sınırsız internet aveada

Sponsorlu Bağlantılar

Dandanakan92

Dandanakan92

Üye
bu bütün tarifelerde yazıyor zaten
mesela ttnet sözleşmeli sabit 55 tl kullanıyorduk ama 60 tl ye yükseltti fiyatını önceden duyurdu bunuda ,
ekonomik birşey yani yarın birgün 1 dolar 3 tl olursa tabiki bu kullandığımız tarifeleride etkiler, yani durup dururken öyle birşey olmaz

interneti kaldırmaz herhalde zaten kaldirirsa bir anlamı kalmaz tarifenin

İnşallah kaldırmaz :D Yarın Vodafone'u arayıp sıkıştırcam bana uygun bir şey yaparlarsa Vodafene'da kalcam yoksa hiç beklemiycem yarın geçicem :D

yaren_dede

yaren_dede

Üye
    Konu Sahibi

İnşallah kaldırmaz :D Yarın Vodafone'u arayıp sıkıştırcam bana uygun bir şey yaparlarsa Vodafene'da kalcam yoksa hiç beklemiycem yarın geçicem :D

bende kendi hattımı ellemiyecem dursun sonuçta 8 tl sınırsız kullanım hakkım var
babamın ikinci hattını aveaya taşıyorum onu kullanıcam

The Patriot

The Patriot

Üye
:( Bulunduğum yerde avea çekmiyor :) Süper ama.

BUNDYKİNG

Üye
3 gün oldu ben turkcell'den geçeli ama hala bir avea çalışanı bana internet ayarlarını gönderemedi ilk fırsatta bir avea center'a uğramam lazım:(

Hukuk61

Hukuk61

Üye
avea.com dan online işlemlere girerek internet ayarlarını ücretsiz telefonuna gönderebilirsin.Online işlem şifrenide *952# yazıp arama tuşuna basarak ögrenebilirsin.

---------- Eklendi @ 20:07:02 ---------- Yazıldı @ 20:05:59 ----------

online işlemlerden e-posta aboneliği baslatarak,aylık 90 krş ekstre ücretide ödemekten kurtulabilirsiniz.:)

zozing

Üye
Bu konu hakkında dünya kadar araştırma yaptım benim hatırladığıma göre vodafone 96 değilde 10kbps ye düşürüyordu hızı bu da çok yavaştı
şimdi avea 128 kbps diince baktım araştırdım bu 128 kbps (kilobyte per Second = saniye başına Kilobyte) 1 megabit internet hızı yapıyor
ben edirne de öğrenciyim burda sanırsam 35 tl civarına 1 megabit interneti evden 5 kişi kullanan arkadaşlarım var uydunet aracılığıyla kablosuz tV ile beraber
şimdi ben bu tarifeye geçtim 2gb kotayı da 3 günde bitirdim hızınız 128 kbps ye düşürüldü diye bir mesaj geldi tamam dedim 1 megabit her türlü yeter
ama hız öyle bir düştü ki şu anda 128 kbps indirme yi kesinlikle yapamam yaklaşık 10-20 kb arası bir hızda dolaşıyor şu anda ve konumumu hiç değiştirmedim daha önce aynı konumdan 300 kbps ile indirme yapabiliyorken şimdi 10-10 kbps oldu

müşteri hizmetlerini aradım dedim böyle bişi var ama onlarında adam gibi haberi yk olaydan kız bişi açklayamadı mahkemeye gitmem an meselesi

eğer internet 128 kbps ise saniyede 128 kilobyte tan 10 saniye de 1280 yapar 1 dk da yaklaşık 7 mb yapar 90 dk lık bir filmin 700 mb olduğunu hesaplarsak filmi neredeyse donmadan izleyebilmemiz gerekir

coszub

Üye
yanlis hesap dostum 1megabitlik(1024 kpbs) internetle maks~120kb/saniye hiza ulasirsin 128 kpbs de 1mbit 1/8 i oldugu icin hizin 10-20 kb/sn olmasi normal diye biliyorum

.Kerasus.

.Kerasus.

Üye
Bu konu hakkında dünya kadar araştırma yaptım benim hatırladığıma göre vodafone 96 değilde 10kbps ye düşürüyordu hızı bu da çok yavaştı
şimdi avea 128 kbps diince baktım araştırdım bu 128 kbps (kilobyte per Second = saniye başına Kilobyte) 1 megabit internet hızı yapıyor
ben edirne de öğrenciyim burda sanırsam 35 tl civarına 1 megabit interneti evden 5 kişi kullanan arkadaşlarım var uydunet aracılığıyla kablosuz tV ile beraber
şimdi ben bu tarifeye geçtim 2gb kotayı da 3 günde bitirdim hızınız 128 kbps ye düşürüldü diye bir mesaj geldi tamam dedim 1 megabit her türlü yeter
ama hız öyle bir düştü ki şu anda 128 kbps indirme yi kesinlikle yapamam yaklaşık 10-20 kb arası bir hızda dolaşıyor şu anda ve konumumu hiç değiştirmedim daha önce aynı konumdan 300 kbps ile indirme yapabiliyorken şimdi 10-10 kbps oldu

müşteri hizmetlerini aradım dedim böyle bişi var ama onlarında adam gibi haberi yk olaydan kız bişi açklayamadı mahkemeye gitmem an meselesi

eğer internet 128 kbps ise saniyede 128 kilobyte tan 10 saniye de 1280 yapar 1 dk da yaklaşık 7 mb yapar 90 dk lık bir filmin 700 mb olduğunu hesaplarsak filmi neredeyse donmadan izleyebilmemiz gerekir

sen yanlış hesap etmişsn dostum o konuda kimseyi suçlayamazsn

zozing

Üye
yanlis hesap dostum 1megabitlik(1024 kpbs) internetle maks~120kb/saniye hiza ulasirsin 128 kpbs de 1mbit 1/8 i oldugu icin hizin 10-20 kb/sn olmasi normal diye biliyorum

bu nasıl bir saçmalıktır ya 128 kbps demek saniye de 128 kilobyte demek ama ben saniye de 20 kb görüyorum internet hızının böyle hesaplanmadığından eminim bence bi yalnışlık var

