Ülkemizde Meslek Liserine Verilen Önem Nedir Sizce?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
PhyscoDevil

PhyscoDevil

Üye
    Konu Sahibi
Ülkemizde Meslek Liserine Verilen Önem Nedir Sizce?
Arkadaslar bildiğiniz gibi meslek liseleri bi bakımdan ülkelerin gelecegidir.Bu tür eğitime önem veren ülkeler gerçekten hep öndedir.Ama bizde neden böyle? Neden meslek liseleri Türkiye deki öğrencilerin acıkta kalmaması için geldiği bir yerdir?Bence bu kadar önemli bi sektörün hep önünü kapamak istiyorlar.İsteniyor ki herkes öğretmen herkes doktor olsn.Bu okullarda eğitim o kadar kötü, sıkıcı ve yorucu ki meslek lisesi öğrencileri her türlü pisliğe bulaşıyor.Dogru düzgün eğitim olmadıgı için meslek lisesindeki öğrencilerin cok azı bilgisayar mühendisliğine gidiyor.Bu bölümlerede alakasız öğrenciler gidiyor.4 yıllık üniversite bitirip daha dogru düzgün program yazamayan adam var.Örnek verecek olursak savaş ucakları(f-16 f-4 vb)
bu ucaklarda amerikan-israil programlaması var.Savaş oldugunda bu ucakları uydudan kitleyebilirler.(Bunun örnekleri vardır)Biz bu sektöre önem vermezsek hep yabancı güçlere bağlanmak kacınılmazdır.

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Çok..
Ben Anadolu lisesi mezunuyum ,okul 5 yılımı aldı ama bana hiç bir şey vermedi.
Ticaret ya da sağlık Meslek Lisesi okumadığıma yanarım hep.
Dediklerine de katılıyorum.

PhyscoDevil

PhyscoDevil

Üye
    Konu Sahibi
Çok..
Ben Anadolu lisesi mezunuyum ,okul 5 yılımı aldı ama bana hiç bir şey vermedi.
Ticaret ya da sağlık Meslek Lisesi okumadığıma yanarım hep.
Dediklerine de katılıyorum.
İyi ki de okumamıssın.Hayatının en zevkli olacak yılları zehir olurdu.

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Ben mesleki açıdan bakıyorum,siz gelişim,ilerleme olarak :)

PhyscoDevil

PhyscoDevil

Üye
    Konu Sahibi
Ben mesleki açıdan bakıyorum,siz gelişim,ilerleme olarak :)
Mesleki acıdan bakıyorsunda orada meslek öğrenen ne yapıyor ki?Hepside sağda solda bi yerde calısıyor.İşte bunun eksikliği cok fark ediliyor Türkiye de.Meslek lisesinden cıkıpda da dogru düzgün yerde calısan yok:)

Benim acayibime giden konulardan biride şu.Ben anadolu meslek bilgisayar bölümünde okuyorum ve o kadar ders var ki.Bütün sayısal ve sözel dersler + meslek dersleri var.Cok fazla.Sınavlar basladıgı zaman zaten facia yasıyoruz:D Ya aslında mantıklı olan sey bana göre anadolu liseleriyle meslek liseleri üniversite sınavları ayrı olmalı.Örneğide vermistim yine veriyorum:) Bilgisayar mühendisliği bölümüne zaten dogru düzgün meslek liseliler gidemediği için bilgisayarla alakası olmayan insanlar bile bu bölümlere geliyor.Hatta amacı sadece üniversite okumak için gelen insanlar var.Hiç 3 sene bilgisayar üstünde eğitim alan biri ile sadece kültür derslerine odaklanmıs biri birmidir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt