-- Son Çıkan Gt-9500 Türkiye Için Odin Romlar -- [11-11-2013]

Sponsorlu Bağlantılar

ozkan1987

Üye
Gerçeğine para verceğime replikasına biraz edit atar kullanırım. Olabilirde o kadar pahalıysa sürmesinler. sanki lg tv lcd alıyorsun xD

Son düzenleme:

Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
Gerçeğine para verceğime replikasına biraz edit atar kullanırım. Olabilirde o kadar pahalıysa sürmesinler. sanki lg tv lcd alıyorsun xD

replika ile gercegi arasındaki yazılım ve performans farkini kapatamassin

baby_face_

baby_face_

Üye
Türkiye için yayınlanan romlar ve artılarını eksilerini paylaştığımız bir konu olacak.Sürekli güncel kalması içi takip edilecektir.
Odin ile yüklenen romlardır yükleme talimatları forumda mevcuttur.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

-----------------------------------------------------------
Dikkat aşağıdaki sürüm yukarıdaki sürümlerden farklı olup yüklendiği takdirde 4.2.2 sürümlerine dönüşü sıkıntılı ve mümkün değildir.
Bu sürüm için Odin 3.09 versiyonunu kullanınız.

Model: GT-I9500
Country: Turkey
Version: Android 4.3
Changelist: 1938685
Build date: Mon, 21 Oct 2013 13:26:30 +0000
Product Code: TUR
PDA: I9500XXUEMJ8
CSC: I9500OJVEMJ8
MODEM: I9500XXUEMJ8

Hocam bu orjinal custom rom dimi imei falan uçmaz?

• Beğen
Tepkiler: Nextman
baby_face_

baby_face_

Üye
gordumu cihaz tr 4.4 2yi
Dediğim gibi benim cihazımın kodu Afg yani Afganistandı sürümüde 4.3 dü. Dediğiniz gibi Tr romu olan 4.3 ü indirim odin ile kurdum, fakat 4.4.2 yi görmedi phone ifo uygulamasına girdim ülke kodu değişmemiş bende sammobileden 4.4.2 tr romunu indirip direk odinle kurdum.

Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
Dediğim gibi benim cihazımın kodu Afg yani Afganistandı sürümüde 4.3 dü. Dediğiniz gibi Tr romu olan 4.3 ü indirim odin ile kurdum, fakat 4.4.2 yi görmedi phone ifo uygulamasına girdim ülke kodu değişmemiş bende sammobileden 4.4.2 tr romunu indirip direk odinle kurdum.

hocam 4.3 tryi yuklemeden once wipe yapmanız gerekiyordu

Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
Vallahi yapmadım, peki şimdi tekrar 4.4.2 deyken wipe yapıp 4.3'e geri dönmem mümkün mü odinle?

Hayır dönemezsiniz. güvenlik ilkesi güncellendi. eski sürüme geri dönüş için tek bir yöntem var. o da sayacı arttırıyor cihaz garanti dışı kalıyor. phone info dan bakarmisinjz acaba CSC kodunuz ne olarak gözüküyor?

baby_face_

baby_face_

Üye
Hayır dönemezsiniz. güvenlik ilkesi güncellendi. eski sürüme geri dönüş için tek bir yöntem var. o da sayacı arttırıyor cihaz garanti dışı kalıyor. phone info dan bakarmisinjz acaba CSC kodunuz ne olarak gözüküyor?
Hala afganistan görünüyor hocam. Eğer tek problem garanti dışı kalmasıysa prosedürleri uygulayabilirim ama başka eksi yönleri varsa uzak durabilirim.

Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
Hala afganistan görünüyor hocam. Eğer tek problem garanti dışı kalmasıysa prosedürleri uygulayabilirim ama başka eksi yönleri varsa uzak durabilirim.

eksi yönleri var. boşu boşuna sayacı artirmayin. 4.4.2de CSC kodu değiştirilemiyor artık. en azından root ile. söyle bi ihtimal var ama suan cihazinizda 4.4.2 afgan sürümü var. cihaza wipe data wipe cache yapın ve 4.4.2 Türkiye romunu odinden tekrar flaşlayin. bi ihtimal CSC kodunuz TUR olabilir ve android yeni surumler geldiğinde cihazınız Türkiyeye gelen guncellemeleri görebilir

baby_face_

baby_face_

Üye
eksi yönleri var. boşu boşuna sayacı artirmayin. 4.4.2de CSC kodu değiştirilemiyor artık. en azından root ile. söyle bi ihtimal var ama suan cihazinizda 4.4.2 afgan sürümü var. cihaza wipe data wipe cache yapın ve 4.4.2 Türkiye romunu odinden tekrar flaşlayin. bi ihtimal CSC kodunuz TUR olabilir ve android yeni surumler geldiğinde cihazınız Türkiyeye gelen guncellemeleri görebilir
Hocam 4.4.2 Afgan değil Tr sürümünü flaşladım malum Afganistan için 4.4.2 çıkmadı.

Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
Hocam 4.4.2 Afgan değil Tr sürümünü flaşladım malum Afganistan için 4.4.2 çıkmadı.

tamam hocam biliyorum. wipe yapmadığınız icin ülke kodunuz AFR yani Afgan gözüküyor. şimdi recoveryden wipe data ve wipe cache partition yapıp cihaza 4.4.2 türkiye yazılımıni tekrar flaşlarsaniz CSC kodu TUR olma ihtimali yüksek

baby_face_

baby_face_

Üye
tamam hocam biliyorum. wipe yapmadığınız icin ülke kodunuz AFR yani Afgan gözüküyor. şimdi recoveryden wipe data ve wipe cache partition yapıp cihaza 4.4.2 türkiye yazılımıni tekrar flaşlarsaniz CSC kodu TUR olma ihtimali yüksek
Anladım hocam flaşlıyorum şuan.

Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
Anladım hocam flaşlıyorum şuan.

kolay gelsin. Wipe yapmayı unutma! yoksa yine AFR olarak kalir ülke kodu. wipe data/factory reset ve Wipe cache partition işlemlerini uygula recovery den. sonra da recovery moddan ses kisma orta tus ve güç tuşu ile direk download moda geç ve odinden 4.4.2 tryi çak

• Beğen
Tepkiler: baby_face_
Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
Önemli verilerin varsa yedeğini al fotograflar vidyolar vs

baby_face_

baby_face_

Üye
kolay gelsin. Wipe yapmayı unutma! yoksa yine AFR olarak kalir ülke kodu. wipe data/factory reset ve Wipe cache partition işlemlerini uygula recovery den. sonra da recovery moddan ses kisma orta tus ve güç tuşu ile direk download moda geç ve odinden 4.4.2 tryi çak
Malesef yine kod değişmedi.

Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
Malesef yine kod değişmedi.

nasıl olur? 4.3de hep bu şekilde değiştiriyordum ben CSC kodunu. 4 4.2de harbiden güvenlik konusunda afedersiniz telefonun içine etmişler. yok csc koruması yok sayaç yok bilmenne. hocam kusura bakma senide yorduk maalesef o halde yapabilecek pek bişey yok root yapsanda csc kodunu TUR yapamazsin

• Beğen
Tepkiler: baby_face_

Üst Alt