Haber Sony'nin Android Marshmallow güncelleme takvimi ortaya çıktı!

Sponsorlu Bağlantılar

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Sony'nin Android Marshmallow güncelleme takvimi ortaya çıktı!
Bildiğimiz gibi Sony, Android Marshmallow güncellemesinin dağıtımına Z3+ ve Z5 serisi ile başlamıştı. Ancak bu güncellemeyi alacak başka cihazları da var.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Z3+ ve Z5 serisi Marshmallow güncellemesini almıştı ancak Lollipop güncellemesine göre bazı eksiklikler vardı. Bunlardan en önemlisi ise Stamina moddu. Sony'nin ünlü pil tasarruf modu Stamina mod bu yayınlanan güncellemeye dahil edilmemişti. Takvime göre Stamina dahil edilmiş olan yeni Mashmallow güncellemesi Z3+, Z4 Tablet, Z5 serisi, M4 Aqua ve Xperia X için 21 Mayıs'ta ya da Mayıs'ın sonunda dağıtıma başlanacak. Sony her ne kadar Nisan ayında bu güncellemeyi yayınlayacağım dese de güncelleme 1 ay ertelenmiş görünüyor.

Marshmallow güncellemesini henüz almayan Xperia Z2 ve Z3 serisi ise 16-17 Nisan'da ya da Nisan'ın sonuna doğru bu güncellemeyi alacak. Bu güncellemeye Stamina mod dahil edilecek mi belli değil.

Xperia M5, XA ve X Performance ise 24-26 Haziran ya da Haziran'ın sonuna doğru bu güncellemeyi alacak. Ancak XA'ya Stamina mod dahil edilmeyecek.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: n000k

n000k

n000k

Üye
hadi hayırlısı. bekliyoruz sabırla!!

osicik

Üye
Çok geç kalmasına sinir oluyordum ama artık sallamıyorum
Buna şükür

phasan

phasan

Üye
Umarım bu tarihler dogrudur

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Stabil olduğu için güncelleme umruda değil güncellemedim ben daha. Uygulama açısından da sürümün çalıştırmadığı uygulama yok zaten o yüzden ihtyacım yok şuan

phasan

phasan

Üye
Sony Xperia™ Z2 , Z3 ve Z3c cihazlarına Marshmallow Sistem güncellemesi, 16,17 Nisan itibariyle dağıtılması planlanıyor.(Nisan sonuna sarkabilir)
▶Z5 ve Z3+ için Mayıs ayında Stamına mod tekrar güncelleme ile sunulması bekleniyor.
▶M4Aqua Mayıs sonu
▶M5 Haziran sonu
C4,C5 için herhangi bir bilgi mevcut değil.

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia™ Z2 , Z3 ve Z3c cihazlarına Marshmallow Sistem güncellemesi, 16,17 Nisan itibariyle dağıtılması planlanıyor.(Nisan sonuna sarkabilir)
▶Z5 ve Z3+ için Mayıs ayında Stamına mod tekrar güncelleme ile sunulması bekleniyor.
▶M4Aqua Mayıs sonu
▶M5 Haziran sonu
C4,C5 için herhangi bir bilgi mevcut değil.
Konuda ne yazıyor? Aynı şeyleri yazmışsın.

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Bize gelen güncellemede Stamina olacak mı olmayacak mı belli değil. Umarım olur.
Staminayı eklemek çok mu zor anlamıyorum.

Buğra

Buğra

Admin
Arkadaşlar sony lp ile aynı frameworku verdi m sürümü ile yani aynı stamınayı verebilirdi vermedi
Bence x serisinde ki yeni arayüzü diğer cihazlara da dağıtacak yeni arayüzde yeni stamına vardı o yüzden stamınayı eklememiş olabilirler bakalım hayırlısı

• Beğen
Tepkiler: n000k ve phasan
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
iyide ben şunu anlamadım niyeyse x serisi tanıtıldığında zaten marshmallow ile tanıtılmışlardı zaten niye bir daha aynı güncellemeyi tekrardan alıyorlar onu anlamadım :hmmm

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
iyide ben şunu anlamadım niyeyse x serisi tanıtıldığında zaten marshmallow ile tanıtılmışlardı zaten niye bir daha aynı güncellemeyi tekrardan alıyorlar onu anlamadım :hmmm
X serisinin yazılımı bitirilmemiş yazılım şu an. Cihaz daha satışa bile çıkmadı. Final sürümü hazır olunca X serisi de hazır olacak.

dragonmhmt

dragonmhmt

Üye
N çıkınca versinde tam olsun bari :-S

dragonmhmt

dragonmhmt

Üye
Biz n yi 2017 nisanda alırız en erken
Güncellemede gecikti sony Nisan geldi daha Z5 serisine anca geldi oda eksik güncelleme.
Samsung s5 e bile verdiyse baya geç kalınmış demektir. Diğer markalarında gerisinde kaldı.
Ben daha erken gelir diye bekliyordum. Güncelleme herşey değil diyenler çıkıyor böyle yazınca ama yenilik iyidir bi yenilik varsa zamanında ulaştırmalı firmalarda.

Buğra

Buğra

Admin
Güncellemede gecikti sony Nisan geldi daha Z5 serisine anca geldi oda eksik güncelleme.
Samsung s5 e bile verdiyse baya geç kalınmış demektir. Diğer markalarında gerisinde kaldı.
Ben daha erken gelir diye bekliyordum. Güncelleme herşey değil diyenler çıkıyor böyle yazınca ama yenilik iyidir bi yenilik varsa zamanında ulaştırmalı firmalarda.
şuan tek derdim x serisinde ki arayüzü verip vermeyeceği bu kadar bekleyip de lp ile aynı arayüzü vermenin bir anlamı yok geç kalması için sebep yok eğer bu arayüzle devam edecekse en erken sony vermesi lazımdı arayüz değişmedi sadece m tabanına bir kaç görsel ekleyecekti konsept rom tabanı kaç aydır hazırdı mesela

sebo7

sebo7

Üye
versinde nasl verirse versin

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Sony Android N'yi Z2'ye vermezse M4 Aqua'da C4'de almaz ben diyim.
Yeni arayüzüde vermezler bence. X'e geçmek için sebep bırakır.

dragonmhmt

dragonmhmt

Üye
şuan tek derdim x serisinde ki arayüzü verip vermeyeceği bu kadar bekleyip de lp ile aynı arayüzü vermenin bir anlamı yok geç kalması için sebep yok eğer bu arayüzle devam edecekse en erken sony vermesi lazımdı arayüz değişmedi sadece m tabanına bir kaç görsel ekleyecekti konsept rom tabanı kaç aydır hazırdı mesela
X arayüzünü vermezler gibi. Benimde dediğim o saf android gibi zaten diğer firmalardan önce vermeliydi bize kalsa şubat gibi verir diye beklerken Nisan sonu görünüyor

Üst Alt