Samsung Monte GPS Sorunu Kesin Çözüm (Google Maps 3.0.2) <Resimli Anlatım>

Sponsorlu Bağlantılar

OmerAslantas

OmerAslantas

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Monte GPS Sorunu Kesin Çözüm (Google Maps 3.0.2) <Resimli Anlatım>
Arkadaşlar forumda gezerken monte kullanıcılarının genel olarak mevcut firmwarelerdeki Google Maps sorunu ile uğraştığını gördüm. Ben Monte yi A101'den aldım ve aldığımda Google Maps ile ilgili bir sorun yoktu GPS ile yerimi tespit edebildim. Dedim ben kullanabiliyorum milletin de hakkı var. :P:

Telefonun GPS özelliği olmasına rağmen telefona ait bir yazılım yok. Samsung Google Maps'i tercih etmiş. GPS ile çalışabilen sürüm ise 3.0.2... Kullanırken hattınızdan lira gidiyor ama bunun sebebi GPS kullanmanız değil Google Maps'i kullanmanız. Yani Google Maps haritaları internetten indiriyor ve bunun için ücret ödüyoruz. Tabi Wi-Fi den bağlanırsanız ücret ödemezsiniz. Ama bir gezi esnasında Wi-Fi bulamazsınız elbette. Ben internet paketlerini öneriyorum. Turkcell'de 1 aylık 100 mb internet 12 lira.

Konuya geçelim:

Arkadaşlar linkteki .jar ve .jad uzantılı dosyayı telefonda bi yere atıyoruz ama aynı klasörde olmalılar. .jad uzantılı dosyayı açıyoruz çünkü .jar ile yükleyince programın küçük resmi gözükmüyor ve oyunların içinde kötü duruyor... Fotoğrafları kendim çektim biraz kalitesiz oldu ama okunabiliyor kusura bakmayın.

Link:

Buyrun resim:

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Anlamadığınız kısımları sorabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: yakogg, c_sarisozen, ersan77 ve 5 diğerleri

maxicep4ever

Üye
oh be sonunda.. teşekkürler arkdaşım

montemonte

Üye
resimdeki arayüzle bunun alakası yok 1.
HALA yer bulamıyor 2.
Sıktı bu maps konusu 3. !

M3L!H

M3L!H

Üye
Teşekkürler. benim de 5800'ım vardı. Ovi Maps harikaydı. iPhone 3G veya Monte alacağım. Monte GPS'te böyleyse kötü olur yaw. :hmmm

OmerAslantas

OmerAslantas

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler. benim de 5800'ım vardı. Ovi Maps harikaydı. iPhone 3G veya Monte alacağım. Monte GPS'te böyleyse kötü olur yaw. :hmmm

iPhone veya Monte mi :d:

kardeş kıyaslanacak telefonlar mı Alah aşkına :kop:

cellatm

cellatm

Üye
Eywallah

OmerAslantas

OmerAslantas

Üye
    Konu Sahibi
önemli değil

hydroo

Üye
tesekkur ederim arkadasim google map 3 versiyonu basariyla calisiyor.

sanirim şimdi flash player sorununu çözmek gerekiyor. çok araştırdım ama bir çözüm bulamadım.
eğer flash sorunu çözen varsa yardımcı olabilir mi?
teşekkürler...

mehmetopuz

mehmetopuz

Üye
Hocam tesekkurler bendede calısıyor fakat para gıdıyor pekı bu adamlar nıye telefonun ozellıklerıne GPS yazmıs yanı hıc bır b.. a yaramıyor melet ne yapmalı para gıtmeden gırmek ıcın n95 te adamlar catır catır gırıyor .. bızde gırelım yaa hay java nın taa ........ (.... malum rtük :D )

SinNombre

SinNombre

Üye
We Travel gps programı montede %99.9 oranında çalışıyor google mapsa gerek yok fazla

fazlicelik

Üye
kardeş bende zaten v 3.0.2 gelmişti. google mapsı açıyor yol tarşfş falan herşey normal ama geçerli konumu bulamıyor. geçerli konuma tıkladığımda "geçerli konumunuz geçici olarak kullanılamıyor. GPS bağlantısı için bekleniyor" yazıyo. ve sağ üst köşedede hep yer güncelleniyor... yazısı var. ne yapmam lazımm???

mehmetopuz

mehmetopuz

Üye
We Travel gps programı montede %99.9 oranında çalışıyor google mapsa gerek yok fazla

