Tasarım yapabileceğim ve oyun oynayabileceğim toplama pc tavsiyesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar sizi biraz uğraştırdım kusura bakmayın ama son bir sorum daha olacak.bu vatandaki %25 indirim tüm mağazalarda geçerlimi yoksa sadece internet için mi? Ve sadece kredi kartına mı indirim var yoksa normalde de indirim var mı?

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
sesli güldüm :kop2: :kop2: :zuhaha: bilmesek inandıracaksın :vur:
şu kullanmakta oldugun intel 330 un AS SSD Benchmark programıyla testini yapıp fotosunu koy görelim bakalım ne kadar iyiymiş... testi bekliyouz :nono:

• Beğen
Tepkiler: Polymath
Polymath

Polymath

Üye
1. ssd konusunda intelin adını bilmeyen yok. bu ssd yi bende kullanıyorum. sandiskten kat kat daha kalitelidir. emin olun. intel seçiminiz sizin için daha iyi olacaktır. çünkü sandiski de kullandım. alma nedenim okuma hızı daha yüksek diye almıştım. fakat kalite öncelikli olmalı.(vatan computerdeki yorumlara aldanmayın).
1. ssd konusunda intelin adını bilmeyen yok. bu ssd yi bende kullanıyorum. sandiskten kat kat daha kalitelidir. emin olun. intel seçiminiz sizin için daha iyi olacaktır. çünkü sandiski de kullandım. alma nedenim okuma hızı daha yüksek diye almıştım. fakat kalite öncelikli olmalı.(vatan computerdeki yorumlara aldanmayın).

Markaya göre mi ssd seçer olduk ? Sandisk Yıllardır bu işin içinde. S
sd konusunda intelden daha önde. Sandisk gibi bir firmayı hayatında araştırdın mı ? Dünyanın bir numaralı flash bellek üreticisidir aynı zamanda.. Sandiske kalitesiz diyenide ilk defa görüyorum. Bir yaşıma daha girdim...

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
Polymath kardeşim alıntıyı iki defa yazmışsın dikkat et :/

şerbetci

Üye
intel 330u bende kullanıyom pc uçuyo vallaha hızına yetişemiyorum:ehe tavsiye ederim:oke:

• Beğen
Tepkiler: esatkral
Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
Gerçekten şuan kahkalar atıyorum beni güldürdünüz ya:kop: :dance:. Aslında bi konu hakkında bilgisi olmayanlar yazmasın dicemde olmaz işte. nerden duyuyosunuz bu kulaktan dolma fikirleri bilmiyorum ama intel sandiskten daha öncedir bu işte. ve intel daha kaliteli. bu işte en eski olanlar verdiğim linkte ve en iyi ssd üreticileri burada.

ha buarada markaya göre değil kalitesine göre seçiyoruz. sandisk al 1yıl kullan çöpe at. ikisinide kullandım aradaki farkı bilen biri olarak tavsiyem intel 330.
tabi kullanmayanlar kulaktan dolma haberlerle yorum yapabilir bu konuya. yapın yorum ama yanlış bilgilendiriyosunuz Kemal arkadaşı. adama dayanıksız mal öneriyosunuz. adam gibi mal almasına yardımcı oluyorum ben siz kafa karıştırıyosunuz.

Kemal sen bu konuyu araştır internette dediklerimi daha iyi anlayacaksın. Kafan karışmasın İntel kalitesi bulunmaz. Sandiski önermem ben aldım pişman oldum. karar senin. alacak sensin.

eve geçiyim testi hemen gönderiyorum bekleyin:oke:

• Beğen
Tepkiler: şerbetci
Polymath

Polymath

Üye
Gerçekten şuan kahkalar atıyorum beni güldürdünüz ya:kop: :dance:. Aslında bi konu hakkında bilgisi olmayanlar yazmasın dicemde olmaz işte. nerden duyuyosunuz bu kulaktan dolma fikirleri bilmiyorum ama intel sandiskten daha öncedir bu işte. ve intel daha kaliteli. bu işte en eski olanlar verdiğim linkte ve en iyi ssd üreticileri burada.

ha buarada markaya göre değil kalitesine göre seçiyoruz. sandisk al 1yıl kullan çöpe at. ikisinide kullandım aradaki farkı bilen biri olarak tavsiyem intel 330.
tabi kullanmayanlar kulaktan dolma haberlerle yorum yapabilir bu konuya. yapın yorum ama yanlış bilgilendiriyosunuz Kemal arkadaşı. adama dayanıksız mal öneriyosunuz. adam gibi mal almasına yardımcı oluyorum ben siz kafa karıştırıyosunuz.

