Vestel'in ek vergi isteği kabul edildi!

Sponsorlu Bağlantılar

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Vestel'in ek vergi isteği kabul edildi!
Vestel'in ihtal ürünler için ek vergi talep etmesi kullanıcılardan büyük bir tepki toplamıştı. Bugün ekonomi bakanı Nihat Zeybekci ise ek vergi uygulamasından etkilenecek ürünlerin listesini yayınladı.

Nihat Zeybekci'nin açıklamasına göre yerli olmayan cep telefonu, dizüstü bilgisayar ve televizyonlara ek vergi getirilecek. “Türkiye çok başarılı bir şekilde mobil telefon üretebiliyor, tablet üretebiliyor, laptop üretebiliyor” şeklinde demeç veren ekonomi bakanı sözlerine "İçeride sanayicimizi korumak üzere yakında cep telefonuna tablet ve bilgisayarlara anti damping vergisi gelecek gibi görünüyor. Şu anda soruşturmalarda öyle bir gelişme var. Biz koyacağız." dedi. Uygulamanın yerli üreticinin pazar payını arttırması hedefleniyor.

Ek vergi oranının henüz belli olmadığını söyleyen Nihat Zeybekçi bununla ilgili soruşturma açıldığını ve oranın 2 ay içinde belirlenip uygulamaya geçileceğini söyledi.Artan dolar kuru ile elektronik ürünlerin fiyatları zaten artmış durumda, ek vergi ile daha da artacağı söyleniyor. Ekonomi bakanı ise artan fiyatlar ile ilgili “Anti-damping vergisi konurken içeride vatandaşımızın tüketimde aşırı fiyatlara maruz kalmasını istemiyoruz, ters etki haksız rekabet şeklinde bir durum oluşturmadan bunu yapmaya çalışıyoruz” dedi.

_RYUK_

_RYUK_

Üye
“Türkiye çok başarılı bir şekilde
mobil telefon üretebiliyor, tablet üretebiliyor, laptop
üretebiliyor” bu neye dayanarak söyledi acaba

• Beğen
Tepkiler: avcitalip
0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Bilmiyorum ama iyi halt ettiler. Dandirik ürünleri satmak için vergi koyuyorlar boşu boşuna. Biri gitse Vestel bayisini taşlasa bir şey demem yani, haklılar.

devilmy

devilmy

Üye
Gider yurt disindan getirtirim pasoport kayit gene almam vestel tv bile almam bu saatten sonra

• Beğen
Tepkiler: avcitalip ve B.A.R.O.N
0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Bence de alınmaz. Yerli malı dedikleri şeyde Çin'den telefon getirtip arkaya logo basmak başka bir şey değil.

• Beğen
Tepkiler: bozoklu_66, avcitalip ve B.A.R.O.N
SHS

SHS

Üye
Yerli diye kıytırık telefon kullanamam, şöyle bir eve baktım Vestel ürünü hiç yok :islik

• Beğen
Rainesto

Rainesto

Üye
Türkiye çok başarılı telefon,tablet vb. Üretebiliyorsa nerde bu ürettikleri

• Beğen
Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Bu kampanyaya bekliyorum herkesi ben de imzaladım.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N ve xmustx
xmustx

xmustx

Üye
İmzaladım !

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 737108
zombaka

zombaka

Üye
Vestel in gayet kaliteli malları var ama telefonlarını hiç kullanmadım

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Yerli yatırımcıya vergiyi faizi dayayıp piyasayı yabancı sermayeye açtılar cumhuriyet döneminden bu yana.Sn. Cumhurbaskanı'nın yerli yatırımcıyı korumaya yönelik yaptıgı faiz çıkıslarından sonra böyle bi adım bekliyodum.Haliyle gelen tüm hükümetlere vay efendim canım efendim olan Vestel temelinde Zorlu Holding bal tutup parmagını yaladı.Ben yine de ithal ürüne vergidense faiz oranlarının düsmesinden yanaydım.Ama dogru bankaya söz geçirmek vatandasa vergi geçirmekten daha zor.Mesajım siyasi degil zira hükümet kanadının burda bi yanlısı yok hatta iyi bir sey ama iste cebimiz delik halk olarak..

• Beğen
Tepkiler: killlerman
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Şimdi sağlam söveceğim ama direkt ban yerim diye susuyorum.!!!
Ayrıca Bakan bey hakikaten BAKAN'mış!!! Ama boş boş Bakan.
O telefon, bilgisayar, tablet gibi cihazların içinde neden PRC yazıyor bide bunu açıklasın.?
Yurt dışından ürün getirtip üzerine etiket basmakla YERLİ MALI olunmaz.
Madem teknolojiniz varsa!!! üretimin her türlüsünü yapacaksınız. Ana kart , işlemci, ram , ekran gibi donanımlar için dışarıya para bayılmayacaksınız.
İşin yazılım kısmına dokunmadan geçmek olmaz.
Yahu o telefon ve tabletlerde Google firmasının android işletim sistemini kullanıyorsun. Hani yerli üretim işletim sistemi PARDUS nerde? Linux işletim sistemini mobil cihazlar için kernel kodlarını derlemek çok mu zor bir şey ? TÜBİTAK kurumunda ki yazılımcılar ne iş yaparlar?
(Gerçi o kurumun başına HAYVANAT BAHÇESİ Müdürünü atadıkları gün bilimin ruhuna el Fatiha çektim.)
O konuda önünüzde ASELSAN örneği vardı. Herşeyi ile yerli cep telefonu üretmişti. Ama piyasadan silindi gitti.

Yani kısaca üzerinde yerli firma damgası var diye hiç bir teknolojik alet yerli O-LA-MAZ.
Off off sinirlerim bozuldu. Herkese iyi geceler.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: devilmy, xmustx, avcitalip ve 1 kişi daha
CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
Vestelin tv,tablet,telefon,yani beyaz eşyası hariç;HEPSİ ÇİN MALIDIR.
Çünkü;
"TÜRKİYE VESTELLENİYOR,TÜRKİYE VESTELLENİYOR."
Aman sayın forumdaşlarım, bu markadan uzak durun.

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Türkiye çöptelleşiyor

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper, The SLayeR ve Aybin.Kilic
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Yazık cidden... Yerli malı dayatması gerçekten çok saçma. Arkadaşın dediği çok doğru madem yerlisin burda üret burda yaz.

• Beğen
Tepkiler: avcitalip, Aybin.Kilic ve Rainesto
avcitalip

avcitalip

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Rainesto, xmustx ve Aybin.Kilic
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
Bizim Akıllı tahtalarda vestel
Acaba bunu etkiler mi

SHS

SHS

Üye
#VestelAlmaAldırma

• Beğen
Tepkiler: avcitalip ve Aybin.Kilic
Türk-X

Türk-X

Üye
İstedikleri kadar vergi koysunlar bizde para harcamayı seven çok, iphone 6 dan sonra çıkacak modeli bekleyelim, ön siparişler ,teknoloji marketlerin de ki kuyruklar vs. vs. herkes telefonu alacak sonra da ''ülkemizde vergiler çok fazla'' diye isyan edecekler.Bunu her sene yaşıyoruz kimse vergiler arttı diye telefon almaktan veya değiştirmekten vazgeçmez,taksit imkanı kalktığında olduğu gibi...

• Beğen
Tepkiler: avcitalip
haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
mobil telefon tarlada yetişmiyor ki üretek

Üst Alt