Toplama pc uyumlu olmuş mu?

Sponsorlu Bağlantılar

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Toplama pc uyumlu olmuş mu?

Birde sistemde gta 5 i oynayabilir miyim?

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Yok mu yardimci olacak.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
anakart dışında ortalamanın üstü parçalar bu anakart 970A chipseti kullanıyor yani inteldeki h97 b85 gibi yani
intelin z serisi var overclock veya daha gelişmiş ayarlar için amd nin z serisi 990fx chipseti diye bilirim
asus m5a99fx evo veya pro gibi anakartları vaya gigabyte 990 ud3 ve 990 ud5 anakartlarıda aynı chipseti kullanıyor sonra overclock yapılamıyor işlemci stabil voltaj alamıyor gibi şikayetlerde bulunmazsın

önerim
ASUS
asus crosshair formula V(Fantazik overclock için :D sizin siteminiz için aşırı abartı bu anakart fx9590 gibi işlemciler için daha uygun)
asus m5a99fx pro
asus sabertooth 990fx r2.0
asus m5a99fx evo

MSI
msi 990fxa-gd80
msi 990fxa-gd65

GİGABYTE
gigabyte 990fxa ud5
gigabyte 990fxa ud3

modellerinden birisini seçmen daha sağlıklı olur geri kalan parçalar ne en üst nede giriş seviyesi orta ile üst arası güzel bir denge sağlanmış

(bazıları z97 anakart 4790k alıp 750ti falan kullanıyor )

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
anakart dışında ortalamanın üstü parçalar bu anakart 970A chipseti kullanıyor yani inteldeki h97 b85 gibi yani
intelin z serisi var overclock veya daha gelişmiş ayarlar için amd nin z serisi 990fx chipseti diye bilirim
asus m5a99fx evo veya pro gibi anakartları vaya gigabyte 990 ud3 ve 990 ud5 anakartlarıda aynı chipseti kullanıyor sonra overclock yapılamıyor işlemci stabil voltaj alamıyor gibi şikayetlerde bulunmazsın

önerim
ASUS
asus crosshair formula V(Fantazik overclock için :D sizin siteminiz için aşırı abartı bu anakart fx9590 gibi işlemciler için daha uygun)
asus m5a99fx pro
asus sabertooth 990fx r2.0
asus m5a99fx evo

MSI
msi 990fxa-gd80
msi 990fxa-gd65

GİGABYTE
gigabyte 990fxa ud5
gigabyte 990fxa ud3

modellerinden birisini seçmen daha sağlıklı olur geri kalan parçalar ne en üst nede giriş seviyesi orta ile üst arası güzel bir denge sağlanmış

(bazıları z97 anakart 4790k alıp 750ti falan kullanıyor )
Hocam ben simdi fx 8300 yerine 4160 koydum. Ve ankartida asus h81-m yaptim. Simdi daha mi iyi olus hocam? Acaba msi h97 pc mate mi koysaydim ileride yukseltmek istersem diye. Aralarinda 50 tl var. Son olarak hocam i3 2 gercek 2 sanal cekirdekli ya sıkıntı olur mu oyunlarda? Yoksa paraya biraz daha kiyip i5 4460 mi alayim cunku 2 yil sonra islemci ve anakarti upragde edecegim. Simdiden tesekkurler.

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Cünkü suan en ucuz fiyata almam gerekiyor pc yi. İleride kendi paramla ekran karti ve islemciyi yukseltecegim o yuzden msi gtx 750 ti koydum suan baba parasiyla aliyorum baldan tatli ama bur limiti var maalesef.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
bence anakartı ve işlemciyi hiç değiştirmemek üzere bi ikili şeklinde seçip unutun ve ekran kartı ile ekleme veya upgrage yapın ben muhtemelen ileride max sistem özeliklerim şu şekilde olur

ikinci 960 alıp sli yapabilirim
480gb bi ssd ve 2 tane 6 tb wd green hdd
h100i sıvı soğutma alıp (4.8 5.0 ghz ye overclock yapmaya çalışırım)
ve psu yu şimdiden 750 watt aldığım için en ufak bi yetersizlik olmaz

bunun gibi bi plan yapın

anakart a eğer şuanlık fazla para vermeye değmez diyorsanız ileri biraz uğraşıp değiştirebilirsiniz
bence işlemci konusunda i5 4690 alıp unutmak daha mantıklı ileride değitirmek için işlemci bulmak çok zor olur şuan 1556 işlemciler kayboldu ikinci el bile zor bulunuyor
alacağınız soketin nekadar süre sonra değişeceğini bilemezsiniz

amd yaklaşık 4 yıldır am3+ sokete işlemci geliştiriyor şuan 16 gerçek çekirdekli modeller üzerinde çalıştığı bilgisi sızdırılıyor eğer fx serisi ise
ya yine am3+ ya da yeni soket oluşturup am4 veya am4+ soketli anakartlar çıkabilir

b
Cünkü suan en ucuz fiyata almam gerekiyor pc yi. İleride kendi paramla ekran karti ve islemciyi yukseltecegim o yuzden msi gtx 750 ti koydum suan baba parasiyla aliyorum baldan tatli ama bur limiti var maalesef.
ama işlemciye 1000 tl verebiliyor ve anakarta 600 tl verebiliyorken ekran kartını orta seviye seçmek salaklık olur

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
bence anakartı ve işlemciyi hiç değiştirmemek üzere bi ikili şeklinde seçip unutun ve ekran kartı ile ekleme veya upgrage yapın ben muhtemelen ileride max sistem özeliklerim şu şekilde olur

bunun gibi bi plan yapın

anakart a eğer şuanlık fazla para vermeye değmez diyorsanız ileri biraz uğraşıp değiştirebilirsiniz
bence işlemci konusunda i5 4690 alıp unutmak daha mantıklı ileride değitirmek için işlemci bulmak çok zor olur şuan 1556 işlemciler kayboldu ikinci el bile zor bulunuyor

amd yaklaşık 4 yıldır am3+ sokete işlemci geliştiriyor şuan 16 gerçek çekirdekli modeller üzerinde çalıştığı bilgisi sızdırılıyor eğer fx serisi ise
ya yine am3+ ya da yeni soket oluşturup am4 veya am4+ soketli anakartlar çıkabilir

b

ama işlemciye 1000 tl verebiliyor ve anakarta 600 tl verebiliyorken ekran kartını orta seviye seçmek salaklık olur
Hocam ben simdi 4690 alayim da acaba carpan kilidi acik olani mi alsam. Overclock cok yararli birsey mi? Birde i7 4790 ile i5 4690 arasinda cok fark var mi. 300 tl vermek deger mi? Sli ne oluyor hocam bir de.

Luck Star

Luck Star

Üye
Uyumlu olmayacak bir şey yok sadece şunlara dikkat et;
İşlemci ile anakartın LGA sına bak örneğin LGA1150 i5 işlemci , anakartta da LGA1150 mi misal.
Ekran kartı sorun çıkarmaz ancak ne kadar güç çektiği önemli.
Güç kaynağını alırken 80+(plus) yazan modelden alın bu her markada olur %80 verimlidir bunlar.
ekran kartı ve işlemcinin kaç watt çektiğine bakıp güç kaynağı seçebilirsiniz.
Ramlerin sayısı önemli. Anakarttaki ram slot sayısına göre tercih yapın.
Soğutucu olarak intelin stock fanlarını yeterli buluyorum. Cooler maserın tabiri caizse kafam büyüklüğündeki soğutucu hiç bir işe yaramıyordu.

ek olarak intel işlemci ve nvida ekran kartı tavsiye ederim. kasa olarak bütçeye uygunsa kesinlikle cooler master ...

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Uyumlu olmayacak bir şey yok sadece şunlara dikkat et;
İşlemci ile anakartın LGA sına bak örneğin LGA1150 i5 işlemci , anakartta da LGA1150 mi misal.
Ekran kartı sorun çıkarmaz ancak ne kadar güç çektiği önemli.
Güç kaynağını alırken 80+(plus) yazan modelden alın bu her markada olur %80 verimlidir bunlar.
ekran kartı ve işlemcinin kaç watt çektiğine bakıp güç kaynağı seçebilirsiniz.
Ramlerin sayısı önemli. Anakarttaki ram slot sayısına göre tercih yapın.
Soğutucu olarak intelin stock fanlarını yeterli buluyorum. Cooler maserın tabiri caizse kafam büyüklüğündeki soğutucu hiç bir işe yaramıyordu.

ek olarak intel işlemci ve nvida ekran kartı tavsiye ederim. kasa olarak bütçeye uygunsa kesinlikle cooler master ...
Tesekkurler hocam.

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi

bunun gibi bi plan yapın

b

Hocam ben bu pcyi hızlı olsun, LoL, Cs go, gta5 (ekranım zaten full hd değil 1650 ye birsey ama tam hatirlamiyorum. Full hdnin bir alti. Vga girisli 21 inch bana goruntusu gayet kaliteli geliyor degistiremyi pek dusunmuyorum ) oynatsin zaten internette i3 4160 ve gtx 750ti ile gta 5 haric diger iki oyunda full hd de 120 fpsnin ustunde cikiyor. Gta 5 de 30-50 fps arasi oluyor. Benim tek istegim hizli acilsin tarayici world powerpoint arasindaki gecislerde hizli olsun. Soyledigim oyunlari oynatsin ve bu ozelliklerle bana 2-3 yil gotursun sonra islemci ve ekran kartinida degistiricem sizce yetmezmi i3 4160 ve grx 750 ti? Tek istedigim uygulama arasi gecis hizi.

Luck Star

Luck Star

Üye
yeter de artar bile ama gta5 kaldırmayabilir :D benim pc 7 senelik lol fullde 120fps csgo orta ayarda açıyor. core2duo e7500 2.93ghz gts250 256bit 1gb ve 4gb ddr2 ram :)

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
:D hocam gta 5 i en dusuk ayarlarda oynamaya bile raziyim kardesim istiyor. Sirf o yuzden.

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Benim umrumda degil aslinda.

Luck Star

Luck Star

Üye
I3 sıkıntı çıkartabilir bilemiyorum :) ekran kartı ok ama işlemci sıkıntı

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Powerda 700 750 W Olsa İyiydi Aslında Ama Oda İş Görür Gibi

-Emre

-Emre

Üye
Gta v kaldırmaz mı????? Çatır Çatır oynarsın kardeşim. Sistem iyi. Amd grafik kartı ve işlemci birlikte iyi gider. Yalnız sapphire yerine Asus tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
Luck Star

Luck Star

Üye
Gta v kaldırmaz mı????? Çatır Çatır oynarsın kardeşim. Sistem iyi. Amd grafik kartı ve işlemci birlikte iyi gider. Yalnız sapphire yerine Asus tavsiye ederim.
Üstteki sisteme bakma i3 den bahsediyoruz hani 2 çekirdek olan. Gta 5 ise 4 çekirdek istiyor.

MaxipmaN

Üye
yeter de artar bile ama gta5 kaldırmayabilir :D benim pc 7 senelik lol fullde 120fps csgo orta ayarda açıyor. core2duo e7500 2.93ghz gts250 256bit 1gb ve 4gb ddr2 ram :)
kart 9800gtden sağlammış, o tip oyunlar için güzel sistem :D

Luck Star

Luck Star

Üye
  • Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

Üst Alt