samsung i8910hd funclup(paylaşim ve destek)

Sponsorlu Bağlantılar

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
aydın abi bu dowload için fikrin varmı denedinmi daha once 300mb lık dosyayı upload etmek istedim 250 de hata verdi dowload için ne olur denicem ama gün içinde bos yere bataryayı bitirmek istemiyorum

iyi forumlar

aydink_1903

aydink_1903

Üye
aydın abi bu dowload için fikrin varmı denedinmi daha once 300mb lık dosyayı upload etmek istedim 250 de hata verdi dowload için ne olur denicem ama gün içinde bos yere bataryayı bitirmek istemiyorum

iyi forumlar
Bada SDK yı telefonla indirdim (Ne evde ne işte indirememiştim hep sonlara doğru kesiliyordu) 606,2MB hala daha E:\Download da duruyor indirdiğim dosya :) Upload yapmadım onu bilemeyeceğim.

Kolay Gelsin

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
tamam abi sen 600 indirdigine göre 400 sorun çıkarmaz

İyi forumlar

malkooklam

malkooklam

Üye
aydink_1903 adlı kullanıcının hazırladıgı türkçe en stabil fwlerden biri
ja1 tabanlıdır ve sorunsuzdur kendisine tesekkür ederim

bu fw yi direk ingilizce olan bir i8910 8gb liga kurabiliyormuyuz arkadaslar,ayrica icinde tum crackler mevcutmu..

direk kurarsam flash yakarmi yani zarar verirmi telefona..dil kodu gerekmez mi..ilk samsung flashlamam olacak..
tesekurler,

ungood20

ungood20

Üye
bu wirelesden bir türlü verim alamıyorum evde kablosuz old. halde cünkü hep 100mb ile 200mb arası kesintiler yaşıyorum.
ama bundan 3-4 ay önce türkcell den 4gb net paketi alıyordum ay sonunda 1 gb felan fazlalıklara 200mblık dosyaları anında indiriyor hspa ile atm kuyruğunda 2 kişi vardı önümde sonra ben işimi gördüm baktığımda hemen indirmiş.
anlatacağım o ki 3g de sorun yok da 3-4 farklı wireless da aynıydı.300-600mb indirenler bravo diyorum.

>>>

hack yapılmadı. ilk önce ımei leri orabura vermek ne kadar akıl karı ?
ayrıca sertifika alıp kendim imzalasam nasıl olur hacksiz cihazda kullanabilirmiyim?
vs ...ne tür yani hangi tarzda kırılmış uygualmaları sertifilalayabilriim.

orcunakyol

orcunakyol

Üye

Mrb flaşlama öncesi driver için yüklenecek olan programların resimdeki gibi yüklenme sırasını yazarmısınz ?

aydink_1903

aydink_1903

Üye
Mrb flaşlama öncesi driver için yüklenecek olan programların resimdeki gibi yüklenme sırasını yazarmısınz ?
Msxml ve orada görünmeyen Samsung PC Studio kurman yeterli, Samsung driver ları PC Studio nun içinde var. Ben hiç Samsung driver ı yüklediğimi hatırlamıyorum.

Kolay Gelsin

orcunakyol

orcunakyol

Üye
Msxml ve orada görünmeyen Samsung PC Studio kurman yeterli, Samsung driver ları PC Studio nun içinde var. Ben hiç Samsung driver ı yüklediğimi hatırlamıyorum.

Kolay Gelsin

Bilmiyordum teşekkür ederim iyi oldu öğrendiğim diğerleri karmaşıktı biraz böylesi daha kullanışlı : )

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi

bu fw yi direk ingilizce olan bir i8910 8gb liga kurabiliyormuyuz arkadaslar,ayrica icinde tum ler mevcutmu..

direk kurarsam flash yakarmi yani zarar verirmi telefona..dil kodu gerekmez mi..ilk samsung flashlamam olacak..
tesekurler,

