kurun
Artık windows 10 kendini o pc nin anakartına lisanslıyacak
Bu şekilde kurulumda key ekranını es geçerek kurulumu yaptığınızda nete bağlandığında pc windows kendini etkinleştirecektir :)

Yalnız kuracağınız windows 7 ultimate ise sizde karşılığı olan windows 10 pro'yu kurmalısınız.

mami_61_29

mami_61_29

Üye
Yapmanız gerek şu:
İlk önce el değmemiş bir windows 7'yi kurun ama güncellemeyin
Sonra etkinleştirmek için daz loader kullanıp windows 7'yi etkinleştirin
Ardından da indirdiğiniz windows 10 iso dosyası ile yükseltme şeklinde kurarak windows 10'u kurun
Artık windows 10 kendini o pc nin anakartına lisanslıyacak
Bu şekilde kurulumda key ekranını es geçerek kurulumu yaptığınızda nete bağlandığında pc windows kendini etkinleştirecektir :)

Yalnız kuracağınız windows 7 ultimate ise sizde karşılığı olan windows 10 pro'yu kurmalısınız.

Bu yazdığınızı okumadan az once windows 8 kurdum onla olmaz mı

mTalk'tan gönderildi

skynet

Üye
Bu yazdığınızı okumadan az once windows 8 kurdum onla olmaz mı

mTalk'tan gönderildi

Eğer etkinleştirilmiş win8 ise olabilir ama emin değilim çünkü hiç denemedim ama win7 ile bu yöntemi kullanarak 3 pc ye de sorunsuz kurdum win10'u

mami_61_29

mami_61_29

Üye
Eğer etkinleştirilmiş win8 ise olabilir ama emin değilim çünkü hiç denemedim ama win7 ile bu yöntemi kullanarak 3 pc ye de sorunsuz kurdum win10'u

Kmspico ile şimdi etkinleştirdim ve windows 10 usb sini taktım yükseltiyorum şimdi bakalım nerde hata verecek vermez inşallah ☺
Edit:windows yükleniyor sayfasında yüzde 20 ler de Windows 10 yüklemesi başarısız oldu ekranı geldi.Bi de benim evde internetim yok onla alakalı olabilir mi internet mi gerekli 10 kurmak için diğerlerini internetsiz kurabiliyorum
mTalk'tan gönderildi

Son düzenleme:

skynet

Üye
Kmspico ile şimdi etkinleştirdim ve windows 10 usb sini taktım yükseltiyorum şimdi bakalım nerde hata verecek vermez inşallah ☺
Edit:windows yükleniyor sayfasında yüzde 20 ler de Windows 10 yüklemesi başarısız oldu ekranı geldi.Bi de benim evde internetim yok onla alakalı olabilir mi internet mi gerekli 10 kurmak için diğerlerini internetsiz kurabiliyorum
mTalk'tan gönderildi

Dediğiniz gibi internet olmadığı için de olabilir emin değilim

Üst Alt