samsung i8320 frimware ve internete girmek 360 oturum açmak

Sponsorlu Bağlantılar

urbank

Üye
    Konu Sahibi
samsung i8320 frimware ve internete girmek 360 oturum açmak
konuyu baştan sona okumadan olmuyor diye yorum yazmayın 2 secenek var ikisinide deneyin eğer olmuyorsa bir yerde hata yapıyorsunuz demek

Samsung Pc Studio kurulu olmalıdır link 54.5mb:

1-) *#1234# yapın aramaya basın frimware sürümü görünecektir

PHONE: i8320BUJA2
PDA: i8320BUJB2
CSC: i8320ATLIK5
Memory: 16G

Kullanılan cihazın cozmic versiyonu Öğrenmek için ekrana *#0000# yazıp görebilirsiniz arama tuşuna basın
Ör:
Kernel&Roofts-i8320BUJA3(bu önemli)
FacturyFs-i8320BUJC1
DataFs-i8320BUJC1
CscFs-i8320ATLIK5

2-) telefonu pcye usb ile bağlayın,eğer usb kablonuz takılmasına ragmen pc görmediyse *#7284# yaptıktan sonra usb den usb pda olanı seçiceksiniz, o seçiliyken sağ üstte küçük "seç" yazan biyer var oraya tıkladıktan sonra seçekenler geliyor.ordan birini seçip pc ye tanıtıyosunuz.

3-)telefonu kapat.. Once kamera ve ses kısma tusuna bas ikisindende elini cekmeden power tusuna bas telefon "download" modunda acılıcak usb ile bagla pc ye multiodinde PDA yazan yere tıkla dosyayı goster ve starta bas NEW PC STUDIO kapalı olsun..

4-)Multiodini acıyoruz ve PDA OPEN yazan yeri tıklıyoruz ve tar dosyasını gosteriyoruz

telefon açılana kadar bekle

frimwareler :

i8320BUJB2 :

(i8320BUJC1 internete girmede sorun yapabilir bu yüzden pda ya bunu yükleyin)

i8320BUJC1
: upload.com/?d=B9AOKHAW (PDA ya yüklenecek)

i8320ATLIK5: upload.com/?d=7HC3ABB4 (CSC ye yüklenecek)

Multiodin ve temalar

**********************************İnternete Girmek***********************
yukardaki işlem bittikten sonra.....

Tüm yeni bu cihazı alan arkadaşlarıma örnek olması açısından ve bütün işlemleri cihaz üstünden yapabilmeleri için detaylı olarak buradan paylaşıyorum;

Öncelikle hattım Türkcell'den geçme Vodafon, kullandığım telefon Samsung i8320 h1 ve aşağıdaki ayarlar tamamen tarafımdan denenmiş ve kullanılır durumdadır...

Hattı Vodafon olan tüm h1 kullanıcıları aşağıdaki işlemleri korkmadan yapabilirler;

Öncelikle Vodafon hattımızı cihazımıza takıp kapalı konumda iken önce ses kısma+fotoraf çekme hemen akabindede açma tuşlarına basılı tutup ''Downloading'' yazısının ekrana gelmesini bekliyoruz. Sonra daha önce Pc slute yükleyip bağlantı kurarak denediğimiz (eğer bağlantı kuramazsanız telefon açıkken arama tuşlarına*#7284# yazıp USB Configuration dan USB-PDA chip seçiyoruz) bilgisayarımıza Pc slute kapalıyken telimizi bağlıyoruz.
Sonra daha önceden bilgisayarımıza indirip kurduğumuz Odine'yi açıp PDA; PHONE; CSC dosyalarını gösterip ''start'' diyoruz, işte bu kadar basit arkadaşlar.
İşlem yaklaşık 8 dk sürüyor ve sonunda telefon açılıyor, sizde bağlantı kablosunu çıkarıp sabırlı bir şekilde sırasıyla; Dil seçiminde ''Türkçe''yi, saat ayarlarını yapıp ''Vodafone 360'' oturum açı es geçip telefon işaretine basıp rehberi kopyalatıyorsunuz. Bu işlemler bittikten sonra daha önceden hattınızda açtırdığınız ''edge'' yada ''3g'' işaretini telefonun size göre sol üst kısmında gördükten sonra, ana menüden, Ayarlar-şebeke ayarları-vodafon bağlantıları yapıp oradaki 2 ayardan üstteki kalem işaretine basarak alttakini siliyorsunuz. Sonra tek kalan ayara tıklayıp aşağıdaki şekilde değiştiriyorsunuz...

