samsung i8910hd funclup(paylaşim ve destek)

Sponsorlu Bağlantılar

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
samsung i8910hd funclup(paylaşim ve destek)

Şebeke:
HSUPA 5.76Mbps, HSDPA 7.2Mbps, EDGE, GPRS, UMTS
Ebatlar: 123 x 58 x 12.9mm
İşletim Sistemi: S60 5.0 | Tam dokunmatik arayüz
Ekran: 3.7" 16M Tam Dokunmatik qHD AMOLED (360x640px)
Kamera: 8MPx + CIF (ikincil) + AF | Güçlü LED - Yüz tanıma - Panorama
Video: 24fps@HD(1280 x 720p) Video kayıt | DivX / XviD / H.263 / H.264 / WMV / MPEG4, RV desteği | DLNA & HD TV Out
Ses: RDS'li FM Radyo | MP3/ AAC / AAC+ / eAAC+ / WMA / RA desteği | Çift Stereo Speaker & DNSe 2.0
Batarya: 1500mAh
Hafıza: 8GB & 16GB Flash Hafıza + 32GB'a kadar artırılabilir microSDHC™ slotu
Bağlantı: Bluetooth v2.0, USB 2.0, Wi-Fi
Diğer: GPS / S-GPS / Xtragps ile Navigasyon, Proximacy, Işık Sensörü, Pusula, Accelerometer, TouchWiz UI ve Widget desteği

samsung i8910hd kullanıcıları soruları sorunları güncel ve customfw program ve istekleri bu başlikta toplıyalım sorularınıza bilgim dahilinde cevap vermeye çalişicam ayrica diger tecrübeli üyelerle sorunlarımıza çözüm bulunacagına inaniyorum saygı ve sevgi çerçevesinde

iyi forumlar

--------------- Ekleme ---------------

debrand nedir? nasıl yapılır

debrand yani flaslama cihazımızın içinde bulunan yazılımı değistirmedir
bu işlemde risklidir yapılması durumunda anlatacagımız talimatlara harfiyen
uyulması ve dizüstü pc yada güçkaynagı bulunan bir masa üstü pcde
yapılmalıdır aksitaktirde elektirik kesintisinde cihazınız ciddi zararlar görür
flaşlama işleminde cihazınız garanti dısı kalir ancak servise verme aşamasında
tekrar cihazınıza orjinal yazılımını yükliyerek servise yollar ve garantisinden
yararlanabilirsiniz iki türlü flaşlama işlemi vardır ilki klasik yani
symbian toll flashing programıyla yapılır ve yanlızca orjinal yazılıma geçişte uygulanır
aşagıdaki videoda berkans adli bir arkadaşimiz anlatmiştir kendisine teşekkür ederim
ikincisi gayet basit xp yüklü bir pcde (virtualpc yada wmvare üzerinden sanal xp ilede yapılır)
aşagıda vermiş oldugum tüm driver setup'larını kurup pcnizi driverleri görmesi için yeniden başlatın
ve kurmak istediginiz fwyi çaliştırın cihazınızı bootmoda alın (bu moda girmesi için cihaz kapalı iken ses açmatusu
tus kilidi ve açmadügmesine mavi ekran gelene kadar basılı tutun )ve pcye data kaplosu ile baglayın
açmıs oldugunuz programada DOWNLOAD butonu aktiv olunca ona basın ve işlemin bitmsini bekleyin
kısaca özetledim sorularınız olusa yine yardımcı olunacaktır

anlattıklarımdan ben ve forum sorunlu degildir yapacak kişinin kendi iradesindedir
ben sadece nasıl yapıldıgını anlattım ve kendim enaz 30 defa bu işlemi yaptım
tereddüt duyar yada pek bilgi sagibi olamadıysanız denemeyin ben cihazınızdan
daha iyi faydalanmanız için hazırlanan özel yazılımların nasıl yüklenecegi hakkında
bilgi verdim çok bilindik bir yöntemdir ve çogu kullanıcı bu işlemi yapar

iyi forumlar
bu video klasic debrand içindir özel fwlerde bu işlem gerekmez
klasic debrand video
symbian tollflashing

