Haber Sony Xperia Z'nin yerini Xperia X alıyor! Artık yeni Xperia Z telefon yok!

Sponsorlu Bağlantılar

Sizce Sony bu adımıyla iyi mi yaptı kötü mü yaptı?

• Diğer (konuya mesajla belirtiniz)

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    24
0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia Z'nin yerini Xperia X alıyor! Artık yeni Xperia Z telefon yok!
MWC 2016'da tanıtılan Xperia X ailesi artık Xperia Z ailesinin yerine geçiyor. Artık yeni Xperia Z çıkmayacak.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Sony sürpriz bir şekilde yeni seri olan Xperia X ailesini tanıtınca kafalarda soru işareti oluştu. Xperia Z ailesinin artık tanıtılıp tanıtılmayacağı düşünülürken buna Sony Xperia Almanya hesabı cevabı verdi.

Yapılan açıklamaya göre Xperia X ailesi artık Xperia Z ailesinin yerini alacak. Yani artık yeni Z6, Z6 Compact tanıtılmayacak. Buna göre Xperia X Performance artık yeni amiral gemi olacak ve ona Xperia X ve XA eşlik edecek. Artık Xperia Z tanıtımı yerine X serisinin devamını göreceğiz.

Mobil pazarda zor zamanlar geçiren Sony, yeni X ailesi ile ne kadar ses duyuracağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Ayrıca artık 3 yeni premium seviyede telefon görmeyeceğiz. Bildiğiniz gibi Xperia Z, Z Compact ve Z Premium'da üst düzey kasa malzemesi ve suya dayanıklılık vardı. Ancak Xperia X ailesinde sadece Xperia X Performance üst düzey kasa malzemesine sahip.

Ekli dosyalar

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
kasadan kırpmakla çok saçma bir hamle yapmışlar zaten popülaritesi düşük olan cihazlarını daha kalitesiz yapmaları işleri iyice zora sokacaktır

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Sony ne yapmaya çalışıyor anlamadım. Z ve Z Compact ne güzel premium cihazlardı.
Belli olmaz yinede belki Eylül'de Z6 tanıtırlar. Belki bunları S820'li cihaz çıkartmak için tanıtmışlardır.

man20

man20

Üye
Z ailesini seviyorum. Heleki z6 ailesi için dönen haberler beni heyecanlandırmıştı. Her kesime hitap edecek şeklindeydi. z6 ailesinde yanlış hatırlamıyorsam 4 model çıkartcak diye haberi vardı. "Compact" kelimesini sevmiştim şimdi X ailesinde compact yerine A mı kullanılcak? :/ Bu aile beni üzdü şahsen.

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Z ailesini seviyorum. Heleki z6 ailesi için dönen haberler beni heyecanlandırmıştı. Her kesime hitap edecek şeklindeydi. z6 ailesinde yanlış hatırlamıyorsam 4 model çıkartcak diye haberi vardı. "Compact" kelimesini sevmiştim şimdi X ailesinde compact yerine A mı kullanılcak? :/ Bu aile beni üzdü şahsen.
Xperia X Performance - Xperia Z
Xperia X - Xperia Z Compact gibi bir şey oluyor. Ama çok saçma, Compact'ta da işlemci vs. çoğu şey aynıydı.
Bu arada ben bu haberi yabancı siteden çevirdim. Doğru olabilir de olmayabilir de.
Her yıl bir tane Xperia Z çıkartacak diyor bazı siteler. Eylül ayında tanıtabilir belki.

yeumyang

yeumyang

Moderator
Haber doğruysa yanlış yapar suya dayanıklılık gitmiş hem z serisi başarılıydı neden değiştirsin ki sony denince akla suya dayanıklılık geliyor ve compact modelleri ile ses getirmişti

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
valla kötü oldu bu ama ben yinede xperia x performance'i bekliyorum inşallah hazirandan önce türkiyede olurda yoksa lg yada samsungu düşünüyor olacağım

yeumyang

yeumyang

Moderator
Müşteri kaybedecektir bence z serisi sevilen bir seriydi ve suya dayanıklılık ön plandaydı

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia Bulgaristan X serisi Z serisinin yerini almadı diye açıklama yapmış. Bunların kesin bilgisi yok galiba. Bu konu uzarsa Sony açıklama yapar diye düşünüyorum.

yeumyang

yeumyang

Moderator
Sony Xperia Bulgaristan X serisi Z serisinin yerini almadı diye açıklama yapmış. Bunların kesin bilgisi yok galiba. Bu konu uzarsa Sony açıklama yapar diye düşünüyorum.
Evet yapsın bence çünkü bir sonraki cihazım sony mi olur başka bir marka mi olur ona göre karar veririm çünkü z6 compact ı merak ediyorum

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Resmi açıklama gelmiş. Artık yeni Z serisi telefon yok.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Z Daha 9 A Kadar Çıkardı

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Bence büyük hata yapıyorlar. Compact gibi efsane cihazda gitti.

Ayrıca Z serisindeki çoğu özellik X serisinde yok. Kasa malzemesi aynı değil. Aşırı saçmaladılar gerçekten.

yeumyang

yeumyang

Moderator
Bence büyük hata yapıyorlar. Compact gibi efsane cihazda gitti.

Ayrıca Z serisindeki çoğu özellik X serisinde yok. Kasa malzemesi aynı değil. Aşırı saçmaladılar gerçekten.
Aynen katılıyorum suya dayanıklılık yok kasa kalitesi düşmüş en önemlisi compact modeli yok şahsen compact modeli yoksa benim bundan sonraki cihazım sony olurmu düşünürüm çünkü artık alınabilirligi kalmadı en büyük rakipleri samsung bile suya dayanıklı s7 yi çıkardı iphone 7 de tahminimce suya dayanıklı gelecektir sony yanlış yaptı

kralberk13

kralberk13

Üye
anlamadım z5 ten destek devam etçek kesilmicek değilmi

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Z serisi devam eder x serisi yan Model bence
Mobil Dünya kongresinde yeni amiral gemisi tanıtmamak için sony strateji uyguluyor bence 6 ayda bir amiral gemi saçmalığından vazgeçiyor olabilir :hmmm

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Z serisi devam eder x serisi yan Model bence
Mobil Dünya kongresinde yeni amiral gemisi tanıtmamak için sony strateji uyguluyor bence 6 ayda bir amiral gemi saçmalığından vazgeçiyor olabilir :hmmm
Resmi açıklama yapmışlar Z serisi doruğuna ulaştı diye. Ne kadar güvenilir bilinmez önceden de senede 1 telefon çıkarıcaz dediler yine 6 aya düşürdüler.

Yine de her ne olursa olsun biz Z serisini kullananlar ayrıcalıklıyız bence. Kim ne derse desin bizim telefonlara bence en iyi seriyi kullanıyoruz.

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Resmi açıklama yapmışlar Z serisi doruğuna ulaştı diye. Ne kadar güvenilir bilinmez önceden de senede 1 telefon çıkarıcaz dediler yine 6 aya düşürdüler.

Yine de her ne olursa olsun biz Z serisini kullananlar ayrıcalıklıyız bence. Kim ne derse desin bizim telefonlara bence en iyi seriyi kullanıyoruz.

Z serisi bitmez kolay kolay rakipleri 7'leri çıkartıyor :hmmm

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Şu Markaların Zırt Pırt Farklı Model Çıkarmalarına Anlam Veremiyorum.

• Beğen
Tepkiler: phasan

Üst Alt