Kemal sen bu konuyu araştır internette dediklerimi daha iyi anlayacaksın. Kafan karışmasın İntel kalitesi bulunmaz. Sandiski önermem ben aldım pişman oldum. karar senin. alacak sensin.

eve geçiyim testi hemen gönderiyorum bekleyin:oke:

verdigin linkte ne yaziyor? İntelin sandiskten ıyi oldugumu.? Ben oyle birşey göremedim? SANDİSK adi ustunde disk. Sen depolama urunleri ureten bir firmayi nasil kalitesiz gosteriyosun. İntelden kalitesndn eksiği yok bunu bil. insanları yanlıs yonlendiren sensin. BU onerilenlerdn sandısk daha iyi. nerde arastırırsan arastir.Sen isme bakiyosun performansa filan değil.sandisk al 1 yıl snra çöpe at miş=) komik olma. bİr onceki konudada fikirlerıni gorduk.

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe
Mr.Wick

Mr.Wick

Üye

verdigin linkte ne yaziyor? İntelin sandiskten ıyi oldugumu.? Ben oyle birşey göremedim? SANDİSK adi ustunde disk. Sen depolama urunleri ureten bir firmayi nasil kalitesiz gosteriyosun. İntelden kalitesndn eksiği yok bunu bil. insanları yanlıs yonlendiren sensin. BU onerilenlerdn sandısk daha iyi. nerde arastırırsan arastir.Sen isme bakiyosun performansa filan değil.sandisk al 1 yıl snra çöpe at miş=) komik olma. bİr onceki konudada fikirlerıni gorduk.

Ne yazdığımı okuyomusun okumuyomusun emin değilim. herhalde dikkatini çekmedi. intel sandiskten daha uzun süredir ssd yapan bir firma. adı bile yazılmamış. adamlar daha yeni yeni yapıyolar. bunu kanıtlamak istedim.
kalitesizde demedim(nasıl okuduysan) intele göre daha dayanıksız dedim(kullanan biri olarak)
ben isme bakmam asla. kalitesine bakarım, uzun süre idare eden bir parçamı ona bakarım.
fikirlerin çok yüzeysel biraz daha araştırma yapmanı tavsiye ederim.
insanları yanlış yönlendirmede üstüne yok.
sen pc toplarken ne yapardın bilmiyorum ama ben kullanlardan yorum alarak pc toplama isterdim.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
biraz detaya ineyim.
sandiskin yeni yeni ssd falan ürettiği yok. doğrudur MARKA olarak ssd sektörüne intelden sonra başlamış bir firma
ssd nin çalışma mantıgını bilmiyorsun sanırım. kısaca anlatayım.
ssdler nandflash belleklerden oluşur. bu bellekleri büyük sandisk ve samsung firmaların ürettiği depolama birimleridir.
birimler slc ve mlc diye ayrılıyor. mlc bızım kullandıgımız ssdlerin nandflashları.
slc ise çok yüksek performanslı enterprise kurumsal nandflashlardır. ayrıca öncülüğünü sandisk yapar:oke:

bellek kontrolcüyüde genel itibarıyla marvell ve sandforce üretir. intelinde ürettiği kontrolcüler varda şuan sandforce ve marvell e yaklaşamıyor bile :oke: intel ar-ge çalışmalarıyla ssd sektörüne katkıda bulunmuş olabilir. ama nandflash üretiminde lider bir firma olan sandiski çok küçümsüyorsun :nono:

sandisk intele göre daha dayanıksız yazmışsın napıyorsun ssd yi duvaramı vuruyorsun ne dayanıklılıgı ?:kop2:
bu yazdıklarımı iyice okumanı tavsiye ederim:oke: öğrenmen gereken çok şey var.
ssd kullanmakla baş göğe ermiyor.
bu arada senin intel 330 u göremedim ?