debran için gerekli dosyalar birkez yüklemeniz yeterli ve tüm setupları kurun
daha sonra yükliceniz fwler için driverleri yüklemenize gerek yok
burda

custom(özel)firmware nedir ?
cihazın hakkında gereklı bilgilere sahip kişi tarafından ana yazılımın içine
girip kullanıcıların talepleri dogrultusunda mevcut kullanmadıgımız
programları kaldırıp extra program yada özellik ekliyerek birnevi modifiye
yapılrak kullanıma sunulur ancak bu tür yazılımlar amacını aşmıstır
ve bu yazılımlarda en güvenilir ve en stabili alman bir kullanıcı tarafından
andy adında HX (hyperx) adı altında sunulmaktadır ve yazılımlar ingilizcedir
(1,7release türkçe fwsi vardır burda yayınlanacaktır)
yayınladıgı fwleri burda sürekli haberdar edicez
neden custom fw yüklemek gerekir derseniz
öncelik olarak cihazımız symbian S60v5th 9,4 olmasına rahmen nokianaın
kendi cihazlarına verdigi program destegi dogal olarak bizim cihazlarda çalişmaz
ve bu özel fwlere eklenen tweek(yama)ler sayesinde birçok nokiaya ait program
kullanılabilir(örn ovimaps ovistore nokia mail gibi)
ve bu özel fwler sayesinde unsigned (imzagerektiren) yazılımlarda yuklenir
çünki yazılım kendinden hackli olarak gelir ve extra bir işlem yapmaya gerek yoktur
kısaca cihazın wepbrowseri menü geçişleri program calişma kaldırma yukleme
ve genel kullanım hızları en idael degerlerde ayarlanır size birkaç adet fw sunuyorum

iyi forumlar
kurulum için yukarda verdigim driverleri kurun pcyi yeniden başlatin
indirmiş oldugunuz dosyayı çaliştirin cihazı bootmoda alıp pcye baglayın
download butonu aktiv olunca basın ve işlemin bitmesini bekleyi
cihaz kendi açılınca işlem tamamlanmıstır
kolay gelsin

hxv3-17 taiwanjb2 (java dahahızlı)
hxv3-17 italiajc1 daha iyi)

hxv3speed (hızlıdır ancak bazı özellikleri eksiktir)

yanliz hxv3speed için 3Dmanager eklemek isterseniz asahıdaki eki fwden sonra aynı sekilde kurun

aydink_1903 adlı kullanıcının hazırladıgı türkçe en stabil fwlerden biri
ja1 tabanlıdır ve sorunsuzdur kendisine tesekkür ederim

hotmail ayarları

mesajlar/posta kutusu/başlat
pop3'ü seçin sonraki secenekte mail adresinizi girin
sonraki/gelensunucusuna /pop3.live.com
sonraki/gidensunucusuna/smtp.live.com
baglantı secimi ve postakutusu adı siz secin
secenekler eposta ayarlarına gelin
baglantı ayarları /gelen eposta/ mail adresinizi ve şifrenizi girin daha sonra güvenlik secenegini
SSL/TSL olarak ayarlayın geri gelerek giden eposta'ya girin aynı sekilde mail adresi ve sifreyi girin
güvenlik startTLS olarak ayarlayın baglantı noktası secenegide kullanıcı tanımlı yapın ve 586 olarak girin ve cıkın posta kutunuza gidin ve baglan dediginizde maillerinize ulasabilir yada mail yollaya bilirsiniz

gmail ayarları orcunakyol arkadsımıza tesekkür

linkine girip POP ve IMAP i etkinleştir.

Sonra telefonun üzerinden aşağıdaki ayarları yapmalısın.

