Telefonumun kutusunun üzerinde garanti bayisi simgesi yok

Sponsorlu Bağlantılar

isyatur

isyatur

Üye
    Konu Sahibi
Telefonumun kutusunun üzerinde garanti bayisi simgesi yok
-Telefon arızalandı ve bayiye götürdüm teleservice kağıdına imza atıp telefon servise gönderildi 2 hafta sonra telefon geldi ve bayi telefonun kullanıcı hatası düşürmeye bağlı olduğunu söyliyip tamir işlemi için 400 lira maliyetinin olduğunu söyledi ama telefon servisteyken teleserviceyi arayıp imei no ile cihaz takibi yaptığımda böyle bir kayıt bulunmamaktadır yazıyor

-Telefonumun bir garantisi yok ve bayi telefonun telesrvice garantili diyor ama teleserviceyi arıyorum ve böyle bir kayıt yoktur diyor telefonu satan bayinin işin bir ip**lğini yaptığını biliyorum Tüketici haklarına şikayette bulunsam bir sonuç alırmıyım telefonun parası bana geri ödenirmi

Lütfen bana bir bilgi ve öneri verin bu iş başımı ağrıttı artık.

Yorumlarınız için teşekkürler.

hikmet366

hikmet366

Üye
:hmmm

papakudioflu

papakudioflu

Admin
imei sorgulamasinda serviste cihaz kaydina rastlanmadiysa bayi cihazi hic gondermemiş demektir. Ayrica kullanici hatasi veya garanti dışı da olsa servis cihazı geri gondermez cihaz sahibini arayip ucretli onarim onayi ister.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
imei sorgulamasinda serviste cihaz kaydina rastlanmadiysa bayi cihazi hic gondermemiş demektir. Ayrica kullanici hatasi veya garanti dışı da olsa servis cihazı geri gondermez cihaz sahibini arayip ucretli onarim onayi ister.
Aynen ve satın almış oldugu yer paralel cihaz satmış arkadaşa anlaşılan

isyatur

isyatur

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi ben 1-2 telefoncuya sordum bu paralel ithalle gelen telefobların garanti şirketleri kullanıcı hatası olmasa bile kullanıcı hatası diyormuş büyük ihtimal benimde öyle telefonda kullanıcı hatası olmadan 400 lira onrarım parası isteniyor ben bı konu üzerine şikayet edebilirmiyim ?

hikmet366

hikmet366

Üye
Kutunun Veya Telefonun batarya Altında IME Yazıyormu Kardeşim..

isyatur

isyatur

Üye
    Konu Sahibi
Evet yazıyor

isyatur

isyatur

Üye
    Konu Sahibi
urumu : IMEI NUMARASI KAYITLI
Kaynak : İthalat yoluyla kaydedilen IMEI
Üretici : Üretici: Sony Ericsson Mobile Communications AB Pazar Adı: Sony Ericsson LT18i Model Bilgileri: AAD-3880097-AV
Yazıyor

- - - Eklendi - - -

Genpa,Telpa,Telervice,KVK gibi bütün heryere sorgu yaptım hiçbiri benim ımeı çıkışlı değil.

hikmet366

hikmet366

Üye
telefonum belki garantisis almişsındir.

isyatur

isyatur

Üye
    Konu Sahibi
telefonun garantisi yok(Yada rota Gsm diye bir garanti kağıdı var kutunun içinde) ama adam bana teleservicenin kağıdına imza attrıp yolluyo servise, teserviceyi arıyorum bizde boyle bir telefon bulunmamaktadır diyor satan bayi başka yerlere gönderiyor Şimdi bu servise gönderirken imza atılan kağıt bende.

(Şimdi Bu kağıtla beraber birde onarım maliyeti istenen imzalı bir kağıt daha var onarım için 400 lira falan filan diye bu iki kağıtla beraber ben tüketici hakların şikayette bulunıcam Telefonu satan bayiyi şikayet edicem Bir sonuç alırmıyım? Diyorum

hikmet366

hikmet366

Üye
sen bilirsin.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Fatura varmı?

isyatur

isyatur

Üye
    Konu Sahibi
Fatura var hepsi duruyor

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Telefonu aldıgın bayi cihazı rota gsm'den almış asıl muhatab senin cihazı aldıgın yer tüketici hakları heyeti öncelikle faturalı ürünlere öncelik verir.
Gidip danışmakta fayda var derim

isyatur

isyatur

Üye
    Konu Sahibi
Hmm tamam yapıcam birşeyler neyse Teşekkür ederim yorumlarınız için hepinize :)

Üst Alt