Haber Sony, Xperia X akıllısının kamerası için yeni bir tanıtım videosu sundu

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Sony, Xperia X akıllısının kamerası için yeni bir tanıtım videosu sundu
Sony, çok yakında yeni Xperia X ailesini satışa sunacak.

Japonya'nın en önemli teknoloji devlerinden olan Sony, geçtiğimiz Şubat ayında yeni 3 akıllı telefon modelinin duyurusunu gerçekleştirmişti. Bu yeni modeller Xperia X ailesi içerisinde gelirken, cihazların tümü 5" büyüklüğünde ekran içeriyor.

Sony'nin en son geçtiğimiz sene Eylül ayında sunduğu Xperia Z ailesinin yerini alan yeni Xperia X serisi,Xperia XA, Xperia X ve Xperia X Performance adındaki modellerden oluşuyor. Bu yeni cihazlar çok yakında ön siparişe de sunulmaya başlanacak.

Xperia X ve Xperia X Performance modeller, 23MP arka kamera taşıyor ve firmadan yeni bir tanıtım vidosu gelirken, bu videoda kameraya vurgu yapılmış. Özellikle de Predictive Hybrid Autofocusözelliği hareketli görüntülerde bulanıklaşmayı önlemeyi amaçlıyor.

Sony Xperia X akıllı telefon 5" büyüklüğünde 1920x1080 piksel Full HD dokunmatik ekran içeriyor ve 23MP arka kamera ile gelirken, Selfie kamerası da 13MP olarak blirlenmiş. Akıllı telefon gücünü ise Qualcomm'un Snapdragon 650 yonga setinden alırken, 3GB sistem belleği, 32GB dahili veri kapasitesi yer almakta. Ayrıca parmak izi tarayıcısı bulunmakta.

Diğer model Sony Xperia X Performance akıllı telefon ise daha güçlü yapıya sahip. Diğer model gibi 5" büyüklüğünde 1920x1080 piksel Full HD çözünürlükte dokunmatik ekran içeren cihazda Qualcomm Snapdragon 820 yonga setin bunuluyor. Sstem belleği 3GB ve dahili veri kapasitesi de 32GB olarak belirlenmiş.

Akıllı telefonda yine diğer modelde olduğu gibi 23MP arka kamera ve 13MP ön kamera yer alıyor. Ayrıca Sony Xperia X'in aksine bu akıllı telefonun IP68 olarak suya dayanıklı olduğunu da belirtelim.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Sony, Xperia X akıllısının kamerası için yeni bir tanıtım videosu sundu

phasan

phasan

Üye
Sony bi kamara olayını yapamadı birde yeni sürüm dagıtmayı

Sony Xperia M4 aqua Tapatalk ile gönderildi

berkmeric18

Üye
Z5 dunyanin en iyi telefon kamerasiydi sozde sony geçsin bu işleri : )

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: phasan
phasan

phasan

Üye
Z5 dunyanin en iyi telefon kamerasiydi sozde sony geçsin bu işleri : )

Sony bu işi yapamıyor onlar ps yapsınlar

• Beğen
Tepkiler: Luck Star

berkmeric18

Üye

Sony nin yazilimina dicek sozum yok mukemmel bi yazilimi var butun cihazlarinda fakat yok su gecirmez yok toz gecirmez diye diye butun insanlarin cebini yakti :) bari ortaya dunyanin en saglam kamerasi diyip kendilerini kepaze etmesinler... Lg ve samsung varken sony kamerada son sirada kalir... Sony ps a calismaya devam etsin...

• Beğen
zencibitc

zencibitc

Üye
şahsen ben yazılım dağıtma konusunda çok memnunum geç ama sorunlu değil g4 e verilen marsmallowu duyduk gördük. sony nin kamera sensörüde çok kaliteli çoğu marka sony kamerasını kullanır. kamera yazılımı kötü.

0MG90

0MG90

Üye
Sony nin yazilimina dicek sozum yok mukemmel bi yazilimi var butun cihazlarinda fakat yok su gecirmez yok toz gecirmez diye diye butun insanlarin cebini yakti :) bari ortaya dunyanin en saglam kamerasi diyip kendilerini kepaze etmesinler... Lg ve samsung varken sony kamerada son sirada kalir... Sony ps a calismaya devam etsin...

Abartma istersen çöp gibide çekmiyor kameraları.

berkmeric18

Üye
Abartma istersen çöp gibide çekmiyor kameraları.
Ben cöp gibi cektigini soylemiyorum zaten insanlari en iyi kamera bu diyip kekliyolar bi alt model tel daha iyi fotograflar cekiyor. Boyle sacma iddalari ortaya atip icraatta bisey yapamiyosalar Sony nin kendisi cop demektir zaten internette yayinlanan fotograflarda bunu gosteriyo benim kendi gorusumde boyle.