Nokialar gibi nss ile dil kodu degiştirmeye gerek yok zaten flaş işleminde anlamıda yok sadece ilk msjda anlatıldıgı gibi driverleri kurun pcye restartyapın yükliceniz fwy indirp acın teli boot moduna alarak pcye baglayın actıgınız programda downlad butonu aktif olunca tıkladıgınızda flaş işlemi baslar tel kendi yeniden açılır ve işlem tamamlanmiş olur bunlar için pc deki sistem xp yda sanal xp olmalı bir kac msj gerilerde hxv4 diye farklı türkçe bir fw linki var suan güncel onu yükliye bilirsiniz ilk msj okursanız flaş işlemi hakkında detaylı bilgi sahibi olursunuz

iyi forumlar

--------------- Ekleme ---------------

@ungood20
İmei numarasını vermeden sertifika alamassınız ki bu imei no verme konusu 2 yıldır konusulur durur herkez sertifika için vermek zorunda kalıyor nokia e65 n95 e71 2adet n85 5800 telime bu yontemle aldım ayrıca sorun olanıda duymadım tabi bu sorun olmaz anlamına gelmez kendi iradenizde ayrıca hack yapmadan imzalama yöntemiyle her programı yukliyemessiniz bazı prolar için cihazın hackli yani sistem dosyalarına erişime acık olmalı signed tüm uygulamaları hiç bir işlem yapmadan yüklersiniz unsigned ler için ya cihaz hackli yada programı imzalamalısınız özel fwlerden yuklerseniz bunlar sıkıntı olmaz tabiki karar sizin yükleyin demiyorum sadece bilgilendirmek istedim

iyi forumlar

aydink_1903

aydink_1903

Üye

bu fw yi direk ingilizce olan bir i8910 8gb liga kurabiliyormuyuz arkadaslar,ayrica icinde tum ler mevcutmu..

tesekurler,
O FW çok eskidir ve ondan sonra telefonda bazı gelişmeler daha kaydedilmiştir. Bu nedenle @ahenk in söylediği gibi HX v4 veya Faenil n2o2 Türkçe versiyonlarından birini tercih etmen güncel bir FW ye sahip olma açısından yararlı olacaktır.

Kolay Gelsin

lk1973

Üye
faenil n2o3 isimli son fwsinin changelogunu yayınladı.

ama sanırım çok önemli bir iyileştirme falan yok.

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
faenil n2o3 isimli son fwsinin changelogunu yayınladı.

ama sanırım çok önemli bir iyileştirme falan yok.

Bekliyelim deniyelim görelim
Beğenmesekte her çalişmanın emeği vardir teşekkür ederiz

iyi forumlar

ungood20

ungood20

Üye
@ahenk
sondan 2. postunda 2 cevap vardı ikiside benim aklıma takılıyordu emeğinize sağlık
hah şimdi can alıcı sorum var bir tane.
bilirmisiniz bilmem ama ben şuan hacksiz cihazımda uptade yapıyorum ama olmuyor bir yere kadar geliyo orda kalıyor.
pc suitim yüklü orada cihaz uptade icin ayrıca o kalsörde program var onu calıştırıyorum.
1 dk bekledikten sonra güncel sürüm buluyor burda cok şaşırıyorum
sonra bunu yüklüyor 30dk felan sürüyor bağlantı hızım 1mbittir.
iyi güzel dedim yükleyelim
sonra cihazımı boot madoye getiyor ama burdan ilerlelmiyor.
istemim windows 7 kesin bundan olduğu bariz gibi değilmi?orjinal fw yi bile windows 7 istimiyor gibi gözüküyor?
zaten costom fw ler xp şart deniliyor...
program acık mavi bir şey üc kademeli bir şey ben 2.c kademede %30 da gidiyor

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
teli ilk aldıgım daha önce kullandıgım nokia cihazlar gibi ilk yaptıgım sey firmware güncelleme oldu tabi samsung türkiye buna izin vermiyodu tabi arastırmalar sonucunda özelyazılımlara ulastım simdiki gibi fazla olmamakla birlik yabancı dil olarak hazırlanıyordu oyüzden bu konuda bilgim yok yani samsung pcden güncelleme hizmeti veriyomu bilmiyorum siz yapmaya çaliştıgınızı söyleyince inanamadım desem yeri var habersizim daha cok yabancı kaynaklı offical firmwarelerin cıkışını ve ondan hazırlanacak özelfwleri takip ediyorum

2. olarak pcstudyo kullanmıyorum ancak w7 için güncelleme yayınladımı onuda bilmiyorum ayni ve farklı sorunlar nokida vardi ve nokia w7 destekli yeni bir sürüm yayınlıyarak bu sorunu halletti ama samsug tarafını bilmiyorum açıkçası kullanmadıgım içinde takip etmiyorum farklı bir sorun olabilirmi fikrim yok bilmedigim için sizi yanıltmak istemem cevap vermek için cevap yazmak gibi olmasın

iyi forumlar

gdesk uygulamasını bilen bilir kendinizde bircok farklı arayüz hazırlıyabilirsiniz
programı actıgınızda düzenle seceneginde dizayn yükle diyerek ekteki htc dosyasını gösterin ve videodaki gibi kullanın cok kamsamlı bir uygulamadır farklı çalişmalar yapılabilir

iyi forumlar

ungood20

ungood20

Üye
en kısa zamanda koyacam print sc leri
evet inalmayacak bir şey bende öle gelmişti işk başta
cünkü benden başka böyle olan yok
yada uğraşan
direk costomlara dalınmış bende öyle yapıcam.Ama 1 hdd almam lazım cünkü win 7 lazım

en kısa zamanda bol prntsc yükliycem.

