Haber Symdroid Gerçek Oluyor Galiba...

Sponsorlu Bağlantılar

caglar b

caglar b

Üye
dün ben uğraştım ve bir şeyi keşlettim a.droidteki .apk uzantısını .zip yapıp x-plore ile girince oluyor
hepsini gerekli klasörlrre attım ama symbianın dosyası .rsc androidinki .arsc idi
o ve sys bin klasörü için gereken dosya yoktu bende sis editör ile yaptlm uzntıyı .arsc den rsc yaptım sys bin kalsöründeki .exe dosuasınıda yaptım ama uygulama açılırgibi oldu sistem hatası verdi tümünü yapmam 4 buçuk saat oldu ama olmadı açılmadı sanırım .arsc dosyasını .rsc yapmak işe yaramadı benim sorunum burada
dokunmatik olmayan s40lara imkansız dokunmatik olanada gelmez daha s^3e bile gelmedi:)
Dalvik emülatörü olmadan sistem hatasını bile alman büyük başarı :)

• Beğen
Tepkiler: Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye
Dalvik emülatörü olmadan sistem hatasını bile alman büyük başarı :)
ah lanet oları .arscacaba android paket yükleyicisini symbiana atabilirmiyiz sonuçta her ikiside tele bilgisayardan gidiyor?hazır onu atmışken iosuda atarız :ehe:

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
İos 7.0 stabil çalışır mı ki? :ehe

Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye
iosun kendisini değil yükleyicisini böylelikle oyunları yükleyebilexeği

PYTHONs

Üye
iosun kendisini değil yükleyicisini böylelikle oyunları yükleyebilexeği
yükleyecisini yapabilirsen bilmiyorum ama yaparsan sadece uygulamayı yüklemeye yarar, symbian dilinde olmadığı için uygulama hata verir (diye düşünüyorum) .

MaxWheel

MaxWheel

Üye
kaynak kodları olmadan dosyalar uzerinde değişiklik yapmak hiç bir ile yaramaz ve src ve aramabi kloserlerini(ini,lib,mk,h,c) symbiana göre editleyip paketlemezsen çalıştıramazsın eger katnak kodları varsa elinde symbiana port etmek icin kodların %30 unu degistirmen ve dosyaları uygun yere koyman yeterli oluyor ama bunu ancak programcılar yapar. ben daha okulda C++ ya geçmedim ama ögrendiğimde 1-2 program portlucam

fatih54102

fatih54102

Üye
kaynak kodları olmadan dosyalar uzerinde değişiklik yapmak hiç bir ile yaramaz ve src ve aramabi kloserlerini(ini,lib,mk,h,c) symbiana göre editleyip paketlemezsen çalıştıramazsın eger katnak kodları varsa elinde symbiana port etmek icin kodların %30 unu degistirmen ve dosyaları uygun yere koyman yeterli oluyor ama bunu ancak programcılar yapar. ben daha okulda C++ ya geçmedim ama ögrendiğimde 1-2 program portlucam
Sadece C++ bilip hiçbir şekilde port yapamazsın. O dediğin remake olur.
Arm Assembly bilmen gerek onu da şöyle diyeyim Türkiye de en fazla 100 kişi biliyordur.

caglar b

caglar b

Üye
Arm Assembly bilmen gerek onu da şöyle diyeyim Türkiye de en fazla 100 kişi biliyordur.
O bile yeterli olmayacaktır. Portlayacagı programın kodlarını bulması ve bu kodların java ile degil symbianın kendi c++ editorüyle yazılmış olması gerekiyor. Eger dedigin gibi olsaydı pek çok programın (örn:instagram, opera mobile son sürümü vb )symbiana portlandıgını görürdük.

MaxWheel

MaxWheel

Üye
hayır yani onca hayallerim vardı suya düştü.Yalnız bıralın beni:S

Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye
yapacam lan herkeze inat

• Beğen
Tepkiler: WanWan
Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye
bizim alexten haber yok mu :ehe:

can_huso_sulo

can_huso_sulo

Üye

kardeşim ögrendiginde bana nutkaka öğret, öğret ki beraber portlayalım eger uzun sürer diyorsanız yazısını birkaçta tesmşnş gönder tamam sonra vrya önüme geçeni ezerim yabi beraber...
yapacam lan herkeze inat
o bilenler yapar o zaman
Ben zamanında denemiştim, hakikatten zor ve meşekkatli bir iş

yaptınmı başardınmı sonuç ne

• Beğen
Tepkiler: mahmut.
caglar b

caglar b

Üye
Aslında port degil ama uygulama geliştirmem gerekiyordu. Üniversite ögrencisiyim ve hocam benden telefon ile kontrol edebilecegim küçük bir ev yapmamı istedi, ekranda butonlar olacak, basınca işiklar yanacak, perde açılıp kapanacak vs . Bende bunu symbianda yaparım dedim ve yapamadım :D sonra güç bela arkadaşın androidli telefonuna bi arkadaşdan yardım alıp programı yazdık :)
Sonuç: o dersten bb aldım ve bu nalet cihaza neden uygulamaların geç geldigini anladım

can_huso_sulo

can_huso_sulo

Üye
şimdi symbian ile mi yaptın yoksa anroid ile mi
Beyler hayallerinizi sınırlı tutun burda kimse n8'e android yükleyecez demiyor. Sadece emülatör ile apk uygulamaları symbian işletim sisteminde çalıştıracağız diyorlar. Symbian androide göre çok daha üstün bir işletim sistemi lakin nokianın hatasından ötürü bu hallerde. Senin symbian dediğin 256 ram ile bile stabil çalışabiliyor normal kullanımda 140 mb boş alan bile kalıyor. Bugün s3 dediğin eski amiral 1 gb ram yüzünden tercih bile edilmediği oluyor. Çünkü android donanım isteyen bir işletim sistemi. Windowsla mac gibi düşünün. 3000 liraya 512 mb ramli imac alıyorsun ama o fiyata 16 gb ramli pc almak mümkün. Çünkü mac fazla donanım ihtiyacı hissetmeyen bir işletim sistemi, mobilde iosta aynı şekil apple'ın en büyük artısı bu zaten. Şimdi tutup fifa 14, nova 3 gibi oyunları açacağınızı zaten düşünmeyin. Ancak basit uygulamalar onlarda kasa dona olursa olur.

apk symbianı kasar diyorsun yani

• Beğen

yusufgiderim

Üye
yapmasınlar be biz onların oyunlarına ve programlarına muhtaç değilizyapmasınlar be biz onların oyunlarına ve programlarına muhtaç değiliz

can_huso_sulo

can_huso_sulo

Üye
yapmasınlar be biz onların oyunlarına ve programlarına muhtaç değilizyapmasınlar be biz onların oyunlarına ve programlarına muhtaç değiliz

yok muhtaç degilizde bazen android işletim sisteminden yaralanmak lazımYa apk dosyalarını symbianda açmaya çalışıyoz onun yerine neden aynı uygulamayı symbian için yazılmıyor yazılsa aynısı symbian içinde olur

• Beğen

tat1994

Üye
yusuf arkadaş gizli bir hacker galiba. ?
Nezaman yapacan gardaş ? Boş hayallerle yaşama bence Yapamıyacağın bir şey içinde vaat verme insanlara...

DİPNOT; AZ LAF ÇOK İŞ. ;)

Üst Alt