Android Cihazlara iCloud E-Posta Hesabı Ekleme

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Apple bildiğiniz üzere piyasaya sürdüğü iPhone cihazları ve iOS işletim sisteminin yanı sıra iCloud servisi gibi birçok farklı konuda da müşterilerine hizmet vermektedir. Bugün itibariyle yüz milyonlarca kullanıcısı olan iCloud servisi müşterilere sunduğu e-posta özelliği sayesinde günümüzde bütün Apple müşterileri tarafından kullanılmaktadır.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

iCloud mail hesabını kullanabilmeniz için genellikle bir Apple cihazına sahip olmanız gerekiyor. Bu yazımda sizlere Android cihazlarda iCloud mail hesabı nasıl kullanılır ? Kısaca anlatacağım. Bu sayede Apple cihazı kullanmanıza gerek kalmadan Apple üzerinden almış olduğunuz iCloud mail hesabınızı Android cihazlarında da kullanabileceksiniz.

Sizin için oldukça önemli olan bütün iCloud maillerini Android cihazınız üzerinden de okuyabileceksiniz. Android cihazlara iCloud e-posta hesabı ekleme için öncelikle cihazınıza Gmail uygulamasını yükleyin. Ardından cihazınızın ayarlar menüsünden hesaplar kısmına girin. Buradan yeni hesap ekle butonuna basın. Karşınıza aşağıdakine benzer bir ekran gelecektir.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


Kişisel IMAP erişimi seçeneğine tıklayın. Daha sonrasında sizden istenen bilgileri aşağıdaki gibi doldurun.

Incoming mail server:
Server name: imap.mail.me.com
SSL required: Yes
Port: 993
Username: Kullandığınız iCloud hesabı [email protected] gibiyse buraya sadece maxicep yazmanız yeterli olacaktır.
Password: iCloud hesap şifresini yazın
Outgoing mail server:
Server name: smtp.mail.me.com
SSL Required: Yes
Port: 587
SMTP Authentication Required: Yes
Username: Buraya iCloud hesabını[email protected] ise [email protected] şeklinde yazın.
Password: Mevcut şifrenizi yazın

SSL kısmında herhangi bir hata ile karşılaşırsanız SSL yerine TSL tercih edebilirsiniz. Bu sayede sizde iCloud hesabını Android cihaza ekleme işlemini sonlandırmış olacaksınız.
 

Ekli dosyalar

  • Beğen
Tepkiler: PALA.
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt