Symbian Telefonlarına Format Atmak

Sponsorlu Bağlantılar

kerso

kerso

Üye
tesekkurler kardeim yararlı bilgiler

kavak

Üye
sağol arkadaşım bana lazımdı teşekkürler

CeNq

CeNq

Üye
teşekkürler...

izmirlihk

izmirlihk

Üye
teşekkür ederik emeene saglik:ehe

esenkral

Üye
sagolasın kardeş

--------------- Ekleme ---------------

slmlar emeğine sağlık sağolasın kardeşim başarılarının devamına esenkral...

yuxel666

Üye
thx

apron

apron

Üye
Selamın Aleküm

--------------- Ekleme ---------------

benim nokia 6300 telefonum var dediniz gibi *KARE 7370 KARE YAPIYORUM AMA EKRENA YAZI GELMİYOR YARDIM..:vur

frht92

frht92

Üye
s.a beyler bnde 6600 a Hard Format atıcam ama tel kapalıyken *,7 sora da yeşil tuşa basıom(yes'e) tel. i açma tuşuna basıom bi icraat olmuo wallahi şunu tam açıklayabilecek birisi warmı ?

yuunuuse

yuunuuse

Üye
paylaştığınız herşey süper teşekkürler maxicep

emrah_a

Üye
Symbian işletim sistemine sahip telefonlarda

"soft format"
ve
"hard format"

olmak üzere 2 çeşit format işlemi vardır.

1) Soft Format

Eğer telefonunuz sürekli sistem hataları veriyorsa, istem dışı kapanıp açılıyorsa, yüklemiş olduğunuz uygulamalar normal dışı çalışıyor yada hiç çalışmıyorsa vs.. Telefonunuza soft format atarak telefonunuzu ilk aldığınız zaman ki ayarlara geri çevirebilirsiniz. Soft format fabrika ayarlarına dön gibi değildir. Fabrika ayarlarına dön yapıldığında sadece profiller orjinal ayarlara dönmektedir. Ancak format attığınızda telefonunuzun hafızasındaki herşey silinecek. Telefon defteri, mesajlar, erişim noktaları...

Format Yöntemi: Telefon açık iken *#7370# yazın. Ekrana "Tüm orjinal ayarlar geri yüklensin mi? Telefon kapanıp açılacak" uyarısı gelecektir. Evet seçeneğini seçtikden sonra güvenlik kodunu girerek format işlemini tamamlayın. Ortalama format süresi 2 dakidadır.

2) Hard Format

Eğer telefonunuz hiç açılmıyorsa veya güvenlik kodunuzu bilmiyorsanız hard format atarak telefonunuzu tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Format Yöntemi: Telefon kapalı iken (*) (3) (yes) ve yukarıdaki kapama açma tuşuna birlikte basarak format işlemini yapabilirsiniz.

Not: Bu işlemleri yapmadan önce bataryanızın en az yarısının dolu olmasına dikkat ediniz...
2 sorum olacak
1. Soft fotmattaki gerekli güvenlik kodunu nasıl öğrenebiliriz. bende orjinal kutulu Nokia e65 var, kutumun üzerinde yazan imei numarasının yanıda B harfinin üzerinde yazan <-0022807 kodu güvenlik kodumudur? soft format atınca telefonu ilk aldığım zamanki (adobe reader, office, real player gibi yazılımlar) silinir mi ?
2. Hard format atınca telefonun orjinal halindeki içerisinde olan yazılımlarıda (adobe, flash, real player gibi) siliniyormu?

teşekkür ederim...:)

toress01

Üye
Symbian işletim sistemine sahip telefonlarda

"soft format"
ve
"hard format"

olmak üzere 2 çeşit format işlemi vardır.

1) Soft Format

Eğer telefonunuz sürekli sistem hataları veriyorsa, istem dışı kapanıp açılıyorsa, yüklemiş olduğunuz uygulamalar normal dışı çalışıyor yada hiç çalışmıyorsa vs.. Telefonunuza soft format atarak telefonunuzu ilk aldığınız zaman ki ayarlara geri çevirebilirsiniz. Soft format fabrika ayarlarına dön gibi değildir. Fabrika ayarlarına dön yapıldığında sadece profiller orjinal ayarlara dönmektedir. Ancak format attığınızda telefonunuzun hafızasındaki herşey silinecek. Telefon defteri, mesajlar, erişim noktaları...

Format Yöntemi: Telefon açık iken *#7370# yazın. Ekrana "Tüm orjinal ayarlar geri yüklensin mi? Telefon kapanıp açılacak" uyarısı gelecektir. Evet seçeneğini seçtikden sonra güvenlik kodunu girerek format işlemini tamamlayın. Ortalama format süresi 2 dakidadır.

2) Hard Format

Eğer telefonunuz hiç açılmıyorsa veya güvenlik kodunuzu bilmiyorsanız hard format atarak telefonunuzu tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Format Yöntemi: Telefon kapalı iken (*) (3) (yes) ve yukarıdaki kapama açma tuşuna birlikte basarak format işlemini yapabilirsiniz.

Not: Bu işlemleri yapmadan önce bataryanızın en az yarısının dolu olmasına dikkat ediniz...
aman dikkat edin format sırasında sarj biter yada eliniz no tuşuna degerse atın tlf çope...

AkreP_KraL_19_1

AkreP_KraL_19_1

Üye
çok saul dostum

furkan_90

furkan_90

Üye
eyw saol bende onu arıyodum allah razı olsun

hunterr

Üye
n73 telefonum var hard format çektim ama telefondan bazı özellikler gitti sesi azaldı ne yapabiliriz

BuRacK

BuRacK

Üye
saol bide kilitli hafıza kartına nasıl format atabilirim şifresinide bilmiyorum ne yapmam gerekir..:(

passwordthief

Üye
bu da cok faydalı bir bilgi cok tesekkur ederim

sevda4234

Üye
teşekkürler.gerçekten çok işime yaradı

ABCDEFG

Üye
*#7370# ile format atarken kilit kodu istiyo kilit kodu bilmeyenler napıcak

scratum

Üye
tesekkurler kardes