Sony xperia z su geçirdi!!!

Sponsorlu Bağlantılar

aksitman

aksitman

Üye
Telefonu garantiye yollamıştım 1400 tl ye tamir ederiz dediler lanet olsun!! Hatalarını kabul etmiyorlar bütün kapakları kapalıydı telefonun ve su girdi yani telefonda sorun vardı demek ki. 20-30 cm derinliğe soktum en fazla ve orada 1 dk dan az kaldı. Telefonda hata olduğunu düşünüyorum hala. Sony ye de bir sürü mesaj attım ama lanet olsun ki doğru düzgün bir cevap veremediler.

Sony'ye sakın bulaşmayın gerçekten sakın bir şey almayın sony den. Müşteri memnuniyetini zerre kadar önemsedikleri yok. Bana sony alma demişlerdi ama dinlemeyip aldım bu telefonu sonuç da bu oldu işte daha 4 ay olmuştu alalı şuanda telefonsuzum.!

Tüketici mahkemesine başvuracağım bilmiyorum bir şey çıkar mı. Mahkemeyle ilgili bilgisi olanlar bana ulaşabilirse sevinirim.

Kardeşim demedim mi

bence tüketici mahkemesinde zor kanıtlarsın eğer suya sokarken kamerayla çektiysen öyle kanıtlarsın

Senden daha çok para istemişler bizim arkadaştan 643 tl istemiş lerdi

Kardeşim bence boşver mahkemeyi, götür bildiğin en iyi telefoncuya benim başıma geldiğinde ben mahkemeye vermemiştim direk telefoncuya gidiğ yaptırmıştım 40 tl para istemişlerdi

40 tl nerde 643tl nerde 1400 tl nerde

esokmen

esokmen

Üye
Telefomcuyum, genelde mahkemeler hep musterileri hakli bulur aklinda bulunsun. Bencd sansini dene 1400 Tl ne demektir ya

oguzhan dalgic

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim demedim mi

bence tüketici mahkemesinde zor kanıtlarsın eğer suya sokarken kamerayla çektiysen öyle kanıtlarsın

Senden daha çok para istemişler bizim arkadaştan 643 tl istemiş lerdi

Kardeşim bence boşver mahkemeyi, götür bildiğin en iyi telefoncuya benim başıma geldiğinde ben mahkemeye vermemiştim direk telefoncuya gidiğ yaptırmıştım 40 tl para istemişlerdi

40 tl nerde 643tl nerde 1400 tl nerde

bir telefoncuya da götürmeyi düşünüyorum ama garantidekiler, telefonun anakartına su girmiş tamir olmaz filan dediler de yine de götürmeyi düşünüyorum bir telefoncuya nasıl olsa kaybedecek bir şeyim yok artık.

- - - Eklendi - - -

Telefomcuyum, genelde mahkemeler hep musterileri hakli bulur aklinda bulunsun. Bencd sansini dene 1400 Tl ne demektir ya

evet ben de sizinle aynı fikirdeyim. Pazartesi günü tüketici mahkemesine vereceğim sony yi.

kapakli511

kapakli511

Üye
basınçlı suya hiç bir cihaz dayanamaz :)

omard

Üye
bir telefoncuya da götürmeyi düşünüyorum ama garantidekiler, telefonun anakartına su girmiş tamir olmaz filan dediler de yine de götürmeyi düşünüyorum bir telefoncuya nasıl olsa kaybedecek bir şeyim yok artık.
- Eklendi - - -

evet ben de sizinle aynı fikirdeyim. Pazartesi günü tüketici mahkemesine vereceğim sony yi.

Merhaba; Agustos ayinin sonlarina dogru benimde Xperia Z me su girdi. Kapakları kapalı ve yanlarida tutan CASE olmasina ragmen.
Daha onceleri havuza kac kere attim, denize girdim birsey olmamisti. Buda guven vermisti bana. Hoparlorden ses kaybini soranlarada orasi sadece su doldugu icin ses gidiyor. O bosluktan aktımı su ses geri gelir.

Neyse ben konuma doneyim. Telefonu TEKNOSA uzerinden Teleservice gonderdim. Direkt 1408 TL havale karsiligi telefonu degistirelim dediler. Cok sacma bir rakam geldi. 1849TL ye alinan bir telefon icin. Bir arkadasimiza 600 kusur TL rakam vermisler.
Acaba hangi servis verdi bu rakami bunu cok ogrenmek isterim.

Ayriyetten tuketici kanunlarina bende basvurucam, basvuracak olanlarla toplanalim. Basvuranlardan da bilgi ve tecrubelerini paylasmalarini rica ediyorum.

s.ileli

s.ileli

Üye
Beyler adamlar suya dayanikli diyo su gecirmez demiyor burada alicengiz oyunu var. Ancak ugras tutturursun reklam filmlerini delil olarak kullan

anilari35

anilari35

Üye
aynen reklam filmi var denize atıyor telefonu turkcell le ortak izlemiştim hem turkcell in cektıgını hemde su geçirmiyor diyolar reklam filminde araştır onu youtube dan bul onu delil gösterinaha buda linki

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
bi ara turkcell in sitesindemi ne görmüştüm

savasyavan

Üye
arkadaşlar sony xperia zldım su gecirmez ozelliğe sahip olsugu için benim problemim batarya sismesinden kaynaklan sebebbten dolayı yolladım ama bana dondukleri cevap cıhaz su almıs cıhazım calısıyor bı sıkıntım yok batarya şisti arkakapak attı servise 2 sefer yolladım ama nafıle su almış diyor başka bişey demiyorlar resimlerde ekledim uzman arkadaşlar baksın fabrikasyon bi hata var ama bunu kabullenmiyorlar sonuna kadar hakkımı arıyacağim sonyy servis anlayısı farklı sonyy su ana kadar kaç cihaz değiştirmiş hiçç hep müşteriler magdur oluyor o yuzden sony uzak durun sonyy magdur olan arkadaşlar varsa bi forumdan yazalım hakkımız arayalım savaş yavan 0551 101 58 58

hasim38

hasim38

Üye
O yuzden telefona kasko yaptiriyorum rahatim sukur

KırcalıHolding

Üye
Bir kilo pirinç al telefonu vidalarını söküp 24 saat pirincin içinde beklet nemini alsın sonra çalşlır

Agafendi

Üye
Evet arkadaşlar benimse sony xperiam su geçirmişti 7ay önce mahkemeye berdim ve bugun mahkemeyi kazandım.temmerut faizi ile birlikte bedelini alacağım

• Beğen
Tepkiler: Invoke
SonyXperia

SonyXperia

Üye
Telefon 1 metre altındaki basınçlara çok dayanmıyor acaba telefonun kapaklarını tam kapatamadınız mı ki?

hsnaln123

hsnaln123

Üye
Telefonun büyük bi ihtimal senin hatan yüzünden su aldı ne yazıkki üzülerek bunu söyluyorum xperia z1 - z2 ve bugunde z3 almış bulunmaktayım ve z1 ile cebime koyup denize giriyodum su almadı ama daldığımda su aldı kendi imkanlarımla tamirini gerçekleştirdim. z2 ile havuza girdim (10-15 kez) ama su almadı hala kullanmaktayım.

Garantiye yolladığında telefonunun bütün kapakları kapatılır.
sonra 1,5 metre derinliğindeki renkli suyun içinde 30dk telefon bekletilir.
sonra tamir aşamasına geçilir telefon açılır ve renkli su alıp almadığı kontrol edikdikten sonra kullanıcı hatası ortaya çıkar.

Eğer mahkemeye vericeksen telefonu elletmemen gerekli

Fiyat konusuna gelince 1000 de isteyebilir 50tl de isteyebilir Bu içinde oluşmuş arızaya göre değişiklik göstermektedir.

gikwang

Üye
arkadaşlar benim sony xperia z de su geçirdi. servise yolladım yaklaşık 1 ay oldu ama sim kart ve hafıza kartı da içinde gitti,unuttum korkudan. sizce sim kart ve hafıza kartında bir sorun çıkar mı ? lütfen acil cevap verin.

Dreams_place

Dreams_place

Üye
arkadaşlar benim sony xperia z de su geçirdi. servise yolladım yaklaşık 1 ay oldu ama sim kart ve hafıza kartı da içinde gitti,unuttum korkudan. sizce sim kart ve hafıza kartında bir sorun çıkar mı ?

Sim kartınız da hafıza kartınız da su aldıysa maalesef çalışmamaları muhtemel , siz yine servisden gelecek cevaba göre hareket edin bakarsınız hafıza kartında sıvı temasına bağlı bozulma olmamıştır..geçmiş olsun tekrardan

Siycey

Siycey

Üye
arkadaşlar benim sony xperia z de su geçirdi. servise yolladım yaklaşık 1 ay oldu ama sim kart ve hafıza kartı da içinde gitti,unuttum korkudan. sizce sim kart ve hafıza kartında bir sorun çıkar mı ? lütfen acil cevap verin.
Sıkıntı olmaz ben hafıza kartını yıkayıp kullanmış olarak tecrübeyle konuşuyorum :ehe

• Beğen
Tepkiler: gikwang

aes77

Üye
Telefonumu suyla birlikte defalarca yıkadım.. Ve sonunda olan oldu ve telefona ne ses geldi ne ses gitti. Servise gönderdim hoparlörü tamir ettiler ve şuanda sıkıntı yok demek ki şu bir gerçek su geçirebilir :-)

svestica

svestica

Üye
Bende 1,5 sende sony xperia z kullandım. Ağvada 2 saat cebimde denizin içinde video çekimleri yaptım. Telefon su geçirmedi. Bundan 3-4 ay sonra çeşmede yıkadım ozaman su geçirdi. Sanırım kapakların tam kapatılıp kapatılmamasıyla ilgili bu durum.

aes77

Üye
Olabilir muhtemelen..

Üst Alt