lk1973

Üye
ungood inanın cümlelerinizden hiçbir şey anlamadım. Güzel türkçemizi dört dörtlük olmasa da biraz özenli yazıya dökersek daha iyi olur diye düşünüyorum.
Saygılar...
Ahenk bu yoklukta yine bir şeyler bulmuşsun bize denettirecek. :)

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
gdesk arayüzünde kullanılacak farklı hazır kalıp arayüzler
n97 arayüzü
htchero
iphone
ayni yontemle gdesk içinden bunları gösterip kullanabilirsiniz

burdan

@ungood20 beklemedeyiz

iyi forumlar

ungood inanın cümlelerinizden hiçbir şey anlamadım. Güzel türkçemizi dört dörtlük olmasa da biraz özenli yazıya dökersek daha iyi olur diye düşünüyorum.
Saygılar...
Ahenk bu yoklukta yine bir şeyler bulmuşsun bize denettirecek. :)

:bilmm bende pek anlamadım ama bazı yamalarla işi çözmüş galiba

aydink_1903

aydink_1903

Üye
@ahenk
sondan 2. postunda 2 cevap vardı ikiside benim aklıma takılıyordu emeğinize sağlık
hah şimdi can alıcı sorum var bir tane.
bilirmisiniz bilmem ama ben şuan hacksiz cihazımda uptade yapıyorum ama olmuyor bir yere kadar geliyo orda kalıyor.
pc suitim yüklü orada cihaz uptade icin ayrıca o kalsörde program var onu calıştırıyorum.
1 dk bekledikten sonra güncel sürüm buluyor burda cok şaşırıyorum
sonra bunu yüklüyor 30dk felan sürüyor bağlantı hızım 1mbittir.
iyi güzel dedim yükleyelim
sonra cihazımı boot madoye getiyor ama burdan ilerlelmiyor.
istemim windows 7 kesin bundan olduğu bariz gibi değilmi?orjinal fw yi bile windows 7 istimiyor gibi gözüküyor?
zaten costom fw ler xp şart deniliyor...
program acık mavi bir şey üc kademeli bir şey ben 2.c kademede %30 da gidiyor
Genelde %27 de takılır, çok bilinen bir vakadır genellikle OS in XP olmamasından kaynaklanır ama XP sistemde de yapabilir. PC Studio ile update yapılabiliyor en azından bir arkadaşım yapmış onun telefonundan biliyorum uzun bir işlemdir. 2dk da aynı FW yi Symbian Flashing Tool ile atmak varken çok gereksiz ve zaman kaybı bir işlemdir. Avrupada bile kimse PC Studio update i kullanmamaktadır. Tüm güncel orjinal FW ler zaten internette bulunmaktadır. Türkiye için en günceli JC1 dir. Yaptığınız işle uğraşmaktansa Symbian Flashing Tools adlı programla 2dk da aynı FW yi atmak mümkündür.

Sertifikalarla uğraşmaktansa CFW lerden birini atmak son derece avantajlıdır. Telefon açıldığında kendinden hackli açılmakta istediğiniz herşeyi sertifika vs sormadan yüklemektedir. Garantiyi dert ediyorsanız aynı yöntemle orjinali telefona atıp servise verirsiniz. Ben CFW lerin güzelliklerinden aylar önce bahsederken çok kişi benzer nedenlerle karşı çıkmıştı şimdi hepsi en tutkulu CFW severlerdenler.

Kolay Gelsin

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
Uninstaller trial signed güncel

iyi forumlar

aydink_1903

aydink_1903

Üye
Faenil n2o3 ü çıkarmış

Önce base paketi atıyorsunuz üzerine dil paketini

Base paketi

Türkçe Dil paketi

Changelog da büyük değişiklik yok gördüğüm kadarıyla. Hafta sonu deneyeceğim. Acemiler önce yorum beklesinler hemen yüklemeye kalkmasınlar, tecrübeli ve meraklılara serbest:)

Kolay Gelsin

Üst Alt