---------- Eklendi @ 05:47:47 ---------- Yazıldı @ 05:45:32 ----------

1 megabit 1024 kbps yapmaz .internet hızı hesabı bu ,orda 1 megabyte yazmıyor 1 megabit yazıyor ikisi arasında 10 kat fark var

kthy43

Üye
zozing,
Kavramları karıştırıyorsun. 1 mbps internet tarifesinde, Türkiye şartlarında hız 115~120 kb/sn. Sen 128 kbpsden bu hızı bekliyorsun ki bu çok komik. Hiç eminim falan deme yanlış mantık kuruyorsun. 128 kbps de takılmadan video izlense bu tarife olay olurdu, ttnete gerek kalmazdı :)

gurkanbaris

gurkanbaris

Üye
bende bu tarifeyi kullanıyorum oldukça memnunum hatta şuan bu mesajı bu tarifenin internetini kullanarak yapıyorum tavsiye ederim bütün ihtiyaçlarınızı karşılıyor hemde çok ucuza :)

Hukuk61

Hukuk61

Üye
Arkadaslar piyasada bu internet kullanımının ayrıca ücretlendirildiği haberleri dolanıyor.Bende bu tarifedeyim herhangi bir ücret güncel faturamda görünmüyor şimdilik fakat her ihtimale karşı ihtarname çekmek gerekiyor magdur olmamak icin ;
Sizlere bir kıyak yapayım :)

---------- Eklendi @ 17:27:53 ---------- Yazıldı @ 17:26:54 ----------

İHTARNAME
Tar..:…/…/….
Avea A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne
İSTANBUL

Konu: …………….hk. nda

………………………….. nolu telefonun kullanıcısıyım. Tarafınızdan …./…./…….. tarihinde Yeni Nesil 500(her yöne 500dk her yöne 2000 sms ve Sınırsız İnternet) görüşme tarifesine abone oldum. Ancak tarafıma gönderilen faturamda taahhüt edilen “sınırsız internet” paketim olmasına rağmen internet kullanımımım ayrıca ücretlendirlmiştir.

Açıklama talep ettiğim hususlar
Sınırsız internet taahhüdü vermiş olmanıza rağmen, internet kullanımım hangi gerekçeyle ayrıca ücretlendirilmiştir.
Tarafıma bu konu hakkında bilgi verilmesini, aksi takdirde kanuni yollara başvuracağımı ihtaren bildiririm.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.
Saygılarımla,

Adres:………………………………….. Ad – Soyad
………………………………………….…… İmza
…………………………………………..…
………………………..

Avea posta adresi:
Avea A.Ş. Genel Müdürlüğü
Abdi İpekçi Cad. No:75 Maçka - İstanbul

---------- Eklendi @ 17:28:56 ---------- Yazıldı @ 17:27:53 ----------

İHTARNAME
Tar..:…/…/….
Avea A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne
İSTANBUL

Konu: …………….hk. nda

………………………….. nolu telefonun kullanıcısıyım. Tarafınızdan …./…./…….. tarihinde Yeni Nesil 500(her yöne 500dk her yöne 2000 sms ve Sınırsız İnternet) görüşme tarifesine abone oldum. Ancak tarafıma gönderilen faturamda taahhüt edilen “sınırsız internet” paketim olmasına rağmen internet kullanımımım ayrıca ücretlendirlmiştir.

Açıklama talep ettiğim hususlar
Sınırsız internet taahhüdü vermiş olmanıza rağmen, internet kullanımım hangi gerekçeyle ayrıca ücretlendirilmiştir
Tarafıma bu konu hakkında bilgi verilmesini, aksi takdirde kanuni yollara başvuracağımı ihtaren bildiririm.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.
Saygılarımla,

Adres:………………………………….. Ad – Soyad
………………………………………….…… İmza
…………………………………………..…
………………………..

Avea posta adresi:
Avea A.Ş. Genel Müdürlüğü
Abdi İpekçi Cad. No:75 Maçka - İstanbul

futbol123

futbol123

Üye
Beyler fatura 4tl geldi :D

Hukuk61

Hukuk61

Üye
bana fatura bile gelmedi 0TL;)

Dandanakan92

Dandanakan92

Üye
[QUOTE=" Tehlike ";4633359]Beyler fatura 4tl geldi :D[/QUOTE]

Bildiğim kadarıyla sen ilk geçenlerdendin bide :D

Hukuk61

Hukuk61

Üye
fatura yı 26 sında yollıcaklardı beni not interest :D bu saatten sonra yolladıkları faturada beni bağlamaz,fatura bedelim 0 yazıyo nisan ayı :D:D

massari

Üye
Arkadaşlardan yine benden bir ilk, ben çok yüklü bir miktar fatura geleceğini düşünüyordum. Çünkü youtube ve birkaç yabancı sitelere erişimim oldu, windowsliveye girdim, oyun güncelleme ve windows 7 güncelleme yaptım. Tamam tamam uzatmayayım :ehe
Tamı tamına:
Tutar Son Ödeme Tarihi
39.0 20120518

kadar geldi. Bu tarifeye geçenleri korkutanları avea yanılttı. İyiki geçmişim diyorum, saygılar :oke: