Türk insanı olarak neden böyleyiz ? Bu bir geri kalmışlık mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
rebirthrebirth

rebirthrebirth

Üye
    Konu Sahibi
Türk insanı olarak neden böyleyiz ? Bu bir geri kalmışlık mı?
Merhaba arkadaşlar görüşlerinizi merak ettiğim bir konum var. Türk insanında bir aşırı fanatizm seziyorum bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum acaba ? Şöyle ki; takım tutsak sebepsiz yere düşman oluruz örneğin adam X şehrin y semtinde oturmaktadır hayatında İstanbul'a gitmişliği dahi yoktur belki ama Fenerbahçe Beşiktaş Galatasaray için kavga eder adam bıçaklar, stadlarda maç izlemek değildir niyet fazla bağıralım küfredelim kavga edelim... Kendi şehrinin takımını değil de 3büyüklerden birini tutar herkes. İş siyasete gelince;aynen takım tutar gibi 'parti tuttuğumuzu' düşünüyorum adamların icraatına ne yaptığına ne ettiğine kimse bakmaz, yıllardır başında olduğu partide en ufak başarı sağlayamadığı halde koltuğunu bırakmazlar ve o koltuğunu bırakma asaletine sahip olmayan adamın peşinde belki milyonlar vardır.Mesela x partisi ''modern''dir y partisi ''çağdışı'' x partisinin yaptıkları nekadar çağdışı da olsa nekadar icraat yönünden kocaman bi sıfır olsada taraftar gibi desteklerler onu hiç birşeyi sorgulama yok araştırma yok... En basitinden şu web tarayıcısı mı bu web tarayıcısı mı, şu oyun mu yoksa bu oyun mu gibi bi konu da bile önyargılı ve taraftarcasına fanatikcesine cevaplar olabiliyor .Lafı uzatmak istemiyorum yorumlarınızla renklensin istiyorum, ayrıca bu yaptığım genellemelerin dışında kalan da birçok insan var. Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: rapman

Yasminozz

Yasminozz

Üye
Fanatiklik kötü bencede..elbetteki herkes istediği takımı,partiyi vs.. tutabilir ama bunu fanatikliğe kdr götürmesi bence hastalık belirtisidir.. :D

furkan5800

furkan5800

Üye
valla ben fanatik değilim sorarlarsa hangi takımı tutuyon diye gs derim geçerim

rebirthrebirth

rebirthrebirth

Üye
    Konu Sahibi
Tabikide herkes istediği parti, takım v.s destekleyebilir ama biz herşeyi takım tutar gibi tutuyoruz sanki, ve bu takım tutma işini bile çokca abartıyoruz gib. Hiç birşeyi araştırmıyor sadece bize inandırılmak istenene inanıyoruz belkide problem burda başlıyor

----------Eklendi @ 22:18:44 ---------- Yazıldı @ 22:15:27 ----------

valla ben fanatik değilim sorarlarsa hangi takımı tutuyon diye gs derim geçerim

Sadece takım boyutundan bakmasak bu konuya daha iyi olabilir diye düşünüyorum, birçok alanda var bu fanatiklik

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Tabikide herkes istediği parti, takım v.s destekleyebilir ama biz herşeyi takım tutar gibi tutuyoruz sanki, ve bu takım tutma işini bile çokca abartıyoruz gib. Hiç birşeyi araştırmıyor sadece bize inandırılmak istenene inanıyoruz belkide problem burda başlıyor
:oke:Aynen ya doğru aktarmışsın.

rapman

rapman

Üye
sana katılıyorum :oke: daha önceden de düşündüğüm bir şeydi bu...

stainless steel

stainless steel

Üye
eğitim şart

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
frank rijkaard Türk futbolu için herşeyden biraz var ama tam yok demiş çokta doğru demiş yani ne ii ne kötü ortayız

greenmile

greenmile

Üye
sadece turkiyede olmuyor ki bunlar

• Beğen
Tepkiler: PhyscoDevil
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
(bkz. : italya)

greenmile

greenmile

Üye
başka nerelerde oluyor ? Vede '' sadece Türkiyede olmuyor''diye normal mi bu, devam mı etsin böyle?

ben futbol holiganizminden bahsediyorum mesela yunanistan komsumuz

yada medeniyetin besigi olarak adlandirilan ingiltere,italya bu ulkelerde de var.

Devam etmesini istemiyorsan birde cozum sun dostum nasil cozeceksin merak ediyorum

rebirthrebirth

rebirthrebirth

Üye
    Konu Sahibi

tamam italyada da oluyosa biz de bu kafa devam edelim ozaman, KİMSEYİ ÖRNEK ALMA ONLAR SENİ ÖRNEK ALSIN ÇÜNKÜ SEN OSMANLI TORUNUSUN

----------Eklendi @ 01:41:44 ---------- Yazıldı @ 01:39:57 ----------

ben futbol holiganizminden bahsediyorum mesela yunanistan komsumuz

yada medeniyetin besigi olarak adlandirilan ingiltere,italya bu ulkelerde de var.

Devam etmesini istemiyorsan birde cozum sun dostum nasil cozeceksin merak ediyorum
Senin zihniyetinde insanlar azaldıkça bu problemler de azalacaktır, AL sana çözüm

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
peki :P:

rebirthrebirth

rebirthrebirth

Üye
    Konu Sahibi
Ha ayrıca ''medeniyetin beşiği'' İngiltere değil yeğenim

greenmile

greenmile

Üye
tamam italyada da oluyosa biz de bu kafa devam edelim ozaman, KİMSEYİ ÖRNEK ALMA ONLAR SENİ ÖRNEK ALSIN ÇÜNKÜ SEN OSMANLI TORUNUSUN

----------Eklendi @ 01:41:44 ---------- Yazıldı @ 01:39:57 ----------

Senin zihniyetinde insanlar azaldıkça bu problemler de azalacaktır, AL sana çözüm

dostum yakinda seni fair playe aday gosterirler:D

icimizdeki nefreti sondurmek istemiyoruz

cunku Fenerbahce'nin fenerliden baska dostu yok.Bakiniz uefaya bizi satanlarda Turk :D

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
(bkz. : Kavga çıkaran konular) :hmmm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...