Tuba.Erva'ya Araba TAvsiyesi Anketi ?

Sponsorlu Bağlantılar

• Kullanılan toplam oy
    45
Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba değerli maxicep ailesi :lol

öncelikle eski konumdan da hatırlayacagınız gıbı

http://www.maxicep.com/gereksiz-mesajlar-ve-deneme-mesajlari/kafam-yarildiiii-570779.html

araba alcam ama karar veremıyorum:züü:

chevrolet cruzeye aşık olan ben yorumlarınızı az cok okudum saolun cok yardımcı oldunuz kötüleyenleri de atlamamak lazım :ehe

tabı sadece sizin basınızı şişirmedım

diğer sıtelerdekı yorumları da eklıyorum özellıkle yakıt konusunda

hadı dıger yorumlara da bakalım :lol

Rizede yeni aveo kullanan birisi olarak yorum yazacağım, Bende araç alırken en önemsediğim konu yakıt değerleriydi, yeni aveonun cruzdan çok farkı yok, araç kangoya göre çok yakar doğrudur ama eğer senede 15bin km den fazla yol yapmıyorsanız kesinlikle chevrolet alın derim, dizel araçların vergisi çoktur heleki kangonun bandrolleri pahalıdır, arkadaşlarımızın dediği gibi araç arızalandığında iki katı masraf edersiniz, dizel motorlu araçların ömrü daha kısadır, onun için yakıt konusunu çok fazla takmayın derim, Olduki çok şikayetçi olursunuz yakıttan, bu araçlar LPG'ye uyumlu araçlardır sorunsuz bir şekilde istediğiniz yakıt değerlenrinde aracı kullanabilirsiniz yani bir diyer alternatifiniz daha var, ben bunları göze alarak Aveo'yu tercih etmiş bulunmaktayım...

Hayır Kango Doblo Hepsi Motor Hacmi Üzerinden Vergiye Tabi Değiller.. Onlar Kamyonet Olarak Geçer
Yaş Ve Azami Toplam Ağırlık (Net Ağırlık+İstiap Haddi) Üzerinden Vergiye Tabidirler.. ( Hususi Otomobil Olarak Geçenler Hariç ) Ama Geneli Kamyonettir

Kangoo ve Cruze çok farklı araçlar. Kangoo Kamyonet sınıfında geçer. (Otomobil olarak ruhsat istenirse yaklaşık 5-6 bin lira fark ödeniyor) Vergisi yüksektir, hız limitleri farklıdır (88 km) kasko ücreti bineklerden yüksektir. 1.5 DCi motoru oldukça az yakan,tüm dünyada kabul görmüş bir motordur. Ancak yakın gelecekte revize edilecektir. Aileniz kalabalıksa, iş içinde kullanılacaksa kesinlikle tercih edilebilir. Aksi halde binek araçlara göre tangır tungurdur. Tamamı benim fikrim; Cruze ise kangoo'yla karşılaştırılamayacak şekilde yakışıklı bir araç. 124 bg olması kasanın ağırlığından doğan yavaşlık ihtimalini ortadan kaldırmıştır. Sanırım 8-9 lt ortalama yakıt tüketir. Bu tüketim normaldir ancak ülkemizde benzin olması gerekenden çook pahalıdır. Ama iç-dış dizayn ve kalitesi olarak Kangoo almadığınıza şükredeceksiniz. Bu kararda önemli olan kullanım amacıdır. Yılda 15.000 + km yapılacak birazda yük taşınıcaksa kangoo ekonomik olacaktır. Ama park ettikten sonra vay be diyip dönüp bakmak isterseniz Cruze tercih edilmeli. 3. seçenekte Aveo 1.3 dizel olmalı bence.

rizeliyim orasının yol sartlarını trafık durumunu bılen bırısıyım rızede corsa sahın kangoo kartal aveo ve partner kullandım gıdıp geldıgım ıcın kangoo yakıt ıcın dusunuluyordur cay tasımayacaksanız tabıkı ama cruze 1.6 124bg guc ureten bır arac kangoo dızel 1.5 dızel motor yanlıs degılsem bızım oralarda yollar bozuktur ve cruze yuksek arac sorun cıkarmaz zaten rızede trafık yok ve uzun yolda yok dızel arac senede mınımum15000km yaparsanız karı vardır kısa mesafe kullanımlarında dızel ıle benzınlı arasında fark yok gıbıdır cunku mınımum trafıgın oldugu bır sehırde oluyorsunuz ben rızede olsam cruze alırım he soyle bır durum var ıstanbuldayım ama yıne cruze alırım 1.4 aveo kullanıyorum suanda benzınden yana sıkayetım yok arac yakmıyor benzıne zam gelıyor benzınlı aracın masrafı az olur ama dızel arıza yaparsa ıkı katı odersınız bırde bayan kullanacaksa kangoo ıyı bır secenek degıl cok yuksek bır arac ve cok savrulan bır arac ılla o tarz bır aracta babanız ıstıyorsa fıat fıorına veya berlıngo bakın yere daha saglam basan araclar

Fiesta iyidir ama çok pahalı bir araç.