• Beğen
Polymath

Polymath

Üye

Ne yazdığımı okuyomusun okumuyomusun emin değilim. herhalde dikkatini çekmedi. intel sandiskten daha uzun süredir ssd yapan bir firma. adı bile yazılmamış. adamlar daha yeni yeni yapıyolar. bunu kanıtlamak istedim.
kalitesizde demedim(nasıl okuduysan) intele göre daha dayanıksız dedim(kullanan biri olarak)
ben isme bakmam asla. kalitesine bakarım, uzun süre idare eden bir parçamı ona bakarım.
fikirlerin çok yüzeysel biraz daha araştırma yapmanı tavsiye ederim.
insanları yanlış yönlendirmede üstüne yok.
sen pc toplarken ne yapardın bilmiyorum ama ben kullanlardan yorum alarak pc toplama isterdim.

Nasıl kalitesiz demedin ? 1 yıl kullan çöpe at ne demek ? Senin yazdıklarını gözün görüyor mu ? Kalitesine bakarmışsın. Sandisk kalitesiz firmamı ? Kullanmışssında bu ssdiler her sistemde farklı performans verir. Senin sistemin nasıl bilmiyorum ama bu diskten performans alamadıysan sisteminde bir çürüklük vardır ki kullananların yüzde 99.9 u memnun ve sitelerde teknoseyir. Vs inceleme videolarını izleyebilirsin. Ayrıca dayanıklılık konusunda ne gibi dayanıklılık bekliyorsun. Titanium kasa, karbon fiber kaplama filan mı istiyorsun. Dayanıklılık kastın ne anlamış değilim. Sandisk diyoruz zaten biz burda sana çin malı ürün önermedik..

Pc toplama konusuna nasıl getirdin onuda bilmiyorum açıkcası ama ben 8320+7850 gibi bir sisteme seni dinleyip para vermezdim açıkcası. :d: Şuanki sistemime bile 7870 taksam senin bu önerdiğin sisteminden oyunları daha iyi performansla oynarım.. İşlemci q9400.. Yani demek istediğim 4 5 senelik işlemcimle senin 2013 te dizdiğin sistemden daha iyi fps alıyorum.. senin üstün pc toplama tekniklerine göre Bunun tam tersi olmalıydı fakat işte.... Sonra burda üyeleri yanlış yönlendirip dur :kop:Ama merak etme takip edeceğiz. Üyeleri yanlış yönlendirmene müsade etmeyiz...

biraz detaya ineyim.
sandiskin yeni yeni ssd falan ürettiği yok. doğrudur MARKA olarak ssd sektörüne intelden sonra başlamış bir firma
ssd nin çalışma mantıgını bilmiyorsun sanırım. kısaca anlatayım.
ssdler nandflash belleklerden oluşur. bu bellekleri büyük sandisk ve samsung firmaların ürettiği depolama birimleridir.
birimler slc ve mlc diye ayrılıyor. mlc bızım kullandıgımız ssdlerin nandflashları.
slc ise çok yüksek performanslı enterprise kurumsal nandflashlardır. ayrıca öncülüğünü sandisk yapar:oke:

bellek kontrolcüyüde genel itibarıyla marvell ve sandforce üretir. intelinde ürettiği kontrolcüler varda şuan sandforce ve marvell e yaklaşamıyor bile :oke: intel ar-ge çalışmalarıyla ssd sektörüne katkıda bulunmuş olabilir. ama nandflash üretiminde lider bir firma olan sandiski çok küçümsüyorsun :nono:

sandisk intele göre daha dayanıksız yazmışsın napıyorsun ssd yi duvaramı vuruyorsun ne dayanıklılıgı ?:kop2:
bu yazdıklarımı iyice okumanı tavsiye ederim:oke: öğrenmen gereken çok şey var.
ssd kullanmakla baş göğe ermiyor.
bu arada senin intel 330 u göremedim ?