• Beğen
0MG90

0MG90

Üye
Ben cöp gibi cektigini soylemiyorum zaten insanlari en iyi kamera bu diyip kekliyolar bi alt model tel daha iyi fotograflar cekiyor. Boyle sacma iddalari ortaya atip icraatta bisey yapamiyosalar Sony nin kendisi cop demektir zaten internette yayinlanan fotograflarda bunu gosteriyo benim kendi gorusumde boyle.

Sony kamerada son sınıfta kalır diyorsun bu ne demek? Saçma sapan mesajlar atıyorsunuz sonra ben öyle demedim şöyle demedim.

Hangi yerde en iyi kamera bizde demişler? DxOMark'a göre Z5'in kamerası zaten iyi sen fotoğraf çekmeyi bilmiyorsan kötü mü oldu şimdi. Git Cep Telefonu Fotoğrafçılığı konusuna bak bakayım ben Z2 ile nasıl fotolar çekmişim. Neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamıyorum.
Ayrıca Sony gitsin PS yapsın ne demek ya? Sony sadece PS ve telefon mu üretiyor? Bilgi kıtlığı yaşıyorsanız belli etmeyin bari. Samsung sadece telefon üretiyor sanıyorsunuz o zaman. Telefonları satmasa adamlar bu işe girmez zaten. Önceki konumda da Android camiasında en çok kar eden firmada Sony. Gidin biraz araştırma yapında öyle konuşun.

berkmeric18

Üye
Aynen ben bilgi kitligi yasiyorum burdaki bircok insanda bilgi kitligi yasiyodur zaten :) z5 in cektigi fotograflar ortada samsungun ortada. Ben dediklerimin arkasindayim milleti kekliyolar yok dunyanin en iyi kamerasiymista. Bende kameranin arkasina lens alsam bende oyle fotograflar cekerim. Bu forumdaki cogu insan z5 in abartildigi kadar iyi bi kamerasi olmadigini dusunuyor. Z5 ile ilgili acilan butun konulara bak fotograf karilastirmalarina bak bilgi kitligi yasayan sensin bence. Beni aptal yerine koyuyosun bari digerlerinin fikrine saygi duy bos laf yapmaya gerek yok adamlar abarttigi kadr saglam cihaz uretemiyor isin aci tarafi bu sizin israriniz sadece kabul etmemek uzerine :)

zencibitc

zencibitc

Üye
herkes sony nin kamerasından şikayetçi evet. forumda bir kişide böyle kötülüyordu ve meğerse kamerayı korumak için firmanın yapıştırdığı jelatin gibi parçacığı sökmediğindenmiş. Ve şöyle diyeyim ben xperia z2 kullanıyorum ve durduk yere telefon süper diye konu açmadım. foruma genelde sorun yaşayan insanlar gelir ve yazma ihtiyacı duyar. Sanırım anladın ;)

• Beğen
0MG90

0MG90

Üye
Mesajım yukarıda. Anlayan anladı. Hadi herkes kendi yoluna.

Luck Star

Luck Star

Üye
Hayaller paris hayatlar Sony kamerası. Bir şirket mobil pazarda çoğunluk olarak kamera sensörü dağıtımı yapıp ayrıca o cihazlar en iyi kameraya sahip telefon seçilip, kendi cihazında en kötü performansı alıyorsa bu işte bir iş var demektir tebrik etmek lazım. :alkis Umarım akıllanır.

PS için televizyon ve notebook'tan vazgeçti, telefondan da vazgeçicek gibi. Bari az daha pahalıya satsalar PS'leri...

0MG90

0MG90

Üye
He he en kötü performans.

Sony 2016 Android 4K TV'leri çıkarmadıysa kim çıkardı acaba onları? Çok garip.

Sony Xperia Z2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zencibitc

zencibitc

Üye
tamam yani çok uzattınız sony kötü şu bu falan şahsen ben alırken çok araştırdım ve sony aldım hala memnunum kamerada bir sürü ayar var kardeşim ayarlayabilene güzel kamera konu bu kadar basit

Luck Star

Luck Star

Üye
tamam yani çok uzattınız sony kötü şu bu falan şahsen ben alırken çok araştırdım ve sony aldım hala memnunum kamerada bir sürü ayar var kardeşim ayarlayabilene güzel kamera konu bu kadar basit
Senin kullandığın cihazdan bahseden oldu mu ? Eski cihazın iyi olup yenisinin kötü olması imkansız mı ? Ayarlama yapmak falan bahane bence. Konuyu saptırmayın. Bir çok cihaz otomatik modda test edilip çok iyi sonuçlar elde ediyor. Bunları test eden siteler de var bakabilirsin.

zencibitc

zencibitc

Üye
kendin söyledin. birçok cihaz

Üst Alt