Ayrıca Cruze araba iken Kangoo kamyonet.

yakıt sizi düşündürüyorsa dizel aveo düşünebilirsiniz

geniş sayılabilecek bir araba hem donanım olarak diğer markalara göre dolu tasarım olarakta çok ıyı

opel astra classicde olabılır su anda kampanyalı

Bence de donanım,güvenlik ve dış görünüş olarak bakıldığında C segmentinde en mantıklı araba Cruze gibi duruyor, Ancak yakıt/performans ve konfor(suspansiyon) açısından geride.En ufak tümsekte, çukurda tak tak diye vuruyor sanki hiç suspansiyon yokmuş gibi(2012 cruze'da yok deniyor eğer öyleyse gidip 2012 suspansiyon taktıracam).Performansına gelince bazen çok iyi gidiyor bazen 3.000 - 4.000 devirde bile ivmelenmiyor düz yolda bunun nedenini çözemedim ama başka cruze kullanıcılarıyla konuştuğumda aynı şeyin olduğunu söylüyorlar.

Yani Dizel Fluence İle Aynı Yakıyorsunuz... Geçen Ay Dizel Fluence İle Çektigim Foto

bunlar tabı sadece yorumların bı sayfası :ehe

sımdı bır anket yaptım aklıma gelen bütün modellerı ekledım
oy verenler lütfen sebebını de belırtsın oylayp gıtmesın
:sahan:

ayrıca burdan bana arabasını ehlıyet sınavı öncesı uygulama için bı sürümlük vermeyen

http://www.maxicep.com/uyeler/uye-1872913/alpay533/

alpay hemserım senı kınıyorum :ehe

http://www.maxicep.com/motorlu-tasi...sahipleri-ankete-katilirmisiniz-2-574185.html

:dry:

şimdiden herkese tesekkür ederim 2012 senesıne arabamı aldım konusuyla gırmem dilegıyle :lol:

bütçemi söyluyorum 35 :D

şuan okadar yok ama alıncaya kadar biriktirirm
:züü:

kredi cekmek ıstemıyorum bıraz birikimim var tamamlarım :lol

• Beğen
Tepkiler: DiaBLoS

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Pikap al sen Tubacım , pikap ...:D

• Beğen
Tepkiler: Tuba.Erva
spy ghost

spy ghost

Üye
tuba öncelikle bütçeyi yazsaydın bi ona göre seçim yapsak

• Beğen
Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Honda CR-Z almayı düşünüyorum bende :hmmm

• Beğen

fnldstntn

Üye
Bence aşkından vazgeçme....

Veya bunu al...

spy ghost

spy ghost

Üye
tuba sende şu Honda CR-Z ye bi baksan iyi olur güzel araba

• Beğen
Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: alpay533
Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
    Konu Sahibi
:ehe:ehe mercedes c200 alın ozaman 98 veya 2000 model donanım bulun bitane kedi gözü far alın :D

----------Eklendi @ 19:19:10 ---------- Yazıldı @ 19:18:26 ----------

o arada anketin arasında OPEL yok :hmmm

evet unuttuklarım var hatırlatın tavsıye edersenz tabı :D

• Beğen
greenmile

greenmile

Üye

sana mito tavsiye ederim tuba :ehe

• Beğen
Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
    Konu Sahibi
opelde büyük indirim war gidin bi bakın derim 26 bin lira insigniada indirim yapmışlar :aha:

sitesınde bu yazıyoo :ehe

Başlangıç Fiyatı61.096 T

----------Eklendi @ 20:26:55 ---------- Yazıldı @ 20:26:33 ----------

bu arada rızede varmı servısı yoksa trbznda nerde :ehe bayisi

----------Eklendi @ 20:30:14 ---------- Yazıldı @ 20:26:55 ----------

o cok küçük
aile arabası tercıhım :D

sana mito tavsiye ederim tuba :ehe

• Beğen
greenmile

greenmile

Üye
fiyat aralığın ne senin?

greenmile

greenmile

Üye
servis olarak en yaygın fiatın var hemen her köyde bile oluyor:D

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
    Konu Sahibi
servis olarak en yaygın fiatın var hemen her köyde bile oluyor:D

köyü bosverde

yakıtı
yedek parcası
pahalı ucuzmu
sorun cıkarırmı
satmayı dusunmuyorumda alırken oyuzden cok satılan bsey olsun dıye dusunmycem
ama aldıgma pısman etmesın benı

greenmile

greenmile

Üye
atlayın trabzon dolmusun a hafta sonu gidin ailecek iştee diğer modellerede göz atarsınız astra j kasalar görünce zaten aşık olcan hem vardarlar chevrolet inde satıcısı opel chevrolet satıyo test sürüsü yaprsıın almasnız bile deneme amaçlı test sürüsü yaprsın istediğiniz modelde

opel bayiisi misin arkadaşım yoksa:ehe

• Beğen
Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
    Konu Sahibi
atlayın trabzon dolmusun a hafta sonu gidin ailecek iştee diğer modellerede göz atarsınız astra j kasalar görünce zaten aşık olcan hem vardarlar chevrolet inde satıcısı opel chevrolet satıyo test sürüsü yaprsıın almasnız bile deneme amaçlı test sürüsü yaprsın istediğiniz modelde

şimdi şöyle bsey var
evın reisi benım
ben alcam :ehe
dogal olarak benım gıtmem gerek
test sürüsünü de benım yapmam gerek :ehe

• Beğen
greenmile

greenmile

Üye

köyü bosverde

yakıtı
yedek parcası
pahalı ucuzmu
sorun cıkarırmı
satmayı dusunmuyorumda alırken oyuzden cok satılan bsey olsun dıye dusunmycem
ama aldıgma pısman etmesın benı

ben sadece arabayı sürmekten anlarım,ama bu işin manyaklarını tanıyorum bi soruşturayım.Ama bildiğim şu ki parçası pahalı olan araçlardan uzak dur.

• Beğen

Üst Alt