Aslında Hasan sana demek istediğimi gayet iyi açıklamış. Bunun üzerine diyecek laf yok. Nokta..

Ayrıca nerde bu test sonuçlarıı.. Aleti duvara mı çaldın yoksa :kop:

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
intelin kalitesiyle karşılaştırınca 1yıl kullan çöpe at oluyor. sandiskte kaliteli ama intelden daha kaliteli değil. bunu bilmeyen yok diyodum ama iki kişi buldum çok ilginç :hmmm

dayanıklılık konusunda demek istediğim. intel daha uzun süreçli kullanılan bir marka hata verme olayı sandisten daha geç bozulma oranları karşılastırıldığında intel daha uzun süre dayabilen bir ürün. araştırabilirsiniz (istediğiniz yerde).:oke:
polymath senin sistem önerilerinide gördük ne kanıt var ne bişey.

l-lumiere kendi benchmark testlerimi koyucam kesin koyucam fakat evde değilim kusura bakmayın.

testmi istiyosunuz alın burada piyasadaki çok satılan ssd ürünlerinin bir testleri var. inceleyin. içlerinde intel 330 ve sandisk extreme de mevcut.

1) ARDIŞIK OKUMA HIZI

2) ARDIŞIK YAZMA HIZI

3) DOSYALARIN OKUNMA HIZLARI

4) ZAMANA GÖRE ÇALIŞMA (SANİYEDE)

Siz insanları gelin burda yanlış yönlendirin. Olmaz öyle şey asılsız şeyler söylüyorsunuz. Ama ben konuyu takip edicem üyeleri yanlış yöndermenize de izin vermem. Daha bunun gibi elimde birsürü test var intel 330 ile sandisk extreme nin kıyaslandığı gerekirse onlarıda paylaşırım.
:oke:

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
1 yıl kullan çöpe at nasıl bişey ya :kop:
öyleyse sandisk bunun altından nasıl kalkacak garanti kapsamında tüm ürünleri değişmesi gerekir. 1 yıl mevzusu saçmalık...

şöyleki aynı SSD 2 farklı sistemde aynı performansı vermez. bunun 1 numaralı nedeni SATA kontrolcüdür.
senin sistem nedir bilemeyiz.. gerçek ve net sonuç iyi bir anakartta elde edilir.
buldugun site denk gelmiş performansları eş çıkmış. bazı genel değerlerde intel önde GÖRÜNÜYOR..

ama şöyleki %90 sandisk daha iyi çıkıyor testlerde. en net ve doğru sonucu o iş üzerine yapılmış programlar verir.
altta PCMARK vantage sonuçları var. 8 farklı işlem açısından incelenmiş ve puanlama yapılmış. :oke:

intelin sonuçları

genel sonuçlar

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
Malesefki testleriniz yalnış. burada sandisk extreme(120) gb ile intel 330(120gb) karşılaştırıyoruz. ama siz 240gb lığı ile karşılaştırmışsınız dikkat edin :nono:

benim verdiğim testler benim sistemimden değil. genel puanlamalardır. ve hiçbir yerde değişmeyen değerlerdir. buda gösteriyorki intel 330 daha önde.

birde oyunda test ettim buyrun. ister 1kaç değer bile fazla olsun bunun yararı vardır emin olun.

burada da görünüyorki intel 330 daha önde. ve yukarıda verdiğim testlerden anlaşılıyorki yazma, okuma ve saniyedeki çalışma süresine göre intel 330 daha hızlı ve daha önde.:oke:

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
"test ettim" ibaresi yerine ilgili sitenin testi diye yazsaydın iyi olurdu. verdiğin testlerin hangi sitenin oldugunu biliyorum.
vermiş oldugun tablolarda test programının ne oldugu belirsiz !

PCmark vantage i hiç duymadın sanırım :ehe dünya çapında bilinen en kaliteli test programlarından biridir. :oke:

120gb ile 240gb arasında %1-2 ancak fark ediyor.. mantıksız şeyler söylüyorsun.
aynı marka model aynı kontrolcü biri 120 diğeri 240 gb. 2 SSD yi birbirinden farklı zannetmen bile yanlış bir kere.
benim verdiğim tablonun son 4 grafiğine bakarsan
OCZ nin 120 ve 240
Crucial in 128 ve 256GB lık SSDleri de teste dahil.
görüldüğü üzere ortalama skorda %1-2 fark yapıyor.

verdiğim teste yanlış demişsin. senin verdiğin testin doğrulugunu ispat edebilir misin ?
en azından benim test programım ve kaynagım belli :oke:
PCmark vantage i yok sayıp hala intel 330 daha iyi diyorsan sözün bittiği yerdir. konuşacak birşey kalmamış oluyor.

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
kim bilir kaç insana böyle demişsindir. bir ssd modelinin 120gb si ile 240 gb arası fark vardır. mantıksızı söyleyen hatta tekrar eden sensin.
testlerin tam anlamıyla yanlış değil sadece yanlış bileşenleri karşılaştırmışsın.

biliyomuş gibi birde siteyi yanlış söylüyorsun :D buradan test ettim ve en iyi sonuçları veren sitelerden birtanesi bu site.(lütfen bir site testi hakkında bilginiz yoksa kötülemeyin)

Benimde kaynağım belli:oke:

ayrıca behardware dünya çapında incelemediği ssd, anakart, gpu, cpu vs. pc bileşeni yok. testlerininde yanlış çıktığı görülmemiştir.:oke:
Biraz bu konu hakkında bilgi edinin.:oke:

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
kim bilir kaç insana böyle demişsindir. bir ssd modelinin 120gb si ile 240 gb arası fark vardır. mantıksızı söyleyen hatta tekrar eden sensin.
testlerin tam anlamıyla yanlış değil sadece yanlış bileşenleri karşılaştırmışsın.

biliyomuş gibi birde siteyi yanlış söylüyorsun :D buradan test ettim ve en iyi sonuçları veren sitelerden birtanesi bu site.(lütfen bir site testi hakkında bilginiz yoksa kötülemeyin)

Benimde kaynağım belli:oke:

ayrıca behardware dünya çapında incelemediği ssd, anakart, gpu, cpu vs. pc bileşeni yok. testlerininde yanlış çıktığı görülmemiştir.:oke:
Biraz bu konu hakkında bilgi edinin.:oke:
ilk aklıma gelen kart 7970 lightning ve verdiğin sitede yok :oke:
hala iddaa mı sürdürüyorum.
eğer SSD fazlasıyla kaliteli ise 120gb ile 240gb arasında kayda değer fark oluşmuyor.. kaliteden biraz ödün verdinizmi
boyut arttıkca performans azalıyor onuda söyleyeyim

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye

ilk aklıma gelen kart 7970 lightning ve verdiğin sitede yok :oke:
hala iddaa mı sürdürüyorum.
eğer SSD fazlasıyla kaliteli ise 120gb ile 240gb arasında kayda değer fark oluşmuyor.. kaliteden biraz ödün verdinizmi
boyut arttıkca performans azalıyor onuda söyleyeyim

Sitede bütün gpu lar mevcut daha detaylı bakmanı tavsiye ederim.:oke:

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Konuda gereksiz yere tartışmayın son uyarımdır.

• Beğen
Tepkiler: esatkral ve L-LumieRe
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye

şurası gözümden kaçmış ya yazmazsam içimde kalır.
resimleri behardware den pc ye kaydedıp ordan hiziliresime atıp ben test ettim demeyi biliyorsunda, ben resimin kaynagına erişmeyi bilmiyor muyum :kop: uyku öncesi iyi güldüm:
ilk yazdıgımda site reklamı olmaması için yazmadım behardware diye. sen açıklamadan sorsaydın pmden söylerdim ki polymathe yazdım bunu ordan al buraya yapıştır yapıyor dıye... neyse nerden test getirisen getir ben ulaşırım kaynagına... :good:
hadi iyi geceler iyi forumlar :maxicep:

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt