Yardım Sony Z3 donma Problemi

Sponsorlu Bağlantılar

sanslcy1

sanslcy1

Üye
    Konu Sahibi
Sony Z3 donma Problemi
Merhaba arkadaşlar 2 hafta oldu z3 alalı ama şimdiden donmaya başladı kasıyor telefon özellikle facebook uygulaması 3 4 kere donduktan sonra açılıyor gelen aramalara bazen cevap veremiyorum donduğu için telefonda çok fazla uygulamada yok nerdeyse yok denecek kadar az sırf kasmasın diye yüklemedim ama genede kasıyor varmı önerileriniz acaba neden böyle

Print Screen

Print Screen

Üye
Z3 nasıl kasar güncelleme geldi de güncelleyip telefona hard reset atmadiysan veya fabrika ayarlarina dondurmediysen kasmasi normal baska bir fikrim yok

sanslcy1

sanslcy1

Üye
    Konu Sahibi
Z3 nasıl kasar güncelleme geldi de güncelleyip telefona hard reset atmadiysan veya fabrika ayarlarina dondurmediysen kasmasi normal baska bir fikrim yok
Güncelleme geldi ama fabrika ayarlarına geri dön yapmadım ondan mıdır acaba

Luck Star

Luck Star

Üye
Her güncellemeden sonra hard reset atmak baya faydalı oluyor.

byAndroid

byAndroid

Üye
Ben kasmasini normal görüyorum neden diye sorarsan mağazadaki hangi z3 e baksam boş uygulamalarla 1.7 gb ram kullanıyordu tabiki kasteddigim kitkatda idi. Lolipop ta bilmiyorum. Ehhh bi kaç uygulama yükle 1 gb boş ramde dolar. Özelikle facebook ve Messenger telefonu çok yoruyor bunlarda sebep olabilir

Luck Star

Luck Star

Üye
Ben kasmasini normal görüyorum neden diye sorarsan mağazadaki hangi z3 e baksam boş uygulamalarla 1.7 gb ram kullanıyordu tabiki kasteddigim kitkatda idi. Lolipop ta bilmiyorum. Ehhh bi kaç uygulama yükle 1 gb boş ramde dolar. Özelikle facebook ve Messenger telefonu çok yoruyor bunlarda sebep olabilir
Uygulama yüklemeye ram mi dolar şaka mı yapıyorsun? 1Gb ram yeter de artar bile geri kalan kısımda sistem ve uygulamalar kendine yeterince ayırmış zaten 1gb kaldığına göre. Aynı anda hem modern combat 5 ve gta vice city gibi oyun açılmadığı sürece ram dolmaz uygulama felan kapanmaz.

S6 da hiç bişe açmadan 300mb boş ram oluyor umarım düzeltebilirler sorunu...

Konu sahibi hard reset attığında büyük ihtimal sorunun düzelecektir.

sanslcy1

sanslcy1

Üye
    Konu Sahibi
Peki hard res
Uygulama yüklemeye ram mi dolar şaka mı yapıyorsun? 1Gb ram yeter de artar bile geri kalan kısımda sistem ve uygulamalar kendine yeterince ayırmış zaten 1gb kaldığına göre. Aynı anda hem modern combat 5 ve gta vice city gibi oyun açılmadığı sürece ram dolmaz uygulama felan kapanmaz.

Peki hard reset nasıl atabilirim ayrıca hard reset telefonda neleri siliyor yedekleme yapmaya gerek var mı

bidost06

bidost06

Üye
Yedekle ne var ne yok siler hatta harici depolama alanına kadar silebilirsin yanlışlıkla en temizi yedekle önemli dosyaların varsa

0MG90

0MG90

Üye
Sony kullanmayan mesaj atmazsa sevinirim. Cihaz açıldığında 1.1GB RAM dolu oluyor. Normal kullanımda en fazla 1.6 GB.

Sizin sorununuza gelince ya fabrika ayarlarına alın ya da flashtoolla yeniden yazılım atın.

byAndroid

byAndroid

Üye

Android den anlamıyorsun heralde uygulamalar arka planda çalışıyor hep facebook uygulaması 200-300 mb ram harcıyor Messenger desen öyle. Daha sayayım mı sosyal ağlar hep arka planda çalışır. Boş telefon 1.7 harcıyor facebook - Messenger yüklü halini düşün, WhatsApp var snapchati var instagrami var. Sanki sistem ios yad wp rame yük bindirmiyor

sanslcy1

sanslcy1

Üye
    Konu Sahibi
Hard format atıp deniyecem ama şunu söyleyebilirim ki sony beni hayal kırıklığına uğrattı

Son düzenleme:
Luck Star

Luck Star

Üye
Android den anlamıyorsun heralde uygulamalar arka planda çalışıyor hep facebook uygulaması 200-300 mb ram harcıyor Messenger desen öyle. Daha sayayım mı sosyal ağlar hep arka planda çalışır. Boş telefon 1.7 harcıyor facebook - Messenger yüklü halini düşün, WhatsApp var snapchati var instagrami var. Sanki sistem ios yad wp rame yük bindirmiyor
Facebook 300mb harcıyorsa s6 donar o zaman ben anlamıyorum dimi

Luck Star

Luck Star

Üye
Peki hard reset nasıl atabilirim ayrıca hard reset telefonda neleri siliyor yedekleme yapmaya gerek var mı?
Hard reset her şeyi siler. Z3 ayarlara gir geri yükleme ve reset leme olcak ordan telefonu resetleme var

Luck Star

Luck Star

Üye
300mb facebook...

• Beğen
Tepkiler: byAndroid
sanslcy1

sanslcy1

Üye
    Konu Sahibi
Luck Star

Luck Star

Üye
Sim kart çıkart sonra google senkronizasyon aç herşeyi senk. et

ALpWaR24

ALpWaR24

Üye
Ram optimizasyonu gayet düzgün Sony Z serilerinde fazla ram kullanması sen her şeyi hızlı aç diye ramde hazır tutuyor uygulamaları bu bi sorun değil sen ağır bi uygulama açarsan zaten önbellekte tutulan veriyi silip ramı boşaltıyor yani ramı doldurman imkansız gibi bir şey o kendini optimize eder merak etmeyin

En garanti yol pc companion ile telefonu onarmak internetten araştır support zone den onarırsan hem hard format hemde yazılımı sıfırdan kuracağı için tüm sorunlarını çözecektir