Gelen Posta (POP3) Sunucusu - SSL gerektirir:
SSL Kullan: Evet
Bağlantı Noktası: 995
Giden Posta (SMTP) Sunucusu - TLS gerektirir:
(kimlik doğrulaması kullan)
Kimlik Doğrulaması Kullan: Evet
STARTTLS Kullan: Evet (bazı istemciler bunu SSL olarak adlandırır)
Bağlantı Noktası: 465 veya 587
Hesap Adı:
Gmail kullanıcı adınızı girin (@ dahil)
E-posta Adresi:
tam Gmail e-posta adresin ([email protected])
Şifre:
Gmail Şifren

• Beğen
Tepkiler: gunesinoglu, Paranoya, SéaFıqHT ve 15 diğerleri

nuriger

nuriger

Üye
bilgiler için teşekkürler yararlı paylaşım

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
ana ekrandaki havadurumu widged
accuweather

i8910 için el feneri uygulaması

iyi forumlar

mp3'lerinizi kesip zil sesi yapmanıza yarayan bir uygulama
****** için exeyi çaliştirin

umitarda

Üye
saol emegine saglık

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
song ıd (java) internet üzerinden müzik tanımlama uygulaması

samsungappstore 1.39
samsung resmi mobil uygulama magazası ücretli ve ücretsiz birçok uygulamayı cepten indirebilirsiniz

--------------- Ekleme ------

izmirligenc

izmirligenc

Üye
tesekkurler.

aydink_1903

aydink_1903

Üye
Hayırlı olsun kardeş.

Ben wave e taktığımdan bu telefonla ilgimi azalttım artık.

Umarım iyi paylaşımlar yaparsınız yeni mekan ve konuda.

Kolay Gelsin

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
Hayırlı olsun kardeş.

Ben wave e taktığımdan bu telefonla ilgimi azalttım artık.

Umarım iyi paylaşımlar yaparsınız yeni mekan ve konuda.

Kolay Gelsin
teşekkür ederim üstadim biz yinede herzaman sizi buraya bekliyoruz ve engin bilgilerinizden
bizi mağrum bırakmıyacagınızı umuyoruz siz bana kullanılan cihazın eksileriyle ugraşmayıp
artılarını görmeme yardımcı oldunuz ayrıca teşekkür ediyorum
herzaman başimızın üstünde yeriniz var saygılar

iyi forumlar

ıtıri

Üye
arkadasım site hayırlı olsun.Umarım seviyeli ve güzel bir paylasım olur.kolay gelsin.

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
hyperx bu gece yeni bir fw yayinliyacak hatalardan arindirilmis chengolog olarak en belirgin ozellikleri nokia pc suite destegi yani cihazinizi pcsuite baglayip kullana bilirsiniz teli n97 olarak goruyo sabit bir java motoru iyilestirilmis kiynetik kaydirma ve bir cok iyilestirme yayinlaninca burda indirime sunulacaktir

iyi forumlar

ovistore uygulama magazasi
29.03.2010 tarihli guncel versiyon ovistore 1.6.18
uyeliginiz yoksa programin icinden uye olup sinirsiz download yapabilirsiniz programlar i8910 hd ile %70 uyumludur

Burdan

Alternatif link

iyi forumlar

aydink_1903

aydink_1903

Üye
Speed v3-26 gerçekten başarılı 185MB RAM cihaz manyak hızlı pil tüketimi minimumda ben hiç 2 gün şarjsız geçiremiştim, test yaptım bugün 2. günü devirdi şarjsız telefon. Tabii bazı eksik şeyler var aa ben onları zaten hemen hemen hiç kullanmıyordum. 3D Navigation, 3D Taskswitcher gibi. herşey olsun isteyenler bu gece çıkaracağı Main Release gibi bir versiyonu tercih etmeliler tabii. Daha fazla görsellik var buna oranla daha yavaş tepki veren bir telefon haline geliyor Main Release de.

Bir süre Speed de kalırım eğer eski şevkim olsaydı Türkçe Localizationuyla uğraşabilirdim. Ama Wave ve Bada C++ ile biraz zaman geçirmem lazım. :) Yapmak istediğim 1-2 uygulama var mesleki. :)

Kolay Gelsin
hyperx bu gece yeni bir fw yayinliyacak hatalardan arindirilmis chengolog olarak en belirgin ozellikleri nokia pc suite destegi yani cihazinizi pcsuite baglayip kullana bilirsiniz teli n97 olarak goruyo sabit bir java motoru iyilestirilmis kiynetik kaydirma ve bir cok iyilestirme yayinlaninca burda indirime sunulacaktir

iyi forumlar

ovistore uygulama magazasi
29.03.2010 tarihli guncel versiyon ovistore 1.6.18
uyeliginiz yoksa programin icinden uye olup sinirsiz download yapabilirsiniz programlar i8910 hd ile %70 uyumludur