Ad ayarla: Vodafone live
Erişim Adı: vflive
Yetki türü: Normal
Kullanıcı adı: vodafone
Parola: vodafone
Protokol: HTTP
Ana web adresi:
Proxy adresi: 212.65.136.226
Bağlantı noktası numarası: 9401
Gecikme Süresi: 300

Gelişmiş Ayarlar ->
Statik IP: Boş
Yerel telefon IP'si: 0.0.0.0
Statik DNS: Boş
Sunucu1: 0.0.0.0
Sunucu2: 0.0.0.0
Trafik sınıfı: Abone

üstteki işe yaramadı bende bu çalıştı :

İsim ayarla: VODAFONE INTERNET
Erişim Adı: internet
Kimlik denetimi türü: Normal
Kullanıcı kimliği: vodafone
Ana sayfa URL'si: kullanıcı kendisi belirleyecek!
Proxy adresi: 0.0.0.0
Gecikme Süresi (sn.): 90

Gelişmiş Ayarlar ->
Statik IP: Boş
Yerel telefon IP'si: 0.0.0.0
Statik DNS: Boş
Sunucu1: 0.0.0.0
Sunucu2: 0.0.0.0
Trafik sınıfı: Abone

bunu bir önceki sayfada türkistan paylaşmışt

(dikkat edin başka bir hesap kalmasın sadece üstteki tek hesap var o silinmiyor onu değiştireceğiz)

Bu ayarları yapıp kaydettikten sonra masa üstündeki ''İnternet''i tikleyip google görmeniz lazım, eğer gördüyseniz herşey tamam demektir .

Sonra PC/Laptop'unuzdan adresine girip kolayca olan üyelik işleminizi gerçekleştirip giriş yapıp ''oturumu kapat'' butonuna basarak siteden ayrılıyorsunuz.

Son olarak h1'e geri dönüp anamenüden ayarlara oradanda ''vodafon 360'' sekmesine basarak internet üstünde oluşturduğunuz kullanıcı adı ve parola ile giriş yapıyorsunuz, oturum açtıktan sonrada sorunsuzca aşağıdaki işlemleri yapabiliyorsunuz....

E-posta-ok
İnternet(3g)-ok
Sohpet-ok
Haritalar-ok
AccuWeet-ok
Weboyun-ok
Rss-ok
Monopol-ok
DemoBt-ok
Mesajlar-ok
Arama/konuşma işlemleri-ok
Yeni wgt yükleyip kurabilmek-ok

Şuan bende sadece Mağza ve Youtube kaldı yapamadığım. (sağolsun Svideoz arkadaşımız zaten Wifi ile ''DNS'' çözdü youtubeyi, gprs ile yakındır çözmesi )

Kullanılan cihazın cozmic versiyonu Öğrenmek için ekrana *#0000# yazıp görebilirsiniz arama tuşuna basın
Ör:
Kernel&Roofts-i8320BUJA3(bu önemli)
FacturyFs-i8320BUJC1
DataFs-i8320BUJC1
CscFs-i8320ATLIK5

formatberkay

Üye
hiç biri sırayla gitmemiş sıra sıra program kullanımı anlatılsa ne güzel olurdu anlıyamıyorum :vur

TAYLAN_63

Üye
abıcım odıne nıye ne oluyor onu bulamadım :((

temelbayarslan

Üye
samsung i8320 in mesaj okurken yazıları çok küçük yazu büyütme proğramı varmı bilenler kütfen

karaoglu_ibo

Üye
emegine saglık üstad
phone:i8320buıj6
pda:i8320buıj8
csci8320vd2ıj
memory:16
softare versiyon
kernel&rootfs:i8320buıj7
factorys:i8320buıj8
datafs:i8320buıj8
cscfs:i8320vd2ıj
hattım vodafone
2.5 gb internet paket mevcut
NE YAPMAK GEREKİR BANA Bİ YOL GOSTERİRMİSİN PEK FAZLA PC İŞİNDEN ANLAMAM

emre8956

Üye
ben dediklerinizin hepsini yaptım şimdi telefon kafayı yedi açılıyo ama sadece boş bi rehber menü falannnn yokkkkkkkkkkk eski haline getirmenin bi yolunu söylesenizzzz çokk iyiii olur

adesnur

Üye
Herkese selam. Bu telefon ile yaklaşıl 1,5 ay önce tanıştım ve internette özelliklerini okuduğumda fiyatı çok cazip gelmişti. Aslında araştırıcı ve alacağım ürün konusunda titizimdir. yani uygun fiyata kaliteli bir ürün alma hevesinden olanlardanım. Gelelim SAMSUNG OMNİA İ8320 DİĞER ADI İLE VODAFONE 360 H1'e cihazı aldıktan sonra menüleri incelediğimde tam bir hayal kırıklığı olmuştu. Kayıt yhapamadığım bir VODAFONE ÜYE GİRİŞİ, Çalıştıramadığım TÜRKCELL İNTERNET vs. gibi İnternetten yaptığım araştırmalarda aşağıdaki verilerin güncellenmesi gerektiğini okudum. Bunu götürüp bir telefoncuya yaptırdım ve sonuç sadece VODAFONE dan internete giriyor ama TÜRKCELL den hayır. İnternete girmiyordu. Sonra AYARLAR/ŞEBEKE AYARLARI/VODAFONE BAĞLANTILARI/ KISMINI açtığımda buradaki vodafone ayarlarını TÜRKCELL WAP ayarları olarak değiştirdim. Aynı şekilde TÜRKCELL MMS ayarlarınıda tanımladım ve sonuç OKEY ayarları yapacak arkadaşlar hangi hattı kullanıyorsa aşağıdaki dosyaları güncelledikten sonra kullandığı hattın İNTERNET VE MMS AYARLARINI Manuel ayarlasınlar onun dışında tanımlı başka hatın ayarları bulunmasın kullandığınız hat üzerinden internete girebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: mm_erence

adesnur

Üye

Yukarıdaki programları anlayanlar odinde son versiyonunu indirip kursunlar anlamayan arkadaşlar telefoncuda ayarlatsın sonra aşağıdaki internet ayarlarını manuel yapsınlar hangi hat olursa olsun internete bağlanırsınız.

elect

Üye
mp3 çalar problemi; arkadaşlar
PROTECTOR_Real_BUJA2_Rev08-11.bin,
i8320ATLIK5_CSC
i8320BUJC1- + I8320MOIJG14_GOMILO20_CRISTAL dosyalarını kullanarak güncelledim her şey normal çalışıyor fakat kulaklığımla mp3 artık dinleyemiyorum ilk zamanlarda sorun yoktu gayet güzel şekilde çalışıyordu zevkle dinliyordum şimdi ise müzik sesi derinden geliyor sanki kuyunun dibinden geliyor gibi başka kulaklıklarlada denedim çok kötü çalıyor çeşitli servislere götürdüm yapamadılar çok ilginç, benim gibi böyle bir problem yaşayan varmı ve nasıl hallettiniz yardım ederseniz çok sevinirim çünkü mp3 benim için çok önemli.

sozdar_049

Üye
bu telefonda androide geçiş diye bi şey var o zamanda oturum açmak gerekiyormu acaba???

uamt

Üye
stteki işe yaramadı bende bu çalıştı :

sevgılı arkadaslar sıze ne kadar mınnettarın bılemezsınız işe yaraadı catır catır nete gırıyorum :D

---------- Eklendi @ 21:45:31 ---------- Yazıldı @ 21:15:25 ----------

frimwareler :

i8320BUJB2 :

(i8320BUJC1 internete girmede sorun yapabilir bu yüzden pda ya bunu yükleyin)

i8320BUJC1 : upload.com/?d=B9AOKHAW (PDA ya yüklenecek)

i8320ATLIK5: upload.com/?d=7HC3ABB4 (CSC ye yüklenecek)

Multiodin ve temalar

kardes cogu acılmıyor kontrol edersende sevınırım :))) sımdıden emegıne saglık...

Üst Alt