Hocam su prgoramı bedava mı kullanıyorsun eger oyleyse nasıl oluyor bızede anlat yahu kafayı yıcem ya bu telefon da harıcı GPS antenı varmıs oyleyse neden onu kullanamıyoruz kafaları yedım kac gundur yaaa lanet olsun dedım yanı telefonu bastan aldık we-travel ı kullanmak ıcın neler yaptın hangı yolları ızledın sen nasıl yaptın bıze onları anlat yahu baska kaynaktan ıstemıyorum ben saygılar sevgıler ve bılımum tesekkurler. :)

sinan oğuz

Üye
kardeş teşekkürler

yusfcuk

yusfcuk

Üye
Bence burda GPS özelliğini kullanamıyorsunuz çünkü bu özellik stardada var wifi den bağlanınca oda yer buluyor herşeyi yapıyor . Önemli olan GPS yi kullanabilmeniz. Bence snn yönteminin GPS ile yakından uzaktan alakası yok.

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
kardeş bende zaten v 3.0.2 gelmişti. google mapsı açıyor yol tarşfş falan herşey normal ama geçerli konumu bulamıyor. geçerli konuma tıkladığımda "geçerli konumunuz geçici olarak kullanılamıyor. GPS bağlantısı için bekleniyor" yazıyo. ve sağ üst köşedede hep yer güncelleniyor... yazısı var. ne yapmam lazımm???
Dışarı çıkman lazım balkon da olabilir evin içinde konumlandırma yapamazsın.

maksatli

Üye
google maps in bu sürümünde yer buluyo arkadaşın dediği gibi evin içinden bulması biraz zor ben 6. kattan denedim bi sefer buldu 10 metre hata payıyla ama dışarda olunca 5-10dakka arasında yerinizi buluyo kontor para falan gitmiyo kesinlikle sadece bulması biraz zaman alıyo.internete bağlanmanıza gerek yok önce internet olan bi yerden google maps e girip bulundugunuz bölgedeyi sonuna kadar zoom layın ve bunu diğer mah sok vs yerlerdede yapın ekranda gezinin yani sonrada dışarı cıkıp bekleyin gps yerinizi bulacaktır.internete girip zoom yapın dememdeki amaç ise internet bağlantınız kesildikten sonra google maps girdiğinizde zoom yapmanıza olanak vermiyo ama önceden internete bağlıyken yaparsanız dışarı çıktıgınızda rahatlıkla zoom yapabilirsiniz biliyorsunuzdur belki ama sadece tavsiye :)
Ayrıca we traveli ben çalıştıramadım fakt şöyle bi yöntem buldum tam denemedim ama denersem burda paylaşırım normal masa üstü bilgisayarımda yapmaya çalıştıgımda bazen haritaları görmedi bazen oluşturmadı sql hatası verdi vs vs gibi bir çok hata aldım fakat laptopta denedim sanki olacak gibi umut verdi bana ben yarıda kesmek zorunda kaldım eğer sizinde böyle başka bir bilgisayarda wetraveli kurup haritaları gösterme imkanınız varsa bir deneyin belki olur bana bir umut ışıgı dogdu gibi geldi saygılar kolay gelsin:oke:

maksatli

Üye
Ayrıca we traveli ben çalıştıramadım fakt şöyle bi yöntem buldum tam denemedim ama denersem burda paylaşırım normal masa üstü bilgisayarımda yapmaya çalıştıgımda bazen haritaları görmedi bazen oluşturmadı sql hatası verdi vs vs gibi bir çok hata aldım fakat laptopta denedim sanki olacak gibi umut verdi bana ben yarıda kesmek zorunda kaldım eğer sizinde böyle başka bir bilgisayarda wetraveli kurup haritaları gösterme imkanınız varsa bir deneyin belki olur bana bir umut ışıgı dogdu gibi geldi saygılar kolay gelsin:oke:

Arkadaşlar burda bahsettiğim olayı yaptım.sizde we traveli başka bir bilgisayarda deneyerek yapabilirsiniz.yapamazsanız bende yardımcı olabilirim pm atabilirsiniz kolay gelsin.

mehmetopuz

mehmetopuz

Üye
Arkadaşlar burda bahsettiğim olayı yaptım.sizde we traveli başka bir bilgisayarda deneyerek yapabilirsiniz.yapamazsanız bende yardımcı olabilirim pm atabilirsiniz kolay gelsin.

Ben mobilegps onerıyorum cok saglam program tek eksıgı yol tarıfı yapamıyor :)

kelimelerle

Üye
ya arkadaşlar bu .jar ve jad uzantılı dosyalrı nerden atıyoz telefofana anlamadım ben bana acık bı sekılde anlatan olursa cok sevinirim

Üst Alt