Wildfire S 2.3.5 EU Rom'dan orjinal 2.3.5 Türkçe Rom'a Dönmek

Sponsorlu Bağlantılar

blackrazor

Üye
farketmez lazım olan 2.3.5 TUR sistem hali zaten hboot ve radio güncel.

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
walla başka değişik birşey yapmadım ya bide şey yaptım ama sonra fabrika ayarlarına döndüm o etkilermi bilmem bu OTA güncellemeleri vardı ya dün bizde biri 17MB biri 38MB onların scriptindeki kontrol kodlarını silip CWM ile yükledim ikisinide.

blackrazor

Üye
OTA ların ilk 2 sini CWM den yüklediysen kontrol kodlarını silerek. 3 ncüsünüde kendisi yüklediyse kontrol kdolarına dokunmadan mesele orda olabilir. Kontrol kodları neler fotaboot dosyasındamı true yu false mu yapıyoruz yoksa updater scriptindemi?

akyildiz41

Üye
bende de blackrazor arkadaşın ki gibi hata verdi. ne yaptıysam orj 2.3.3 dosyasını yükleyemedim. bootoader hatası verdi

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
updater scriptinden

blackrazor

Üye
kaldırdım controlleri yüklüyor install from sdcard complete dedikten sonra yeniden başlat dediğim sırada en altta görünmeyen bir yazı çıkıyor writing zip image diye .. sonra trafik karışıyor HTC logosu çıkıyor kalıyor öyle

Androidist

Üye
bootloader sürüm hatası veriyor. bottloader lock yaptım. RUU ile yükleme yapmadı bootlader sürüm hatası verdi. goldcartla yüklemeye çalıştım ondan da aynı hatayı aldım. fastboot komutlarıylada başarısız oldum :)
sen bana aldıysan 2.3.5 TR kurulu sisteminin yedeğini ver. Onu yükleyip tekrar unlcok yapayım

Blackrazor ben de yasaklanmadan önce paylaşmıştım konu hala duruyor. 2.3.5 yükleyip geri dönmek isteyenler başlıklı ona bir bak istersen.. http://www.maxicep.com/showthread.php?t=575954 bu yöntem..

Androidist

Üye
walla başka değişik birşey yapmadım ya bide şey yaptım ama sonra fabrika ayarlarına döndüm o etkilermi bilmem bu OTA güncellemeleri vardı ya dün bizde biri 17MB biri 38MB onların scriptindeki kontrol kodlarını silip CWM ile yükledim ikisinide.

Cid okuma hatası verdi bende ama :(

blackrazor

Üye
Blackrazor ben de yasaklanmadan önce paylaşmıştım konu hala duruyor. 2.3.5 yükleyip geri dönmek isteyenler başlıklı ona bir bak istersen.. Wildfire S 2.3.5'i yükleyip geri dönmek isteyenler bu yöntem..

o yöntem malesef olumsuz denedim misc.img dosyasını oluşturamıyor oluştursada zaten versiyon 1.37.468.3 .. bootloader sürüm hatası devam ediyor.
güncelleme dosyalarını CWM üstünden yüklemeyi başardım firmwareleri yükletmeden gene açılış sırasında HTC logosunda kalıyor...

blackrazor

Üye
cemdroid sen 2.3.3 ü verdiğin gibi ayn şekilde 2.3.5 i verebilirsen sanırım problem kalmayacak bende, senin verdiğin Marvel.2.3.3.TUR.cemdroid e tekrar geri yükledim sonra UNLOCK yaptım. sorun yok 2.3.3 çalışıyor.

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
blackrazor aynı şekilde düzenlemeye çalışıcam bakalım. allah allah ya çok ilginç bende işe yarayan sende neden işe yaramadı başka deneyen varmı?

Androidist

Üye
blackrazor aynı şekilde düzenlemeye çalışıcam bakalım. allah allah ya çok ilginç bende işe yarayan sende neden işe yaramadı başka deneyen varmı?

Bende s-off ona rağmen olmadı :)

blackrazor

Üye

bekliyorum teşekkürler.

akyildiz41

Üye
işin ilginç olanı şimdi 2.3.3 olan versiyonnu yükledim bootlader locked yaptım ve bundan sonra cwm den 2.3.3 den başka hiçbir rom yükleyemiyorum. yüklendi gösterse de htc yazısında takılıp duruyor telefon açılmıyor. şimdi kiliti tekrar nasıl açarım onun yolunu bulmam lazım

blackrazor

Üye
Eğer Marvel.2.3.3.TUR.cemdroid dosyasını yüklediysen. HTC dev den yeni token alacaksın mailine ve indireceksin fastbootla nasıl unlock yaptıysan tekrar aynı işlemler sadece bootloader dosyasını çekmeyeceksin. sorumluluk senin.

taka1661

Üye
2. güncelleme ekranında telefonum donuyor :( ne yapmalıyımki

akyildiz41

Üye
Eğer Marvel.2.3.3.TUR.cemdroid dosyasını yüklediysen. HTC dev den yeni token alacaksın mailine ve indireceksin fastbootla nasıl unlock yaptıysan tekrar aynı işlemler sadece bootloader dosyasını çekmeyeceksin. sorumluluk senin.

hallettim kardeş saolasın

blackrazor

Üye
cemdroid yahu kafayı rahatlatmak lazım bişey yaparken OTA dosyaları üzerinde modifikasyon yaptım atladığım bi yer varmış :) CWM den 2 OTA paketinide yükledim.. Sıkıntı yok yanlız 3 ncü OTA gelmedi bana, o dosya elinde olan varsa bi zahmet onu bi yere yükleyip link verirse sevinirim 3 ncü güncelleme dosyası.

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
bende 2.3.5 düzenlemeye çalışıyorum blackrazor da hep sıkıntı çıkıyor. walla 3. OTA yı telefon recoverydeyken indiriyor kuruyor siliyor. onu alabilen birinin olduğunu zannetmiyorum.

----------Eklendi @ 01:03:00 ---------- Yazıldı @ 01:02:19 ----------

da ben hala sizin orjinal roma dönememenize takıldım

blackrazor

Üye
Valla bilmiyorum ben 2.3.5 Eu yu bile RUU dan kuramadım goldcard tan yükleyebilmiştim. Sen hele bi 2.3.5 i düzenleyebilirsen düzenle data2sd nin hangi versiyonu yükleyebiliyoruz biz buna, bilgin varmı onu yüklesek hafıza olayından da feragat etsek. Data2sd ver1.3 GB var birde Data2sd ver1.3 Sense olanı bunlardan hangisi bize uygun?