Symbian Telefonlarına Format Atmak

Sponsorlu Bağlantılar

ecz_ayna

Üye
çok teekkür ederim

new_reefy

Üye
formatlamak zorunda kaldım ve bu belgeden yaaralandım D:D

sharigah

Üye
7610 da hard ve soft format uygulanabiliyor.N73 yeni terfi ettim.aynı işlemler N73 içinde geçerli mi?

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Evet, geçerli.

fantastik 42

Üye
Arkadaşlar nokia N70 telefonuma format atsam tekrar yazılım yükleyebilirmiyim?

musa553

musa553

Üye
evet bende *3yes ve kapa tuşuna basılı tuttum formattı atıyo şifreyle ilk defa öğrendim bu formatın zararı varmıdır telefona kardeşler

theizmirlee

Üye
eyvallah kardeş paylaşımın için tşkr çok işe yarıcak

k.o.r.t-rex

k.o.r.t-rex

Üye
1. yi bilmiyodum ama 2. yontemi biliyorum.
6600 var bende benim telefon habire restart atıyo(kapanıp açılıyo) sorun ne bunu biliyomusunuz?

aligulbay

Üye
tesekkurler, faydalı oldu, kara kara dusunuyordum

Symbian işletim sistemine sahip telefonlarda

"soft format"
ve
"hard format"

olmak üzere 2 çeşit format işlemi vardır.

1) Soft Format

Eğer telefonunuz sürekli sistem hataları veriyorsa, istem dışı kapanıp açılıyorsa, yüklemiş olduğunuz uygulamalar normal dışı çalışıyor yada hiç çalışmıyorsa vs.. Telefonunuza soft format atarak telefonunuzu ilk aldığınız zaman ki ayarlara geri çevirebilirsiniz. Soft format fabrika ayarlarına dön gibi değildir. Fabrika ayarlarına dön yapıldığında sadece profiller orjinal ayarlara dönmektedir. Ancak format attığınızda telefonunuzun hafızasındaki herşey silinecek. Telefon defteri, mesajlar, erişim noktaları...

Format Yöntemi: Telefon açık iken *#7370# yazın. Ekrana "Tüm orjinal ayarlar geri yüklensin mi? Telefon kapanıp açılacak" uyarısı gelecektir. Evet seçeneğini seçtikden sonra güvenlik kodunu girerek format işlemini tamamlayın. Ortalama format süresi 2 dakidadır.

2) Hard Format

Eğer telefonunuz hiç açılmıyorsa veya güvenlik kodunuzu bilmiyorsanız hard format atarak telefonunuzu tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Format Yöntemi: Telefon kapalı iken (*) (3) (yes) ve yukarıdaki kapama açma tuşuna birlikte basarak format işlemini yapabilirsiniz.

Not: Bu işlemleri yapmadan önce bataryanızın en az yarısının dolu olmasına dikkat ediniz...

max03

Üye
allah razı olsun

mafya06

Üye
herşey iyi hoş ama bu formatlar 6300 için olmuyo..başka bi yöntem varmı

sevda4234

Üye
teşekkür ederim telefonum sürekli hata raporu veriyordu. anlatttıklarını deniycem

orfaqua

orfaqua

Üye
teşekkürler

rehber1981

Üye
bende N95 varç hard format işlemi yapamıyorum. Şu an acayip sıkıntıdayım. İngilizce olan versiyonu Namesis sayesinde dil kodunu değiştirip, nokia'nın programıyla firmware update yaptım ve telefon türkçe oldu. Fakat baktım ki tüm telefon nolar silindi. Daha önce yedeğini almıştım pc suite ile. Yedekten geri yükleme yaparken telefon kafayı yedi. Format Atamıyorum. versiyonu geri alamıyorum. Tekrar aynı versiyonu güncelledim bi işe yaramadı. Ne yapabilirim. Şimdiden teşekkürler

garib

Üye
bu vermiş olduğunuz format değerleri sadece nokiada geçerli sony ericson için bir format kodu varmı elkinizde

34-ZBR

Üye
çok saol yaa.neredeyse bozuk diye telefonu satacaktım... :D

darqblue24

Üye
tesekkurler...cok yardımcı oldunuz..
ya forumda arama yapabılmek ıcın ..yer goremedım ben..:))

polat_ketur_76

Üye
bilgi için sağol emeğe saygı teşekkürler

Ju57

Üye
beyler hard format atılmıyo benm telde 6600 var soft oluyo ama hard olmuyo yes tusu arama tusu degıl mı yoksa

Üst Alt