Burdan

Alternatif link

iyi forumlar

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
Evet aydin hocam speed gayet basarili hele program yukleme ve kaldirmada net bir sekilde hizi belli oluyor jc1 kamerasida cok iyi sabitlenen fps degerleri sayesinde videolarda baya iyi oldu se7en eger yasiyorsa
Acaba nedusunuyodur

iyi forumlar

nuriger

nuriger

Üye
Psiloc WorldTraveler programı wlan mi güncelleme yapıyor ve nekadar sürede bir güncelleme yapmalıyız hava durumu için. Birde arkadaşlar en kapsamlı Türkçe-İngilizce İngilizce-Türkçe sözlüğü hangisidir elinde olan arkadaşlar paylaşıma ekleyebilirmi

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
havadurumu icin yukarda bir widged verdim yada s60v5 bolumunde sbpwahther programini indirin ve wlan uzerinden 7 gunluk tahmin raporu alabilirisiniz sozluk icin de verdigim linkten indirin internet uzerinden ceviri yapar ve gayet basarilidir

iyi forumlar

aydink_1903

aydink_1903

Üye
Evet aydin hocam speed gayet basarili hele program yukleme ve kaldirmada net bir sekilde hizi belli oluyor jc1 kamerasida cok iyi sabitlenen fps degerleri sayesinde videolarda baya iyi oldu se7en eger yasiyorsa
Acaba nedusunuyodur

iyi forumlar

Seven büyük adamdı öldümü bilmem ama aylar önce 24fps olayını çözdüğü daha yeni anlaşıldı ı zaman andy seven ile kapışmış 24fps mümkün değil demişti. Aslında işin özü samsung un demo telefonunda kullandığı video codec ile düşük ses kaydı. Vivaz da bu codec in çok az değiştirilmiş halini kullanıyor.

Kolay gelsin

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
Aydin hocam andy de artik bu ise son vericek gibi yanlis ankamadiysam uzun bir sure s3 ile alakali bilgi toplicam diyor ama tahminen bu isi birakmaz iyi para kazaniyor ama bana artik finalleri oynuyoruz gibime geliyor birde samsung bada os icin uygulama magazasi calismalari ne durumda

iyi forumlar

aydink_1903

aydink_1903

Üye
Aydin hocam andy de artik bu ise son vericek gibi yanlis ankamadiysam uzun bir sure s3 ile alakali bilgi toplicam diyor ama tahminen bu isi birakmaz iyi para kazaniyor ama bana artik finalleri oynuyoruz gibime geliyor birde samsung bada os icin uygulama magazasi calismalari ne durumda

iyi forumlar
Samsung Symbian bölümünü Android e kaydırmış bu nedenle artık i8910 ile ilgili enteresan birşey çıkması pek mümkün değil. Yapılan şeylerin hemen hemen hepsi Samsung un verdikleri ölçüsünde gerçekleştir. Tabii Andy Rom un içini çok iyi biliyor ve Tweakleri çok iyi bir araya getirebiliyor inkar etmemek lazım. Samsung telefonunda official olark bu tip tweakleri yapmaz yapamaz. S3 ü port edebilmeyi (Samsung istemedikçe ve içerden bilgi vermedikçe) Andy nin başarabilmesi mümkün değil. Bir hayal ama Samsung isterse hayal gerçeğe dönüşebilir tabii. Evet bu telefonun finali geldi, pardon zaten gelmişti. Çok iyi telefon çok iyi donanım, ama insan yeni heyecanlar arıyor.

Bada ile ilgili Public olan bir Develloper Kit yok sadece Partner lar (Bunlar çoğunlukla ticari firmalar) a dağıtılmış SDK/IDE mevcut. Telefonun 1000 uygulama ile çıkma hedefi Nisanı zorlaştırıyor. Mayısta bekliyorum ben. Çok kapasiteli deneysel bir cihaz olarak görüp almak lazım. Çok beklentilere kapılınırsa hayal kırıklığı yaşanır. Hele acemiler hiç bulaşmasınlar forumları ağlama duvarına çevirmesinler.

Cihaz değerinin altında çıkacak buda bilinçli kullanıcı sayısını artıraak diye umuyorum. Maalesef i8910 da durum çok kötü idi, symbian ın S sinden anlamayan en az %60 civarında kullanıcısı vardı telefonun.

Kolay Gelsin

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
yeni fwler serbest bırakıldı suan deneme sansım olmadı yorumlar iyi yonde tabi hatalar kullanımla ortaya cıkar
herzamanki gibi fw kurulumndan önce C ve E Sürücülerini formatlayın ve hafıza kartını çıkararakdebrad işlemini yapın modem güncellemesi varsa ilk önce modemi daha sonra fwyi flaslayın (tavsiye farketmez)
sahsım jb2 versiyonunu kullanmak jc1 de kamera daha net onun dısında aralarında fazla fark yok jb2 java daha hızli
daha sonra sizi tekrar bılgilendiricem bizim için olanlar asağida 4 adetlink var ancak diger ikisi
farklı diller için olan yani sadece kullanım dili farkı var kolay gelsin..
fwsürümleri hxV3.29
JB2_for 60hz:English,German,Italian,Spanish,France:
JC1_for 50 hz:English,German,Italian,Spanish,France:
3d-Taskswitcher eklemek isterseniz
Photocontacts eklemek isterseniz

fwnin changelog bilgilrini görmek istiyen burdan bakabilir

iyi forumlar

--------------- Ekleme -------------

ben jc1 de karar kıldım modem güncellemsi yok 3d-Taskswitcher flaslama ile degil
sis yamayla aktif hale geliyor gayet güzel kamerası var tabi programları yukleyıp
genel kullanıma geçince daha net ortaya cıkar

alttaki videoda hd çekim yapan i8910hd sonyericcson VİVAZ test ediliyor ve nokia n86 hd olmamasına rahmen baya iyi tabi vivaz güncellemelerle yada custom fwlerle işi degiştirebilir
ancak vivazda ses cok kötu yada kararı siz verin

iyi forumlar

ana ekran saatleri

htc sense

iyi forumlar

aydink_1903

aydink_1903

Üye
Criskelo nun burada göremediğim Gold bir versiyonu var gerçekten çok güzel ben onu kullanıyorum.

Kolay Gelsin

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
dosya yöneticisi Xplore 1.42

kurulumu C ye yapın Ede sorun çıkarıyor
1.xplore
2.
3.pach şeklinde kurulım yapın

Qt platformunda çalısan çok güzel animasyonlu hava durumu uygulaması
ekteki 2 dosyayıda kurun bulundugunuz sehri ekliyebilirsiniz

Criskelo nun burada göremediğim Gold bir versiyonu var gerçekten çok güzel ben onu kullanıyorum.

Kolay Gelsin

onuda ekliyelim hocam sizbize su 50 hz 60 hz olayını bir açıklasanız tam olarak
neden bahsediyo bu andy

3d easy touch clock 1.0

iyi forumlar

mamexm emulator kullanmak istiyenlere eski atari oyunları

download linki sayfanın en altında telde E sürücüsüne kurun ve açıp kapatın
yada burdan indirin http://www.maxicep.com/symbian-os-v...unlari/emulator-mamexm-1-03-182-a-326003.html
oyunlar burda
e/mame/roms içine atın indirdiginiz dosyada roms adında klasor var sizdekini silin indirdiginiz roms klasörünü koyun iki adet roms klasorü olmasın
buna dikkat oyunlar zip olarak kullanın roms klasoründe zip olması gerekli
şimdi mamexm programını açtınız setting/global/compat.flag bunu (on)yapıp okeyleyin
scan for games deyin oyunlar gözükücektir setting bolumunde detaylı ayarlar vardır yatay mod ses
tus kullanımı incelerseniz kendinize uygun ayarları bulursunuz
yeni oyunlar için alttaki adresten indirin unutmayın hepsi calişmaz ve ufakboyutlu oyunları tercih edin

ufakbir tanıtım

umarım detaylı anlatmısımdır
iyi forumlar

Üst Alt